Wendy Darlingová je romantička s velkou fantazií a touhou po dobrodružství. Chtěla by napsat knihu o pirátech a bratrům Johnovi a Michaelovi vypráví po večerech příběhy o Peteru Panovi. Její sny občas komplikují život nejen jí samotné, ale i jejím blízkým. Jednoho večera se u ní v pokoji objeví Peter Pan s vílou Zvoněnkou. Hledají chlapcův vzpurný stín, který tu zůstal po předchozí noci, kdy Peter za oknem poslouchal dívčino vyprávění. Dívka mu utržený stín znovu přišije a Peter jí na oplátku vypráví o Ztracených chlapcích. Přemluví ji, aby s ním odešla do Země-Nezemě, plné dobrodružství, kde neplatí pravidla dospělých. V Zemi-Nezemi se Wendy stane svědkem útoku kapitána Hooka na Ztracené chlapce a sama málem padne za oběť chlapcům, jimž žárlivá Zvoněnka namluvila, že je pták, kterého mají sestřelit. Její bratři se dostanou do rukou Hooka, který je společně s indiánskou princeznou uvězní v jeskyni zaplavované vodou, ale Peter Pan je osvobodí, i když je nucen svést se zuřícím Hookem souboj na život a na smrt. (TV Nova)

Fixa

Zřejmě jsem ovlivněn filmem " Hledání Země Nezemě ", kde jsem získal podklady pro tuhle pohádku, o které vím jinak.............nic. A tím jsem se s čistým svědomím vrhl do prvoplánových, emocionálně vypjatých situací, abych si vychutnal kouzelnou atmosféru, kterou jsem naposledy zažil, jen u "Karlíka a továrny na čokoládu" ()

wendy221

Petr Pan. Film, který mě snad nikdy neomrzí. Ne, že by byl bez chyb, ale něco se mi na něm líbí. Je pravda, že sladké úsměvy jsou poměrně nudné, ale děj má něco do sebe. Rachel Hurd - Wood podala na svoji první roli neuvěřitelný výkon a ani se nedivím, že Jeremy Sumpter získal za roli Petra dvě ceny. Na rok 2003 má film docela dobrou grafiku a hudba je přímo kouzelná. Dávám 4 *! ()

Verdell

Film mého dětství, který jsem schopna zhlédnout i několikrát za sebou. Triky s létáním už v dnešní době začínají postrádat na uvěřitelnosti, ale to mně osobně vůbec nevadí! Typově skvělí herci a vždy na mě dýchla úžasná atmosféra, díky které jsem ještě několik večerů zasněně vysedávala u okna a čekala, až si pro mě přiletí nějaký ten Petr Pan. :) ()

Leira

Tu čtvrtou hvězdičku si zaslouží James Newton Howard. Pozvedl celý film o několik úrovní výš a dát jen tři, to bych mu nemohla udělat. Už jen pro tu hudbu stojí za to film vidět. ()

killerko13

Režisér a spol. odviedli skvelú prácu. Jedno z najlepších spracovaní, mimoriadne precítené a skvelé fantasy dobrodružstvo, ktoré si zachovalo príbeh rozprávky, plné mladej lásky, pekných efektov a skvelej hudby. ()

emilionka

Je to úžasný film ! Strašně se mi líbí zpracování. Je v něm všechno, co by v takové pohádce mělo být- dobrodružství, kouzla, vtip, láska...Nevím, co říct víc...Krásný film :) ()

Lapis

4 hvězdy, protože si pamatuji, že jako malá holka jsem tenhle film milovala (převážně snad díky pěknému Petrovi). Dnes mi už minulé kouzlo uniká, což mě trochu mrzí, ale to k dospělosti patří. Alespoň se můžu radovat z obsazení Kapitána Hooka, protože Jason Isaacs je jednoznačně mým nejoblíbenějším filmovým padouchem :) ()

PORTER44

Příjemná dobrodružná podívaná hlavně pro děti ,příběhově se to povedlo,herecké výkony děti byli výborné ,zrovna tak efekty nebyli vůbec špatné. ()

mpet

Kromě pár světlých výjimek to pro mě bylo docela velké zklamaní. Jediné dva světlé body do filmu přinesli Jason Isaacs v roli Hooka a Ludivine Sagnier v roli bláznivé víly. Jinak to bylo na můj vkus až moc dětské, nudné a dlouhé. Dále musím říct, že se mi absolutně nelíbili trikové záběry a malované kulisy, díky kterým jsem to chtěl velmi brzy vypnout. Od absolutního odpadu tento filmy zachránili Isaacs a Sagnier, jinak to byla jen velmi špatně strávená hodina a půl mého času. ()

petaechelon

Nechápu tohle hodnocení některých uživatelů. Tato pohádka na mě zapůsobila když už jsem byla hodně malá,toto zpracování jsem měla vždycky nejradši. Bohužel je asi pravda,že Peteru Panovi od Disneye to nesahá ani po kotníky,ale mě se to líbí nejvíc:) Rachel Hurt-Wood jako Wendy nezklamala:) Dávám samozdřejmě 100% a vítě proč?:) Protože zemřít bude obrovské dobrodružství a já věřím na víly a jo ajo.. ()

Mistake93

HLÁŠKY Z FILMU : Peter Pan: Čí je to šíp? Kecka: Můj, Petře. Probodni mě, ale rychle! (Drobek se dívá dalekohledem na Wendy, která letí.) Zoubek: Co to je? Drobek: Velkej bílej pták. A pěkně ohyzdnej! Peter Pan: Umře buď Hook nebo já! Peter Pan: Vítej matko. Disciplína! Na to otcové věří. Děti musí dostat výprask dřív, než se tě pokusí zabít. Víš co? My zabijeme je! Á! Wendy: Petře! Otče! Souhlasím, že jsou dost nesnesitelní, ale zabij je a budou si myslet, že jsou důležití. chlapci: Nejdůležitější! Wendy: Já navrhuji daleko strašlivější trest. Medicínu. Nápoj jeden z nejodpornějších. Lepkavý a tak sladký. chlapci: Zabij nás! Wendy: Nejdřív ti malí. Michaeli? Michael? John? Mí bratři! Peter Pan: Kdo? ()

P.krejcar

Ať si kdo chce co chce říká, u některých filmů prostě nezáleží na ničem jiném než na fantazi a vůli být zase chvíli dítětem. "Já věřím na víly!" ()

Korra

Překvapivě jemná, vtipná a skvěle obsazená verze Petera Pana. Dětští herci - představitelé Wendy a Petera - měli mezi sebou až nebezpečnou chemii. Démonický Jason Isaccs padouchy umí, Hooka stvárnil bez zbytečného přehrávání a s pečlivě odměřenou dávkou realismu i stylizace. Naštěstí ví, že hraje v pohádce, a nesnaží se vytvořit moderního rozpolceného hrdinu. I tak je ale jeho Hook šťavnatější postavana, než jistý blonďatý čaroděj. Celkový dojem dotváří hudba, a ta se tady opravdu povedla. ()

FearMan

Jakože ani když jsem byl malý, tak mě to nebavilo. Babička mi to koupila na dvd, když jeli na návštěvu a asi půl hodiny po zapnutí jsem jí prosil, jestli to nemůžeme vypnout, protože mě to nebaví. Později jsem si to pustil sám a to jsem na to taky koukal na tři pokusy. ()

adelfilm

Nemám k tomu to filmu moc, co říct. Viděla jsem ho snad milionkrát a miluju ho nadevše. Jedná z nejlepších pohádek, co znám. ()

Barkasss

Já věřím na víly!! Ok, nejsem už dávno dítě, ale tahle fiktivní postavička pořád zůstává mojí nejoblíbenější. Nutno podotknout, že kdyby nehrál Kapitána Hooka můj oblíbenec Jason Isaacs, možná bych dala míň hvězd. Ty tři hvězdičky jsou za Hooka a za tu nejkrásnější pohádku na které jsem vyrostla. :) ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (více)