Wendy Darlingová je romantička s velkou fantazií a touhou po dobrodružství. Chtěla by napsat knihu o pirátech a bratrům Johnovi a Michaelovi vypráví po večerech příběhy o Peteru Panovi. Její sny občas komplikují život nejen jí samotné, ale i jejím blízkým. Jednoho večera se u ní v pokoji objeví Peter Pan s vílou Zvoněnkou. Hledají chlapcův vzpurný stín, který tu zůstal po předchozí noci, kdy Peter za oknem poslouchal dívčino vyprávění. Dívka mu utržený stín znovu přišije a Peter jí na oplátku vypráví o Ztracených chlapcích. Přemluví ji, aby s ním odešla do Země-Nezemě, plné dobrodružství, kde neplatí pravidla dospělých. V Zemi-Nezemi se Wendy stane svědkem útoku kapitána Hooka na Ztracené chlapce a sama málem padne za oběť chlapcům, jimž žárlivá Zvoněnka namluvila, že je pták, kterého mají sestřelit. Její bratři se dostanou do rukou Hooka, který je společně s indiánskou princeznou uvězní v jeskyni zaplavované vodou, ale Peter Pan je osvobodí, i když je nucen svést se zuřícím Hookem souboj na život a na smrt. (TV Nova)

applause

Tohle je můj neoblíbenější film z dětství a zůstalo mi to tak doteď. Můžu se na něj dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Pořád jsem z něj nadšená jako malá holka... ()

easaque

-4* nedávno jsem viděl film o stvořiteli Petra Pana, tak jsem si řekl, že bych si měl zkouknout něco i o samotném díle (které je o dospívání či naopak jejímu bránění), které se mi číst nechce. Tak jsem si tu našel disneyovský animovaný muzikál a mnohem mladší hraný rodinný film. Sice na CSFD má starší kousek vyšší hodnocení, tak mě moc nebavil - vlastně skoro vůbec. Zub času za to podle mě nemůže, ale nejspíš forma a přílišná infantilnost a zkratkovitost, která se chvilkami blížila groteskám na způsob Tom & Jerryho. Myslím, že dětským divákům by byla přijatelnější a bližší hraná verze, která vyvolává mnohem víc fantazii a je celistvější. Dokonce se mi líbila natolik, že jí dám 4 hvězdičky, abych jí pomohl zvednout rating, i když ke konci dost tlačí na pilu po sentimentální stránce. Rodiče budou možná skřípat zuby, ale děti by si užít měli, pokud nejsou už příliš rozmazlené ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Špatný film to není, ale bohužel snímek mi nenabídl nic nového. P.J.Hogan zpracoval staré klišé přesně tak, jak již bylo mnohokrát zpracováno a mnohokrát viděno a čteno. V jeho podání je Petr Pan sice mnohem akčnější, přesto však v některých místech hodně nudný a není vůbec originální. Příště to chce víc fantasie, Hogane!!!!!! ()

Marqta

Prostě taková rodinná oddychovka. Celkem sem se i pobavila- ale nečekejte od toho nic extra. Ale Jason Isaacs v roli kapitána stojí vážně za vidění. Jo a ještě zvoněnka je fakt roztomile na zabití...:)----I do believe in fairies, I do, I do.„“---- ()

Elyssea

Veliké, ale opravdu veliké pozitivum na tomhle filmu je Jason Isaac. A to je tak asi vše. Tento snímek má kouzelnou výpravu, dobré dětské herce. Příběh známe, takže žádné velké překvapení se nekoná. Ale hlavně pro děti to bude kouzelná fantasy pohádka, na kterou se rády znovu podívají. ()

Nautila

Podle mého je toto zatím nejlépe zfilmovaný Peter Pan. Kam se hrabe Spielberg nebo Disney. Je to milé, krásně pohádkově barevné a kýčovité, všechny postavy jsou přesně tím, čím by měli být a záporák je zkrátka 'cool'. Skvělá volba na nedělní odpoledne pro ty, co rádi zapomenou na dospěláckou kritiku a střízlivost, a chtějí se vrátit do dětství. Přesto, i přes tu stylizaci, to není tak lehké trávení. Hook je totiž (konečně!) ztvárněn jako opravdový krutý zloduch, co doopravdy propichuje, topí, mučí a manipuluje. Rovněž, nemůžu si pomoct, ale celé to bylo takové...lehce erotické? Juh! ()

Nach

Nemám moc rád filmy, kde si děti hrají na dospělé a v síle i chytrosti se vyrovnají či předčí dospělé. Je to stejně tak reálné jako Země nezemě. Jenže země nezemě je stavěná na tom, že skutečná není. A tedy toto dětské chování a celá příběhová linka, i když mě irituje, má zde své opodstatnění. Takže palec tentokrát nastaven neutrálně. Nicméně dobře obsazeno, zahráno i zrežírováno. Takže tři hvězdy. 65% ()

pakobylka

Myslím, že na určité nedokonalosti některých triků v tomhle případě až tak nezáleží, svým způsobem se ke zvolenému stylu zfilmování docela hodí - jako kdyby to byl úmysl. Ten příběh má atmosféru, má DUŠI, a to se zdaleka nedá říci o všech fantasy filmech. ()

Juto

Príbeh je veľkolepý a špeciálne efekty sa zdajú byť nápomocné, vďaka čomu je film veľmi krásny a stojí za zábavu. Myslím si však, že dôležitá úloha Petra Pana si zaslúži lepšieho herca, keďže Jeremy Sumpter je vo väčšine dramatických situácií bezvýrazný a vo filme si zachováva rovnakú tvár. 6/10 ()

emo

Celkom pekná dobrodružná, výpravná rozprávka, ktorá ostala tak trochu na pol ceste. Veľkým mínusom je, že sa až otrocky drží knižnej predlohy, ktorá je už dnes= povedzeme si to na rovinu dosť sprofanovaná. Cieľovým divákom budú najskôr deti, avšak je veľmi pravdepodobné, že mnohé nestrávia až prílišnú snahu filozofovať na tému dospievania, zodpovednosti a lásky. Najlepší na celom filme=hneď po hudbe= je casting. Medzi malou Wendy a Petrom je fakt chémia, iskrí to medzi nimi o sto šesť... Isaacs podal veľmi slušný výkon, ale Hook nedosahuje záporácke kvality takého Tavingtona ani zďaleka. ()

WolfR

Tak i samotný Petr Pan se dočkal své “blockbusterové podoby“. Film vás vtáhne do pěkného pohádkového světa, užijete si fajn atmosféru i fantastickou výpravu za ódů epické hudby. Zdá se to jako výborný film, jenže není. Triky jsou přinejlepším průměrné, což není dobře u fantasy takovéhoto ražení. Na castingu se taky moli snažit hledat pečlivěji, zejména dětské představitele. Nicméně výběr Jasona Isaacse pro roli Hooka chválím. 3 hvězdy. ()

PanZahadnyCZ

Ačkoliv se mi film zas tolik nelíbí, tak ho určitě řadím mezi ty, které doprovázely mé dětství, a mezi ty, na které budu vždy nostalgicky vzpomínat. S odstupem mnoha let nyní oceňuji genialitu hudby a výborného kapitána Hooka v podání Jasona Isaacse. ()

tom88

Nenápadný film, od ktorého som nič nečakal no keby som mal osem rokov tak je to môj obľúbený film. Povedal by som, že to je taký Matrix Revolutions pre najmenších, hlavne pri konci. Súboj Petra Pana s Hookom mi nehorázne pripomínal súboj Nea s Smithom. Na pobavenie to postačí. 60%. ()

wendelin9

Příběh populárního Petra Pana je sice zajímavý, ale čekala jsem od něj víc...... I tak je ale příjemnou podívanou pro celou rodinu... ()

sator

Zábavná i dojemná smršť uspokojující každou bytost s fantazii.. Množství lidí pracující na tomto náročném projektu bylo tak velké, že odvysílání titulků s jejich jmény trvá devět minut. ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (více)