Wendy Darlingová je romantička s velkou fantazií a touhou po dobrodružství. Chtěla by napsat knihu o pirátech a bratrům Johnovi a Michaelovi vypráví po večerech příběhy o Peteru Panovi. Její sny občas komplikují život nejen jí samotné, ale i jejím blízkým. Jednoho večera se u ní v pokoji objeví Peter Pan s vílou Zvoněnkou. Hledají chlapcův vzpurný stín, který tu zůstal po předchozí noci, kdy Peter za oknem poslouchal dívčino vyprávění. Dívka mu utržený stín znovu přišije a Peter jí na oplátku vypráví o Ztracených chlapcích. Přemluví ji, aby s ním odešla do Země-Nezemě, plné dobrodružství, kde neplatí pravidla dospělých. V Zemi-Nezemi se Wendy stane svědkem útoku kapitána Hooka na Ztracené chlapce a sama málem padne za oběť chlapcům, jimž žárlivá Zvoněnka namluvila, že je pták, kterého mají sestřelit. Její bratři se dostanou do rukou Hooka, který je společně s indiánskou princeznou uvězní v jeskyni zaplavované vodou, ale Peter Pan je osvobodí, i když je nucen svést se zuřícím Hookem souboj na život a na smrt. (TV Nova)

Casspy

Tak tenhle film nikdy nezklame. A jo, a jo. Herecký výkon naprosto neuvěřitelný. Musím přiznat, že jako mladší škvrně jsem Wendy Pana záviděla. A přiznám se i teď, v mých letech se občas přistihnu, jak na něj zasněně zírám:o). Hlavní představitelé dodali filmu jiskru, tu příjemnou šťávu, která Vám přiloudí úsměv na tváři a závěr filmu něžně přikryje dečkou nehraného smutku. ()

Mery235

...pozerala som to nedavno a strasne som sa na tom nasmiala... ale ako dieta som si to neuvedomovala, ake hlasky tam su, az teraz... a kedze som tu rozpravku poznala uz ako mala, rozhodne si to zaslusi odo mna plny pocet :P ... ()

DaNvYto

Ten čas letí, viď Petře... Hook je Hook... Za mě je Hook nejlepší zpracování Petra Pana. Kdo by řekl, že tento snímek je z roku 2003... jako by to bylo včera. ()

KaterinaSkop

Bylo mi asi deset kdyz jsem to videla poprve a pamatuju si ze to byl jeden z mych nejoblibenejsich filmu, jeden z prvnich co si pamatuju z kina. Tak ze sentimentality 4*, jinak by to bylo tak na 2,5 ()

nikinikiniki

Jako dítě jsem to milovala a byla tajně zamilovaná do Petra Pana (Jeremy Sumpter), ale když to člověk vidí o nějaký ten pátek později, už to není takové, jako když to vidíme očima dítěte. :) ()

Fill16

Vidět tohle v kině je úplně jiné kafe, to vám povím. Je to vizuální nádhera, která lahodí mému oku. Hudba je krásná, dva představitelé také (ne nejsem na kluky).. Americké, ale skvělé! ()

Formanka

Jeden z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších příběhů. Až drásavě smutnej. Nejsem jako Wendy, já bych Petra Pana a Zemi Nezemi asi neopustila. ()

Llaney

A bylo to milé! A bylo a bylo! Rozhodně lepší než Hook. I believe in fairies, I do, I do. (btw., přidat k upoutávce na tenhle film Clocs od Coldplay byl sakra dobrý tah) ()

Vanila01

Hodnotím film výhradně, jak se mi líbil, když jsem byla mladší, to je důvod proč dávám 4. Ale kdybych to měla hodnotit teď tak už by mě totolik asi nenadchlo. ()

AltairAhad

Film je vážně určený jen pro menší diváky. Starší si v tom moc legrace neužijí, ale kouzlo to má. Zvláště Jason v roli Hooka. 3* ()

Pythonator

To byla nechutná nuda, kterou můžou snad ocenit menší diváci, kterým nepříjde divné, když malí smradi bojují proti pirátům s meči, pusinkují se a vyznávají si lásku atp. Vím, že je to pohádka, ale i tak je to prostě ujetá záležitost. Smrdí už předloha, takže těžko natočit lépe něco, co je už samo o sobě nezáživné. ()

MARLENE.DAFT

Tento Petr Pan byl pro mě v dětství zásadní. Jedna z prvních platonických lásek :) A na to se pak s úsměvem vzpomíná. Vždycky si ho ráda pustím znova a ty časy si připomenu. Nechybí mu ta správná pohádková atmosféra a krásná hudba. ()

-ETIENNE-

Peter Pan P.J. Hogana je dejovo aj časovo zasadený ešte pred Spielbergovho Hooka. Ide jednoznačne o podrobnejšie spracovanie klasiky, čo je však zavše na škodu veci. Miestami až príliš vidno, že príbeh sa stroho pridŕža knižnej predlohy, respektíve Krajina-Nekrajina mi príde taká-nijaká nemastná-neslaná. Mám tým na mysli, že toto vysnívané bájne miesto je hrozne jednotvárne a pre diváka málo zaujímavé. Ako keby ho tvorili samí dospelí... Ak sa ešte dobre pamätám na svoje ranné roky, detská fantázia, na ktorej celý film stojí, je ďaleko viac odviazaná a najmä hravejšia. Filmu zreteľne chýba väčšia porcia imaginácie, obrazotvornosti a náležitej detskej predstavivosti :-) ()

Krčmář

Před zhlédnutím tohoto snímku jsem viděl film Hledání země Nezemě od Marca Forstera. Tento film zřejmě ovlivnil mé hodnocení. Dovolil bych si k tomuto novému zpracování být velmi kritický. Byť jsem limitován délkou příspěvku, pokusím se co nejstručněji popsat jeho neduhy. Nový Petr Pan mi svým vizuálním pojetím připomíná filmy Tima burtona, avšak tady se barvitost vymkla z ruky a odvádí pozornost od samotného děje. Vadil mi především používané výrazové prostředky, které, tuším, nemají s původním Barrieho románem pranic společného. Z dětských rádoby herců nevyniká nikdo a na nervy mi lezl Jeremy Sumpter, představitel Petra Pana. Stěžejní postava filmu tak působila trochu směšně a nedokonale. Za zmínku stojí akorát výkon Jasona Isaacse, který se své role zhostil opravdu bravurně. Takto má asi vypadat správný James Hook, i když v modernější podobě. Celkově pak snímek působil nudně a nezajímavě, děj se velmi často vlekl, humoru tu bylo pro mne opravdu málo. Pro mě jako velkého obdivovatele Barrieho jednoznačné zklamání. Kdy už konečně Hollywood přestane upřednostńovat komerční zisky před uměleckou stránkou filmu ? Nevím, zda by tomu napomohla režie někoho zkušenějšího a známějšího. Rozhodně hodnotím, co se týče kvality, tento film jako průměr. I pro děti je tento snímek příliš hloupě napsaný a natočený. budu rád za vaše postřehy k tomuto příspěvku. ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (více)