Pravý rytíř (TV film)

Pravý rytier

Pohádka

Česko, 2016, 79 min

• Skuby47

Pohádky jsou pro diváky celoživotní láskou. Sledují je jako děti a později se svými dětmi a vnoučaty. Jiné nároky má každý na pohádku vysílanou v sobotu odpoledne a mnohé nedostatky ji odpustí a jiná očekávání a přísnější měřítko má na novou štědrovečerní pohádku. Televize má za úkol natočit za nemalý příjem z koncesionářských poplatků alespoň 2x ročně něco pořádného a to pohádku na Vánoce a zábavný pořad na Silvestra. Štědrovečerní úkol a očekávání velkého počtu diváků zatím letos televize nesplnila. Nová pohádka mne neoslovila ani příběhem ani hereckými výkony, byla rozvláčná a bez náznaku jakéhokoliv humoru i když vtipné příležitosti by se našly. Začátek se rozjel zajímavě, ale pak následovala jedna velká nuda a celkové zklamání.(24.12.2016)

• J*A*S*M

Letos se mi to zdálo obzvlášť bídné. Česká televize by se měla zamyslet, jestli by nebylo lepší místo několika nových spotřebních pohádek každý rok, které si každá domácnost k tomu stromku ze setrvačnosti pustí stejně jenom proto, že nic jiného nikde nedávají, natočit třeba jenom jednu pohádku ob rok, do které by se investovalo víc peněz i tvůrčích sil a dalo by se na ni koukat. Třeba i opakovaně. Když už se teda musí točit nové a na jiný typ vánočního filmu tu nikdo koule nemá.(24.12.2016)

• giovanni3

Pohádka má hodinu a půl, ale její děj mi přišel velmi zkratkovitý. Nepodstatné scény se protahovaly a když už bylo něco zajímavého tak se to zase vzalo hopem. Vše bylo dosti předvídatelné, královna víl vlastně nic nepředvedla (krom krásy - Táňa Pauhofová), to propagované sblížení otce a syna jako nastalo (ale jak jsem psal dost zkratka že ženě řeknu že to není kluk, ale rytíř...) a problémy jsem moc nepozoroval. Princezna zde byla spíše jako doplňková postava. Vtipu zde nějak moc nebylo. Celkově tedy slabší průměr.(25.12.2016)

• Slarque

Tradičně líná vánoční pohádka od ČT. Scenárista navlékl několik běžných klišé a nějak je pospojoval. Režisér má problém se základem řemesla, ale to přece nevadí, je to jen pohádka. :-( První polovinu filmu mě bavil aspoň Lukáš Vaculík, který svého „jednoduchého“ rytíře hrál s chutí a nadhledem. Pozitivem je, že za pár dní si na toto dílo nikdo nevzpomene (30%).(24.12.2016)

"Jedete na východ? Ale tam nic není, jenom spálená země." :-) Příběh solidní, i když ne úplně originální. Ovšem jak už to poslední dobou u pohádek bývá, opět je mimo mísu casting. Hlavní hrdina rachitický klouček s plachťákama. Sice navlečenej do činelů, ale pořád rachitik. Stejně tak je šlápnutím vedle maskulinní křupan Lukáš Vaculík, kterej na to nemá úplně figuru. Princezna zcela bez výrazu a šťávy, nedejbože kdybysme chtěli, aby byla hezká. A čím víc jezdím po Česku a vidím, kolik tu máme krásných míst, tím víc mě urážejí přehnané digitální úpravy exteriérů. Původně jsem to viděl na *, ale nakonec přihazuju třetí. Protože jsem ty vole až do konce nepoznal Hanzlíka, ostuda.(24.12.2016)

• - V komparzu si zahráli členové divadelního souboru Karla Čapka z Třeště. (Brtniik)

• - Lucii Černou (princezna Isabela) při postsynchronech nadabovala Marika Šoposká. A to jak mluveným slovem, tak i zpěvem. (funhouse)

• - Poté, co se celá výprava táboří a upeče zajíce, jde potom Vincenc (Jan Komínek) spát. Zajíc je přitom stále na oni, při dalším záběru už ale na ohni není a rožeň je opřen o vidlici. (mkali)