Pravý rytíř (TV film)

Pravý rytier

Pohádka

Česko, 2016, 79 min

• Crocuta

Téměř úplně souhlasím s flankerem, zmatený příběh plný kravin a nelogičností, nevalného herectví a veletrapných padouchů v čele s Hanzlíkovým (bez)mocným čarodějem nespasí ani Vaculíkova zoufalá snaha zachránit svým solidním herectvím co se dá, ba ani mimořádně šukézní Lucie Černá a její neméně prohrábnutní hodná královská matka Markéta Zehrerová, za něž tedy tu jednu * navíc přihazuji.(25.12.2016)

• Tommassi3

"A ne že se zase vrátíte za šest let !!" ;) Tak tohle byl vážně Xindl !! A bohužel nejen X.. Pravý princ ukazuje směr na skutečné žánrové tuzemské dno, z něhož však vlastně úplně většina tvůrců ne a ne uhnout.. Hudský po několika slušných náznacích, kdy trousí frky, spíš šlape vodu, když i zde jen tak načrtne zajímavý a potenciálně silný motiv, jehož koncept však Dolenský se svým Rapl týmem nedokáže důsledněji uchopit.. Nejsmutnější skutečností celého projektu ovšem zůstává fakt, o němž jeden tak musí zákonitě přemýšlet, totiž kdo tuhle nepohádku, kterou nespasí ani Kamarád do deště, vpustil na Štědrý večer do hlavního vysílacího času, který jí nakonec ubližuje nejvíce a nejzásadněji..(24.12.2016)

Jak většinou ty nové české pohádky moc nemusím, tak tato mi ani nevadilo. Velkou měrou za to může herecké obsazení, kde tím nejlepším byl záporák Jaromíra Hanzlíka. Mladého prince jsem vůbec neznal, ale také nechápu všechnu tu kritiku na jeho představitele. Dokonale sedl ke své postavě rozumného hrdiny, který se snaží starat o všechny kolem sebe.(24.12.2016)

• Skuby47

Pohádky jsou pro diváky celoživotní láskou. Sledují je jako děti a později se svými dětmi a vnoučaty. Jiné nároky má každý na pohádku vysílanou v sobotu odpoledne a mnohé nedostatky ji odpustí a jiná očekávání a přísnější měřítko má na novou štědrovečerní pohádku. Televize má za úkol natočit za nemalý příjem z koncesionářských poplatků alespoň 2x ročně něco pořádného a to pohádku na Vánoce a zábavný pořad na Silvestra. Štědrovečerní úkol a očekávání velkého počtu diváků zatím letos televize nesplnila. Nová pohádka mne neoslovila ani příběhem ani hereckými výkony, byla rozvláčná a bez náznaku jakéhokoliv humoru i když vtipné příležitosti by se našly. Začátek se rozjel zajímavě, ale pak následovala jedna velká nuda a celkové zklamání.(24.12.2016)

• Wysch

Sorry, ale tohle napsal asi žák páté třídy základní školy, a nikoliv vystudovaný scénárista, který napsal něco tak relativně povedeného jako Labyrint. Pan Dolenský to zrežíroval čistě pod parou nebo pod vlivem marihuany, a aby se to nepletlo, pan Vaculík se k němu přidal a celou tu vánoční srajdu si užil aspoň tak (o Hanzlíkovi ani nemluvě). Mladá dvojice to brala na druhou stranu příliš vážně na to, aby se dala přihodit hvězda navíc aspoň za to, že si to ten ansámbl užil. Lucka Černá je ale překvapivě celkem pěkná holka, takže jedna hvězda na konto štědrovečerní pohádky 2016 přeci jen poputuje.(24.12.2016)

• - Dvě hlavní víly, které doprovázejí rytíře Theodora (Lukáš Vaculík) k tajné chodbě, ztvárnily herečky Alena a Barbora Mudrovy, ktere jsou ve skutečnosti jednovaječná dvojčata. (karolina.val)

• - Lucii Černou (princezna Isabela) při postsynchronech nadabovala Marika Šoposká. A to jak mluveným slovem, tak i zpěvem. (funhouse)

• - Poté, co se celá výprava táboří a upeče zajíce, jde potom Vincenc (Jan Komínek) spát. Zajíc je přitom stále na oni, při dalším záběru už ale na ohni není a rožeň je opřen o vidlici. (mkali)