Pravý rytíř (TV film)

Pravý rytier

Pohádka

Česko, 2016, 79 min

• Gwaihir

Natočit dobrou pohádku není jednoduché, ostatně stejně jako není snadné zanechat po sobě jakékoli kvalitní dílo. K tomu však pouze zajímavý námět, několik pozoruhodných nápadů nebo pěkné lokace bohužel nestačí, pokud to všechno není s citem alespoň částečně přetaveno do ucelenější podoby a obdařeno pohádkovou atmosférou. V této formě mi to přijde takové nedotažené a místy to na mě působí až lacině, například i kvůli písničkám, snad s výjimkou té princezniny, které jsou vyloženě slabé. Soubor postav je sice v jádru poskládán celkem smysluplně, nicméně jejich počínání není příliš věrohodné, což nezachraňuje ani herectví ani humor, které jsou povětšinou nemastné a neslané. 45 %(28.12.2016)

• TheDon

Vánoční nálada mě udojila, abych se kouknul na novou pohajdu. Upřímně? Byla to chyba. Měl jsem se raději vyslíct do naha a jít běhat břečkou na silnici. Nehledě na to že soudruh Prdolenský vykradl asi pět dalších pohádek, tak silně neokoukanej kást tomu opravdu nepřidal tu správnou pohádkovou patinu a poslal to svejma prkenejma výkonama solidně do prdele. Tisícročný Culík s neméně kvalitním záporákem Hajzlíkem fakt nejsou pohádková dvojka. O zbytku prken raději ani nemluvě. Naprostá ztráta času. 15% P.s.: ta jedna hvězda je pochopitelně za Táňu :)(24.12.2016)

• kocik1

Pohádka o tom, jak se synek - mamánek stal velkým chlapem. V dnešní době zajímavý koncept, který si dal zřejmě za cíl vychovávat. Děje se tak ale poněkud podivným způsobem, až si člověk říká, čím to, že se do Vincenta přincezna zamilovala. Vaculíci asi už došli, no..../ Ona by ta pohádka vážně nemusela být špatná, kdyby nebyla tak hloupá. Ale kdo kdy viděl v posledních několika letech chytrou štědrovečerní pohádku?(25.12.2016)

• J*A*S*M

Letos se mi to zdálo obzvlášť bídné. Česká televize by se měla zamyslet, jestli by nebylo lepší místo několika nových spotřebních pohádek každý rok, které si každá domácnost k tomu stromku ze setrvačnosti pustí stejně jenom proto, že nic jiného nikde nedávají, natočit třeba jenom jednu pohádku ob rok, do které by se investovalo víc peněz i tvůrčích sil a dalo by se na ni koukat. Třeba i opakovaně. Když už se teda musí točit nové a na jiný typ vánočního filmu tu nikdo koule nemá.(24.12.2016)

• Fr

,,UDĚLÁM Z TEBE NEJLEPŠÍHO RYTÍŘE VŠECH DOB!...“ /// Fotr rytíř a jeho syn vyrážej na výpravu - zachránit princeznu. Kluk je sečtělej, ale taťka z něj chce mít drsňáka, takže se zdá, že to bude prdel. Po cestě naberou dva srágoráče a zápletka je celkem jasná. To nevadí, ovšem co sere, je postupnej úbytek ftipu a přechod k jakýsi TV inscenaci. Tady asi pomůže snad jen sváteční atmosféra… (asi jak komu!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celej život jsem si vystačil mácháním mečem. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(3.1.2017)

• Jan Komínek

• - Poté, co se celá výprava táboří a upeče zajíce, jde potom Vincenc (Jan Komínek) spát. Zajíc je přitom stále na oni, při dalším záběru už ale na ohni není a rožeň je opřen o vidlici. (mkali)

• - Lucii Černou (princezna Isabela) při postsynchronech nadabovala Marika Šoposká. A to jak mluveným slovem, tak i zpěvem. (funhouse)

• - Na premiérové vysílání se o Vánocích 2016 dívalo na Českou televizi 2,7 milionu diváků. (mar48)