Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

JenYu

Zkusila jsem další novou pohádku a překvapivě to nebylo špatné. Dýchala z ní na mě pohodovost a ponaučení, i když působila trochu prázdně. Výprava slušná a ústřední dvojice sympatická. Vadily mi písně, Vaculíkovy vlasy, škrobenost a statičnost některých scén. Ale za Komínka to všechno odpouštím. ()

Dejf4

Nápad slušný, prostředí krásné. Zpočátku se to rozbíhá slušně. Ale vše je to zabité strašnými dialogy, příšerným vývojem postav a celkově trocha humoru a odlehčit by též nebylo na škodu. Druhá polovina stopáže je již utrpení. 3/10 ()

Amalberga

Originální námět, ale špatně zpracovaný. Všude samý grýnskrýn, že by se za ně ani Bay nestyděl. Docela se mi líbil zvrácený čarodějův humor, škoda, že nedostal víc prostoru. ()

blekekeke

Trochu pokulhával střih, a opět se potvrdilo pravidlo, že hlavně nezpívat, hlavně nezpívat ... a chybělo více pohybu. No, ale v celku v té pohádce nebyla chvilka nudy a dalo se. Jinak jsem se dovolil dorazit skvělou Popelkou s třemi oříšky, a rozdíl byl evidentní v pohybu. Prostě se v popelce herci tak svižně, ladně hýbou. Ne jen máchají rukama a střílejí dialogy ... Chce to více pohybu, více grimas, a bude to zase v pohodě ... ()

Deidy

Hrozně se mi zalíbil ten nápad s akčním tatíkem, který má potřebu svému synovi stát za zadkem tak moc, jak jen je to možné. I zpracování prostředí mi chvílemi lahodilo více než obvykle, skoro mi i připadalo, že v určitých momentech konečně čeští tvůrci přišli počítačové filmové grafice na kloub a spojení reálné a počítačové krajiny nepůsobilo tak křečovitě, jako v jiných pohádkách. Ale samozřejmě to neplatí o každém počítačovém zásahu v tomto filmu, bohužel. Co mě ovšem naštvalo, byli někteří herci a jejich nesmyslné přehrávání. Evidentně si někteří z nich myslí, že jsou česká verze Jima Carreyho, či co, takže jejich gesta a způsob mluvy jsou vyhnané do nepřirozených křečí, které pohádce velice škodí. A konec byl celkem dost odfláknutý... Zkrátka víc peněz, víc snahy okolo grafiky a scénáře, míň přehánějících herců, míň snahy být za každou cenu vtipní a možná to příště bude ono, protože tohle mělo potenciál na fakt dobrou pohádku... ()

bmx6 odpad!

A opět(jak nečekané),další česká pohádka,která končí odpadem!Sračka,která nedává vůbec žádný smysl. ()

FILMOVKA odpad!

Pravý rytíř jo? Cha cha. Tyhlety pohádky od České televize jsou většinou jenom vánočním potratem. Herci hrají jak na generálce v divadle, hudba ze zaplivaného středověku, scénář jenom další patlanina a režisér byl asi celou dobu na kafíčku. Alespoň, že už upadl trend, natáčet všechno v ateliérech. Každopádně se z toho vyklubala spíš jenom další "Východoněmecká pohádka". ()

Logout

Mně se to celkem líbilo, po letech to byla první štědrovečerní pohádka, kterou jsem dokoukal až do konce. Není to asi moc pro děti, sem-tam jsou tam horší místa ale jako celek to hodnotím nad běžný průměr. Nicméně můj názor neberte vůbec vážně, já nezvládl na jedno posezení modlu moderní pohádkové tvorby - Anděla páně. ()

Fuksinka

Dřív jsem měla tendence našim tv pohádkám nadržovat, ale s tím je konec. Trpělivost došla. Vaculík i Komínek byli dobří, bylo tam i pár dobrých nápadú a vtipů, triky nebyly uplně blbé, ale všechno ostatní bylo strašné. Nejhorší je, že to asi nebylo strašné kvůli tomu, že by se to nepovedlo, ale kvuli tomu, že to tvůrci prostě odflákli. Třeba "akční"scéna s loupežníkama by někoho měla stát místo. Hudba byla naprosto příšerná. Dramaturg zřejme vyspával opici někde v jiné části republiky v jedné posteli se zvukařem. Odpustím toho hodně ale tak očividné lajdáctví odpustit nemůžu. To se nemůžou vzít prachy a místo 3 pohadek na hovno udělat jednu dobrou? ()

pold

Před odpadem to zachránil pouze fakt, že moje nejhorší obava, že odněkud vyskočí ještě tofu, se nenaplnila. ()

rigby

Nebylo to úplně strašné, ale mohlo to být lepší. Několik vtípků mezi Lukášem Vaculíkem a jeho filmovým synem to ale bohužel nezachrání. Zbytek za moc nestál, ale možná se to dětem líbilo. I když čaroděj byl zcela tragický. Jen škoda, že po takovýchto pohádkách budou vyrůstat jen samí mamánci. ()

galiea

Líbily se mi kostýmy, lokace, Vaculík a nejvíc ze všeho (ušoplesk) Vincent. Sympatický hrdina, který se nebojí dělat si věci po svém. Zpočátku to vypadalo slušně, ale pak nějak přibývaly náměty a podivně se to zaplétalo, až jsem se přestala chytat. Prostě scénář hodně hapruje. Ty písničky byly taky z nouze cnost, to už snad raději bez nich. Přestože jsem se párkrát zasmála, znovu už to vidět nepotřebuju. ()

honeysuckle

Měla jsem velkou důvěru ve scénáristu, podepsaného pod loňským povedeným Korunním princem, i v režiséra, který natočil moji oblíbenou hudební pohádku O bílé paní. Bohužel tito dva byli během natáčení Pravého rytíře zřejmě v težkém rauši. Výsledek nemá logicky vystavěnou zápletku – chybí vysvětlení motivace jednání čaroděje, proč dal teleportační kámen princezně již do kolébky nebo proč předstírá, že je její zachránce. Postav jak na orloji. Doufala jsem v road trip otce a syna – a ono je to otec + syn + medvídek Novotný + huhňající Martin Kraus. Tím, že po scéně s přízraky ztrácí syn s otcem kontakt a setkávají se až na konci, se závěrečné dokonalé sladění jejich činů stává další logickou mezerou. Vaculík je zobrazen jako negramotný, jednoduchý člověk, který pronáší věty typu ,,Rovnost mezi mužem a ženou? Ha ha ha!" nebo ,,Syn to není, ale i tak gratuluju". Ale nakonec je to on, kdo zachrání den a ještě ho víla pochválí. Vincent jako hlavní hrdina nemá šanci obstát, nakonec nevítězí znalostmi ani mečem a vlastně ani nedokážu říct, čím se kromě záliby v kreslení vyznačoval. Princezna je hezká, předabovaná a snad ještě pasivnější než Slavěna v Princi Bajajovi. Tak nevím, tohle se prostě nepovedlo. ()