Luděk má narozeniny. Dostane dva nečekané dárky. Luďkovi je dneska patnáct. Od rána mu ale nic nevychází tak, jak by si přál. Hádka se školní láskou Jolanou, posměch věčného rivala Zounara i zrada kamaráda Hudry ho pěkně otráví. Nespravedlivý trest od učitelky pěstitelských prací je pak vrcholem nepovedeného dne. Doma ho navíc čeká rodinná oslava s dědou Václavem... (Česká televize)

nula87

Přiznám se, že jsem čekal se znalostí Okresního přeboru a Čtvrté hvězdy asi něco úplně jiného. Nicméně jisté náznaky zajímavosti a vtipnosti jsem postřehl, takže tomu ještě určitě dám šanci. Zatím velmi opatrné 3* 50% ()

javlapippi

"Buď sobec jako já, jinak ti budou lidi srát na hlavu!" Hiphopová omladina si plní melanínový sen, vynikajúci senil Abrhám a jeho synátori frustrovaný buran Suchánek aj fiškáľ Hofman. Pobavilo značne. ()

Prubner

Kolečkovy scénáře mi (kromě Marty a Věry) nikdy nepřišly vtipné a soudě podle prvního dílu Trpaslíka nebude tento seriál výjimkou. Prvních dvacet minut je zoufalých, nezazní jediný vtip a herecké výkony dětských neherců jsou tragické. S nástupem černouška se to trochu zlepšilo, ale moc nadějně to nevypadá. Doufám, že budeme ušetřeni propagandy o xenofobii českého národa. Dám tomu ještě šanci. ()

Eire

LEKNUL se v 15 sexu az z toho ZCERNAL! genialne.... 90% videl som to az po MOST!e ale prva cast porovnatelna.... Ten CECHOrasismuz!!! 85% fcuk u madr bic.... A ta CIERNA HUDBA je uuuplne supr! ()

Salvator

Nápad ukradený z Arabely a trapné vtipy. Je sice fajn, že Česká televize našla odvahu vyslovit slovo černoch, ale bohužel pouze v kontextu slaboduchého buranství. ()

flo777

Úvodní epizodu hodnotím vysoko hlavně kvůli tomu, že vás dokonale vtáhne do děje již od úvodních titulků. Originální scénář, skvěle herecké obsazeni a nenucený přirozený humor. Je to proste prušinovština jak ma byt! Navic tentokrat s prvky nadpřirozena! ()

dogrose

Tak zatím nějak nevím. Na dvojici Kolečko - Prušinovský slyším a Nymbursko vyloženě miluju. Postrádala jsem chytrý humor, vlastně humor vůbec, místo toho se mi dostalo laciných, trapných situací (čůrání při otevřených dveřích; jadrná mluva, a to i dětí vůči rodičům; akce "kondom", apod.). Předpokládám, že půjde o řetězec přání, kdy následující přavec místo aby napravil přání předešlého, bude si sobecky přát sám. Ale potěšilo mne, že do role profesorky obsadili Janu Matiáškovou. No, uvidím, co dál, zatím jsem optimista. ()

house336

Po prvním díle dávám 1* z milosti. Obávám se, že nejsem cílová skupina, i když nevím, na koho to má být mířeno. Já se zasmál asi 2x a to až za půlkou. Prostředí školy mi přišlo absolutně nerealistické, dialogy i postavy takto ve školách fakt nevypadají. Stejně tak casting na mladou část osazentstva mi nepřijde nikterak povedený, málokdo mi přišel talentovaný. Celkem mě zajímá, jak to bude pokračovat, ale nedovedu se přinutit k tomu, abych se díval dál. Opravdu mi ten námět nepřijde natolik kvalitní, aby jedna epizoda měla přes půl hodiny - jakkoliv to na veřejnoprávní televizi musí splnit nějakou časovou podmínku. Suchánek mě nalákal v rozhovoru v DVTV, ale byl jsem spíše zklamaný. ()

Kekik

Není to zatím úplná bomba, ale dle komentářů to teprve přijde. Tak vydržím. A jsem zvědavá, jestli jsem správně uhodla přání druhé osoby. Tedy maminky. ()

xyran odpad!

Tragické nedialogy tragických protagonistů.. bez nápadu, jiskry a o absenci humoru už ani nemluvě - opravdu neuvěřitelné, jaké sra.ky točí čt za výpalné (poplatky) ()

Alagaesie

Mladej vostrej. Ta úča - notyvole fanatik. Dědeček vtipnej. „Afroamík" pobavil. ‚Já jsem se tak lek, až jsem z toho …‘ ‚Zčernal. ‘ Tyvole na služebně kryplí hajzlíky? Dobře kulatá pružina(!) Strejda Vláďa je řízek ... Ač je Trpaslík určen mladším než mě, pilot neurazil. ()