Charlie (Eddie Murphy] a Phil (Jeff Garlin) dostanou v práci padáka, čehož hned využíjí jejich ženy, a hodí jim na krk domácí práce včetně starosti o malé ratolesti. Když Charlie vidí, jaké jsou problémy v okolí sehnat hlídání pro malé děti, dostaně spásný nápad - založit Tátovu školku. Tedy místo, kde se místo fundovaných učitelek budou o caparty starat právě Charlie a Phil (a později ještě potroublý Marvin). O co míň problému mají s hlídáním dětí, o to víc musí bojovat s konkurenční školkou paní Harridanové (Anjelica Huston), známé svojí asketickou (až téměř nacistickou) výchovou dětí a neustále štvanou sociálkou... Na Eddioho komedii až překvapivě vtipně. Samozřejmě, nelze čekat žádné Shakespearovo drama či komedii, kde se budete od začátku až do konce za břicho popadat, ale filmu nelze jistou zábavnost upřít. I sám Murphy si odpustil své obvyklé ksichtíky, takže moc film netáhl ke dnu (jak je u něj v poslední době obvyklé). Supr byla hlavně Anjelica Huston, za celej film se ani jednou neusmát, to je panečku :). Nepouštět dětem, nebo je už nikdy nedostanete do normální školky!(29.8.2008)

Film jsem shlédl před pár, kdy moje nálada potřebovala komediální vzpruhu. Jelikož film dostal na filmových serverech nevelké hodnocení, rozhodl jsem se na to zajít. Než jsem na ten film zašel tak jsem se i celkem přemlouval jestli to opravdu nebude nějaká blbost. A ještě, že jsem zašel :-). Film mě mile překvapil, jelikož mám děti rád a i já se občas chovám jako dítě tak jsem vskutku dost bavil. Jakožto i dítko hovořící výhradně klingonsky (díky přemíře sledování Star Treku), či jiné, které zklidní své chování na únosnou mez pouze tehdy, když inkasuje dolar. Docela se mi libíl i český dabing, kterémuš dodal švih Maritn Dejdar dabující E.Murphyho. Nebyla to nejlepší komedie, ale i tak zůstávám se svým hodnocením vysoko nad filmovými servery.(31.10.2003)

Co asi čekat od rodinné komedie (tudíž komedie, ke které se sesedne celá rodina od prcků až po prarodiče)? Já jsem bláznivou školku zapínal v osm večer utahaný po celém dni, kdy se mi už nechtělo přemýšlet a žít celkově a... a bavil jsem se. Bez mučení přiznávám, že jsem se bavil. Děcko, které je ochotné chodit k Eddiemu domů jen za dolar, další prcek, o kterém by se na první pohled řeklo, že je retardovaný, ale on je to prostě jen čtyřletý milovník Star Treku a s každým se dorozumívá klingonsky... no proč ne :)).(26.8.2008)

• Marek1991

Moja neamerickosť sa prejavuje najmä pri takýchto dielach, aspoň to tak vidím, lebo toto dielo sledovať je pre mňa väčšie utrpenie, než rozťahané staré ruské diela. Nudné, nevtipné a často trápne. Od hudby, cez hercov až po výpoveď filmu mi to nesedí. Vlastne výpoveď filmu je dobrá až na konci, keď dieťa hovorí otcovi, aby nemali hračky, aby s ním mohlo byť, taktiež, ako on poučuje v práci, že niektoré sladké je pre deti nevhodné. Ono to nie je taký zlý film, aký som si na začiatku myslel, že bude.(3.6.2013)

Kdo od toho nečeká něco světobornýho, musí bejt spokojenej. Eddie Murphy je zárukou průměrných (někdy teda až podprůměrných) necelých dvou hodin strávených u televize..záměrně píšu u televize, páč pochybuju, že si někdo stahuje nebo kupuje dývka tohohle typu. Dívala jsem se na to náhodou a celkem jsem se bavila..neměla jsem žádný záchvaty smíchu nebo něco podobnýho, ale dívala jsem se se zájmem a příjemně jsem si oddychla. Klasická rodinná komedie s dobrým koncem.(2.9.2008)

• - Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)