• milka

Přemýšlím kolikrát jsem se v tomto filmu zasmál.Možná třikrát a to už ani nevím čemu.Tohle totiž není ani komedie jenom sito na komedii hraje.Strašný scénář,strašní herci prostě všechno strašné.Občas si říkám ka až Murphy dokázal klesnout ze svých vynikajících komedií.Ale takový je život amy se prostě musíme smířit s tím že Murphy už se ze dna nevyhrabe a že tento film je proklatě hrozný(12.4.2004)

• Dudek

Docela překvapivě nemám s touto komedii nějaký větší problém, nelíbily se mi tak maximálně dvě tři situace, ale zbytek celkem ušel. Neříkám, že je to bůh ví jak zábavné, to určitě ne, ale v poslední době jeden z nejlepších kousků komedii nižší sorty. Eddie Murphy sice za svými velkými rolemi dost zaostává, ale odvádí slušný standart, který lze označit za dostačující. Samozřejmě má na to nadzvednou film o stupínek výše, ale ačkoli se tak nestalo nebudu se tím dále zabývat. Klasická šablona tohoto typu komedií zůstává však bohužel neporušena, což je vzhledem k možnostem asi zklamání největší. Vytíkat přílišné moralizování asi nemá cenu tak se posuneme zase o blok dál. Příjemným kladem je Ben (Khamaki Griffin), který sice ani nebude mít zářnou budoucnost, ale v tomto filmu hraje velice přesvědčivě a splňuje do posledního puntíku všechny své úkoly. Chlapeček Flash Gordon a jeho pozdější odstrojení je také zábavné, stejně tak jako příjemná vsuvka pro fanoušky Star Treku. Na druhou stranu tu však máme kupu podprůměrného humoru, který však - vyjma toho fekálního? - děti rozhodně pobaví. Celkově slabší průměr, u kterého příjemné odpoledne stráví spíše ti mladší diváci...(8.4.2007)

Soundtrack David Newman: 1. Walking on Sunshine - Katrina and the Waves [3:59] ,2. Takin' Care of Business - Bachman-Turner [4:50] ,3. I Want You Back - Jackson 5 [2:59] ,4. Coconut - Harry Nilsson [3:54] ,5. Rhinestone Cowboy - Glen Campbell [3:17] ,6. I Wanna Be Sedated - Ramones [2:31] ,7. Kung Ku Fighting - Carl Douglas [3:17] ,8. Dream Weaver - Gary Wright [3:26] ,9. Ballroom Blitz - Sweet [4:02] ,10. Surrender - Cheap Trick [4:55] ,11. ABC - Jackson 5 [2:59] ,12. I Want Candy - Bow Wow Wow [2:44],(9.6.2011)

Po prvé, asi netreba vysvetliť prečo je slovenský názov zavádzajúci. Po druhé, asi netreba vysvetliť, kde sa stala chyba a prečo film vyznieva skôr rozpačito ako vtipne. Herecké výkony Eddie Murphyho a Jeffa Garlina sú síce miestami vtipné, ale väčšinou sklznu do tej povrchnejšej roviny. Problém je, že tvorcovia na nich vsadili prakticky všetko - podriadili vykreslenie postáv a ich rodinného života času, ktorý uvedený páni už trávia v škôlke. Vzťah otec-syn je síce zaujímavo načrtnutý, ale vinou nedostatku priestoru je aj nedotiahnutý. Jediným jednoznačným plusom komédie je teda odmeraná Anjelica Houston. Aj vdaka nej, ale aj vdaka tým zopár skutočne vtipným momentom sa môžeme ešte baviť o priemernom hodntení.(29.8.2014)

• Aleee89

Černochy mám ráda, ale z herců mi zrovna Murphy zase tak moc sympatický není. Raději mám třeba Willa Smithe. Ale co se musí nechat, Eddie má komediální talent a tenhle film fakticky se svými vtípky a společně s roztomilými dětmi táhne. Děj je sice prvoplánový a dopředu znáte konec, ale zase jsem se docela pobavila a nakonec si říkám - proč si jednou místo mých oblíbených dramat nedopřát třeba vcelku zábavnou a pohodovou komedii?(18.6.2013)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)

• - Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)