• keyzar

Ach jo, štve mě, že Eddie Murphy se celý život věnuje podobným nudným a nezábavným komediím, a když jednou natočí něco jako drama, všichni jsou z toho hned na větvi. No nic, teď k filmu: nápad by to mohl být docela dobrý, ale chtělo by to lepší podání. Pár vtipných okamžiků se najde, ale na komedii je to zoufale málo. Zoufalé jsou většinou i herecké výkony, hlavně se mi zdá, že veškeré Murphyho komediální nadání spočívá v různých šklebech, no a tady to opět dokazuje.(30.9.2014)

• Olík

Tonoucí Eddie Murphy se chytá metaforického stébla, představujícího sázku na jistotu v podobě dětské roztomilosti a rodinného happy endu. Eddie se chytá a nakonec i chytí, bohužel toto chatrné stéblo, které ho sice nenechá utonout, mu při pokusu vyškrábat se na pomyslný břeh, představující návrat mezi hollywoodskou elitu, poskytne medvědí službu!#!(21.2.2012)

• Slarque

Eddie Murphy není vrcholně trapný jako třeba v Zamilovaném profesorovi 2, aneb jak málo občas stačí ke spokojenosti. Problém ovšem je, že tahle komedie je až překvapivě málo vtipná. Navíc daleko přesvědčivější než dospělí herci jsou v tomto případě jejich malí dětští kolegové (a z dospělých jednoznačně Steve Zahn).(10.4.2007)

• milka

Přemýšlím kolikrát jsem se v tomto filmu zasmál.Možná třikrát a to už ani nevím čemu.Tohle totiž není ani komedie jenom sito na komedii hraje.Strašný scénář,strašní herci prostě všechno strašné.Občas si říkám ka až Murphy dokázal klesnout ze svých vynikajících komedií.Ale takový je život amy se prostě musíme smířit s tím že Murphy už se ze dna nevyhrabe a že tento film je proklatě hrozný(12.4.2004)

• tron

„Čo ich to tu preboha učíte?“ pýta sa zhrozene expert na klingónčinu Steve Zahn (JAZDA DO PEKIEL, SAHARA), keď jedno z detí v práve otvorenej škôlke, zbožňujúce Flasha Gordona, nepozná ústredného zlosyna Flasha Gordona a tipuje Jokera alebo Lexa Luthora. Nie je to prvý ani posledný vtip tejto uchádzajúcej americkej rodinnej komédie, pričom musím podotknúť, že aj záchodová scéna je vtipná. Ak k tomu prirátame sympatického Eddieho Murphyho a jeho obézneho kamaráta Jeffa Garlina (ROBOCOP 3), vyciká sa nám z toho vydarená šou, kde občas dospelí poučujú deti, ale nebije to do očí až tak, akoto bilo v POLICAJTOVI ZO ŠKÔLKY. A určite je to lepšie, ako CUMLIKÁTOR.(29.8.2008)

• - Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)