• Aleee89

Černochy mám ráda, ale z herců mi zrovna Murphy zase tak moc sympatický není. Raději mám třeba Willa Smithe. Ale co se musí nechat, Eddie má komediální talent a tenhle film fakticky se svými vtípky a společně s roztomilými dětmi táhne. Děj je sice prvoplánový a dopředu znáte konec, ale zase jsem se docela pobavila a nakonec si říkám - proč si jednou místo mých oblíbených dramat nedopřát třeba vcelku zábavnou a pohodovou komedii?(18.6.2013)

Velmi příjemné překvapení – v jednoduchém srozumitelném příběhu je zarámováno mnoho velice zábavných situací. Konkurenční boj prestižní školky vedený přes práskání na úřady je více než realistický, vývoj příběhu je pak velmi nepředvídatelný a překvapivý, stejně jako vyrovnávání se se zvláštnostmi jednotlivých dětí.(1.5.2017)

• Xmilden

Chytlavá komedie, která mě zpočátku moc nebavila, pak se ale dva sympaťáci stanou z nouze vychovateli ve vlastní školce a začnou se dít věci. Když k nim pak ještě přibyl Steve Zahn a jeho Startrekovské pindy, bylo vymalováno:) Nejlepší scénou je ale pro mě v době kdy nastal v domě již totální chaos a binec, když do toho všeho jedno dítě osedlalo traktůrek a jen tak si jezdilo po zahradě, to už ten smích nešel zadržet:) PS: Na můj vkus moc fekálního humoru, včetně vymalovaného záchodu, ale tentokráte promíjím. PS2: Ještě jsem si vzpomněl jak tříleté děti sedí v lavicích a drtí Freuda + 4 světové jazyky a od nového roku přibývá Portugalština. Prostě nářezovej film. PS3: Podruhé je to už docela slabota. 40%(7.1.2010)

• Slarque

Eddie Murphy není vrcholně trapný jako třeba v Zamilovaném profesorovi 2, aneb jak málo občas stačí ke spokojenosti. Problém ovšem je, že tahle komedie je až překvapivě málo vtipná. Navíc daleko přesvědčivější než dospělí herci jsou v tomto případě jejich malí dětští kolegové (a z dospělých jednoznačně Steve Zahn).(10.4.2007)

Uff, prekvapivo skvelé. Síce to zďaleka nedosahuje kvalitu Eddieho filmov z 80s, ale za posledných 15 rokov to patrí určite k jeho najlepším kúskom. Bohužiaľ nevyhol sa pár prdiacim scénam, ale našťastie je ich málo. Na druhej strane tu máme mnoho odkazov (Star Trek, Star Wars, comicsy), skvelých hercov, pár dobrých gagov, akurátnu minutáž a príjemnú atmosféru. No a Eddieho.(30.12.2007)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)

• - Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)