Charlie Hinton pracuje s kamarádem Philem v prestižní reklamní agentuře a oba jsou natolik zaměstnaní, že jim na rodinný život nezbývá čas. Phil zanedbává synka Maxe a Charlie na tom není o moc lépe. Ben má zanedlouho začít chodit do školky a rodiče mu vyberou luxusní a drahou Chapmanovu akademii, kterou vede přísná ředitelka Gwyneth Harridanová. Protože se Charliemu a Philovi nepovedla kampaň na dětskou zeleninovou snídani, přijdou o práci. Charlie věří, že novou brzy sežene, o šest týdnů později je situace stejná. Jeho žena Kim začne pracovat, ale z jednoho platu si nemohou dovolit platit drahou školku, a tak Ben zůstává s otcem doma. Kamarádka Peggy je přivede na nápad otevřít si školku. Měli by práci i peníze. Nejprve však musí překonat nedůvěru maminek a pak přijít na to, jak tu podivnou bandu zkrotit. První den jsou úplně vyřízení. Protože ředitelce Harridanové začínají ubývat žáci, poštve na nečekanou konkurenci pracovníka sociálky, který Charlieho a Phila donutí splnit různé náročné požadavky. Mimo jiné musí přijmout dalšího vychovatele. Mladý Marvin je pro školku požehnáním, protože si s dětmi opravdu rozumí. Dětí přibývá a školka prosperuje. Jenže pak jim pracovník sociálky řekne, že kvůli množství dětí musí přesunout provoz do opravdové školky. Marvin sice ví o místě, kde by ji mohli otevřít, vinou Harridanové však nezískají na otevření potřebné finance. Navíc dostane Charlie nabídku vrátit se do agentury. Neodolá, ale záhy pochopí, že udělal chybu. (TV Nova)

Trailer

Sylviiik

Je až zarážející, jak se liší názory jednotlivců na danou tvorbu, ať už se jedná o film, seriál, píseň, knihu....Bláznivá školka je film, který mě chytil za srdce i za bránici, bavil mě po celou dobu a na konci mi ponechal pocit, že jsem nestrávila 90 minut života koukáním na další stupiditu, jakých jsou dnes natočeny tucty. Naopak si tuhle komedii ráda pustím znovu. ()

JohnnyD

Uff, prekvapivo skvelé. Síce to zďaleka nedosahuje kvalitu Eddieho filmov z 80s, ale za posledných 15 rokov to patrí určite k jeho najlepším kúskom. Bohužiaľ nevyhol sa pár prdiacim scénam, ale našťastie je ich málo. Na druhej strane tu máme mnoho odkazov (Star Trek, Star Wars, comicsy), skvelých hercov, pár dobrých gagov, akurátnu minutáž a príjemnú atmosféru. No a Eddieho. ()

bouchy

Co asi čekat od rodinné komedie (tudíž komedie, ke které se sesedne celá rodina od prcků až po prarodiče)? Já jsem bláznivou školku zapínal v osm večer utahaný po celém dni, kdy se mi už nechtělo přemýšlet a žít celkově a... a bavil jsem se. Bez mučení přiznávám, že jsem se bavil. Děcko, které je ochotné chodit k Eddiemu domů jen za dolar, další prcek, o kterém by se na první pohled řeklo, že je retardovaný, ale on je to prostě jen čtyřletý milovník Star Treku a s každým se dorozumívá klingonsky... no proč ne :)). ()

keyzar

Ach jo, štve mě, že Eddie Murphy se celý život věnuje podobným nudným a nezábavným komediím, a když jednou natočí něco jako drama, všichni jsou z toho hned na větvi. No nic, teď k filmu: nápad by to mohl být docela dobrý, ale chtělo by to lepší podání. Pár vtipných okamžiků se najde, ale na komedii je to zoufale málo. Zoufalé jsou většinou i herecké výkony, hlavně se mi zdá, že veškeré Murphyho komediální nadání spočívá v různých šklebech, no a tady to opět dokazuje. ()

Ryuuhei

Naprosto pohodová komedie, kde nesmíte zapínat vaše případné intelektuální mozky, jinak budete mít plná ústa řečí, jako zdejší většinové osazenstvo. Neměl jsem problém ani se sympatickým obsazením, ani s jednoduchým příběhem, kde dobro zvítezilo nad zlem, resp. to, na čem skutečně záleží nad tím, na čem nezáleží. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)
  • Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)

Související novinky

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (více)