Film jsem shlédl před pár, kdy moje nálada potřebovala komediální vzpruhu. Jelikož film dostal na filmových serverech nevelké hodnocení, rozhodl jsem se na to zajít. Než jsem na ten film zašel tak jsem se i celkem přemlouval jestli to opravdu nebude nějaká blbost. A ještě, že jsem zašel :-). Film mě mile překvapil, jelikož mám děti rád a i já se občas chovám jako dítě tak jsem vskutku dost bavil. Jakožto i dítko hovořící výhradně klingonsky (díky přemíře sledování Star Treku), či jiné, které zklidní své chování na únosnou mez pouze tehdy, když inkasuje dolar. Docela se mi libíl i český dabing, kterémuš dodal švih Maritn Dejdar dabující E.Murphyho. Nebyla to nejlepší komedie, ale i tak zůstávám se svým hodnocením vysoko nad filmovými servery.(31.10.2003)

• Olík

Tonoucí Eddie Murphy se chytá metaforického stébla, představujícího sázku na jistotu v podobě dětské roztomilosti a rodinného happy endu. Eddie se chytá a nakonec i chytí, bohužel toto chatrné stéblo, které ho sice nenechá utonout, mu při pokusu vyškrábat se na pomyslný břeh, představující návrat mezi hollywoodskou elitu, poskytne medvědí službu!#!(21.2.2012)

• tron

„Čo ich to tu preboha učíte?“ pýta sa zhrozene expert na klingónčinu Steve Zahn (JAZDA DO PEKIEL, SAHARA), keď jedno z detí v práve otvorenej škôlke, zbožňujúce Flasha Gordona, nepozná ústredného zlosyna Flasha Gordona a tipuje Jokera alebo Lexa Luthora. Nie je to prvý ani posledný vtip tejto uchádzajúcej americkej rodinnej komédie, pričom musím podotknúť, že aj záchodová scéna je vtipná. Ak k tomu prirátame sympatického Eddieho Murphyho a jeho obézneho kamaráta Jeffa Garlina (ROBOCOP 3), vyciká sa nám z toho vydarená šou, kde občas dospelí poučujú deti, ale nebije to do očí až tak, akoto bilo v POLICAJTOVI ZO ŠKÔLKY. A určite je to lepšie, ako CUMLIKÁTOR.(29.8.2008)

• Aleee89

Černochy mám ráda, ale z herců mi zrovna Murphy zase tak moc sympatický není. Raději mám třeba Willa Smithe. Ale co se musí nechat, Eddie má komediální talent a tenhle film fakticky se svými vtípky a společně s roztomilými dětmi táhne. Děj je sice prvoplánový a dopředu znáte konec, ale zase jsem se docela pobavila a nakonec si říkám - proč si jednou místo mých oblíbených dramat nedopřát třeba vcelku zábavnou a pohodovou komedii?(18.6.2013)

• milka

Přemýšlím kolikrát jsem se v tomto filmu zasmál.Možná třikrát a to už ani nevím čemu.Tohle totiž není ani komedie jenom sito na komedii hraje.Strašný scénář,strašní herci prostě všechno strašné.Občas si říkám ka až Murphy dokázal klesnout ze svých vynikajících komedií.Ale takový je život amy se prostě musíme smířit s tím že Murphy už se ze dna nevyhrabe a že tento film je proklatě hrozný(12.4.2004)

• - Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)