Charlie (Eddie Murphy) a Phil (Jeff Garlin) jsou natolik pohlceni svou prací v prestižní reklamní agentuře, že se nevědomky připravují o všechny rodičovské radosti. Poté, co propadne jejich reklamní kampaň na cereálie s příchutí zeleniny, jsou však oba propuštěni, což mimo jiné znamená, že už si nebudou moci dovolit drahou péči o své děti v exkluzivní Chapman Academy, provozované přísnou slečnou Gwyneth Harridan (Anjelica Huston). V průběhu bezvýsledné snahy o nalezení zaměstnání, při níž se stará o svého čtyřletého syna Bena (Khamani Griffin) v době, kdy je jeho manželka Kim (Regina King) v práci, však Charlie dostane nápad. Pokud s Philem dokáží pečovat o dvě děti, proč by jich nezvládli rovnou deset? Tato úloha je však mnohem těžší, než si kdy mysleli. Děti se neustále honí za sladkostmi, hrají si na filmové superhrdiny nebo zkrátka demolují vše, co jim přijde pod ruku a Charlie s Philem si brzy uvědomí, že jim jejich záměr přerostl přes hlavu. Přesto se ale jejich nové školce začíná dařit a konkurenční Chapman Academy pozvolna přichází o své malé svěřence. Tatínkové se proto rozhodnou rozšířit své řady a přibírají dalšího pečovatele Marvina (Steve Zahn), který dokáže s dětmi komunikovat jejich jazykem - pravděpodobně proto, že je sám pouze přerostlým dítětem. Charlie a Phil si postupně vytvářejí blízký vztah ke svým synům a teprve nyní začínají plně doceňovat všechny radosti rodičovství. Čím více se však jejich školce daří, tím více je ohrožena dominantní pozice Gwyneth Harridan. Rozhodující boj začíná. (oficiální text distributora)

Dudek

Docela překvapivě nemám s touto komedii nějaký větší problém, nelíbily se mi tak maximálně dvě tři situace, ale zbytek celkem ušel. Neříkám, že je to bůh ví jak zábavné, to určitě ne, ale v poslední době jeden z nejlepších kousků komedii nižší sorty. Eddie Murphy sice za svými velkými rolemi dost zaostává, ale odvádí slušný standart, který lze označit za dostačující. Samozřejmě má na to nadzvednou film o stupínek výše, ale ačkoli se tak nestalo nebudu se tím dále zabývat. Klasická šablona tohoto typu komedií zůstává však bohužel neporušena, což je vzhledem k možnostem asi zklamání největší. Vytíkat přílišné moralizování asi nemá cenu tak se posuneme zase o blok dál. Příjemným kladem je Ben (Khamaki Griffin), který sice ani nebude mít zářnou budoucnost, ale v tomto filmu hraje velice přesvědčivě a splňuje do posledního puntíku všechny své úkoly. Chlapeček Flash Gordon a jeho pozdější odstrojení je také zábavné, stejně tak jako příjemná vsuvka pro fanoušky Star Treku. Na druhou stranu tu však máme kupu podprůměrného humoru, který však - vyjma toho fekálního? - děti rozhodně pobaví. Celkově slabší průměr, u kterého příjemné odpoledne stráví spíše ti mladší diváci... ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Walking on Sunshine - Katrina and the Waves [3:59] ,2. Takin' Care of Business - Bachman-Turner [4:50] ,3. I Want You Back - Jackson 5 [2:59] ,4. Coconut - Harry Nilsson [3:54] ,5. Rhinestone Cowboy - Glen Campbell [3:17] ,6. I Wanna Be Sedated - Ramones [2:31] ,7. Kung Ku Fighting - Carl Douglas [3:17] ,8. Dream Weaver - Gary Wright [3:26] ,9. Ballroom Blitz - Sweet [4:02] ,10. Surrender - Cheap Trick [4:55] ,11. ABC - Jackson 5 [2:59] ,12. I Want Candy - Bow Wow Wow [2:44], ()

tron

„Čo ich to tu preboha učíte?“ pýta sa zhrozene expert na klingónčinu Steve Zahn (JAZDA DO PEKIEL, SAHARA), keď jedno z detí v práve otvorenej škôlke, zbožňujúce Flasha Gordona, nepozná ústredného zlosyna Flasha Gordona a tipuje Jokera alebo Lexa Luthora. Nie je to prvý ani posledný vtip tejto uchádzajúcej americkej rodinnej komédie, pričom musím podotknúť, že aj záchodová scéna je vtipná. Ak k tomu prirátame sympatického Eddieho Murphyho a jeho obézneho kamaráta Jeffa Garlina (ROBOCOP 3), vyciká sa nám z toho vydarená šou, kde občas dospelí poučujú deti, ale nebije to do očí až tak, akoto bilo v POLICAJTOVI ZO ŠKÔLKY. A určite je to lepšie, ako CUMLIKÁTOR. ()

choze

Do kina bych na to nešel a ani to nikomu neradil, ale na kabelovce to v pohodě dám i několikrát za sebou. Docela jsem se zasmál, obzvlášť Steve Zahn s jeho odkazy na Star Trek, Star Wars a superhrdinské komiksy to hodně pozvedl a kdyby toho tlusťocha hrál Tom Arnold, mohlo to být i za tři. Eddie Murphy u mě po dlouhé době (naposledy jsem od něj viděl strašného Pluto Nashe) docela zabodoval, je tady na něm vidět snaha a má pár dobrých replik a gagů. ()

T2

Eddie Murphy a jeho zábavnosť ide dolu vodu a to pekných pár rokov, tento film je veľmi slabulinký až nudný, a hneď poviem že Zlatý "mnohými zavrhovaný" Policajt zo škôlky, ale čo už s podobných námetov už nastáva minimálne u mňa prejedenosť a hlavne keď sa podobnosťou scénky len dookola opakujú. Najlepší bol aj keď na malom priestore hrajúci Steve Zahn ako fanatik od Star Treku. ║Rozpočet $60miliónovTržby USA $104,297,061Tržby Celosvetovo $164,433,867║ na detskú škôlku tam bol teda blahodárny rozpočet, že by tam bolo použitých moc špeciálnych trikov ()

• V závěrečných titulcích se objeví vzpomínka na producenta a herce Jacka Brodskyho, který zemřel v roce 2003. (SONY_)
  • Tony (Jimmy Bennett), kluk ve školce, je ve filmu převlečený za superhrdinu Flashe. (SONY_)