Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Sydonai

V rukách někoho jiného zajímavý materiál, ale tahle utahaná nuda smrdí Sebevražedným oddílem na míle daleko ve všech negativních aspektech...a že jich je mnoho! 40% ()

DEADMANincCZ

Rozhodně jsem se nad tímhle béčkovým potenciálem bavil a to v několika fázích i dost áčkově. Dobrá akce, občas i skvělý emoce. Netflix si produkci hlídá dobře a jsem rozhodně pro sequel, body navíc pro Ayera, kdy opět dokazuje, jak kvalitní filmař je, když mu někdo (nebudeme Warnery jmenovat) nekecá do práce. "Hey Nick? Fuck magic!" ()

FilmWave

Noví "Lebkouni" jsou fakt slušná podivnost. Scénář působí jako bychom měli znát nějakou deseti svazkovou předlohu nebo fantasy seriál. To je na jednu stranu docela originální, na stranu druhou to neomlouvá řadu nesmyslů a nelogičností. Přesto jsem se bavil, může za to asi hlavně Will. Příště Bad Boys 3, pls. ()

KNTRFKT

Ta představa, že projíždí černoch Comptonem, nebo třeba Brooklynem a bojí se, jestli nepotká pošahanýho orca, nebo snad blbě nezabočí do uličky, kde tihle rozkošní sympaťáci hrajou kostky, akorát maj místo kostek lidský hlavy, je celkem komická už sama o sobě. Do toho se přidá buržoazie elfů, jejichž hovno pochopitelně nesmrdí a uprostřed tak nějak balancujou lidi. Co by se mohlo posrat? Klasickou zápletkou je honba za předmětem symbolizujícím neomezenou moc, kterou chce logicky dostat každej tacoc oblizující Esteban, hroznovou sodu pocucávající Jamal a prostě uplně každý zviřátko z tohohle, moderním exodem, nedotčenýho světa. Celý je to slušně nabitý akcí, hláškama, rvačkama a prostě celkově je to podle mýho slušná honba za kouzelnou hůlkou. Sám bych na něco takovýho rád koukal v seriálový podobě. ()

loki5

Dvě hodiny pobíhání střílení kvůli svítící tyčce, jejíž speciální schopností je zabít Noomi Rapace dvakrát. 30% ()

zelda82

Za ten konec, kde to nabralo grady a vsechny ty rasistickopolitickomultikultisocialjjusticoidni jinotaje ustoupily do pozadi,si to tu ctvrtou hvezdu zaslouzi. Sice to neni buddy movie ve stylu Tango a Cash nebo Smrtonosny zbrane, ale budme radi aspon za fuckujiciho Willa Smithe a kouzelnou hulku ()

MickeyStuma

Zajímavá kombinace současného realismu a fantasy. Máme tu mystické bytosti žijící vedle lidí, což žánrově není zase až tak špatný nápad. Dějově jde o policistu nuceného pracovat s Orkem. Nic naplat, už ten začátek hodně připomíná klasický snímek z roku 1988 ´Lebkouni´. Tam s lidmi žijí mimozemšťané právě zvaní Lebkouni, kteří jsou ve všech sociálních vrstvách a tak i lidský policista má Lebkouna za parťáka. Jedná se snad o inspiraci? V tomto snímku jsou samozřejmě také Elfové a Andělé kupodivu působící jako obtížný hmyz. Docela odvážná představa. Dějově jde o zbraň nazvanou jednoduše ´hůlka´, o kterou je nesmírný zájem. Stejně jako ´Lebkouni´ je i ´Bright´ především policejní film řešící závažný případ, který ani nezapomíná příkladně poukázat na největší problém lidstva. Rasizmus. A jako ryze policejní film to bylo natočené, takže nějaké extravagantní blockbusterové efekty a vůbec vymoženosti tu prostě nejsou. Takovými filmy zmlsaný divák bude velmi zklamán. O špatný film se však v žádném případě nejedná. Naopak. Má myšlenku, thrillerový děj a dobrou výpravu. A hlavně zase usazuje film od masovosti na skromnější úroveň, jako to bylo kdysi. Pouze o blockbustrech film rozhodně není. ()

P.J.2

Já tam tu jednu navíc střeli už jen za odvážný pokus netflixu a výborné obsazený v čele s hlavní dvojcí. Samozřejmě se příběh mohl víc rozvinout ale stejně jsem byl spokojen.Doufám že bude dvojka, potenciál je tu neskutečný. ()

MikeeTheory

Vlastně strašně fajn nápad, který by potřeboval jen trochu větší péče. Vzít postavy, které známe spíše v dobách podobných středověku, a umístit je do "dnešního" světa je samo o sobě pro diváka lákavé, ale fascinovat nebo ohromit se filmu bohužel nepodařilo. I tak Netflixu ve vytváření podobných projektů fandím. Vzhledem k jeho mistrovské seriálové tvorbě věřím, že jednou ta trefa do černého přijde i na filmovém poli. Bright je zhruba tak na půl cesty. Jeho slabinou je, že mu chybí poutavější atmosféra a s ní i propracovanější představení světa se všemi jeho detaily. Předností je pak herecké obsazení a onen prvotní nápad. ()

mala_kea

Bright Vás již na první pohled zujme kombinací filmů "End of Watch" a "Wolrd of Warcraft". Celá tato koncepce působí velmi svěžím a originálním dojmem, což jde v ruku v ruce s některými skutečně povedenými akčními scénami. Avšak i navzdory těmto kladům zde převládají atributy záporné, což je citelné zejména u nosné kostry příběhu, střihu a některých dialogů. Opravdu nechápu, co David Ayer na režisérské stoličce dělal, jelikož tento snímek se v poměrně negativním směru zcela vymyká jeho dosavadním kvalitním filmovým počinům. Doufám tedy, že se jedná jen o malé "zaškobrtnutí" na jeho jinak podařeném režisérském portfoliu ()

Raziel_cz

Ayer je zase ve svém živlu. I když se mu do něj vetřeli orkové. Nabouchaný akčňák, kterému by sice víc vyhovoval seriálový formát (případně rozdělení aspoň na tři filmy), aby z vražedného tempa dostatečně vynikly všechny podzápletky a motivy, co jsou tu nakopnuté jen tak mimochodem, takže se moc nedozvíte o tom, proč se všichni vnitřně drásají nebo jak tenhle svět vůbec drží pohromadě, nemluvě o tom, že setupy pro zvraty jsou natolik odbyté, že ty pak působí jako deus ex machiny... nebo deus ex machiny prostě rovnou jsou, ale šlape to. Je to zábavné, nahláškovné, akční, krvavé – v podstatě si představte finále End of Watch natažené na dvě hodiny. Je to fajn. Má to problémy, mohlo to být podstatně lepší, ale na dvojku určitě budu čekat. Will Smith vypadá, že ho něco pro změnu bavilo točit a to nadšení přejde i na diváka, takže tomu nakonec odpustíte všelicos. Třeba že to nemá zajímavé záporáky. Nebo že to je vlastně jenom vysokorozpočtové béčko. Ale těch sto dvacet minut uteče jak nic. ()

Wallis3

Ve městě se objevil klacík! Kouzelnej klacík. Modře zářící kouzelnej klacík! A toho se nesmí dotknout jen tak někdo. A tak, za doprovodu hip hopu, a orkckých milostných písní se táhne cosi fantasy, kde se nemečuje, ale střílečkuje, nejezdí na koních, ale kobyly jsou pod kapotou železných ořů a na konec si na hůlku sáhne stejně ten, od koho to celý film očekáváte. Nevraživost mezi hlavníma policajtama není k uvěření, lidi sou bastardi, orkové gangsta a elfové temní, jak roura septiku. A pak se žvaní o Temném pánovi, který se navrátí, ale v závěru se na něj úplně zapomene. Achjo. Cosi v tom bylo, ale pohřbený hodně hodně hluboko. ()

Rathalos

Velmi zaujimavy akcny fantasy thriller,David Ayer sa opat predviedol vo dobrom svetle,svet tvoria rozne rasy a to ludia,orkovia a elfovia,prinasa to samozrejme rozne situacie,ktore nie su prave prijemne a zacina boj s temnymi silami,clovek sa urcite nemoze nudit pri sledovani tejto zalezitosti a herci zvladli svoje ulohy vyborne,tak ako aj ostatni...:-) ()

Rázlik

Čím víc se tento film blížil ke konci, tím rostla i celková stupidita, která málem přerostla v Odpad! Jedna hvězda asi za to, že jsem to dal do konce. Děj, postavy, prostředí, akce - v podstatě nic z toho mě nezasáhlo. Ač dle popisu to znělo zajímavě, tak všechny ty nadpřirozené bytosti a jejich vystupování bylo spíše k smíchu. ()

Faila

Někdy je to trochu ujeté, někdy je to hodně na efekt a celkově to tak úplně nemělo hlavu a patu. Ale je tam magie, jsou tam elfové a orkové a hlavně je tam Smith, takže mě to moc a moc bavilo. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)