Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

unclejack

Na jednej strane treba priznať, že čarovnému svetu Elly vládne hlavne gýč a povrchnosť. Na druhej strane sa však nachádza pôsobivá Anne Hathaway, neotrelá zápletka a slušná atmosféra. Ako oddychovku to rozhodne beriem, ale s tým, že najväčší diel na tých troch hviezdach má charizmatický výkon hlavnej predstaviteľky. ()

gpx odpad!

Šmarjapanno, hlavně tohle nepouštějte dětem. Tenhle hipísáckej výplach by na nich mohl zanechat trvalé následky. ()

Radek273

Sympatické, ale někdy hodně divné. Tentokrát nešlo o obsazení či výkony, ale zkrátka celý koncept byl od začátku daný a dokonce bych i odhadl, že tvůrci byli se svým dílem moc spokojení. Nicméně snímek není pro každého, snaží se o originální pojetí a buď se libí nebo ne. Nutno dodat, že v roli září Anne Hathawayová, která zde má sice nejvíce prostoru, jenž však využívá beze zbytku. Právě ona zachraňuje někdy zbytečně mdlý děj a ve výsledku udává ráz hodnocení. ()

LencaN

Zakletá Ella je miloučká, ale vidět to víckrát, tak mi to asi začne lézt na nervy. Logiku dejte stranou. Je to holt pohádka, kde se některé postavy chovají nesmyslně. Zvlášť ta potrhlá Kmotřička. Takovou úpravu Popelky jsem ale ještě neviděla. Je to trochu jiné a svěží. Anne Hathaway je zde mladá a krásná, stejně tak Hugh Dancy tu působí jako mladý koloušek, který sotva opustil máminu náruč. Postavičky byly taky zajímavé - elfové, lidožrouti, nenasytný a vychytralý král. Příjemná jednohubka. ()

VUCAKO

Podle mne slušná adaptace knihy Gail Carson Levine (https://en.wikipedia.org/wiki/Ella_Enchanted). Ne klasické popelky z lidových pohádek (sepsaných autory jako Giambattista Basil, Charles Perrault nebo bratři Grimmové). Pokud jdete na tento příběh do kina, připravte se spíš na žánr fantasy, humor a hudební čísla. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Ďalšie moderné spracovanie príbehu Snehulienky, ktoré však zachádza omnoho ďalej ako Večný príbeh a nedrží sa príbehu pôvodnej rozprávky príliš striktne a možno ešte menej ako Mirror, mirror. Príbeh je obohatený o dar poslušnosti, čo mu dáva nový rozmer a možnosti. Ella sa tak stáva niečím ako rozprávkový Yes man. Množstvo modernizačných prvkov a tlak na zábavnosť však mení celkovú náladu z rozprávky na rozprávkovú komédiu až má človek pocit, že sa tvorcovia inšpirovali Shrekom. Žiaľ humor je skôr pubertálny a produkcia, hoci sa snaží, nedokáže zakryť lacné vizuálne triky. Scenáristi sa nedokázali vyhnúť rôznym logickým pasciam a obetovali uveriteľnosť príbehu na oltár šťastného konca. Herci svoje úlohy v rámci rozjuchanej komédie hrajú svoje postavy veľmi dobre, čo v preklade do bežného jazyka znamená, že sú často pitvorne emocionálni. Anne Hathaway je však nie len očarovaná ale aj očarujúca a Hugh Dancy ako princ hrá tiež dôstojne. Oceniť však treba hlavne Caryho Elwesa, ktorý zlého princovho strýka hrá skutočne výborne. ()

JankaPP

je to neuveriteľné ale je to tak. Ja som sa bavila, az sa samej sebe cudujem..:))Cely cas sa striedali momenty kedy som sa fakt smiala s momentami kedy som si hovorila, ze menej je niekedy viac. Ale vcelku prijemne prekvapenie a pohodova oddychovka, ktora zabije nudu ale nezabije naladu. ()

omnihash

Jedna z nejlepších pohádek poslední doby. 100% pokud je vám do patnácti let. V porovnání se standartní produkcí ať už českou (Troška) nebo americkou (Disney) těžký nadprůměr. ()

flouny8

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Stokrát radši se podívám na tohle než třeba na Mrazíka. Navíc Anne tu je krásná, děj přirozeně plyne a není nouze ani o humor. Proklatí bratři Grimmové:) ()

Pythonator

Neškodná přihlouplá pohádka o zakleté Popelce nebo něčem na ten způsob. Jedna hvězda navíc za Queen a Somebody To Love. Anne Hathaway je prostě úžasná a po tomto filmu bylo jasné, že má o budoucnost v Hollywoodu postaráno. Není to typická sexbomba, ale její tvář je tak jedinečná a má tak rozkošný kukuč, že nemůže být snad nikdo, kdo by ji nemiloval. ()

malyLibor

Miluju pohádky. Ale tahle je opravdu hodně, hodně slabá... Navíc mizerní herci a mizerný dabing... kdepak, tohle není ani na 30% ()

Ignitus.C

Anne Hathaway je fakt docela hezká. Má obrovskou pusu! Moc hezkej rodinej film. Mám ho moc rád. Je to moc hezky zpracovaný. ()

Chlo0opek

Tak námět zas až tak špatný nebyl, jen by na něm chtělo ještě zapracovat. Těžko uvěřit, že by si až do dospělosti nikdo nevšiml ellyiného "daru". Absurdní. A přitom hned po příjezdu nevlastních sester se to během chvíle provalí. Jinak po technické stránce to není špatné, sem tam i něco na zasmání, hudba jakžtakž. Ale na 3* to nemá. ()

Thalin

Ať už to bylo myšleno vše vážně nebo spíš jako parodie na všechny ty pohádkové věci, tak je to vcelku zábavná záležitost. Místy to sklouzavá až k infantilnosti, ale na pobavení dobrý. ()

DžejPý

Jednou jedno nehezké odpoledne jsme přepínali TV kanály, abychom nějak strávili čas. A našli jsme Zakletou Ellu - nic lepšího v nabídce nebylo, odkoukali jsme. A je to jedna z nejhezčích zahraničních pohádek! Rád se na ni kouknu opakovaně. Abych nezapoměl, soundtack s předělávkami hitů je taky super. Tak už víte, kdy si ji pustit... ()