Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Scaevola

Po dlouhé době jsem byl příjemně překvapen dobrodružným snímkem, který nemá větší ambice, nežli na krátkou dobu a s jistou dávkou napětí zprostředkovat obtíže života na jiném místě a v jiném čase. Samozřejmě se tu najdou jisté scénáristické obtíže, protože vzhledem k počtu jednajících postav snímek může skončit v zásadě pouze dvěma možnostmi a ještě navíc tu chybí personifikovaný protihráč, ale jinak jde o skvělou pravěkou road-movie s podařenou vizuální stránkou. ()

fininka

Jako film super,jen teď koukam na fotky a ten vlk má pindíka...a malý spojler...na konci filmu porodí štěňátka...tak wtf :D ()

Eruwen

Po shlédnutí se mi těžko rozhodovalo, jaký počet hvězd udělit. Byla místa, kde jsem si říkala, jak je to pěkné, uvěřitelné, emočně silné a dobře udělané (za taková místa bych filmu dala jasných 5*), ale pak byla místa, kde byl scénář velmi slabý, až kýčovitý a i vizuální efekty se nějak nepodařily a já byla zklamaná, co to provedli, že tím srazili mé hodnocení na pomyslnou 1* za snahu.. Nakonec jsem to zprůměrovala na 3*. Zkrátka, není to dobře vybalancované a konec je klišoidní až hanba, ale za ta místa předtím, kdy si nejspíš filmaři pro dobrý záběr i tu hlavu namáhali, za ně stojí Alfu shlédnout. ()

marekspanel

Jeden z těch filmů, kdy vám stačí prvních 15 min, abyste zjistili, že z toho nic nebude. Nejvíc mě asi iritoval výběr herců a jejich nedobový vzhled. Nicméně vizuál stál za to, taková silně kontrastní záležitost jako 300vka. Ale ta nuda..! ()

bonovox

Slabší priemer. Krásne digitálne obrazy ale veľmi prostý príbeh. Chýbalo tomu viacej akcie a napätia aby sme sa viacej báli o hlavného hrdinu. Škoda premrhanej šance. ()

Mikola17

Osekej pazourek, dostaneš nakládačku a vyrazíme na lov... S nesmyslným řevem se vrhneme proti "bizonum", kteří jako jeden nám vyrazí vstříc... Jediné co se dá ocenit (alespoň jednou *) je herecký um "vlka" , jež ztvárnil Alfu.. ()

luciasce

Kdyby nemeli herci zuby jak po navsteve zubare, vlasy a vousy jak po navsteve holice a obleceni jak po navsteve gucci obchodu a kdyby vybrali krapet lepsiho herce, ktery nevypada jako ze umre mimo stan pri prvnim zavanu vetru, tak by se mozna, ale jen mozna dalo uvazovat o povedenem filmu. Takhle to byla fakt jen pohadka pro decka 5-10let o tom, jak si clovek poridil prvniho psa v historii. Velke minus, ktere film nese a detem o tom rikat nebudem, ze pro film zemrela 4zvirata. RIP ()

jopal

Filmy o zvieratach mam rad, ale toto sa mi nepacilo. Pozor SPOLER(i) Tolko nelogickosti a vyslovenych fantasmagorii neobsahoval hadam ani terminator. Ze vraj 20. tisic rokova do zadu, tak mozno z cias dobyvania Aljasky. Za ten pad a nasledne prezitie by sa nehanbil ani Jack Norris. No a to skrotenie vlka bolo plne nezmyslov, zacinajucich uz pri samotnom utoku na strome kedy by hladni vlci zraneneho vlka okamzite roztrhali a zjedli, konciacich okotenim vychrtnutej, rebrovitej sucky bez brucha vrhnucich 5 malych zdravych vlcat. Natocene nasadenie nahubku by nezvladol ani Bruce Lee. Bitku s pumou, ci co to bolo je skoda komentovat, podobne ako utekajuci diviak pred vlkom je absolutna sprostost. Diviak sa kludne postavi celej svorke. Kupat sa v dobe ladovej a pochvalovat si teplu vodu moze len reziser po lobotomii. Nekonecna splet sprostosti, ktora moze mozno oslovit divaka nepoznajuceho nic o vlkoch a prirode, ale cloveka s troskou zdraveho rozumu musi totalne iritovat. No a ze sa nejednalo o vlka snad pisat netreba. ()

Eridan

Ten závěr má sílu, úplně cítím že bych tam chtěl být, vidět ten drsný svět bez techniky, kde se skutečně utváří pouta mezi lidmi a zvířaty. Za mě 5/5 ()

Perunwit

Hezká pohádka, prijemný vizuál. Oceňuji snahu o svižnou stopáž, ačkoli právě tady by se dalo z košatějšího příběhu dostat ještě mnohem víc. Vzpomněl jsem si na podstatně syrovější Boj o oheň. ()

Radek273

Špatný snímek to věru není. Od prvního okamžiku se film ztvárněním přiblížil třeba filmu "300: Bitva u Thermopyl" nebo (a to především) Emmerichovu "10 000 př.n.l.". Avšak jak zde bylo již řečeno, příliš mnoho digitálu, který byl navíc často patrný, to poznamená i sebelepší snímek. ()

swenyx

V době před 20. tisíci lety v době ledové si pračlověk po oddělení od zbytku tlupy získá důvěru vlka. Ale jo, počátky lidského společníka psa se mi celkem líbily, sice to bylo dost přímočaré a klasické klišé, že od někoho kdo na to nevypadá a nic se od něj nečeká všechny překvapí, ale jinak mě to bavilo. ()

jouzy odpad!

Kdyby to byl animák s jinými ksichty a opravdovou dobou ledovou, tak je hodnocení jiné. Jinak obří trapas! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Luciaaas2

Za mě maximální spokojenost, i když film nebyl dokonalý. Skvěle jsem se bavil, jen škoda, že takových, filmů není více ()

titi74

Velmi dobre spracovanie dobovej rozpravky o synovi nacelnika ktory sa nauci prezit a svojim srdcom si nielen ziska priazen selmy psovitej a vlastne tym aj ukaze ako sa vlastne skrotil divoky zivocich ako ho pozname v terajsiej dobe a mame z nich domacich mazlickov, ale aj priazen si ziska divaka, ci uz mladsej alebo starsiej kategorie. No myslim ze hudba a kostymy su na priblizenie doby velmy spresnene a priroda krajiny ked boli este pospolu kontynenty malovano nadherne vykreslena. Jedinou vytkou filmu je asi len dlzka, lebo takato rozpravka z predsumerskeho obdobia by sa dala vychutnavat minimalne o hodinu viac. Ale dakujem za krasne filmy ktore prekvapia a hlavne necakane, kedze sa presunula premiera tri krat a vacsinou to v takychto pripadoch dopada nepriazdnivo. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz