Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

C0r0ner

Dostat přes prdel od bizona - žádné zranění. Spadnout z kurevského srázu - zlomený kotník, po kterém vzápětí vesele běhá. -50 a vánice - ráno se probudí jako by nic a nemá například umrzlý nos nebo tak. Vlk po pár dnech přichází o instinkty a stává se z něj věrný pejsek. Vůbec to byla docela veselohra.... 30% ()

Cheeter

Jako film mi to přijde slabší. Jednoduchý očekávatelný příběh. Na druhou stranu v tomto filmu vidím edukační potenciál. Některé scény by se nechaly využít při výuce pravěku. Jenom je správně najít. Takže z jistého hlediska určitě zajímavý film. ()

Juto

Film je skôr ladený na mladého divaka asi tak pre 12 až 13 ročných. I keď nie som pred pubertálnom veku tak som bol spokojný. Film je dobré vidieť na veľké plátno na malej obrazovke pravdepodobne budete sklamaný. 6/10 ()

pakobylka

Pěkná pohádka z pravěku ... taková útlocitná, pečlivě naaranžovaná - a nepříliš realistická. Ale mně to nevadí ... pohádky mám ráda - odjakživa ... a pokud mě chytnou za srdce, jsem ochotná odpustit jim i nějaké menší nebo i větší prohřešky proti logice. Takže za 4* ... jasné a zářivé. P.S.: 1) Na rozdíl od filmařů si nemyslím, že by pravěká omladina měla nějaký problém se zabitím jakéhokoli zvířátka. Úplně v živých barvách vidím, jak už od útlého dětství chytá a pojídá drobnější obratlovce a vůbec kdejakou havěť, na kterou stačí. Dle mého názoru až pokročilá civilizace v některých z nás (pozdě, ale lepší pozdě než nikdy) probudila morální a citové zábrany ve vztahu k ostatním živým tvorům na planetě Zemi; 2) Není mi úplně jasné, kde měli příslušníci dvou pravěkých tlup vzít saně, o nichž mluvili v souvislosti s nakládáním masa mrtvých praturů. S sebou je očividně nepřivezli - a na místě je taky nevyráběli, pokud někde neměli dobře utajenou pravěkou dílnu. Zmiňovaný dopravní prostředek je na tom prakticky stejně jako paní Columbová, kterou na vlastní oči taky nikdo nikdy neviděl; 3) Řekla bych, že vlčata - stejně jako většina mláďat - se rodí na jaře, v období vzrůstajících teplot a relativní hojnosti, nikoli v té nejhorší třeskuté zimě, kdy krajinu svazuje sníh a mráz a šelmy mají mnohdy nouzi o potravu. (Čestnou výjimkou jsou kupříkladu medvíďata, ale ta jsou spolu s matkou prakticky až do jara schovaná v bezpečí medvědího brlohu.) ()

laik_60

Príbeh nebol špatný, ale to spracovanie a umelý exteriér, ts ts. Kostýmy na ľudí spred 20 000 rokov boli ako od coco chanel, dialógy medzi otcom a synom ako by boli u amerického psychológa, nevraviac o takej "maličkosti" ako visieť na holej skale v daždi zavesený za prsty a čakať kým príval vody zaplaví údolie ...mno .... čo už !!  Vadilo mi spôsob reči, Lovci mamutov spred 20 000 rokmi a vyjadrovali sa ako inteligenti v 21. storočí. Hold viem si predstaviť, že taký  Annaud (film boj o oheň) by to určite inak spracoval. Škoda. ()

mortak

Pře-estetizované, bez života. Film pro velkoměstské milovníky pejsků, kteří vnímají přírodu přes digitálně upravované postery na obrazovce svého notebooku. Hughes kouzlí instagramový obrázek za obrázkem, takže ani jednou jsem se necítil uprostřed drsné a nelítostné pozemské přírody, ale spíš na nějaké alternativní planetě obydlené kmenem ušlechtilých divochů. Na Jacka Londona to nemá ani náhodou, Takže se zase po sté vrátím k Bílemu tesákovi (z vlka pes), nebo k Volání divočiny (z psa vlk), a na Alfu co nejrychleji zapomenu. ()

angel74

I když je dobrodružný snímek Alfa předigitalizovanou pohádkou o prapůvodu vzniku přátelství mezi člověkem a vlkem (potažmo psem), tak se mi příběh docela líbil. Akorát bych se tedy obešla bez úvodní vracečky v čase. Jsem si ovšem jistá, že dětské publikum musí být z tohoto filmu absolutně nadšené. (75%) ()

alchac

No ještěže jsem před zhlédnutím požil (díky, kulyku!), neb jinak bych zaručeně celou dobu sledování přes páchání morfologických analýz použitého jazyka, hnidopüšské zkoumání trusu přítomné fauny či vizuální ověřování toho, že medvědí dráp v Kopčemově náhrdelníku zaručeně nepochází z Ursus spelaeus, ale z Arctodus simus a tvůrci nás tedy hanebně podvádí stran místa a doby příběhu, naprosto pominul, že jde o vizuálně lahodící dobrodružnou pravěkou podívanou, která by Štorchovic Edu rozhodně neurazila. Diváky, dle kterých na výše naznačené podružné detaily tedy sere Alfa, proto vybízím, aby nedbaly zdejších akronymických zvracení, je to dobré. Mačo ňuňu Alfík navíc v pohodě vyvážil (a přehrál) onoho příčinu konce doby ledové. Snad za svůj výkon dostal aspoň misku pedygrí navíc. ()

HorrFi

Drobný chybičky by se našly, ale to už neni podstatný.. od Alfy jsem dostal přesně to co jsem čekal a to celkem drsnej survival, kterej se ale odehrává před 20 tisíci lety + dojemnej příběh u kterýho mi po delší době slzelo oko.. slabších pět, ale v rámci letošního roku se u mě jedná o jeden z nejlepších filmů.. ()

Deyw

jak mam hodnotit blbej film, kterej me rozbreci protoze tam chcipe pes ?:( krasna kamera,zabery,priroda,vlk,hnusny dite...no je to bajka o kokotu co se "ztrati" a hleda domov + pes...no nebudu machrovat pochcal sem se.. :( ()

sator

Uff...jeden z těch snímků co mě rozsekal, snad na nějaké archetypální, nevědomě úrovni... NÁDHERA ()

SeanLSD

Začiatok je nanič... - prečo ma majú zaujímať rodinné problémy prapredkov, keď si o nich bľabocú svojim prajazykom bez titulkov ? Namiesto snahy porozumieť sa ponáram akurát tak do potvrdzovania toho, že pravdepodobne nie sme pred 20 000 rokmi v Európe, ako hlása úvodný titulok, ale v Amerike (aj tá hatlanina ostatne pripomína indiánske jazyky). A podobných pošmyknutí je tu viac. ___ Následný survival je už lepší - ale nič úžasné ani svetoborné sa nekoná, navyše dosť prekáža vyslovene maliarska farebnosť, respektíve digitálna umelosť obrazu. ___ No, a potom príde to hlavné - a príbeh chlapca a jeho vlka je... jednoducho pekný. Hoci som ťažko prekonával znechutenie ľudstvom dokumentované už prvou scénou, ktorá dokonale evokovala pasáže z Harariho Sapiensa o vražednom druhu primáta, ktorý príliš rýchlo vystúpal na vrchol potravného reťazca a vyhubil stovky živočíšnych druhov už dávno predtým, než sa začali jeho písané dejiny. A táto nechuť, podporená ešte dodatočne prečítaným faktom, že kvôli natáčaniu zabili nejakých bizónov (hej, nie sme predsa v kinematografickom praveku!, také veci sa už dnes kvôli filmom nerobia !!!), úplne neprešla, ani keď som si uvedomil, že to vlastne malo byť o pravom opaku - o Tom, ktorý nechcel zabíjať. Takže zabíjať kvôli jeho príbehu (a svojej zábave, zisku, umeleckému zámeru či čomukoľvek inému okrem prežitia seba samého) zvieratá, ktoré sme ako druh už niekoľkokrát priviedli na pokraj vyhynutia, by malo o to viac vážne poškodiť karmu tvorcov - ak už nie ich svedomie. ___ Skutočne čisto pozitívne emócie vlastne napokon zabezpečil hlavne ten československý vlčiak v hlavnej úlohe. ___ Napokon sympaťák chalan a sympaťák vlk nájdu k sebe cestu - ale skrze príliš rýchle skrotenie! Pritom o tom mal ten film byť predovšetkým a na to sa mal teda zamerať - a nie odbyť to jednou dlhšou scénou, aby sme sa už čím skôr mohli znovu vrhnúť do víru dobrodružstiev pred zeleným plátnom! Tu nastalo ďalšie podstatné zlyhanie a spreneverenie sa vlastnému zámeru, tá hlavná škoda ALFY! Skonštruovaná bola tá fabula krásne... - ale musela ustúpiť prehliadke nádherných efektov, ktoré rušili surovosť boja o prežitie (v dobe, kedy bojom o prežitie bol samotný život a divočinou všetko) aj všetky aspekty vytvárania toho osudového puta medzi človekom a psom, celé to bohatstvo pocitov prekonávajúcich inštinkty v širokom rozsahu od strachu a nedôvery, cez všetky tie stupne trvajúce v skutočnosti pravdepodobne mnoho generácií, až po hlboké až intímne priateľstvo. ___ PS. Neodbytne sa mi natíska otázka, či sa tí dvaja nezblížili len preto, že sú obaja na pokraji smrti a mimo svojej svorky,., Nebola akousi druhou, skrytou ideou v pozadí ALFY myšlienka, že o naozajstný pokrok / vývoj / zmenu alebo ako si to už kto nazve, sa zaslúžia obvykle tí vyradení stratení outsideri, ktorých už ich vlastná skupina (svorka, tlupa) dávno odpísala ? ()

rasttea

Děj zasazen do Evropy před 20 000 lety. Do dob, kdy lidé měli před přírodou respekt, lovili pro přežití a spoléhali se jen a jen na sebe, svůj um, ruční schopnosti jak rozdělat oheň atd atp. Příběh o přežití, důvěře, zákonu přírody, silné vůli, silných kořenech a přátelství na život a na smrt, v tomto případě na životů 7 (jen se podívejte na film ;o) ). ()

chelseaman22 odpad!

Netflix by měl pochopit, že někdy méně je více. To, že se snaží udělat mix Mauglího a Lvího krále je sice pěkné, ale výsledek připomíná dnes již legendárního Válečného koně, který vzorně reprezentoval porozumění mezi člověkem vzpřímeným a čtyřnohým chlupatcem. odpad! Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $98,203,196, což je 1,93 násobek rozpočtu ()

Skuby47

Už samotné jméno Alfa určené v úvodu nejsilnějšímu jedinci a vůdci vlčí smečky před 20 000. lety je za hranou. Dabing příšerný, což dokládám použitím výrazů jako "nečum nebo padej", které s pravěkem příliš nekorespondují. Ale kdo ví. Tomuto filmu by prospělo víc mlčet. Taky nebylo zřejmé, kde se chlapec vybavil na cestu tornou na vodu, dřívkem na rozdělání ohně, pazourkem či teplým kožichem. Nebudu hnidopych, docela se mi to líbilo. ()

Helmutek

Takovej pravěkej Revenant z doby ledový, to chceš - jen teda míň realistickej, víc stylizovanej a bez Lea. Je to vlastně taková trochu survival pohádka pro dospělý, ale kdybych si já měl vybrat, jestli si znovu pustim právě superrealistickýho Revenanta, nebo tuhle tak trochu navoněnou a zromantizovanou vizualizaci doby kamenný, tak rozhodně šáhnu znovu po Alfě - ten nijakej nebo aspoň ničim nezajímavej děj maj totiž tyhle dva filmy úplně stejně. Na Alfu se mi koukalo hrozně hezky, ten vizuál je fakt krásnej, i když občas je to už trochu na hraně kýče, tak i tak se mi ta stylizace prostě a jednoduše líbila - protože prostě pravěk!, mamuti!, pazourky! a krásná příroda - snad už jen ten Kopčem chybí. To pak člověk i odpustí občas slabší herecký výkony (předevšim ten plešatej dramatik, co třeba utěšoval Kedova otce) nebo místama ty podivnosti a nesourodosti (POZOR, TROLEJ) - jako třeba (WTF moments): ta scéna jeho pádu do právě vzniklý řeky (?!), podezřele rychlý uzdravení zlomený nohy, patetickej návrat, kdy si ho bez nějakýho většího zájmu nechaj osadou přijít až před otcovu/náčelníkovu chatrč, nebo třeba fakt, že cestu, kterou s otcem šli ani ne tejden, se zpátky vracel snad půl roku nebo kolik to muselo podle tý změny počasí bejt (jasně, nevěděl kudy atd., ale stejně). A pejsek taky super, náhodou! To sbližování bylo sice asi trochu předvídatelný, ale přesto to nějak funguje. Toho se soudruzi z čs. pohraniční stráže asi nenadáli, že jejich plemeno bude hrdinou kapitalistický filmový produkce... Jen teda doufám, že ty štěňata neměla ta Alfina s Kedem. ()

DJ Rocco iNc

No, mám z tohto celého zmiešané pocity. Na jednej strane, nudná polovica filmu s nezáživným dejom a na druhej strane, krásne vizuálne dielo s napínavou a dojímavou druhou polovicou filmu, s pekným zvratom na konci. ()

viperDavid

Ano banální kravina, která je skvěle natočená. Film tě prostě baví i když z hlavního hrdiny udělali umírajícího supermana, který nemůže chcípnout ani na mor. Je to bohužel tak, ale tady o to ani tak nejde, jde o kameru, příběh a vcítění diváka ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz