Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

pafka

Jo, ty digi efekty, na tom se moc usetrilo a je to moc spatne. Ten film rozhodne neni tak spatny, jak napovida CSFD. Sice pribeh neni nijak prevratny a nijak extra zajimavy, ale presto divaka bavi a udrzi jeho pozornost. Muzete si odbehnout pro piti a 3x na zachod, nic se nestane a film vam to dovoli. Nic napinaveho to neni, nic vypjateho taky ne. Emoce tam moc nenajdete -resp. film je neumi vytvorit. Ale film z tak davne doby -ok, je jich jak safranu. ()

zuzza11

Nevím, jako moje kozy - neurazí, ale ani nenadchnou. Něco tomu chybí, špetka napětí, špetka strachu o hrdinu, necítila jsem s ním a bylo mi jedno jak to dopadne... Pes "vlk" malý, :-( ()

t.b.kat

Bože, to byl prostuduchý výlet do doby ledové. Všichni tak krásní, vyumělkovaní, načančaní a korektní. Děj jak rodinná pohádka nebo myšlenkové soft/porno pro náctileté. 1-2* ()

Plaque

Praveký Hačikó na mňa nepôsobil. Ale čo sa dalo čakať, keď najlepší herecký výkon podal v tomto prípade pes? A k tomu dej pôsobil tak uponáhľano-utrápene, až si jeden myslí, že tvorcovia to už od začiatku nemysleli vážne a iba sa nechali strhnúť vidinou rýchleho zárobku alebo sladkými rečami producentov. ()

blondboss

Ale hej, podobné filmy sa mi väčšinou vryjú pod kožu a ja si ich proste vychutnávam. Alpha je niečo medzi Emmerichom a Revenantom, pričom rozpráva príbeh strateného lovca a vlka v nehostinných podmienkach onej doby. Niektoré klišé scény sú popremiešavané s výbornými efektnými dobrodružnými scénami (napr. tá pod ľadom) a navyše si človek môže plnými dúškami vychutnať kanadskú prírodu. Slabé štyri hviezdy si to určite zaslúži. 70 % ()

Petaz

Tenhle pravěkej Geronimo má větší haluze než DiCaprio v Revenantovi a to už je na mě hodně velký sci-fi :( ()

Dejf4

Krásně vypadající rodinné dobrodružství, které se nebojí ukázat jak drsná příroda může být. Je to podmanivé, okouzlující, perfektní hudba a velmi sympatický hlavní hrdina. Jen škoda utahaného začátku a celkového schematického a předvídatelného děje. Každopádně překvapilo a potěšilo. 6/10 ()

OwlDanielson

Revenant to uplně neni no..příběh jednoduchý > náčelník kmene vzal poprvé syna na lov, tam se něco stalo, všichni si mysleli, že syn umřel, on neumřel nějak se z toho dostal, pak skorozabil vlka, pak se s vlkem skámošil, navzájem si zachraňují životy a pak se snaží najít cestu zpět domů krz pro ně tehdy zabijácké roční období. Některé záběry a vizualizace celkem povedené, některé do očí bijící svou nereálností. Zvířecí faktor vždy zatahá za srdíčko a vyvolá nějakou emoci. Těch pár momentů tady je. Trailer nadchne víc, než-li samotný film (nebo alespoň u mě to tak bylo, čekal jsem od toho kousek víc) ()

Dejfajz

Alfa, alfa, alfa. Nevím. Film se mi sám o sobě líbil, ale furt tak nějak nevím, co si o tom myslet. Musím říct, že ty záběry byly fakt můj šálek kávy, protože tohohle se já nikdy nemůžu nabažit. No, líbil se mi i děj, scénář trochu škobrtal, ale celkově, fakt nemám co vytknout. Ovšem nechápu, co mě nechává v tom blouznění, že tomu prostě nemůžu dát těch přesvědčivých 80%. Prostě mi tam celkově něco chybí. Nějaká matička, která by potřebovala dotáhnout. Nevím, možná, až se na to podívám znovu, tak zjistím, čim to bude. Dávám 65%. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz