Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Mrliš odpad!

Nepovedené. Spousty nelogičností. Hlavní hrdina by během cesty do domoviny byl už několikrát mrtvý. No ve studiu byla určitě příjemná teplota, občerstvení s horkou kávou, jinak si nedovedu představit, jak jinak by tak vychrtlý chlapec bez jídla přežil v té mrazivé pustině. :/D Trochu spoilery: Dost debilní byl nápad, jak hošan visí na skále za konečky prstů do doby než začne vydatně pršet až dole mezi skálami teče doslova řeka. To tam visel kolik dní?? A ještě si u toho zdříml. Síla co?? :) Pak si doláme kotník, který má modro černý a nateklý. Běhá s tím zraněním úplně na pohodu. Pak si to mezi kameny doláme (pardon - srovná) - kydne na to nějakou zelenou kaši asi ze super léčivky - no a za pár dní jukne na nohu, že už je vlastně v pohodě zahojená :) Ha ha ha ha...... A takových hovadin je ta necelá hodina putování domů plná. Každý si udělá svůj obrázek. A efekty - moc digitální a je to i dost vidět - ne. Tohle se vážně nepovedlo. ()

Pepa.Pepina

Tak zde fakt nevím. Jediné co mě bavilo byla doba do které byl příběh zasazen. Jinak hlavní hrdina nesympatický, vše velice předvídatelné. Závěr přetažený za uši, to už mohl ten pes snášet rovnou zlatá vejce. 3- ()

Jirkacek

Dobrodružný film Alfa z roku 2018 od režiséra Alberta Hughese jsem shlédl na doporučení uživatele CommanderCZ, který jej ohodnotil třemi hvězdami. Vůbec jsem netušil předem, o čem tento snímek bude a tak jsem byl zvědav, co přinese do našeho obýváku. Film, který byl natočen v Severní Americe se odehrával se v Evropě před 20 000 lety a na jeho začátku jsme se seznámili s tlupou na lovu. Jedním z nich byl Keda (Kodi Smit-McPhee) jakožto hlavní hrdina celého příběhu a zároveň syn náčelníka Taua (Jóhannes Haukur Jóhannesson), který nedávno složil zkoušku dospělosti a vydal se s dalšími muži po Posvátné stezce velkého lovu. Lovci hnali stádo zubrů ke srázu, odkud se zvířata zřítila do soutěsky, jenže také Keda měl problémy a po střetu s býkem skončil zraněný na nepřístupném výběžku na skále. Ležel bohužel tak napůl cesty mezi dnem a vrchem vysokého srázu a ostatní se k němu neměli jak dostat. Navíc se zdálo, že byl mrtvý, protože se vůbec nehýbal a tak když lovci zpracovali kořist, Keda opustili a vrátili se domů. Najednou se však mladík probral se zlomenou nohou a podařilo se mu krkolomně slézt dolů, ošetřit si nohu, dát ji do dlahy a podle hvězd se vydal domů. Po cestě se pohyboval pomalu a protože nemohl lovit, měl hlad a jedl žížaly a hmyz. Jednoho dne jej napadla vlčí smečka, které se ubránil zraněním vlčice a útěkem na strom. Psovitá šelma zůstala ležet bezvládně pod stromem, zatímco ostatní vlci odtáhli s nepořízenou pryč. Potom Keda slezl, vyrobil si oštěp, ale nedokázal ochromeného vlka zabít, naopak se o něj začal starat. Odnesl jej do jeskyně, kde spolu přečkali několik dní, dával mu napít, najíst a ošetřoval opatrně jeho ránu tak ,aby jej nekousl. Postupně se oba dali jakžtakž dohromady a dokonce se spřátelili. Stal jsem se tak svědkem domestikace vlka na psa v přímém přenosu ! Noví kamarádi se dali na cestu zpět do Kedovi vesnice, ale blížila se zima a putování bylo dlouhé. Vlčice od mladíka dostala jméno Alfa a ta se postarala o přísun potravy, takže se jim zpočátku šlo docela dobře. Jednoho dne se vlk setkal se smečkou a Kedu opustil. Netrvalo však dlouho a opět se setkali, když napadl sníh a Keda se propadl pod led. Vlčice ho zachránila a pak už spolu zůstali až do konce. Dvojici sužovala vánice, hlad a vyčerpání, nicméně jednou společně zabili medvěda a odpočinuli si v jeho jeskyni. Poslední kus cesty Keda vlka nesl na zádech a konečně po všech útrapách dorazil domů. Vzápětí Alfa porodila několik štěňat a tak se na příští lov vydal se čtyřnohými společníky. Příběh jako takový se mi docela líbil, na konci jsem měl co dělat, aby mi neukápla slza a hlavně vlkovi jsem drže palce, aby přežil. Škoda toho nezajímavého začátku, protože film měřil jen 97 minut a prvních 20 bylo velmi nudných a už jsme doma přemýšleli, že Alfu vypneme a podíváme se na něco jiného. Nicméně jsem byl rád, že jsem vydržel až do konce a ten příběh o osvojení psovitých šelem jsem viděl celý. Přesto bych měl k filmu několik možná nevýznamných připomínek, ale spousta věcí mi v něm nesedělo. Lidé z tehdejšího období určitě nemohli mít tak nádherně bílé zuby, které bych jim mohl závidět. Ve zpomalených záběrech bylo příliš dobře vidět, že zubři byly digitálně vyrobení. Také by mne zajímalo, kde Keda v zimě bral dřevo na oheň, který si kdykoliv rozdělal třením jako by se nechumelilo. Také hlavní lidský hrdina nebyl zrovna velký sympaťák, ale co už, ještě že to zachránil ten pěkný vlk, co se změnil na psa. Přes tyto chyby a nezajímavý začátek bych snímek doporučil ke shlédnutí celé rodině. Suma sumárum, Alfa ode mne získal tři alfa hvězdy ***. () (méně) (více)

somme

Aneb než lidstvo začalo ku*vit planetu a jak si poprvé ochočilo hafany. A hafany ja ráda. Zvlášť ty československý vlčá\ky. Kodi je zajímavej, myslím, že od něj můžem čekat dobrý projekty a tady nás jako lovec provází drsnou ale krásnou zemí a ukazuje nám, co znamená přátelství a touha to nevzdat. ()

evita_

Asi nie som veľký fanúšik takéhoto typu filmov, ale zas úplná katastrofa to nebola. Vlk bol jednoznačne úplne super. Toho som žrala od momentu ako sa objavil, až po happyendový koniec. Bolo zaujímavé sledovať vývoj toho puta medzi človekom a zvieraťom, ale to je asi tak všetko. Potom už len chodil, potom niekoho zjedlo niečo, potom chodili oni, potom bola zima...a bolo vybavené. ()

PhoenixTears

Film Alfa, je krásný příběh, ale ne pro každého. Vadilo mi tam plno nepřesností té doby. Doba kamenná byla dobou hrůzy, velkých a dravých zvířat, špinavých "lidí", špinavých a špatných zubů, neučesaných (o pletení copánků, nemůže být ani řeč) a plně zarostlých( neoholených ), kteří o fixaci kotníku nevěděli vůbec nic. Tetování, které v té době také neznali, bylo ještě k tomu prováděno metodou čínského kun-luo ( dlouhé špičaté dřívko a inkoust ze sépie ), které začali provádět až ve 12 století našeho letopočtu. Šití stehů v tomto snímku a způsob oblékání, je do očí bijící novou dobou a šusťáková kapuce hlavního hrdiny, kterou v té době neznali a pletená šála, to mne dostalo. Vlk také není vlkem, ale je to československý vlčák. Prostě hodně nepřesností, ale i přes to všechno, si mne snímek získal. ()

reyg

Jedna hvězda. Za kameru. Film je plný hovadin. Vymývárna mozků, bude se líbit veganům a sluníčkům. ()

Stoupik

Úvod filmu mě zrovna příliš nenadchl a bál jsem se, že to bude opravdu ptákovina. Od momentu prvního kontaktu kluka s vlkem to naštěstí začalo být podstatně lepší a jejich cesta za přežitím mě nakonec docela i bavila. Rozhodně nutno vyzvednout oku lahodící přírodní scenérie a solidní hudbu, na druhou stranu někdy tam z toho ty PC efekty čouhají až příliš. I tak ale celkem dobré 3 hvězdy. ()

VincentFunG

Revenant meets 10 000 B.C. Priemerný film s otrasnými animáciami a sympatickým hrdinom. Úplne pomýlená predstava vzniku psa, ale príbeh je milý a československí vlčiaci potešili, pokiaľ neboli práve spotvorení CGI. ()

stuj

Kdyby se do žánru napsalo "Pohádka", tak prosím, jenže ono to naláká na rádoby reálně dobrodružství. A když se tam pak ukáže tolik nesmyslů, tak je divák hodně zklamaný. Výstižné komentáře: Gilmour93, ripo ()

milos.bradik

Pěkný film o přátelství člověka a zvířete, ale naprosto popírá teorii o tom, že přežívají silnější a schopnější, to totiž ten klučina nebyl v žádném případě. ()

supg

Sci-fi bajka pro malé děti (když tam bude krev, zakryjte rodiče dětem oci) a pro velké americany. Ale i ty bajky můžou stát na reálném základě, takže toto bylo vlastně i fantasy. Ani herecké výkony, ani hudba, ani pěkně reálné scenérie, prostě nic. Ani toho Morgana jsem si tam nevšiml. 2hvezdy jsou až moc.. ()

kralMiroslav

Strašne slabé. Slabý scenár, slabá réžia, fádna hudba. Digitálne robené všetky zvieratá, čo kričalo hlavne pri šteňatách. Mám rád historické filmy, aj z dávnej histórie, ale tento film u mňa vyslovene prepadol. Čudujem sa, že má hodnotenie 62 percent. ()

adam2311

Ja neznasam psi, hlavne ked vidím ake potkany sa casom vykluli z tohto majestatneho zvierata. Nikdy by som nepovedal, ze ma takto zoberie film o vlkovi/psovi ale toto bolo silne a epicke! 5* ()

leafroller

Ukázat dnešním mladým a rozmazleným "filmovým kritikům" dobu kamennou tak, aby se shodovala s jejich romantickými představami, je nemožné. Mně osobně se však tento obraz předkovové doby líbil. Zdálo se mi to uvěřitelné a nevadila mi dokonce ani animovaná zvířata. Tvůrci pustili uzdu své fantazii a postarali se o to, aby nám z onoho dávného světa ukázali víc, než bylo pro děj filmu nutné. Pokusili se nám zpestřit podívanou rituály, oblečením a dokonce šperky. A to je velmi dobře, vzhledem k tomu, že se tehdejší člověk od toho dnešního z hlediska myšlení a inteligence v podstatě nelišil, což je potřeba divákovi připomínat. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz