Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

E lan

Skvělý atraktivní nápad, který ve svém bombastickém provedení, které se snad v každém záběru snaží ohromit, prostě neplní očekávání. Herecké výkony slušné, vlk pěkný, ale ten příběh až příliš děravý a nereálný. Škoda. ()

holub109

Průměrná pravěká oddechovka o přežití v divočině. Příběh je docela zajímavý, bez nějakých nových nápadů, rychle šlape a celkem funguje. Herci jsou ok ale žádný zázrak. Škoda, že chybí nějaká výraznější herecká tvář, která by to lépe utáhla. Vizuálně překvapivě docela povedené, stopáž není příliš dlouhá, nechá se to v pohodě. Jako oddechovka to ale docela funguje. 65% ()

gemi

Příjemná a "uhlazeně" udělaná výpravná podívaná z věků dávných. Není to žádný realisticky drsný survival, je to verze pro citlivé duše. ()

rublik05

Velká škoda, že první polovina filmu je taková nezáživná, děj se pořádně rozjede prakticky až ke konci, finále tak patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Příběh je spíše jednodušší, nenabízí žádný zásadní zvrat, herecké obsazení mě rovněž nikterak nezaujalo. Vadila mi i jistá umělost, resp. až moc okaté triky a efekty, které jasně dávají najevo, že se většina filmu točila pěkně v teplíčku studia před zelenou plachtou. Na druhou stranu se mi líbil krásný vztah lovec-vlk, filmaři pěkně zachytili vývoj jejich vztahu, emoce vcelku fungují, takže v tomto ohledu nemám co vytknout. Emoce fungují, menší survival nádech není vůbec na škodu, ačkoliv jsem očekával více napětí a celkově mnohem lepší propracovanost. O žádnou katastrofu se nicméně nejedná. Za mě je Alfa takové průměrné rodinné dobrodružství, které moc nenadchne, ale nikoho asi ani nijak zvlášť nepobouří. 5/10. ()

Ceberus

Klidně se to mohlo jmenovat "Dog: The Origin Story". Vcelku záživné a vizuálně dobře vypadající dobrodružství za tři a půl hvězdy. ()

Nix

Je to pěkný snímek s nádherným prostředím, ale to sbližování s vlkem už bylo na mne moc rodinný. Ale přitom to není jako žádná ostuda, začátek je teda hodně rozvážný, ale pak je to fajn. S rodinnou se na to dá v pohodě podívat, ale v tomhle žánru mám raději jiný filmy. ()

Marty7CZ

Prázdný kino, parádní biják!!!! Ve 3D to nemělo chybu, vyzuál je bombastickej, záběry absolutně propracovaný a hudba fantastická! Překvapivě VELMI ZÁBAVNÁ KINOPODÍVANÁ za 75%!!!!!!!!!!! ()

seeba10

Pokud se někdo chce ujmout natolik důležitého milníku v evoluci, kdy se z prvního vlka stane "pes, věrný přítel člověka", pak ať to, prosím, nezpracuje tak chabým způsobem jako byl proveden film Alfa. V příběhu se stalo úplné nic. Vše bylo naprosto očekávané mnohdy nudné. Sorry, takovéto téma, u kterého bych si s chutí pobrečel, nebylo vůbec využito ve svém potenciálu. ()

alldo.raine

Já byl okouzlen. A nakonci jsem byl tak naměkko, jako už dlouho ne. Krásný příběh o jedné velké cestě domů a ještě většímu přátelství. ()

pushover

Trochu disneyovsky pojatá Osada havranů pro 21. století. Jde evidentně o rodinný film, ale vizuálně povedený. Kladně hodnotím obsazení Československého vlčáka, naopak záporně absenci hudby Zdeňka Lišky 😉 ()

mimozakon

...anebo o tom, jak se teenager muzem mel stat a vlka pritom domestikoval... hezky se na to koukalo ale porad na mne vyskakoval pocit.. ne, neco neni v poradku.. ()

Scraffy

Strašne pekne vyzerajúci film, ktorý má super nápady a myšlienku. No akosi mi to kazia z časti herci a z časti príbeh. Príbeh sa mohol poňať viac odvážnejšie a viac drsnejšie. Takto z toho máme rozprávku ako vyšitú. Ale aj tak neľutujem, že som film videl. ()

Bezda22

Tady prostě není úplně co říct. Ono totiž není ani o čem. Příběh úplně prázdnej a stejně prázdný jsou i "emoce", který tu vlastně ani nejsou... 35% ()

Shitonit

Jednoduchá přímá dějová linka nevyžadující zbytečné využití mozkových závitů, dává divákovi možnost, klid a čas, dokonale prožít úžasné vizuální zpracování. Příběh má hlavu a patu, hladký průběh a velmi pozitivní duševní naplnění. ()

GameboyNES

Onehdá jsem taky chytil vlka a nemohl jsem se ho za peruna zbavit. Film je nudný, nezajímavý dokument o tom jak vznikl první kynolog. Nudil jsem se až tak, že jsem vyndal šití a během filmu jsem si spíchnul príma pouzdro na nůž. 18% ()

Sebastianek1

Je fakt, že ty šité hadry a čisté zuby a vůbec tak úpravného pračlověka si jaksi neumím představit, nemám rád, takové nesmysl ve filmech, ale jinak se jedná o poměrně dívatelnou pohádku pro menší děti, přátelství člověka s jakýmkoli divokým tvorem mě vždycky potěší, v konečném součtu to vytahuju na průměr. ()

papadoce

Liezlo mi to na nervy. Nechcem vyznieť fatálne malicherne, ale keď točíte film odohrávajúci sa 20tisic rokov pred EU, tak ťamani nemôžu byť osprchovaní, oholení, so značkovými kapucami na gebuliach. Do toho tie amatérske blikačky a nezmysly typu hopky hopky na modrej nohe, alebo plavba na opačnej strane ľadu. Ale celkom aj škoda všetkého toho amatérskeho, lebo mohlo to byť vskutku zaujímavé kukanie. Chalanisko bolo nesympatické a rexo vydarený, no ja by som si ochočil toho čierneho. Dúfal som, že sa nezopakuje zbytočnosť 10tis. pred Kristom, ale zas taký rozdiel to nebol. No možno málinko lepšie, preto lepšie hodnotím. Človek si po takom priemere musí pustiť Apocalypto, aby si pripomenul ako sa točia takéto filmy. Nebudem krutoprísny. Predsa len tento príbeh o prahistorickom Terminátorovi (prežil božtek bizóna, skok do hĺbky, jedenásť násobnú fraktúru haksne, vlčie zápasy, ľadový kúpeľ, snežnú búrku, aj výstup na Rysy) mal aj nejaké kvality. Rozmýšľal som nad dvoma, keď sa im na konci narodili hnusné deti a prišiel usoplený koniec, ale predsa dám tri ľadové. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz