Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Methew

Wáu, takýto vizuálne, scenáristicky i dramaturgicky zvládnutý film som už fakt veľmi dávno nevidel, dej bol jednoduchý no zároveň epický, keď sa zamyslíme nad tým, že niečo podobné sa v histórií ľudstva naozaj stalo. Je to film, ktorý vo vnímavejšom publiku zanechá veľmi pozitívne myšlienky, určený aj pre mladšie aj staršie publikum, a táto dualita je v ňom naozaj veľmi dobre zvládnutá pretože čiastočne je prezentovaný ako dokumentárny film a to tu asi mnoho ľudí nepochopilo, a tak zachovali pesimistický postoj voči tomuto perfektnému veľdielu. Stupňovanie deja je spracované zaujímavo, pretože človeku podsúva skutočnú podstatu toho čo to znamená byť alfa bytosťou nie len hovoreným slovom, ale aj činmi. Predvídateľnosť je u dokumentárnych filmov veľmi bežný jav, takže to absolútne nepokladám za negatívum. :) Práve naopak mňa a aj moju priateľku tento film videní v kine úžasne nadchol, a určite si dáme repete. ()

Ja.Malachi odpad!

tak zbytočný a nezáživný film som dávno nevidel...dlhé aj s rýchloposuvom..:)a za kasting treba niekomu prsty obsekať väčšiu modelku do hlavnej úlohy už vybrať nemohli.:D...hocijaký dokument o praveku je o veeela lepší ako toto"dielo"... ()

barbiequte

300 se potkává s Mauglím a Life of Pi. Super scény, ucházející příběh. Za mě hlavně hodně nečekanej konec. Jo a jak už to tak u filmů se zvířátky bývá, žádného klišé se naštěstí bát nemusíte. Naopak. ()

fricek12

Takové rodinné putování - otec a syn, syn a pes. Pěkně záběry, pěkná krajina, ale příliš fantazie na úkor přírodních zákonů (bizoni prchají směrem k lovcům, polární záře v rovníkové Africe, rodí se krásně hebká a čistá mláďátka apod.) ()

Standey

Za mě docela zklamání. Klidně bych překousl i to, že hyeny žijí v zeměpisných šířkách, kde jsou tuhé zimy. Ale hergot já čekal něco ve stylu Revenant a né takovou pohádku... ()

Mejkby

Film vypadá nádherně, od setkání Kedy s vlkem mě i docela bavil. Jen tam nemuselo být tolik do očí bijících blbostí.(Například samotnej lov, to jako jednou za rok zajdou na druhej konec světa ulovit pár buvolů a mají vystaráno na zimu? Nebo jak spadne ze skály... probere se v naprosto konečný situaci, a voala najednou zaprší a během pár sekund pod ním teče řeka.) A samotný boj o přežití je dost slabota, když srovnám třeba s Revenantem. Tenhle film měl určitě na víc. ()

Monyfik

Na retartky.com někdo sháněl titule k filmu s cca 50 slovy??? Dobrý JOKER!!! Jak už jsem psal, asi jako dabovat Chaplinův film The Kid. Kok+ti ()

pájap

Dobry... Úvod zbytečně roztahanej ale pak super.. I když předvídatelné... Ale pokud zůstane kluk s vlkem sám tak co taky mohlo jinyho nastat. ()

JCS

Jakožto milovník a majitel potomka vlka jsem šťastný, že vše dobře dopadlo a 3* nedávám, protože si to zaslouží lepší hodnocení, než 63%. Na těchto číslech jsou mnohem větší srač*y, než je tenhle rodinný, příjemný film o rychlohojivém mladíkovi a jeho vlčím kámošovi... :) ()

nezavisle

Oproti 10,000 BC od Emmericha je toto velkym sklamanim. Filmova tvorba vseobecne nam ponuka absolutne minimum snimok s prehistroickou, alebo davnovekou tematikou. Preto sa milovnik tohoto zanru velmi tesi na kazdy novy pocin v tomto smere. Toto vsak mozno zaradit skor k rozpravkam pre deti o chlapcovi a jeho psikovi - nebyt jednej ci dvoch emocionalne vypätych scen. Silenjsi nabeh vytvoril ovzdusie ocakavania, ktore vsak postupne vystrieda sklamanie a ochladnutie zazitkov. Nedostatocne spracovane a nevystihnute v ramci scenara. Posobilo to miestami akoby sa Keda stratil na skautskom vylete na Alijaske v roku 1995. Na moj vskus boli domorodci vo filme az neuveritelne jazykovo a modne vyvynuti. Nepochopil som tiez preco lovci zabili desiatky bizonov, a este tak ze sa rozbili na mlete mäso pod utesom. A stale ma neprestavala viac a viac vyrusovat jedna otazka: "Kde k sakru Keda furt zohnal to dříví...??!!" Cudujem sa ze tento absolutne neautenticky pocin sa tu dostal cez 50%. ()

Accuphose

Jedno se Sony musí nechat, má to krásnej vizuál... Nicméně film je potřeba porovnávat s filmy v dané kategorii, u mě konkrétně s Barbarem a Revenantem na jedné straně a s bojem o Oheň na straně druhé. Pokud bych se na to koukal z hlediska realističnosti, tak je to celé nesmysl, pokud by to měla být pohádka, tak je to docela nuda a vlastně tam neuvidíte nic zajímavého, hlavní postava chlapce je taková unylá a tak nějak tušíte, že by v tom prostředí nepřežila půl hodiny. A ačkoliv mi přišel Barbar půl filmu jako poměrně nudná záležitost a Revenant jako nezajímavá slátanina, není to s ohledem na stopáž taková ukrutnost a na dvě hvězdičky to s přehledem dosáhne. Pokud ale chcete v tomto subžánru vidět něco zajímavého, doporučuju Boj o oheň z roku 1981. ()

paja.jelinek

Pravěká romantická pohádka, ale krásně natočená a výpravná. Pouto mezi člověkem a vlkem, resp. psem je pěkně emotivní. Líbilo se mi to. ()

BobinoZH

Jednohubka... Pekný príbeh domestifikácie vlka na pozadí príbehu prežitia mladého člena klanu ostročelých (celý čas som si nebol istý, či sa jedná o chlapca alebo dievča, teda až kým záhadne rýchlo nevyrazili prvé fúziky). Nádherné obrázky prírody sa striedali s až neuveriteľnými zážitkami hlavného hrdinu. Pripomínalo mi to Revenanta v čase 10,000 BC. ()

valmet

Neandrtálští hipsteři s manikúrou a bezchybným bílým chrupem v hadrech od Bushmana. Já mám radši reálnější snímky, ale jako pohádková kulisa k jiný činnosti se to dalo snést. ()

Henk

Ačkoli jsem měl stále pocit,že jsem to už někdy viděl,přesto mne příběh docela vtáhl a já prožíval tu dlouhou cestu s hlavním hrdinou a jeho zvířecím přítelem. Nemůžu říci,že bych litoval času,který jsem u něj strávil. ()

Bogrant

(Načo?)elník...Praveká nuda, v ktorej jeden dvadsať kilový chlapec vyzerajúci ako 15 ročné dievča nadviaže kamarátstvo so štyridsať kilovým vlkom. Nič iné sa tu nedeje. Veľa sa kecá, málo sa koná. Bol som voči tomu skeptický hneď od začiatku, pretože mi to prišlo ako dosť laxne pôsobiaca báchorka, ktorú by napr. taký Jackson zvládol omnoho lepšie natočiť s rovnakým rozpočtom počas troch obedných prestávok u Pána prsteňov v dobe, kedy ešte počítačové efekty neboli tak prepracované ako dnes. Akoby to zámerne chcelo byť také mdlé. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz