Max Walker je v roce 2004 už deset let zaměstnancem tajné vládní agentury, střežící tajemství stroje času a dbající na to, aby nikdo možnosti cestovat v čase nezneužil ve svůj prospěch. Nekompromisně zasahuje ve chvíli, kdy někdo mění události a tím ohrožuje budoucnost. Ani on sám nesmí daná pravidla porušit, přestože by mohl zabránit nevysvětlitelné násilné smrti milované manželky před deseti lety. Když se mocichtivý senátor McComb rozhodne stroje času použít k tomu, aby získal peníze pro chystanou prezidentskou kampaň: Tento bezohledný kariérista hodlá zasahovat do času – v nově vzniklé budoucnosti má v plánu zlikvidovat agenturu, aby měl volné ruce pro své špinavé plány. Dokáže se mu postavit jedině neúplatný Max… (TV Prima)

zberatel

Van Damme vs Ron Silver a hadajte kto vyhra ?? Celkom priemerny no pozeratelny film ktory vam rad posluzi na 90 minut oddychu. ()

danny_21

Více méně standartní kus z produkce JCVD 90. let, ve futurustickém hávu, leč akce pomálu ( co taky jinýho by člověk čekal, když vidí na obalu roznožku :- ) ) Časové paradoxy trochu skřípou a žádná promyšlenost z nich netryská. Přesto musím říct, že se mi to líbilo a troufnul bych si Timecopa zařadit k těm lepším Belgičanovým kusům po bok Univerzálního Vojáka nebo Kickboxera - 55 % ()

BigBang

Pocit převahy je sladký, když naše současnost je budoucností, kterou někdo v minulosti klopotně vymýšlel. Jinak asi nic. ()

Likan7

Ta retro-futuristická představa budoucnosti je kouzelná. Velká hranatá auta bez oken, kterým jen řekneš kam chceš jet. Sluchátka přes celou hlavu, přehrávač hudby na maličký kazety, velký přístroje s obrovskými červenými čudlíky. A mohl bych pokračovat dál. Timecop je ale asi opravdu Van Dammův film s největším potenciálem. Je to sice sci-fi blbůstka, ale bere to vážně a to téma zase tak šíleně blbě nevypadá. Na můj vkus je tu sice hodně málo akce a dokázal bych si představit lepší finále (hlavně ve dne), kde by alespoň bylo něco vidět, ale proti gustu.. Škoda, že byl Van Damme na drogách a chtěl za další pokračování víc peněz, další díly bych bral. ()

Acrobat

Našťastie nostalgia tu nemusí fungovať. lebo aj v čase (bez cestovanie) jeho vzniku vedeli vzniknúť oveľa lepšie a filmovejšie pôsobiace filmy. Hyams má čudný štýl snímania, ktorý nie vždy je vhodný. Pár chvíľ navodí dojem, že možno k niečomu dôjde, ale potom rýchlo stratí tempo. Skáče zo scén niekedy veľmi rýchlo a nelogicky. Kde je ten mladý Van je len čerešnička na čudnom scenári. Každopádne je to Van Dammeom lepší film a námet nie je zlý, ale v rukách slušnejšieho režiséra ktorý by vedel čo točí, by to mohlo byť zaujímavé cestovné ródeo. (videné 23.8.2019, AMC archív) ()

rublik05

Na Timecop jsem byl zvědavý, jelikož mě zajímalo, jak si Van Damme povede ve sci-fi akčňáku, což není zrovna jeho úplně domovský žánr. Film bohužel nabízí jen vyloženě několik málo zajímavých míst, Van Damme se svými bojovými exhibicemi bohužel trochu šetří, takže i v tomto ohledu mě čekalo zklamání, i tak ale jeho souboje docela ujdou. Příběhu chybí větší tah na branku, stejně jako lépe napsaný scénář, aby cestování v čase nepůsobilo tak nesmyslně a nezáživně. Vizuál působí hrozně lacině, herci jsou vesměs hrozně nesympatičtí. Timecop je, zejména díky chabému scénáři, jen jedna velká nuda, kterou nezachraňuje ani legendární Jean-Claude. 3/10. ()

Nix

Další rest splněn. Tenhle film mi unikal hodně dlouho a nechápu proč se mi do něj nechtělo. Je to odsýpající akčňák s cestováním časem a Van Dammovi to sedí jak prdel na hrnec. Při likvidaci dává i hlášky a je tu i roznožka. Jo tohle je fajn béčková záležitost a řadím to mezi lepší filmy Jeana. ()

Tiiso

Filmy s Van Dammem jsou povětšinou tvořeny scénami, které jsou plné jeho bojových kreací. Toto je vždy na prvním místě. Příběh přichází až pak. Ve snímku Timecop Hyams udělal pokus propašovat herce neherce Jeana do silnější myšlenky a do silnějšího pojetí. A tento pukus u mě nefunguje. Oslovují mě právě ty krásné snímky B kategorie, kde jsem svědkem hromady záběrů na kopajícího a neustále se točícího, kolem své osy, Dammeho. Jakmile se tvůrci pokusili tento žánr zapasovat do trochu více, z hlediska ambicí, tvářícího se snímku, přestává výše zmíněné kouzlo fungovat. Příběh má dobrou dějovou linku a je plný všelijakých kliček a šmodrchanců. Ale bohužel je toto vše na úkor vlastní akce a tak jsem neměl moc velkou možnost vidět hlavní postavu v tom na co jsem u něho zvyklý. Málo akce, málo bojových scén, málo přemožených bojovníků. On totiž Jean, když nestojí na jedné noze a druhou nemá vysoko zdviženou, tak nemá nic moc co jiného nabídnout. A pokud tedy musím většinu času hledět na to, že se také pokouší hrát, začíná být projekce celkem utrpením. To je škoda. Ačkoliv příběh v sobě vlastní nekolik nesmyslů ohledně cestování časem, mohla to být s větším počtem akčních bojovek větší zábava. Takto v konfrontaci s jinými snímky, Timecop propadá a nehodí se ani na pozdní programový výběr, z některých méně úspěšných televizních stanic. ()

Knor

Mám rád akční filmy, ale tohle bylo nemastný neslaný, mix sci-fi a akce podtrhnuto ,,béčkovostí'' my moc nesedla. Přece jen mám radši klasičtější formy akčního žánru. ()

Bezda22

Pro mě je v Top 3 s JCVD. 1. Univerzální voják, 2. Peklo a na 3. místě TimeCop. Dobrej příběh. Sice to nebylo nic extra překvapivýho. Ale Van Damme, je tu hodně dobrej. To cestování v čase tam bylo celkem povedený a bylo to něco jinýho, než na co jsme u filmů s Van Dammem zvyklí. Mě to bavilo pro mě 70% ()

ardno5

Kdyby Timecop vyšel o rok dříve před Demolition manem tak věřím, že by ho lidi víc brali. Za mě jeden z nejlepších Van Dammeho filmů a proto dávám 68%. ()

papadoce

Je až neuveriteľné, že JCVD so svojim levíkom na hlave tu nie je ani zďaleka najhoršie učesaným hercom. Čo mali na hlave tie dve gorily, tak za to by sa hanbili aj hokejisti, či wrestleri z osemdesiatych. Časový policajt sa už datuje do roku, kedy Žánova kariéra mala klesajúcu tendenciu, hoci to najhoršie mala ešte stále pred sebou. Na toto som bol vtedy v kine s jednou z najúžasnejších žien sveta a pamätám si, že ma to nedostalo. Ju áno, lebo bola do neho. Teraz keď sa na to dívam, tak to vôbec nepovažujem za takú veľkú tragédiu. Hlavné je si uvedomiť, že je to natočené podľa komiksu, takže logicky tu musí byť možné všetko, ostatne cestujeme časom. Zápletka je skoro klasická, policajtovi zabijú ženu a on sa chce pomstiť. Keďže existuje stroj času, tak dúfa, že nájde spôsob ako zvrátiť minulosť. Ron Silver bol celkom slušný galgan, rola mu sadla, produkcia bola tak niekde v strede medzi áčkom a béčkom a Žánovi to ešte celkom slušne kopalo. Hitom filmu sú jeho šnúry a to na zemi, kuchynskej linke, hocikde. Na akciu sa dalo pozerať, hoci samozrejme scenár ala ementál tu hraje prvú ligu. No a čo. Je to krásne pripomenutie rokov deväťdesiatych. Dám také normálne tri hviezdy. Vždy mám radosť, keď vidím niečo z časov, kedy ešte žili. ()

sovereign

Filmov s Jean - Claude Vam Dammom som nevidel mnoho, ale tento sa mi zdal skutocne vydareny (neviem ale, ci to nebolo skor samotnou tematikou cestovania v case), neviem ako by som sa k hodnoteniu postavil dnes, kazdopadne belgicana podporim 4 hviezdickami. ()

amyth

Tak po půlhodině sledování jsem si opět připoměl, proč jsou filmy s Van Dammem tak slabé. Jeho CHARISMA :-D by zabilo jakýkoliv trhák. Tohle byl ve své době stěží průměr. Celkem dobrý námět poněkud nešťastně zpracovaný a podaný. Teď je to tak na 40% ()

horor2

Super akční scifíčko s Dammíkem, které má nápaditou akci, dokonale promyšlený scénář a je to prostě moje srdeční záležitost. Pokud bys mohl něco v životě změnit, udělal bys to taky? :-) ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.04.2009

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (více)