Kit je problémová dívka, za napadení a žhářství skončí studium na stávající škole a je doporučena na zvláštní školu Blackwood, kde končí podobné dívky. Škola je ukrytá v hustých lesích a vede ji podivná ředitelka. Celkem do školy nastoupí pět dívek, všechny delikventky. Vedení školy se soustředí na rozvoj talentů v každé z dívek. Brzy se ukazuje, že mají opravdu skryté talenty. Kit se například učí hru na klavír, její spolužačky pak matematiku, malbu nebo básně. Během studia se ale začínají dít podivné věci. Kit v noci slyší hlasy, má pocit, že se po chodbách školy kromě studentů a učitelského sboru prochází ještě někdo. Brzy se začnou dít divné věci se samotnými studentkami, mají halucinace a svým oborům se věnují, jako by byly posedlé, zapomínají jíst, pít i spát. Kit začíná pátrat po tom, proč to tak je. Paní ředitelka mlží, a to se zdá Kit podivné. Až pořezané zápěstí jedné z dívek vede Kit k tomu, aby navštívila prostory za tajemnými dveřmi. Tam se ukrývají obrazy premiantů školy až hluboko do minulosti. Stejně tak jsou tam ale složky se studentkami, které vždy během studia záhadně zemřely nebo spáchaly sebevraždu... (TV Prima)

peetriss

Hororová jednohubka, která si dokáže vybudovat tu správnou atmosféru, ale doplácí na přístupnost PG-13 a zaměření na náctileté publikum, nemůže tak patřičně zatlačit na pilu, lekat a děsit. Je to škoda, protože obsazení je v pohodě, možná s výjimkou Umy Thurman, které jakoby chybělo nadšení a působí unaveným dojmem. 50% ()

Kacitr

Jestli se chcete bát, tohle nebude úplně ta správná volba. Nicméně po vizuální stránce je snímek vymazlená záležitost a herecké složení je parádní. Jedna hvězda navíc za mou oblíbenou AnnuSophii Robb. ()

BlackHood

Ze začátku takové klidnější, finále skvělé. Zajímavý zvrat a skvělá myšlenka. Blackwood academy a stepdad David? Jsem jediný, komu to připomíná Life is Strange? ()

Flopik

Bože prečo ten trailer vyzeral dobre a film stál za veľké hovno s prepáčením. Neuveriteľná hovadina a strašná nuda. AnnaSophia je pekná , to panstvo alebo čo to je, je pekné prostredie na horor ale to je asi tak všetko. Ako je možné že jednu jedinú lakačku nám ukázali rovno v traileri ? A ako je možné že ten koniec je tak tupý , napríklad ako stoja v strede ohňa namiesto toho aby odišli. A čo je nahoršie je nekonečný a nudný. Postavy sú umelé žiadne sympatie si nevybudujete . Pre mňa ohromné sklamanie a málo chýbalo aby som dal odpad. A ešte na záver to ako vážne vyhnala démona z tela tým že ho vyfackala ? Prosím viac takýchto filmov nie , len to uráža ducháriny. ()

Hernycztek

Po úvodních deseti minutách se mi vývojem vybavil letošní Boarding School a především gotickým sídlem, zase Winchester. Obsazení je velmi slušné kdy exceluje fanatická Uma, ale ani pětice nadaných hereček nezaostává. Má to až nevídaně originální scénář. Postavy umírají jak záporné, tak kladné. Vizuálově je to nádherné a v obrovském sídle nechybí atmosféra. No přesto to po téhle chvále v mých očích nedosáhlo více než průměru, a to z prostého důvodu. Je to horor, tak kde byla krev nebo v tomhle případě snaha vyděsit diváka? Z každé scény bylo cítit, na jaké publikum se tvůrci zaměřili. Není pochyb, že v Americe vládne kinům kategorie ,,teen,'' a proto cpou všude rating PG-13, ale já si prostě stojím za tím, že si tím podkopávají nohy. Narvat tady do toho ,,eRko,'' tak mohlo být daleko více spokojených diváků, ale hlavně by nebyl promarněný výborný potenciál. ()

petikacka

Tak já nevím...Všichni tam něco viděli, ale já jsem slyšela a viděla jenom BLA BLA BLA BLÁBLÁ BLABLABLABLA... Žádné emoce, rozplizlý scénář který celý film zavedl do nikam...Prostě naprosto o ničem...Jediné co lze vyzdvihnout je hudba, ta je skvělá...Pokud chcete zažít emoce s duchařinou a dokonce i filozofický přesah do života, tak si pusťte HRÁČE SE SMRTÍ...Ovšem ty původní!!! Ne ten sprasenej remake... Za mě 50% ()

DavidHolub

A mně se to líbilo :) Skvěle natočeno, skvělá atmosféra staré školy. Kdyby ještě více přibylo lekaček a nebylo byto určené od 13. let. Hodnocení bych ještě o stupínek zvýšil :))) Za mě obrovská spokojenost. 7,5/10 ()

lardko

No příběh se mi dost líbil , ale chybělo tam trošku bubu efekty , a šlo dost poznat že film je spíš tak pro 13+ ale zas koukat se na to dalo a bavilo mě to. Věřím že se i po 2x někdy v budoucnu na tohle kouknu znovu. ()

Extrakritik

Nečekejte žádný horor.Jen dobře natočený nudný film s hezkou AnnouSophií v hlavní roli.Na film jsem se těšil.Bohužel se jedná o podprůměrný snímek. ()

fisus

Líbil se mi ten nápad a také prostředí,ale nebylo to úplně ono.A je to škoda.Určitě to přebilo Winchester:sídlo démonů a trochu mi to připomnělo Dům v růžích.Nečekal bych v takovém filmu Umu Thurman a francouzský přízvuk jí docela šel. ()

Bozvav

Takový bubu příběh pro starší děti, kde nechyběli dobré herecké výkony a správně ponurá atmosféra. Námět není vůbec hloupý, dialogy nebyly nablblé. Jen hudba mi moc nesedla a závěrečný bengál byl dosti přepálený. Stejně tak vývoj některých postav (syn paní ředitelky) nedával moc smysl. Nabízí se srovnání s Winchesterem, ale ten je o dva levely výše. Jako celek 55%. Za jedno shlédnutí to fakt stálo. ()

BOURQUE

Mohol by z toho byť údernejší thriller/dráma/horor, ale nestalo sa. Základ scenáru klasický, ale trošku v iných šatách. Atmosféra a prostredie boli dané, ale nie sú to dostatočne tajuplné a „dark“. P.S.: U. Thurman trošku v inej roli. Jej „performance“ nebol zlý. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Rathalos

Temne osnovy je horor/thriller,ktory sice nie je nejaka pecka,ale buduje na dobrych hereckych vykonoch,slusnej atmosfere a na tajomnom prostredi zvlastnej skoly,prva polovica filmu je menej zaujimava,ta druha uz je na tom lepsie,celkovy dojem bol uspokojivy,cize 4 hviezdicky udelim...:-) ()

figliar

Ako plnohodnotný horor by som tento film nedefinoval. Pár lakačiek tu síce bolo, ale inak dej ťaží len z temného, historického internátu, ktorý už pri prvom pohľade musí odradiť každého študenta. Neviem, čo v tomto filme robila Uma Thurman, v podstate som si až na koniec uvedomil, že sa jednalo o ňu, ale študentky mi svojim konaním liezli už od začiatku na nervy. Koniec je nečakaný, ale je dosť mimo misu. Celkovo nie príliš vydarený film. ()

helraiser

Staré sídlo a všude přítomni duchové s partou holek a světě div se ono to opravdu nepůsobí směšně a docela to i funguje. Celkem povedená gotická podívaná i když hranice strašidelnosti není zrovna kdovíjak vysoko. V podstatě se jedná o žánrovou jednohubku která jistě nikoho neurazí, ale rozhodně díru do světa neudělá. ()

Vabr

Jako knížka by to ASI bylo fajn, ale tohle bylo tak nezáživné. Nedělo se tu skoro nic zvláštního. Smrti byly totálně mimo kameru a ani větší gore by to nezachránil. Efekty ohně byly podprůměrné. Nechápu, že s tím nic ostatní postavy nedělaly. A hlavní postavě nebylo vůbec divný, že s ní chce učitel trávit víc času a že šel s ní do lesa. Nic se celý film nedělo, bylo to nezajímavé, a pak v poslední třetině to už bylo tak natahované, že brácha usnul. Konec špatný. Nulová děsivost a horor. Jen pro holky, co se opravdu opravdu moc bojí hororů nebo pro ty, co četli tu knížku (dost pravděpodobně taky holky). VYHODNOCENÍ: OD TVŮRCŮ TWILIGHT SÁGY (TAKY PRO HOLKY) ()

GameboyNES

Ty vole!!! Takový obsazení!!! Uma, Anča, Isabelle a voni natočijou chujovinu pro 10. letý fakany! Fakt nelžu, žádný bubu, krev, hutná atmosféra, prostě nic. Jo a ani jedny kozy! Jednu hodně slabou že mám pro ty tři kundy slabost a za pěkný klavír. 9% ()