Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

0verseer

"You gonna help us start a war." "With who?" "Everyone." Oceňujem, že tentokrát absentovala dvojica naivnej agentky s jej otravným kamarátom a všetok priestor si tentokrát zabrali skvelí Brolin a Del Toro. Prvú časť filmu po prepadnutie na hranici som si užíval plnými dúškami, potom ma však niekoľko vecí sklamalo. Citová slabosť Alejandra pre dcéru hlavy kartelu, ktorý stál za smrťou jeho najbližších, mi prišla s ohliadnutím na koniec predchádzajúcej časti ako nie príliš uveriteľná. Zbytočný plot armor (nehovorím o priestrele líc), ktorým scenár obdaril chlapca z gangu mi tak trochu pokazil neúprosné poňatie väčšej časti snímku, z ktorého práve v závere film nezmyselne a pre svoju vlastnú škodu zišiel... Prvá polka za 5⭑, druhá za 3⭑... ()

Pete

Na atmosférickou jedničku to nemá, nicméně stále je to slušné řemeslo. Taková nákladnější epizoda z Narcos: Mexiko. Bohužel za to WTF s Del Torem v závěru musela spadnout jedna hvězda. ()

Hawaj

Začátek je patetická šablonovitá premisa težící ze strachu z vnějších teroristů a ohrožení pokojného amerického života. Psk se to přesune úplně k jinejm problémům a z toho se vyvine spíš osobní epizodní kus příběhu jen pár postav. Film ve kterém se skoro nic nevyřeší a když to skončí tak máte pocit že to je někde v třetině. Nevím co tím chteli tvůrci světu řict, ale moc toho neřekli. Zůstal jen pocit a to je na trhák málo. ()

mrclTV

Tento film s síce snaží podobať na jednotku režírovanu Villeneuvom, ale aj cez tú snahu je to veľmi odlišný film. Dá sa povedať, že nájdeme tu podobné spracovanie aj dej, no i tak je výsledok iný. Namiesto Emily Blunt je tu za "blbca" malé dievčatko, konvoj teraz namiesto vyzdvihnutia v Mexiku robí praví opak, niekoho tam privezie a podobne. Zatiaľ čo jednotka sa v poslednej štvrtine vylepšila, tu sa naopak ku koncu filmu poľavilo. Nádejný film skončil podpriemerne. Amíci nabehli na scénu sťaby Rambovia a kosili to hlava nehlava, problem solved?!. Zatiaľ, čo prvý film sa ako tak snažil držať pravidiel, dvojka je akčná kovbojka. Mňa to jednoducho nebavilo. ()

Kimkong

Jiné než první díl. Přesto zajímavé sledovat lidštější stránku ústředního zabijáka. Docela bych se těšil na další díl kdy by si to rozdal s USA zrádci. ()

Toneil

Po perfektní jedničce je toto opravdu zvláštní pokračování. Jsou v něm vidět kvality z prvního filmu. Má několik dobrých akčních a napínavých scén. Ale myslím, že se buď nepovedl scénář, nebo autorům vykreslit dobře jeho myšlenku. A to zapojení dětí mi k filmu taky moc nesedlo. ()

helrohir

Napriek tomu, že prakticky celá pôvodná osádka tvorcov (režisér, kameraman, skladateľ), ktorí mali na úspechu prvého Sicaria leví podiel z rôznych dôvodov nepokračovala pri tvorbe aj tohto filmu, nemôžem povedať, že by to na konečnom výsledku zanechalo nejaký príliš negatívny vplyv. Pokračovanie určite nie je lepšie než jednotka, ale v rámci možností film dopadol najlepšie ako mohol, nakoľko nová osádka ctí prácu svojich predchodcov a snaží sa o udržanie aspoň nastolenej kvalitatívnej latky. Príbeh je opäť parádne vygradovaný, réžia si drží kvalitný štandard, a rozhodne je tu veľa scén, ktoré sa vám vryjú do pamäte. Dojem trochu kazí záver, ktorý je jednak za hranou uveriteľnosti, a taktiež pôsobí príliš rozpačito. Dúfam však, že tá nejednoznačnosť dáva aspoň zámienku na ďalšie pokračovanie. 75%. ()

subic

Benicio Del Toro a Josh Brolin podruhé. Oni jsou tu teď ti hlavní 2, takže dvojka je lepší jak jednička, resp. celé 4/5 filmu jsou solidní, sice takové natahované scény, ale pořád i na 4 frčky. Jenže konec to teda hodně rozhodil, takže nakonec za 3. Navíc 49letý Josh Brolin tu už vypadá strašně jetě. ()

PlysovyMacko

Kvalitné spracovaný film, dejovo neprehľadný,  ale o to viac napinavy a drsný. Jednička ma bavila viac a držala aj viac pohromade. ()

Raskoslav

Opětovná chladnokrevná nářez servírovaná naprosto bez obalu. Chybí zde znatelně někdo jako Emily Blunt, její ženská role se v tomto případě transformovala do mladičké Isabely Moner, kde ale nicméně po úvodní části filmu figuruje pouze už jen jako trofej, jež si všichni předávají tam zpět. Její zvyšující se apatie vzhledem k prožitému byla však dle mého zachycena skvěle. Dvojka je akčnější a napínavější než jednička, oproti tomu je zde postrádána silnější narativní linka a ze samotného konce jsem měl mírně rozporuplné pocity. I tak mi přijdou oba snímky srovnatelné, byť první díl vnímám o chlup pozitivněji. Krapet mne mrzí i nevyužitý potenciál např. teroristické linky, nebo odvetných opatření kartelů v rozpoutané válce apod. Každopádně právě ztráta děje ve zhruba dvou třetinách filmu bravurně kopíruje možný realismus toho, jak by se to doopravdy mohlo celé utnout kvůli jednomu politickému rozhodnutí. Výsledná frustrace všech postav nám dává i jiný než tradiční kinematografický happyendový náhled, což sice může v divákovi vzbuzovat určité ambivalentní pocity, ale zároveň si divák více okusí tu hořkou pachuť, kterou by prožíval v roli našich hrdinů. A takto mne do jejich zoufalství dokázal dostat jen málokterý snímek. ()

Emílio

Film vlastne ani nie je pokračovaním prvého Sicaria, je len natočený ako druhý a nakoľko voči predchodcovi nie je ani nejak pevne ukotvený v čase, je v podstate takmer jedno v akom poradí si to pozriete. Je to len ďalší, pomerne komorný príbeh s niektorými známymi postavami a vydať sa to po na začiatku naťuknutej islamistickej stope, bolo by to asi väčšie maso - ale to už asi nie je Sheridanov štýl. Tým pre mňa odpadá aj tu omielaná kritika o neposunutí príbehu, miesto na jeden film tu určite ešte je a tam bude dôležité, ako sa stým tvorcovia vysporiadajú. Ja sa celkom teším, nakoľko v dnešnej dobe prehnanej politickej korektnosti, podivných rymejkov, neoriginálnych, preplácaných komiksov a depilovaných hrdinov je chlapácký film s uveritelnými postavami príjemné osvieženie. ()

jokino

Pre mňa osobne, bolo toto pokračovanie brilantného prvého dielu, dosť sklamaním.. Velká časť filmu bola mdlá, nezáživná, sem-tam sa objavila nejaká akcia, ale oproti prvej časti to úplne stratilo svoj drive, mal som dokonca pocit, že hercom sa snáď do toho ani nechce.. Film sa viac sústredil na charakteri oboch hl.hrdinov, ako na celkový príbeh. Možno sa to celé snažilo viac ukázať realitu, nie len nabúchanú a vyšperkovanú akciu, neviem a netvrdím, že je to zlý film, ale pre mňa vyslovene slabota tento raz. ()

DonBraso

Budu z mála,ale dvojka sedla o kousek víc.Jsem asi úplně proti proudu,ale začátek filmu absolutně nebavil.Jakmile začla přestřelka v konvoji,konečně to přišlo.Bravurní kamera táhne film se skvělým soundtrackem,který občas je fakt netradičně akční,přitom koukáte jen na obličeje postav.Ten kontrast mně vyhovoval.Sollima dostal možná na něj až zbytečně velký film,který kategoricky bral jako nějaký produkt do seriálu.Tohle dostanete na závěr filmu,kdy se můžete kroutit hubou,ale na trojku je zaděláno.Těch much je tam vcelku celá řada,kdy příběh je víceméně tuctový a v nějakých scénách nechápete proč tomu tak je.Vidíte příběh kluka,který narazí na Alejandra v autě a pohledem víte jak on,že bude hrát důležitou roli.Tímhle malinko trpí celá kostra,protože snímek načrtne nějaký teroristický buňky,kartely,ale vesměs o nich nevíte nic,protože tu pomalu nejsou.Scénář zrovna nevyniká a je to škoda.Ta pachuť v puse,že je to zbytečný druhý díl tu bohužel je velká,přesto hodnotím docela vysoko,díky dvou fakt parádním scénám,Brolin je korba a můj mentor,hudba a druhá půlka filmu.75% ()

baclajean

!spolier alert! - Najskôr ma naštvalo, že Del Tora zabili. No potom ma naštvalo ešte viac to, že strelu do hlavy prežil. Jednotka bola kvalitatívne úplne inde, toto bolo v porovnaní s ňou veľmi slabé. Napriek tomu 4/5. ()

swinevenca

Kdybych měl srovnat BMW a Mercedes - BMW je pružnější, ale Mercedes je sportovnější. Kdybych měl srovnat jedničku a Soldada - jednička je hloubavější, ale Soldado je přímočařejší. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?