Když v zoologické zahradě usmrtí ve výběhu hroch mladou ženu, vypadá to jako nešťastná náhoda. Detektivové ovšem tuší, že pravda je jiná. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v prvním z nové řady televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

godycz

dlouhej je vyborny. kdyby mel o 20 kilo min, tak je 007. je to elegantni i vtipne. ps: dlouhy hraje skoro jako bracha. ()

stanyslaw

tempo nulove, scenar mizerny, reziser je sice jakysi pod tim podepsan, ale hercum zjevne nic nerekl a nechal je prehravat jako v nejakem serialu pro Primu. oh, wait. ()

arinečka

Nenudí. Na Michala Dlouhého je pěkný pohled. Ano, nestřílí se na každém kroku, není tam sex, nejsou tam sprostá slova, má to svoje mouchy, o.k. ale Exnera miluju a Michal Dlouhý je výborný výběr. Hrají tam další dobří herci, nevypadá to odfláknutě. Slabá hodnocení nechápu. ()

caba

Dáme tomu ještě šanci,Michal dlouhý v roli kapitána Exnera je mdlý ,nevýrázný.Jeho dva pomocníci !!,tak ty bych přerazila.Jediné plus byla role a výkon Petra Nárožného.Nesmyslné kouskování děje reklamou musí každého vytočit.Roztrhnout epizodu do dvou dílů je další velká chyba.Váhala jsem jak hodnotit??Snad mě to nebude mrzet... ()

Jonatána

Nedá se psát komentář k seriálu jako takovému (nebo dá, ale nevím jak :-)), tak píšu sem. Bála jsem se. Erbenovy knihy miluju, navodí mi vždycky nesmírné příjemno. A vizuálně jsem měla Exnera spojeného s p. Kodetem. Takže jsem se bála. Ale Michal Dlouhý je skvělý, pánové Vondráček a Novotný mě hodně baví a za mě jde o povedenou záležitost. Jen mě štvě to rozdělení případů na dvě části. Co už. ()

swiss

Pokud si před tím dáte V.I.P. vraždy, máte chuť dát Exnerovi rovnou pětku! Ale on je příjemný. Knižní předloha je znát, takže děj má logiku. A že se vleče? Nevadí i díky hereckému obsazení to vypadá spíš na něco z ČT.... ()

ForGump

Hrozný scénář, bláboloidní dialogy, humor typu pokus omyl, režie není, hudba z jiného časoprostoru, Kapitán Exner nezajímavý (M. Dlouhý není špatný herec, ale tohoto detektiva tady IMHO nemůže už nikdo zahrát) a z dnešního pohledu mimozemský, jeho dva poskoci jsou totálně čitelné figurky, a vůbec všechny postavy jsou průhledné jako sklo a nemají nic k upoutání. Jeden kritik kdysi říkával o blbých filmech, že jsou Nuda k posrání, nikam to nesedí víc. 30% ()

stone

Všude jinde by to byl jeden díl, ale u nás jsou honoráře za minuty, tak dva. Trapné, Za hrocha jedna hvězda navíc. ()

Jehan

Ale jo, dejme tomu šanci. Policejní vyšetřovatelé se u toho asi válejí smíchy (hroch je určitě dostal do kolen), vždyť jen blázen by v tom hledal realismus. Jiný blázen v tom možná hledá nějaké exnerovské zjevení, jakým byl kdysi Vala v kabrioletu Bugatti (nebo jeho odvar Bond v Aston Martin).Těšil jsem se na Michala Dlouhého v prima ohozu. Jo, byl fajn, je to fešák a dělá, co může, jen by nemusel mít neustále ruce v kapsách a občas by mohl vzít golfovou holí nebo aspoň karafou na sherry po hlavě ty dva otrapy (poručíky?, kde by se vzali?). A ty trapné uzoučké klopy nadčasově klasickému frajerovi v jeho věku těžko uvěřit. Asi to násilně produktplacovali Bandi... No nic, ustál to. Pochvala za manžetové knoflíčky! Jsem rád za policajta, který neoperuje ve smradlavé bundě s kapuckou, tetováním na krku a devítkou v ruce. Ovšem Nárožný měl správné modely! Vica tam naštěstí zatím moc nepobyla, ale bojím se příštího. Zubařka s vizáží rajdy, která civí na kapitána zeměkoule jako kreslená postavička zvířátka od studia Disney, té bych se tedy bál, ač jinak ze zubařek strach nemám. Pokud dostane více prostoru (jako že asi ano), bude to nejspíše katastrofa. Rád bych se pletl. ()

regentor

Kapitán Exner 1-2. Po tomto dvojdíle s touto produkcí končím a tak se vyjádřím jen k tomu co jsem u tv přetrpěl.Scénaristická bída se promítla v režisérský zmar kdy nám byla nabídnuta nechutná patlanina žánrů od pokusů o retro přes parodii až po tragikomedii.Dialogy a jednání postav jsou jak z bulvárního článku a o nějaké gradaci příběhu nemůže být ani řeč. Zato jsme byli svědky infantilního jednání a chování policajtů kteří něco rádoby řeší v garáži u pinpongového stolu, kdy i třináctiletí kluci mají více charizmatu.Pseudohumorně filozofující patolog je pak jen třešinkou na dortu naprosto amatérsky napsaných postav což by ani na střední škole neprošlo jako slohová práce.Dramatičnosti mají zřejmě dodat kožené rukavice ve kterých si to ve svém kabrioletu drandí Michal Dlouhý...Nuda k uzoufání bez špetky akčnosti nebo nějakého mrazivého mystéria která by diváky starší patnácti let alespoň trochu zaujala. Takto si detektivku nebo krimi vůbec nepředstavuji ,tvůrci chtěli na předlohu navlíknout co se dá a to se jim vůbec nepovedlo .U mně mají útrum i kdyby kabriolet přeparkovali do kavárny. ()

kolacky

No, nevím, nevím. Michal Dlouhý není špatný herec, ale jako Exner mi nesedí - kde je typ, z něhož si doktor Soudek utahoval v souvislosti se semitskými předky? Navíc se mi na Exnera zdá trochu přestárlý. Uvidím, dám mu ještě šanci....... K téhle epizodě/příběhu - strašně mi chybí doktor Velenínský, kterého supluje dobrá, leč zcela jiná Anna Polívková. Nu což. Jako původní tvrdý exnerovec si budu muset asi zvyknout... ()

sharka.68

jedna hvězda hrochovi, druhá zoo, třetí Tomáši Kargrovi - ta prokvetlá hříva je úžasná... dvě hvězdy dolů Exnerovi-Dlouhému..proč tu roli nedali Jirkovi Dvořákovi,ten by toho elegantního,ironického a inteligentního holkaře dal v pohodě...nic proti Dlouhému ,ale je v té roli prkennej a na Kodeta nemá!!!! ()

carl.oesch

Příjemné překvapení. Exner se vymyká všem těm českým detektivním blbečkům, kteří se přímo vybíjejí v dokazování, jak jsou strašně slušní a měkouši, kteří omdlévají při pohledu na krev a pistoli mají radši v trezoru. To se samozřejmě netýká oněch kriminálek, kde je základem spíše skutečná policejní práce (případy 1. oddělení, občas třeba i Kriminálka Anděl...), tohle je prostě detektivka a la Christie s dobře vyfabulovanou story a pár nápovědmi, ale především detektivem, který je zcela osobitý (nepokládáme-li za osobitost klišodní opilství, kterému se nevyhnul ani Strach v jednom ze svých jinak skvělých mystérií - to ale taky nejsou klasické detektivky) a je prostě něco, co se v zapšklých českých filmech a inscenacích nenosí - frajer, který na to má. Stejně jako má na svou roli Michal Dlouhý, který svoje herecké kvality dokázal například v Bohémě, kde třeba na rozdíl od jinak mého oblíbeného Davida Novotného jsem mu toho Štěpánka věřil, ačkoliv na rozdíl od Javorského ta podoba tam prakticky nebyla. Exner má a musí mít v sobě něco aristokratického (něco co bolševický buran Vala nikdy neměl a ani mít nemohl) a k čemu se dopracoval pouze Kodet, byť tam jeho cholerická povaha dost často prosvítala skrz jeho aristokratičnost. Dlouhý je noblesní a nějak tak příjemně blazeovaný a navíc je "dotvořen" nejen perfektním autem (to se hned tak v českých dílech taky nevidí) a loftem s integrovanou garáží. Další, co mně příjemně překvapilo, byla ta dvojka jeho podřízených (Jan Vondráček skvěle doplňuje Davida Novotného) a další docela perfektně vytvořené epizodní figurky - nejen tandem Nárožný - Tesařová, ale i Anna Polívková, jejíž etudička s doutníkem neměla chybu stejně jako focení obou kolegů s šéfem s uspávacím sérem v těle….a že nakonec hlavní padouši nebyli potrestáni? To už tak nějak v životě prostě chodí a komu chybí zaklapnutí náramků či dokonce dovětek o trestu mají prostě smůlu. No, uvidíme další díly, doufejme, že autoři nevystříleli všechnu munici v prvním dvoudílu. Pokud to tak bude pokračovat, tak lze konstatovat, že Václav Erben by byl dozajista spokojen. ()

Nonna

Exnera mám ráda snad ve všech provedeních a i tento mě nijak nezklamal. Jen mi to celé připadalo takové potrhané, necelistvé. Ve srovnání se starými filmy s Kodetem a třeba Valou, je tam jasný rozdíl. Vše tehdy plynulo tak nějak klidně, nenuceně, pomalu, ale přitom stoupalo napětí. Dlouhé záběry černobílého filmu do obličejů vrahů, proměny mimiky.....Nový Exner je, jak už se to dnes točí, takovou směsí rychle se střídajících záběrů a akcí a to nezachrání ani prvorepubliková hudba, která se, dle mého názoru, k seriálu plnému mobilů, současných vozidel a moderního života, vůbec nehodí. Obsazení je skvělé, taky kdo by neměl zájem zahrát si v klasice, a to je možná záchranou celého díla. Prostě ti herci to uhrají i když celkové schéma pokulhává. ()

fafejt001

POKUD to pojede v tomto duchu dále , tak žádná sláva . Pro holky bude MÍŠA zajisté zajímavým objektem a tím to asi končí . Neházím zatím flintu do žita , leč připravuji se k nápřahu . ()

Rian_witcher

Michal Dlouhý překvapivě zastínil svým herectvím nejen všechny ostatní figurky ve hře (vyjma Petra Nárožného), ale svým šarmem a distingovaným vystupováním se vyrovnal filmovému představiteli Jiřímu Kodetovi a zcela převálcoval Jiřího Valu. Co bohužel ale seriálu zoufale chybí je humor a téměř všem hercům i nadšení. Suchá deklamace textů bez napětí a vcelku odporná herecká vložka Arnošta Goldflama, snažícího se dětskou intonací přesvědčit diváka, že je nesmírně cool obsadit do role soudního lékaře 70-ti letého důchodce s vizáží Santa Clause. ()