Paldiny

Rekapitulácia hororových osemdesiatok po novozélandsky. Radosť počítať kilogramy odkazov, narážok, vnútorností a uťahovaní si z popredných žánrových flákov. Za vrchol považujem zvrátenú scénku s pudingom, celá rada ďalších neotrelých rovnako zo zdravej hlavy nevyšla. Škoda Jacksonovho filmárskeho vytriezvenia, za posledné štvrťstoročie by bolo znovu čo parodovať * * * * * Neviem ako sú na tom kratšie verzie, mal som potešenie iba so 103 minútovou, ale ak neubrali na explicitnosti a strihom skrátili pár hluchých miest, bude to iba k prospechu veci. ()

Rozjimatel

"Oh, Fernardo! Your mother ate my dog!" "Not all of it."     Tak toto je totálne šialená zvrátenosť! Prekvapuje ma, že niečo takéto môže priťahovať až také množstvo ľudí a záhadou pre mňa ostáva aj, čo vlastne bolo zámerom tvorcov. Evidentne je to robené z recesie, ale ako bohvieaká zábava mi to nepripadá. Hádam nešlo o niečo tak prízemné, ako nakrútenie najkrvavejšieho filmu všetkých čias. Pár plusových bodov by som vedel prisúdiť za originalitu, predsa len niečo také sa až tak často nevidí, ale tá prihlúplo komická štylizácia mi príliš nesedí, celé je to akési podivne nechutné (nie, nevoľno mi z toho nebolo, len ma to nechalo ľahostajným). Veľmi dlho som si musel na ten štýl zvykať, kým som sa začal ako tak baviť. Najzábavnejšie boli potom pre mňa scény s pohrebom, kung-fu kazateľom ("I kick arse for the Lord!") a so stolovaním živých mŕtvol. Postupne ale začína byť to preháňanie vyhrotené až do extrému (len s občasnými naozaj vtipnými zábleskami) a ja pomaly strácam o dianie záujem. Napokon tá nevšednosť a občas nejaký ten vtipný nekorektný humor to u mňa vytiahli aspoň na 2 hviezdičky.     "Poor Lionel. He was always dreadfully attached to his mother." ()

Milodar

Pan Jackson chtěl jít zřejmě příkladem a tak si při tvorbě hrál na zombíka. Na animaci opice se nedá za střízliva ani podívat. Herecké "výkony" vhodné tak maximálně do němé grotesky. Do mých nerozesmátých úst bylo šplíchnuto něco vskutku nejedlého. Film oceňuji jako nevšední a originální milostný příběh, vhodný pro romantický večer s dívkou na prvním rande. ()

willis

Splatter klasika. Je pravda, že při některých scénách je dobré mít u své sedací soupravy i kýbl na zvratky. Jo .... a je to vtipný. ()

efko

Kým som nevidel tento film, úplne som nechápal tomu, ako môže byť film horor a zároveň komédia... Ahaaa. "I kick ass for Lord"... ()

Spectre

Nie že by bolo treba mať na takéto snímky nejaký extrémny režisérsky talent, ale neuškodí. Jackson ho moc nevlastní, resp. jeho štýl mi je úplne cudzí, takže aj keď som sa zasmial a hodnotím to vysoko, nepovažujem Braindead zrovna za vrchol žánru. (čiže dáme takých 3,5*) Omnoho kvalitnejšia a pôvodnejšia je Raimiho trilógia Evil Dead, najmä diel druhý - odporúčam porovnať- ()

mota

Pozvolný rozjezd Sengaia tomatové parodie graduje masovou párty se sekačkou. Nesmělý muž pod vlivem žárlivé matky čelí náklonnosti bezprostřední zelinářky. Nejsrandovnější mi přišlo venčení obludky na hřišti. ()

LBsmoke

můj nejoblíbenější z Jacksonových šíleností a vůbec všech jeho filmů !D.. maximální krvavě-slizácké pobaveníčko.. ()

Ricky_CZ

Myslel jsem si, že Vesmírné kanibaly nic neporazí. Omyl. Tohle jsou opravdu regulérní jatka a ještě se u toho královsky pobavíte. ()

matmanX

Odporné, ujeté, zvrácené... a neskutečně zábavné. Nechápu, co se honilo Jacksonovi v hlavě při natáčení téhle šílené kraviny a možná že to radši ani vědět nechci. Ovšem některé šílenosti už byly možná opravdu až moc přehnané a trochu zkazily celkový dojem. Žádný fanda hororu by si neměl tenhle film ujít, ale u mě mezi podobnými ujetostmi stále vládne Evil Dead. ()

TheKiw

Nejvyšší vrchol nevkusu, který jsem u filmu potkal. Což vlastně vůbec nevadí! Jenom jsem se prostě nijak extra dobře nebavil. Momentů, kdy jsem se opravdu od srdce zasmál (většinou nad Jacksonovou fantazií) nebylo zase tolik a proto nižší hodnocení. ()