Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

Bogrant

Celkom zaujímavý reálny únos prevedený všedným spôsobom na filmové plátno. Inými slovami, nuda, kde je snaha ju zahnať záverečným vygradovaným tancom a zásahovkou, čo však vôbec spolu neharmonizuje. Únoscovia dokonca vo svojej podstate ani nepôsobia veľmi zastrašujúco, hoci sú kvalitne stvárnení presvedčivými výkonmi hercov. Na jednej strane politické maniére, na druhej málo uveriteľné vyhrážky rukojemníkom. Tú operáciu si určite ľudia na druhý deň ešte pamätali, na tento film si zajtra nikto nespomenie. ()

Pacas

Člověk čeká na finální akci podle které je ten film i pojmenovaný a co dostane, posraný taneční číslo. Nakopat do prdele toho debila co to vymyslel. Bez toho kreténského varietního vystoupení bych bez váhání dal hvězd 5 ale ten konec mě neskutečně nasral. ()

Miroslav.Zac

Film jsem viděl ve stejný den jako obě Elitní jednotky a ze všech tří filmů mi přišel nejslabší. To ale neznamená, že nebyl dobrý. Právě naopak. Jenže nenabídl nic, co bychom neznali z přehršle jiných filmů s touto tématikou, herci působili všelijak, jen ne věrohodně, potřebu prokládat scény tančením jsem nepochopil ani jako alegorii a strohé informační údaje na konci filmu už nic nezachránily. ()

instant

Pomalé, netriviální, zajímaví herci a snaha o nezaujatý pohled (moc). Bavil sem se a operaci thunderbolt fakt žeru, takže by film museli opravdu hodně pokazit abyh nebyl nadšenej. ()

macherano odpad!

Pisete ake to je slabe o nicom a taketo hodnotenie nechapem ako niekto moze napisat a hodnotit inak ako pise a smerom hore takto spracovane filmy by ani v kinach nemali co hladat nalakali na hercov ale nic vobec nic uplne stacilo zaciatok a koniec co bolo v titulkoch a o nic by ste neprisli ako vobec niekto moze nieco taketo natocit reziser a povedat ze je to dobre to uz fakt vsetkym preskakuje cele kino sa rozpravalo lebo to fakt vsetkych zaujimalo teda tych niekolko ludi co tam prislo ()

Igwar

Únos lietadla teroristami do Entebbe v roku 1976 je veľmi silnou udalosťou. V jej filmovom spracovaní by človek taktiež čakal silné emócie, či napätie, ktoré strhnú a nedajú vydýchnuť až do konca. Ale nič z toho sa nekoná a v tomto smere film na mňa pôsobí veľmi vlažne, nemá štavu, spád, gradáciu... Videl som dramatizáciu tej udalosti v rámci dokumentu na Viasat History a tá bola strhujúcejšia ako tento film. A chyba rozhodne nie je v tom, že by Pike alebo Brühl nevedeli hrať. Skôr to chcelo lepší scenár, réžiu ale aj strih. Koniec príbehu je dobre známy, takže diváka môže prekvapiť a nadchnúť jedine spôsob jeho podania. Ale ani to sa nepodarilo. Finále je veľmi odfláknuté, najsilnešie časť príbehu je bohužiaľ zobrazená iba v akýchsi náznakoch. Záverečný zásah, na ktorý sa vlastne čaká celý film trvá asi 3 minúty čistého času. To prepojenie zásahu s tanečným vystúpením nie je až tak zlá myšlienka, ale bolo tam viac tanca ako akcie a množstvo príliš častých prestrihov z akcie na javisko pôsobilo veľmi rušivo. Pre mňa je tento film celkovo sklamaním, hoci som sa naň tešil. ()

JanniV

Plitké,mizerně mapující události únosu letadla.... Rádoby umělecky namixovaný boj s teroristy a stříhaný s tanečním vystoupením... Kterýho vocasa to vůbec napadlo??? No, u mě za 2* ()

ynteligent

Toto je tak strašne nudný film o tom že Palestínci unesú lietadlo a cestujúcich vyložia v hangári. To by sme mali prvú hodinu. Druhá hodina je o tom, ze cakame na 4 lietadla z ktorych vystupia vojaci z Izraela aby zachranili rukojemnikov. Palestinci ale namiesto toho, aby sa spravali ako teroristi a zacali strielat do zajatcov (co by bola asi logicka volba keby sa jednalo o teroristov) sa radsej rozhodli ze sa nechaju zastrelit ako by niekoho z rukojemnikov zranili (to je tá druhá hodina). Tak, to by sme mali. Prave som Vam zachranil 2 hodiny života... skratka konina jak mraky....uplna nuda..... Aaaa este som zabudol - stale tam je dokola nejaky balet ktory s dejom zjavne nijako nesuvisi..... ale asi tam nieco museli dat aby ludia pri tom nezaspali.... ()

kl.mi odpad!

Dalsi hloupe zpracovani skutecne udalosti nahony vzdalene realite. Proc se nekdo snazi nejakym pseudoumeleckym pohledem zfilmovat historickou udalost?? ()

stret

Bruhl je taký cucák. Svoju rolu neutiahol. Pikeová je divná vo svojej podstate. V zásade bola preto pre svoju postavu vhodná, ale jej výkon je diétny. Politická linka bola veľmi dobrá, najviac u mňa stúpol Eddie Marsan. A zvlášť oceňujem tanečné vsuvky. Tak si predstavujem moderné pohybové umenie, a jeho zasadenie do príbehu som si vychutnával - ako oživenie tradičnej nudnej patetickej hero strieľačky. Padilha nesmeroval svoj film na mainstream - to je sympatické. 1,5 hviezdy dole kvôli Bruhlovi a Pikeovej. ()

JerryPilsen

Takové pohrdání diváky už jsem dlouho neviděl.Po celé té nudě když měla přijít závěrečná akce osvobození se pan režisér zmohl jen na dva záběry letiště.Směšné. ()

Unlikelyhero

špatný a nudný film, nebýt baletních vsuvek vypnul bych to , němci unášející pár let po válce židovské cestující museli mít IQ houpacího koně ()

PF 2018

PF 2018