Operace Entebbe

7 Days in Entebbe

Operácia Entebbe

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2018, 107 min

Pro mě hodně podhodnocený snímek. Je sice pravda, že režisér se trochu hledal v žánru a proto v jeden okamžik tu máme politické drama, následně válečný a pak zas tanečný film. Zkombinovat taneční vystoupení a k tomu útok na teroristy nebylo nejmoudřejší a vážně to nefunguje. Filmu taky neprospívají nesympatické hlavní postavy, i když herci zahráli dobře (čest izraelcům). Samotný příběh, autentické záběry a zajímavost příběhu se mi líbila a proto jsem rád, že jsem film mohl vidět. Jen ho trochu jinak pojmout!(22.2.2019)

Operaci Entebbe škodí žánrová neukotvenost. Chvíli to vypadá na politiku, to především v dialozích, chvíli na socální drama, chvíli na akční thrller, většinu pozornosti strhávají unesený na letišti, ale tam se i přes dramatičnost situace de facto děj nějak dál neposunuje, daleko zajímavější je souběžné dění v Izraeli, které si přímo říkalo o strhující dialogy i scény, ale bohužel po každé to byly jen takové ochutnávky, co by divák mohl mít, kdyby tvůrci byli co k čemu. Pokud jde o herce, tak i přes hvězdy Rosamund s Danielem mně přišli nejvýraznější izraelští politici, škoda toho malýho prostoru, fakt škoda. Zajímavě byl pojatý i závěr, kdy do akční scény byla prostřihána tanečně-hudební scéna. Neodpustím si na závěr pochválit Izrael za jejich chování ke všem teroristickým šmejdům a snahu bránit své občany kdekoli na světě i za cenu použití síly a sraní na zkurveně nečiné OSN. Pořád věřím, že Evropa se probudí a nebude se zde dít to, že člověk, který postříli nebo naplánuje v pařížském hudebním klubu desítky mladých lidí má v base posilku, kabelovku, dobrou stravu a nemusí vypovídat, jestli si takhle evropští politici představují boj s terorismem, měli by buď jít na stáž do Izraele a nebo rovnou na bojiště někam do islamákova a nést následky toho na čem mají svůj velký díl.(22.3.2018)

Nechápu tak nízké hodnocení, Padilha to pojal zajímavě a originálně, vždyť filmy podle skutečných událostí nemusí být jen převyprávěné tupé střílečky. Ano, chybělo mi hlubší prokreslení postav hlavních aktérů, včetně rukojmích, kteří byli nakonec zabiti. Jinak jsem byl spokojen, včetně závěru a skvělou Echad Mi Yodea.(9.10.2018)

S filmem jsem byl vcelku spokojen, i když... Příliš mě nezajímaly flashbacky ze života teroristů a klidně bych je vyměnil za další politická jednání v Izraeli. Potěšily mě herecké výkony Rosamunde Pike, Daniela Brühla a Eddieho Marsana, ale nepochopil jsem dějovou linii se Sarah a Zeevem, ta tady působila absolutně nepatřičně a vlastně vyústila totálně do ztracena.(9.9.2018)

• JohnSmith

Pro mě je to obrovské zklamání. Ve srovnání s televizním Entebbe z roku 76 s Bronsonem je tohle neskutečně nudná bída. Čekal jsem, že Padilha tomu dá určité tempo a osvobozovací akci pojme realisticky a neudělá z toho nudný balet. Hudební podtext je sice fajn a kombinace filmových záběrů s těmi historickými bylo taky dobré, ale to poněkud nestačí.(27.7.2018)

• - Představení, které provází celý film, nese název „Echa Mi Odea“ a choreografii k němu vytvořil známý Izraelec Ohad Narahin. Pro film ho ztvárnil soubor The Batsheva Dance Company. (Robbi)

• - Spoiler: Jediným padlým na straně izraelského komanda byl jeho velitel podplukovník Jonathan Netanjahu (Angel Bonanni), starší bratr premiéra Benjamina Netanjahua. (Morholt)

• - Teroristé unesli stroj Air France Airbus A-300 pilotovaný kapitánem Michelem Bacosem. Na rozdíl od filmu zůstala celá posádka s rukojmím spontánně, aniž by kapitán musel někoho přesvědčovat. (Robbi)