Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

BlueFalcon77

Vyplýtvaný potenciál. Solidní obsazení, výprava i kamera, feeling 70.let a populárních únosů letadel je navozen správně, ale selhává v dramaturgii. Respektive, i dramatické momenty skutečného zásahu jsou přebity a zabity nepochopitelně namontovaným tanečkem. Pokud jste se chtěli podívat na film místo dokumentu, tak smůla. O jedné z nejlegendárnějších protiteroristických operací se nedozvíte skoro nic. ()

DANJELKO

neviem čo to bol za film, ale furt som nevedel zistiť o čom je alebo z akej strany je film a keď už som si myslel že je to o operácii Entebbbe tak sa do toho nahrnul absolútne trápny tanec ktorý len vyrušoval diváka, prevzatie letiska po stránke akčnosti tiež nič moc, film bol neucelený, mal som pocit že je to politické, nie lebo politika tam bola skresaná, tak som mal pocit že je akčný k akcii došlo ale dávam jej 2/10, čakal som nijaké sa opretie sa o fakty keď ten film by mal byť o tom, ale ani to sa nestalo. 50 Percent keď pomyslím na to že tam nebol ten tanec na začiatku, pri operácii a na konci. ()

Portyc

Asi jsem byl hodně naivní, když jsem od toho očekával něco jako byl Mnichov Přitom prostředí a lokace, obsazení a hlavně téma filmu, na pozadí poměrně významné a dramatické události z nedávné historie, si o to přímo říkaly. Navíc tady je opět ten prvek nekonečného konfliktu mezi Židy a Palestinci, spolu s účastí izraelských tajných služeb a jejich ozbrojených sil. No nic. Operace Entebbe je takový nedotažený kompilát všeho, co se toho únosu týkalo. Od politického pozadí, přes výcvik teroristů a plánování osvobození rukojmích, až po moralizující debaty mezi jednotlivými aktéry. Od všeho je tam tedy něco, ale nic není uděláno pořádně. Škoda. ()

Honjanmach

Zdařile filmově zpracovaný průběh celé operace, únosu, včetně závěru celého filmu. Tanec, který se místy prolínal filmem skvěle vyjadřoval napětí, útlak a znovuvstání národa obklopeného nepřáteli. A místo obligátních závěrečných, nic neříkajících, titulků opět skvěle provedené taneční vystoupení. To vyjádřilo vše, včetně neustálé nutnosti “pohybu”, který je nezbytný pro přežití jakéhokoliv národa. ()

Rade

Jde o zatím nejslabší filmové/televizní zpracování dané události. Zařazení uměleckých prvků (tanec aj.), minimální prostor věnovaný samotné vojenské akci a progresivistické "omlouvání" motivu a činění palestinských a německých únosců... ()

OtokPag

Neskutečně drzá/ambiciózní akce , proto klukům z Izraele vždy fandím (škoda, že ještě nebyl ve službě Doron z Faudy, byla by větší akce 😋🇮🇱) ()

sun.eagle

Vděčný námět, ze kterého tvůrci udělali naprosto nezajímavé kodrcání se k očekávanému střetu, který trvá asi tak 30vteřin. Nápad prostříhat vyvrcholení filmu jakousi pseudoartovou vsuvkou tance se nepovedlo a kazí  i to málo co mohlo být zajímavé. Kdyby si vzali něco z Arga, třeba více se zaměřit na jednání a plánování tajných služeb, politiků.  Strašná škoda, a promarněná příležitost. ()

moshe

Tento film by měl podstatně na víc, kdyby ... tvůrci by se měli zamyslet, co vlastně chtějí sdělit a vytvořit, není možné skloubit rádoby umění, s "akčňákem" a politickým trilerem dohromady ... film se pomalu rozjíždí, pak následuje celkem koukatelných 80 % filmu, které jsou ale naprosto zprzněné zmateným závěrem, kdy se "akční" fáze závěru operace, vedoucí k vysvobození rukojmích, ve zběsilé kadenci střídá s hudebně-tanečním vystoupením, kterým film začíná a kdy se koušete do rtu vzteky, protože prostě nechápete, co se děje a v podstatě nevíte, "jak to dopadlo", což zjistíte až ze závěrečných titulků, nebo to prostě víte, protože tu historii zkrátka znáte ... 70/100 ()

leafroller

Pokud někdo napadne vaši vlast a vy se bráníte, máte na to jistě plné právo. Z globálního hlediska je však tato situace nejasná. A tak zatímco utlačovaného bojovníka za svobodu na jedné straně nazýváme teroristou, na druhé straně může být skutečným teroristou agresor? Zde se jasně a neúprosně nabízí srovnání Izraele, který si přivlastnil a momentálně brutálně čistí území cizího státu pro vlastní potřeby a třeba Ruska, které také nedávno obsadilo část cizího státu a rovněž ji prohlásilo za vlastní. Kdo je tedy v právu a kdo je terorista? To jsou otázky, které vám vytanou na mysl při sledování tohoto filmu. A že budete mít dost času na přemýšlení. Film je totiž velmi pomalý a zbytečně podrobný, přičemž ovšem nenabízí žádné rozuzlení ani pointu. Proč vůbec mělo cenu ho natočit, to je ta poslední otázka. ()

PF 2018

PF 2018