Nastala chyba při přehrávání videa.
 • k212
  *****

  Strávit dvě a půl hodiny ve světě, který stvořil Juraj Jakubisko v tohle filmu, je naprosto úchvatné a šílené zároveň. Po prvním shlédnutí jsem se fakt nedokázala odpoutat ani na minutu - magické. Výborní herci, vizuálně podmanivé, doplněné výbornou hudbou. Co víc si přát - jeden z vrcholů Slovensko-České kinematografie.(15.2.2003)

 • easaque
  **

  2* tohle poetické podobenství od "legendárního" Jakubiska mě teda nebavilo. Je tam cítit snaha natočit něco netradičního a okázalého, ale bohužel tolik patosu bylo pro mě příliš. Ani s hereckými výkony jsem nebyl spokojený a někteří známí herci mi tam seděli jako pěst na oko. Úplně to neshazuji, protože výprava byla slušivá, ale tomuhle tématickému mišmaši se budu obloukem vyhýbat, stejně jako jeho režisérovi - aspoň zatím. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](16.3.2016)

 • dANo
  ***

  Zbytočne dlhé, tým pádom aj dosť nudné... Jakubisko skombinoval všetko, čo sa mu v jeho starších filmoch oplatilo, ale v tomto prípade zabudol na originalitu a hlavne nejakú myšlienku (okrem tej o konci sveta). Ani herecké výkony nie sú také oslnivé, aby si tento film zaslúžil aspoň v niečom pozitívne hodnotenie.(28.2.2005)

 • salahadin
  *

  V tomhle filmu hrají nejlépe chalupy, příroda a vlci. Lidi jsou tu příšerní. Úchylná obskurnost Jakubiskovy nezáviděníhodné fantazie. Když je film vážný, je vše v pohodě. Když ne, je to ulítlá prasárna. Úvodní útok komanda vlků je fenomenální. Zbytek je marný, tolik charakterů, žádná dějová linka se pořádně nerozvíjí, spousta zbytečných scén, které příběh nikam neposouvají a kdyby tu nebyly, nic se nestane. 3/4 lidí z vesnice jsou zralí na mentální léčebnu, charaktery - jak jsou napsané - nedávají možnost se s nikým ztotožnit. Divný film. Vesnice jak z 18. století, lidi s filosofií jak ze středověku, do toho vrtulníky a opice hrající videohru, Jakubisko proč!?!? WTF?(10.10.2008)

 • bari68
  **

  Značne rozporuplný film.Je to vážne ťažké ,umelecké podobenstvo nie pre každého.Čo vlastne napísať?Obrazy pekné,podľa Jakubiskových nápadov,ale predsa spolu s charaktermi postáv a príbehom nesympatický gýč.Možno, som ešte úplne filmovo nedorástol,možno nie som úplne na to kompetentný,alebo len nie som v tomto prípade naladený na rovnakej vlne ako pán režisér.2,5*(21.3.2010)

 • - "Nepřehlédnutelnou" postavu obryně ztvárnil ve skutečnosti muž, František Novotný. (Morien)

 • - Deana Horváthová, která film produkovala si zahrála i hlavní roli. (Halloween9)

 • - První film, který produkovala společnost JAKUBISKO FILM. (Halloween9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace