V Bohem zapomenuté osadě v nekonečných horách, až někde na konci světa, se odehrává krvavá tragédie. muži z osady při střetnutí s vlky přicházejí o své ženy a děti. mladá nevěsta Verona unikne smrti jen o vlásek. zachrání ji desetiletý chlapec Goran. Uprostřed tohoto zoufalství porodí Verona dítě, holčičku Veroniku, kterou osudově přislíbí za nevěstu malému Goranovi z vděčnosti za záchranu jejich životů. zatímco Goran dospívá a čeká na svatbu s Veronikou, přichází do osady zbloudilý cirkus plný žen. Spolu s nimi přichází do osady i naděje pro opuštěné muže na znovuzrození osady. S touto nadějí poznávají osadníci prokletí mnohem horší než byli vlci... nenávist a závist, vášně silnější než láska, které v lidech po staletí dřímou, mají po probuzení stejnou podobu, jakou znali jejich předkové.

Scény černého humoru se střídají s akcemi plnými zhoubných vášní, odvíjejících se z osudového příběhu jedné nenaplněné lásky. Příběh dvou hříšných milenců je podobenstvím o konci světa, jak ho předpověděla bible i Nostradamus. Svět najednou už není kulatým světem, ostré hrany jej proměnily v malou hranatou destičku s pevnými obrysy, která plave vesmírem. stačí překročit její okraj a následuje pád do prázdnoty, možná do ráje. (oficiální text distributora)

TV spot

Janko666

Divnej film o zbytečných lidech. No, možná až na tři výjimky. Few notes and spoilers: 1) Útok vlků, ač naprostá fantasy, byl sick! 2) Úplně jsem se ztratil, kdo je kdo, po time skipu. 3) Goran vyrostl v pořádného štramáka, co vypadá, jako nabuchanější Dan Bárta. 4) Takže Verča slíbila svoji dceru 10-ti letému frackovi, který přiběhl a ukázal na vlky, kterých si s amantem měli do píče sami všimnout!!!!! 5) Jaké překvapení jsem cítil, když jsem si uvědomil, že se film odehrává v současnosti. Who knew?! 6) Příchod cirkusáku byl zajímavý. Doufal jsem, že se jedná o partů vlkodlaků, nebo něčeho takého nadpřirozeného. How cool would that be?! 7) Joachim Kemmer je démon a MVP celého filmu. 8) Okej, tohle to nebylo fajn. Ani trošku. Principál prohrál svoje mařky v kartách, a tak je znásilnili. Jinak se to nazvat nedá. Vše to je přitom podáno ve velice hravém tónu. Zamyslete se nad prosím nad tou scénou, jestli tohle někdo někdy bude číst. Tohle by (doufejme) v dnešní době neprošlo. I když je to starý prase, co to točilo, z nějakého důvodu "úznávaným" režisérem. 9) Může mi někdo vysvětlit, proč tam museli zůstat, když jim odpochodovali s kasou? To neměli nic jinýho, jakože vůbec? Jakože, nemohli se prostě přesunout někam do civilizace, udělat pár vystoupení a cajk? 10) Takže všechny znásilněné zůstaly s těmi, co je znásilnili. Přesně tak to funguje pane Jakubisko, ááááááno. 11) Ježiš, proč tu debílní svatbu neodvolali? Jako sorry, ale to si fakt mysleli, že Issová bude s Bártou šťastná? 12) Who the fuck is Matyáš? 13) Oni se potom živili prodáváním brka a heráku :D 14) S těma cikánama to měli vystřihnout. Jako asi 50% filmu. V seriálu by to asi mělo víc smyslu. 15) Femko, Semko, Demko, nebo jak se jmenovala postava Javorského je jedna z výjimek zmíněné výše. 16) Z Krytináře a "obryně" mi bylo na blití. Jako WTF?! 17) Postava Landovského, z počátku velmi důležitá, se neobjevila na obrazovce asi hodinu. 18) Jediné zajímavé postavy jsou zabity nebo odejdou v polovině filmu. 19) Švandová měla dělat porno. 20) Proč Švandová nedělala porno?!?!?!?!? :D 21) Někdo neví, jak funguje heroin. 22) Issová je těhotná asi tři roky. Aspoň mi to tak přišlo. 23) Celý ten "zásah" policie byl totálně k smíchu. 24) Film mě začal opravdu zajímat, až vyšla najevo love story mezi Goranem a Veronou. Bylo to sice totálně z čista jasna, ale po té hodině a půl jsem jim fakt začal fandit. 25) Ty zemětřesení bylo jako co? 26) ŠVANDOVÁ. MĚLA. DĚLAT. PORNO!!!!!!!!!! 26) Jak příště uvidím Krytináře, tak se pobleju. 27) Nechápu proč Goran zavřel ten svůj statek a vyhodil Józka. Proč ho tam nenechal bydlet, když tam stejně nebyl. Bylo to proto, že si to žádal příběh. Yep. 28) Lynčování je špatné, áááno. 29) Fajn, že se vrátil Javorský, ale tu opici se opravdu měli odpustit. 30) Tolik bodů jsem ještě nikdy neudělal. 31) Nostradamus rules. 32) Chápu tu celou alegorii na konec světa, že se sami nacházejí na konci světa atd. Nicméně, sám znám celou řádku vesnic a vesničanů, ale chtěl bych vidět takovou, která byla zobrazena tady. Celá vesnička se živí pašováním drog, je tam asi 50 obyvatel a nemají kontakt s nikým, než komu je prodávají a možná někdy s chlupatýma a náhodnými cestujicími. Jakože o Slovensku nemám kdovíjak vysoké mínění (bydlel jsem s pár Slovákama, takže vím o čem mluvím), ale džízis, opravdu jako ve středověku. 33) Vybombardovat je měli hned a všechny. 34) Oni je vybombardovali, jaká normální a humánní praktika. Co, že klidně mohli zabít děti atd. 35) Konec? Slzy. Nebo teda skoro, kdyby tragická love story dostala více času a zbyteční lidé se tvářili, jako strašné oběti. Však dobře jim tak. Ortel: ŠVANDOVÁ MĚLA DĚLAT PORNO!!! () (méně) (více)

brooklyn73

Jakubiskovi se poradilo vytvorit neco co v nasem filmu nema obdoby.Jeho mimoradny,neobycejny, neobvylky,pozoruhodny, vynikajici,nezvykly,kromobycejny,vysoce nadprumerny,tajemne zvlastni pribeh nas zavede do horske vesnice - osady kde ziji orthodoxni krestane. Ziji tam takovym zpusobem ,az by si divak myslel ze dej filmu je z 17 ci 18 stoleti, to vsak pouze do te doby nez se tam objevi kufr plny papirovych penez(tipnul bych si na dolary),motorky, vrtulniky a polaroid. Kazda postava ma svou vlastni jedinecnou povahu,znak. Vsichni dohromady tvori skupinu,jiz se asi doopravdy musely prihodit vsechny pribehy vypravene autorem.Kdyz by to bylo jinak, bylo by to totiz k neuvereni... Absolutne famozni byl vyber mista kde se tocilo, prace fotografa ci bezchybny vykon Vladimira Javorskeho. Naopak do role Michala bych pri vsi ucte k Mateji Hadkovi zvolil jineho herce. Kazdopadne: "Zapomenme ze jsme tady zili!" ()

BoredSeal

Po druhé repríze s čistým svědomím nechávám plné hodnocení. Obrazově skvostná apokalyptická sága s pestrým obsazením, výbornou hudbu a hlavně kvalitním scénářem a režií. I když se považuju za člověka, který ocení hlavně kvalitní komerci (Verhoeven, atd), tenhle film jsem ocenil i přestože má "artovní ambice", zůstává normálním. Scény, kde "hraje" příroda nenudí, naopak navozují atmosféru a plynulost děje, všechno překvapivě odsejpá a nenudí. Děj není vůbec politicky korektní a Jakubisko na osudech odlehlé vesnice a jejích obyvatelích se nebojí ukázat, co umí být lidi zač (a co neradi slyší), v hlavě mi utkvěla silná scéna, kde sexy Švandová s Margot a Fagot ;) pronásleduje se zbraněma v ruce utíkající milence lesem, jaký to úkaz lidské závisti a krutosti, uau. V porevoluční éře českého filmu mám problém vzpomenout si na opravdu vyjímečné silné filmy, ale na po téhle povedené repríze určitě nezapomenu na Nejasnou zprávu. Tleskám. Snad se Jakubiskovi ještě povede nějaká pecka. ()

bari68

Značne rozporuplný film.Je to vážne ťažké ,umelecké podobenstvo nie pre každého.Čo vlastne napísať?Obrazy pekné,podľa Jakubiskových nápadov,ale predsa spolu s charaktermi postáv a príbehom nesympatický gýč.Možno, som ešte úplne filmovo nedorástol,možno nie som úplne na to kompetentný,alebo len nie som v tomto prípade naladený na rovnakej vlne ako pán režisér.2,5* ()

Autogram

Toľko utrpenia dostať do filmu dokáže asi len Jakubisko. A samozrejme, ako v iných jeho filmoch, nesmú chýbať cirkusanti a v lete padajúci sneh. Film zahŕňa široké časové obdobie v jednej nepomenovanej osade sužovanej zemetraseniami, kde nie je núdza o ďalšie bizarné udalosti. Teda čistý Jakubiskov rukopis, čo sa dá pochopiť, keďže má pod palcom námet, scenár aj réžiu. Príbeh lásky a nelásky sa rozohráva už od narodenia, kedy je osud dievčatka jasne vymedzený sľubom daným pri záchrane života. Nasleduje sága niekoľkých generácií plná zvratov, tragédií a zakázanej lásky. Vo filme sa objavuje snáď všetko, čo autora napadlo: sex, drogy, hazard, akcia, krimi, živly, plukovník, opica, Nostradamus a asi to bolo až príliš na dve a pol hodiny filmu. Dobrý komenár: TeachMe ()

• Pri svadobnej scéne bola časť s vlkmi, ktorá sa chystala celé dva mesiace. Majitelia psov z Česka a Slovenska sa pri tréningu bez hercov predovšetkým báli, aby sa svorky nedostali do seba. Scénu, ktorá napokon trvá pár minút, nakrúcali tri týždne v podvečer a ponurom modrastom obraze. (Raccoon.city)
  • "Nepřehlédnutelnou" postavu obryně ztvárnil ve skutečnosti muž, František Novotný. (Morien)
  • Deana Horváthová, která film produkovala si zahrála i hlavní roli. (Halloween9)

Související novinky

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

25.02.2023

Československá kinematografie přišla o jedno ze svých velkých tvůrčích jmen, ve věku čtyřiaosmdesáti let totiž v pátek 24. února v Praze zemřel legendární slovenský režisér, scenárista, výtvarník a… (více)

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (více)