Keďže nemám veľmi napozerané Jakubiskove filmy 60-tych a 70-tych rokov, vskutku neviem, či Nejasnou správou vykráda sám seba. Ja som však týmto filmom bola úplne unesená. Svojrázny humor a postavy, magickú atmosféru prírody či fantastické scény stojace na rozmedzí skutočnosti, sna a fantázie diváka, netreba, myslím, vyzdvihovať. Páčil sa mi kontrast moderných a historických prvkov - nad stádom oviec a drevenými chalupami poletujúce helikoptéry a cirkusantská opica hrajúca sa s gameboyom.(26.3.2011)

• easaque

2* tohle poetické podobenství od "legendárního" Jakubiska mě teda nebavilo. Je tam cítit snaha natočit něco netradičního a okázalého, ale bohužel tolik patosu bylo pro mě příliš. Ani s hereckými výkony jsem nebyl spokojený a někteří známí herci mi tam seděli jako pěst na oko. Úplně to neshazuji, protože výprava byla slušivá, ale tomuhle tématickému mišmaši se budu obloukem vyhýbat, stejně jako jeho režisérovi - aspoň zatím. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](16.3.2016)

Jeden z nejlepších českých filmů. Jakubiskovo zpracování, námět, scénář, hudba a kamera patří k naprosté špičce a sledovat tento příběh byl pro mě nezapomenutelný filmový zážitek. Opravdu jsem byl překvapen, možná ohromen. Pro mě 100%, doporučuji všem, kteří už zlomili nad českým filmem hůl.. tady lze jeho kvality opravdu vidět.(9.3.2011)

Zajímavý film, který ovšem dokáže zahltit pompézními akcemi, tři hodiny jsem se vydržel dívat leda tak na Kmotra, ale to jsme jinde, zde už je to prostě únavné. Některé ze scén jsou krásně natočené, ale velmi přitažené za vlasy - útok vlků v úvodu, fantazie nefantazie. Ještě méně je uvěřitelný výkon takových "umělců", jako je např. Lucka Vondráčková. Nadprůměrná je ovšem hudba...(24.6.2007)

• salahadin

V tomhle filmu hrají nejlépe chalupy, příroda a vlci. Lidi jsou tu příšerní. Úchylná obskurnost Jakubiskovy nezáviděníhodné fantazie. Když je film vážný, je vše v pohodě. Když ne, je to ulítlá prasárna. Úvodní útok komanda vlků je fenomenální. Zbytek je marný, tolik charakterů, žádná dějová linka se pořádně nerozvíjí, spousta zbytečných scén, které příběh nikam neposouvají a kdyby tu nebyly, nic se nestane. 3/4 lidí z vesnice jsou zralí na mentální léčebnu, charaktery - jak jsou napsané - nedávají možnost se s nikým ztotožnit. Divný film. Vesnice jak z 18. století, lidi s filosofií jak ze středověku, do toho vrtulníky a opice hrající videohru, Jakubisko proč!?!? WTF?(10.10.2008)

• - "Nepřehlédnutelnou" postavu obryně ztvárnil ve skutečnosti muž, František Novotný. (Morien)

• - Juraj Jakubisko chtěl nejprve natočit Bathory, ale Deana Horváthová-Jakubisková jej více tlačila k natočení Nejasné zprávy o konci světa a říkala, že doba devadesátých let není vhodná na historické téma. (Halloween9)

• - Původně se film měl jmenovat Za vyšným mlýnem na konci světa. (Halloween9)