Velká hra

Molly a jej hra

• Kanada

Drama / Životopisný

USA, 2017, 140 min

Že už bychom Jessicu Chastain jednou viděli v ambiciózní ženské roli, bojující se zákonem, drogami a mužskou arogancí..? Ano, sledování Molly’s Game je jedno velké Miss Sloane déja vu. Ovšem zatímco Miss Sloane je spíše soudní a politické drama, které pořádně graduje až v závěru, v Molly’s Game na vás Jessica Chastain začne gilmorovskou rychlostí chrlit neskutečný příběh už od prvních sekund - a je to pořádná jízda! Film si žádá maximální soustředění a je chvílemi až vyčerpávající, ale dejte mu šanci a budete odměněni velmi slušným filmovým zážitkem. Věřte nebo ne, i takového pokerového neznalce jako jsem já dokázal tenhle film o pokeru naprosto uchvátit.(2.12.2017)

Kdo plave v pokeru a americkém právu, tak si může odečíst ještě jednu hvězdičku. A nespoléhat se na titulky, protože takhle divné, ne-li špatné titulky jsem dlouho neviděl. Jessica jede na plný výkon, celý film je jen o ní a ve své roli je skvělá. Idris má jednu velmi silnou scénu, Kevin taky, zbytek je "jen" komparz. Zvolený způsob vyprávění, plný voice-overů, mi nepřišel zrovna šťastný. Přesto jsem Molly držel palce až do konce. A konec je patřičně nahořklý, aby to nevypadalo jako "hollywoodský" happyend.(28.12.2017)

Ako veľký Sorkinov fanda som sklamaný. Kde Social Network a Jobs drtili emócie, tu je to presne naopak. Sorkin zvláda slovnú ekvilibristiku pri vtipných a odľahčených scénach a zrod kráľovnej pokru ma vyslovene bavilo, čo bola asi prvá hodina, ale potom ako da začala riešiť ruská mafia a rodinné trable tak to šlo celé do riti a koniec vyslovene trápny. Jedine, čo si z toho filmu odnesiem je iba Jessica Chastain v milióne šiat s veľkým výstrihom a priblbly ksicht Michaela Cery čo je asi najväčší fail v caste za poslednú dobu. Musím si prečítať Čarodejky zo Salemu a možno pochopím nelogické správanie hlavnej hrdinky. Na konci vážne chýbala iba americká vlajočka. 5/10 za prvú polovicu. PS: Kto by to bol povedal, že Miss Sloane bude oproti tomuto veľdielo.(5.1.2018)

Klasický Sorkin, a tentokrát nevládne jen perem, ale i (režijním) mečem. A Aaron Sorkin je bůh, to si ujasněme předem. Takže dialogů je tu víc než ve většině ostatních filmů dohromady, inteligentnější je to taky víc než většina ostatních filmů dohromady, a když dojde na hluboké vztahy, tak je ten do té chvíle geniální autor najednou docela poleno. Z drtivě analytického intelektuála prostě Voltaire nebude. Nicméně nejspíš si je svých slabostí vědom, takže těch tu naštěstí moc není - a Jessica Chastain je také bohyně, takže i ty dokáže uhrát (taky je imho nejlepší herečkou současnosti). I z tak strašlivě jalového žánru jakým "true story" biografie jsou dokáže Sorkin vykřesat napínavé zlato které bez debaty patří scénářem mezi to nejlepší z tohoto roku, a režijně mezi ty nejlepší debuty vůbec (ano, on překvapivě doteď nic nenatočil - ale škola Finchera a Boylea je jasně vidět). Až teď zděšeně zjišťuji že film měl 140 minut - subjektivně během něj utekla tak hodina a půl. 9/10(29.12.2017)

Ačkoliv mě poker vůbec nezajímá, Aaron Sorkin zvládl z prostředí ilegálního hazardu vytřískat maximum. Střih a narativ skvěle skládají jednu scénu za druhou, takže delší stopáž vůbec nevadí. Co se příběhu samotného týče, před Molly Bloom musím smeknout, i kdyby byla pravda jen čtvrtina z toho, jak ji film vykresluje. A Jessica Chastain se role schopné ženy balancující na hraně zákona i vlastního svědomí ujala perfektně, stejně tak Idris Elba vystřihl svou roli na jedničku. Bohužel postava, respektive její účel, neméně excelentního Kevina Costnera mi do tohohle filmu nějak nezapadla. Je to ale čistě subjektivní pocit a mimo to je to objektivně velmi kvalitní drama. ! SPOILER ! na závěr: Bohužel konec na mě působil spíš jako reklama na americký sen, než jako uvěřitelné usmíření otce a dcery.(4.1.2018)