poster

Velká hra

 • USA

  Molly's Game

 • Kanada

  Molly's Game

 • Slovensko

  Molly a jej hra

 • Velká Británie

  Molly's Game

 • Austrálie

  Molly's Game

 • Nový Zéland

  Molly's Game

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Kanada / Čína, 2017, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Remedy
  ****

  Způsob, jakým Aaron Sorkin pracuje po scénáristické stránce s filmovým médiem, je fascinující. Chápu, že někdo to může vnímat i tak, že Sorkin místy až „znásilňuje“ filmové médium a extrémně šroubovanými dialogy vlastně „jen“ tlačí na pilu, ale to by bylo až příliš zjednodušené. Pocitově jsem v tom viděl místy až „vědeckou práci“, chirurgicky přesné detaily a monology/dialogy natřískané neuvěřitelnou kupou informací. Už jen úvodní scéna je masakr a setsakra pořádná zabíračka z hlediska pozornosti, pokud toužíte pochytit úplně všechno. Bez výhrad tento režijní debut samozřejmě není, protože navzdory vypiplaným dialogům to celé na pár místech ztratí tempo a práce s postavami je sem tam lehce nedotažená. I tak je to ale neskutečná jízda, opírající se kromě natřískaného scénáře o perfektní Jessicu Chastain (označení MILF získává úplně nový význam), která zde herecky i jinak skutečně jen září. Silné 4*.(28.6.2018)

 • Vyhy
  ****

  Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.(11.2.2018)

 • gudaulin
  ***

  Velká hra je ze všeho nejvíc aktuálním příspěvkem do neutuchající diskuze o (ne)přípustnosti a vhodnosti dabingu. Je totiž natočená rychlým tempem a přinejmenším v první polovině i s velmi dynamickým střihem a do značné míry stojí na dialozích, takže za prvé titulky jsou schopny zachytit jen menší část toho, o čem postavy vášnivě diskutují, za druhé mizí dřív, než je stihnete přečíst za předpokladu, že chcete aspoň část pozornosti věnovat dění na plátně. Zkrátka a dobře, kvalitní dabing by v tomhle případě byl jednoznačné plus. Navzdory přítomnosti mé oblíbené Jessicy Chastain, slušným recenzím i ohlasům představuje Velká hra snímek, který mě ani v jednom momentě neuchvátil a po většinu času vyvolával spíš rozpaky. Nejde mi ani tak o výkon spolehlivé Jessicy, jako spíš o scénáristické uchopení postavy. Po druhé v krátké době mám pocit, že se mi autorský tým pokouší prodat feministicky laděné drama o silné ženě vystavené tlaku okolí, jenže v případě Šťastného údolí to na mě působilo mnohem přesvědčivějším dojmem a dokázal jsem se s jeho hrdinkou ztotožnit a feministický tón odpustit. Ve Velké hře mi to drhlo a postavu Molly Bloom vnímám úplně jinak než Aaron Sorkin. Tedy ne jako oběť, ale jako manipulativní ambiciózní mrchu, která nakonec přecenila své možnosti a jen s velkým štěstím srážku s americkým soudním systémem vybalancovala. Kdyby snímek pracoval s takovým typem postavy, s jakým přišlo např. drama Až na krev, které je zbavené jakékoli idealizace a sentimentu, bral bych Velkou hru mnohem vážněji. Tady mi přišlo, že přes všechnu snahu o vytvoření silné ženské postavy snímek ze všeho nejvíc prodává kostýmy předních návrhářů, fyzické vnady herečky a její dokonalý make-up, tedy takové to hollywoodské pozlátko. Film může být problémem i pro ty, kterým je pokr ukradený, protože je ho tam trochu moc na úkor charakterů. Tři hvězdičky nechám, protože přes všechny výhrady Sorkin umí, no a zkrátka Jessica, ale jsou to tři hvězdičky s odřenýma ušima. Celkový dojem: 50 %.(4.2.2018)

 • salalala
  ****

  Typicky sorkinovské drama plné kulometných dialogů, které se ani nevejdou do titulků a z prostředí, kterému většina diváků asi ne úplně rozumí, je znovu strhující a Sorkin se perfektně uvedl i jako režisér. Překvapí, jak lehkou a jistou rukou, je film natočen, prostředí heren, kasin a opojného světa pomíjivého štěstí, nádherných žen a luxusu je zachyceno naprosto bravurně. Stejně tak celková atmosféra je dost vydařená a film má hodně slušné tempo. Vlastně vůbec nevadí, když divák není znalcem pokeru, protože Sorkin sice nevysvětlí úplně všechno a o pravidlech neřekne nic, naštěstí ale dokáže strhnout právě zmíněným prostředím a výtečně napsanými postavami, které dokáží během pár minut zažít neuvěřitelný pád, aniž by to působilo samoúčelně a třeba nějak nepatřičně nebo divně. Samotná Molly je pak nesmírně zajímavá, a i když jí vlastně nelze jednoznačně fandit a být napnutý z jejího osudu, je fascinující sledovat její "kariéru", i to, jak dokázala pokořit mnoho mocných, zároveň ale měla svou čest. Sorkin jednoznačně vyhrál, že roli svěřil vynikající Jessice Chastain, která dělá z filmu one woman show a ostatní, byť taktéž výtečné (Idris Elba, minimalistický Costner a neobvykle civilní O’Dowd), zcela zastiňuje, navíc vypadá fantasticky a dost sexy. Jako režisér Sorkin selhává snad jen v trochu nepřehledném a nahodilém střídání flashbacků a v přehnané stopáži (taková čtvrthodina asi mohla zůstat ve střižně), v samotném závěru pak chybí nějaký menší dovětek, protože divák vlastně netuší, co se s Molly dělo dál. Molly’s Game je nicméně vynikající debut, který vyžaduje plnou diváckou spolupráci, odměnou ale je svým způsobem fascinující záležitost. 80 %(5.1.2018)

 • Minimie
  *****

  Že už bychom Jessicu Chastain jednou viděli v ambiciózní ženské roli, bojující se zákonem, drogami a mužskou arogancí..? Ano, sledování Molly’s Game je jedno velké Miss Sloane déja vu. Ovšem zatímco Miss Sloane je spíše soudní a politické drama, které pořádně graduje až v závěru, v Molly’s Game na vás Jessica Chastain začne gilmorovskou rychlostí chrlit neskutečný příběh už od prvních sekund - a je to pořádná jízda! Film si žádá maximální soustředění a je chvílemi až vyčerpávající, ale dejte mu šanci a budete odměněni velmi slušným filmovým zážitkem. Věřte nebo ne, i takového pokerového neznalce jako jsem já dokázal tenhle film o pokeru naprosto uchvátit.(2.12.2017)

 • - Postava Charlieho Jaffeyho (Idris Elba) je fiktívna. Charakter postavy je zložený z viacerých právnikov, ktorých si Molly (Jessica Chastain) na svoju obhajobu najala. (De Large)

 • - Vo filme vidíme Mollynho advokáta, ako počas prípravy obhajoby číta výtlačok knihy "Mollyna hra". V skutočnosti však bola kniha publikovaná až po skončení procesu. (Fabrinka)

 • - Molly sa vo svojej knihe zmieňuje iba o celebritách, ktoré odhalili novinári ešte pred vydaním knihy. Medzi návštevníkov jej pokerového klubu patrili Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Ben Affleck, Matt Damon, Macaulay Culkin, Alex Rodriguez, Pete Sampras a ďalší. V knihe žiadne nové meno neodhalila - presne ako tomu bolo vo filme. (De Large)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace