poster

Velká hra

 • USA

  Molly's Game

 • Slovensko

  Molly a jej hra

 • Velká Británie

  Molly's Game

 • Kanada

  Molly's Game

Drama / Životopisný

USA, 2017, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  ****

  Jessica Chastain je královna rolí silných nezávislých žen, na kterých stojí celý film (kdo neviděl Miss Sloane, měl by napravit) a Aaron Sorkin je králem slov, to už všichni víme, ale neznamená to, že jeho přístup musí sedět všem. Ve filmu se 140 minut na diváka nepřetržitě valí jeden dialog a monolog za druhým a není zde žádný prostor nechat diváka oddechnout. Věřím, že pro někoho to může být až vysilující, pokud diváka film nezaujme během prvních 15 minut, zcela se ztratí a nevěřím, že se do filmu může zpátky dostat. Mě film vtáhl od první minuty, Aaron je výborný vypravěč. A pak samozřejmě je tady ten faktor, že jsem žena a příběh Molly Bloom je velmi zajímavý a inspirující, snad každá žena si během filmu musí říct, že by chtěla mít alespoň trochu takové síly, jakou měla (má) Molly. Zároveň jsem nečekala, že závěr filmu může zapůsobit i po emocionální rovině. Velmi silné 4*(6.1.2018)

 • Baboonek
  ****

  Film má velmi poutavý začátek, vyprávění hlavní postavy je velmi autentické a chytlavé. Herecké výstupy přesvědčivé a chytlavý příběh, co víc si přát. Do 5* mi chybělo něco "navíc" co by mě chytlo, příběh je dobře odvyprávěný, ale dalo by se říct, že místy nemastný a neslaný. Námět není zas tak ohraný a reálnost příběhu přidává body.(29.12.2017)

 • Ant
  *****

  Výborná Sorkinova prvotina s už neodmyslitelně brilantně ukecaným scénářem. Chastain celý film táhne s lehkostí jí vlastní. Nevím, jestli Sorkin zatím našel svůj vlastní režijní styl, ale film baví, napíná, dojímá celé dvě hodiny na 100%, což je vizitka, s kterou se může pochlubit ne každý ostřílený tvůrce. Strukturou mi to docela připomínalo The Big Short, akorát tady Wall Street nahradí pokerová logistika. Bohužel, jelikož jsem v tomhle úplný analfabet, mohli by klidně mluvit latinsky a rozuměla bych tomu asi stejně. Každopádně je to vynikající filmový požitek, jehož poselství si sebou ponesu ještě dlouho a právě proto si to těch pět hvězd zaslouží.(17.1.2018)

 • JohnyD
  ***

  Ako veľký Sorkinov fanda som sklamaný. Kde Social Network a Jobs drtili emócie, tu je to presne naopak. Sorkin zvláda slovnú ekvilibristiku pri vtipných a odľahčených scénach a zrod kráľovnej pokru ma vyslovene bavilo, čo bola asi prvá hodina, ale potom ako da začala riešiť ruská mafia a rodinné trable tak to šlo celé do riti a koniec vyslovene trápny. Jedine, čo si z toho filmu odnesiem je iba Jessica Chastain v milióne šiat s veľkým výstrihom a priblbly ksicht Michaela Cery čo je asi najväčší fail v caste za poslednú dobu. Musím si prečítať Čarodejky zo Salemu a možno pochopím nelogické správanie hlavnej hrdinky. Na konci vážne chýbala iba americká vlajočka. 5/10 za prvú polovicu. PS: Kto by to bol povedal, že Miss Sloane bude oproti tomuto veľdielo.(5.1.2018)

 • Hwaelos
  ****

  Velká hra je dobrý film. Bohužel ne tak dobrý, jak sliboval trailer, ale poctivý, dobrý film. Jessica Chastain je okouzlující a hraje skvěle, dialogy jsou chytré a vybroušené, repliky se střídají s kulometnou rychlostí, vyprávění probíhá na víc rovinách, a po vzoru po-sherlockovských filmů jsou užívány i zajímavé vizualizační prostředky (digitální dráha sjezdu hned na začátku filmu apod.). Pak jsou tu ovšem nějaká "ale". Soudní rovina, která - jak to podle traileru vypadalo - měla táhnout celý film, je zde úplně na okraji (čímž pádem nedostane moc prostoru i Idris Elba) a je vyřešená hrozně rychle, happy ending je na snímek naroubován hodně násilně a především v Molly's Game chybí víc zapamatovatelných scén (vybavuje se mi vlastně jen ta s Costnerem na lavičce parku). To je ostatně problém, který mám se Sorkinovými scénáři celkově. Jsou hrozně dobře napsané, ale filmy podle nich rychle vyprchávají z paměti.(9.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace