Velká hra

Molly a jej hra

• Kanada

Drama / Životopisný

USA, 2017, 140 min

Kdo plave v pokeru a americkém právu, tak si může odečíst ještě jednu hvězdičku. A nespoléhat se na titulky, protože takhle divné, ne-li špatné titulky jsem dlouho neviděl. Jessica jede na plný výkon, celý film je jen o ní a ve své roli je skvělá. Idris má jednu velmi silnou scénu, Kevin taky, zbytek je "jen" komparz. Zvolený způsob vyprávění, plný voice-overů, mi nepřišel zrovna šťastný. Přesto jsem Molly držel palce až do konce. A konec je patřičně nahořklý, aby to nevypadalo jako "hollywoodský" happyend.(28.12.2017)

Pominu tradiční (a oprávněné) výtky k svébytnému překecaně monologo-dialogovému deklamačnímu stylu Sorkina, protože nyní to už buďto milujete či nesnášíte. A na tom se nic nemění ani zde; naopak Sorkin si svou silnou (či slabou, jak chcete) stránku režijně ještě podtrhuje a tak to, co lepší režiséři adaptující jeho látky v minulosti ještě jakžtakž zaonačily, je zde o to znatelnější. Každopádně i tak je co vyčítat. Je to delší než by se slušelo, bijí se v tom echt stylizované pasáže à la Sázka na nejistotu s dialogovými, které jsou režírované jak na divadle, Molly z toho vychází až příliš kladně (ono je to vůbec takové celé uhlazené), vůbec se neřeší její osobní život (což by nevadilo, kdyby nebilo do očí, jak je to podstatné) a chybí tomu pořádný konec. Což souvisí s tím, že to možná přeci jen vzniklo s až příliš malým odstupem od oněch událostí čili ne vše je/může/chce být řečeno. Jenže zároveň platí, že Mollyiny osudy jsou natolik strhující a nosné, že by utáhly i výrazně horší film než jaký vznikl. Navíc Jessice s Idrisem jdou vymazlené Sorkinovy repliky "do huby" jako málokomu a oba si je evidentně s gustem užívají. A já s nimi.(5.1.2018)

Svá očekávání jsem přizpůsobila zdejšímu vysokému hodnocení, takže už to snad ani nemohlo dopadnout jinak, než zklamáním. Velká hra je zajímavý film, jenže těch ústupků směrem ke klasickému hollywoodskému trháku je tam až moc. Ústřední postavě Molly je tam věnováno překvapivě málo času. Tedy na plátně ji můžeme sledovat téměř nepřetržitě, ale o jejím skutečném soukromí se toho dozvídáme opravdu málo. Pokerové turnaje fungují dobře a dodávají filmu potřebné tempo. Jenže i v jejich případě časem nemůže přijít nic dalšího, ještě velkolepějšího a tak film ve svém závěru znatelně ztrácí tempo. Třešnička v podobě slzopudného závěru ve mně zanechala hořkou pachuť.(21.1.2018)

Film, na ktorý tak skoro nezabudnem. "Molly´s Game" je absolútna lahôdka v rámci tvorby filmu, rozprávania príbehu a vytvorenia atmosféry, ktorá človeka maximálne pohltí. Toto je story, ktorú som si odsedel, ani na moment ma nenudila a najmä mala postavy, ktoré ma neustále presviedčali k tomu, aby som s filmom vytrval, a aby som chcel vedieť viac. A najmä som bol po celý čas na strane Molly. Prečo? Lebo pôsobí ako človek, ktorý chce skutočne len jediné. A to je zachovať sa fér. Lebo nemá dokopy už nič viac. Jediné čo jej štát nevzal je jej vlastné meno a chce si ho zachovať a nepošpiniť. A Jessica Chastain je v hlavnej role absolútne úžasná. Lenže to nie je jediné čo na filme funguje. Idris Elba tu má jeden fantastický monológ, ktorý obsahuje v sebe úplne všetko a dáva tomu tak silný nádych, že miestami som aj prestal dýchať a len som ho počúval. Kevin Costner je takisto úžasný. A hoci som si myslel, že bude len zlý otec, tak jeho rola je nakoniec oveľa väčšia a ku koncu filmu sa konečne dozvieme to čo sme potrebovali počuť. A dá to aj Molly samotnej oveľa väčšiu dávku osobnosti a pochopenia voči nej. Celkovo keď to vezmem, tak všetci v tomto filme podali skvelý výkon. Jediný,kto ma miestami ťahal von a pôsobil na mňa otravne bol Chris O´Dowd. Mám ho rád a je podľa mňa dobrý herec, no v tejto role som ho skutočne nemohol stráviť. Najlepšie na filme ale je fakt, že na konci ma dokázal dostať do sĺz. A nielen smútku, ale aj radosti. Vyvolal vo mne skutočné emócie, podal silný príbeh a predstavil mi ľudí, ktorí si ma skutočne dokázali získať. Vysoko odporúčam využiť možnosť ísť na tento film do kina. Nebudete ľutovať. Vysoká karta hneď na začiatku roka. Hodnotenie: A(21.1.2018)

Jsem docela dost zklamaná, moc jsem se na film těšila, když jsem se podívala na to vysoké hodnocení a dost pozitivních komentářů, ale nakonec jsem viděla film, který byl hezky natočený, moc se mi líbí struktura filmu, jak to režisér vymyslel, ale dějově je to velmi slabé. Jessica Chastain je ve své roli skvělá a už od začátku mi byla velmi sympatická, ale i když je ve své roli přesvědčivá, tak neutáhne ten příběh natolik, aby mě to bavilo. Hodně jsem se nudila a přikládám to za vinu, bohužel dost nezáživnému příběhu, který byť je podle skutečných událostí a (hodně málo) i zajímavý, tak nenabízí nic, co by mě dokázalo bavit a udržet mojí pozornost.(5.1.2018)