Ghoulies II

Ghoulies sú malé odporné kreatúry, ktoré vyliezli z amerických toaliet a zaplavujú celú krajinu. Teraz sa dokonca roztiahli aj vo veľkom zábavnom parku, ale žiadna zábava s nimi určite nebude. Keď sa ľudia pred nimi bránia a chcú ich zničiť, smradľavé potvory to náležite rozčúli. Rozzúrené zabijú každého, kto sa im postaví do cesty. (oficiální text distributora)

jonyyy

Oproti jedničce ubylo černé magie a vzrtlo se to jen na bezdůvodné a nudné řádění malých ďáblíků. Tentokrát byly efekty a masky naprosto otřesné, hlavně ten gumák na konci. Podobné téma se podařilo Gremlinům natočit aspoň relativně vtipně, o což se v Ghoulies II evidentně snažili, ale vůbec to nevyšlo. 30% ()

obitus

Druhý díl dostal do pracek klan bratří Bandů a podle toho to vypadá. Snaha o vážné pojetí a kecy o Satanovi jsou prakticky ty tam, nastupuje nefalšovaná zábava, ve které se ghoulíci stávají součástí krachujícího strašidelného hradu v jakémsi cirkuse. Občas sice někoho zamordují, ale diváky táhnou a tak jsou vlastně tolerováni. Výrazně přibylo humorných scének a celkový look se (zcela logicky) přiblížil produkci Full Moonu. Není bez zajímavosti, že za kamerou stál Sergio Salvati, který je odpovědný za nádherné záběry ve všech velkých Fulciovkách. Tady je z něj už jen rutinní řemeslník. ()

darkrobyk

Ale jo, zábavní gumáci, na tehdejší dobu solidně vytvoření (dnes by byli odporně pixeloví), terorizují návštěvníky zábavního parku. Vtipné, s odkazy na klasiku (Jáma a kyvadlo, Frankenstein, Mumie, Dracula...), avšak šetřící krví. Spíše jsem měl pocit, jako když sleduji cenzurovanou verzi, jelikož před případným gore přišel střih. Škoda, že nezmasakrovali ty dva debílky v přímém přenosu - jak gilotina, tak i skřipec by jistě vykonaly záslužný kus práce... Očekával jsem svižnější jízdu. 2,6* ()

JohnnyD

Nuda. Síce je to profesionálnejšie nakrútené ako prvý diel, ale miestami je film k smrti nudný. Nízky bodycount, nenápadité vraždy a hlavne veľké množstvo klišé - nie také klišé, pri ktorých hororový fanúšik slintá blahom, ale také klišé, z ktorých bolí hlava. Ale Ghoulíci sú sympaťáci, to je jasné ... ()

Astaroth12

Po celosvetovom úspechu kultových filmov ako sú Gremlins a Critters si chcelo niečo zo slávy uchmatnúť aj MGM a tak stvorili niečo medzi pažravými príšerkami z vesmíru a príšerkami, ktoré sa za žiadnych okolností nekupajú. Po príbehovej stránke to nie je originálne, ale aspoň to celkom dobre odsýpa. Len škoda, že príšerky tej zábavnosti nepobrali viacej a aj trikovo to bolo oveľa horšie  ako už zmienené kultovky. A ten koncový mega príšerný gumený produkt už bol len na smiech. I keď príšerky dostali oveľa väčší priestor ako z jednotky, no vo vybláznení ich veľmi krotili a tak i gore stránka bola slabá. Herci boli zase slabým článkom filmu, ale aspoň, že nudných častí tu bolo minimum. Slabé 3*. ()