Irena (J. Bohdalová) je majitelkou a šéfkou velké prosperující firmy. Když přežije těžkou autohavárii, změní jí to život. Rozhodne se firmu prodat a ze získaných milionů podporovat i zcela neznámé lidi, kteří se ocitli v těžkých životních situacích. Takový nečekaný zvrat v Irenině myšlení a její charitativní úmysly se nelíbí nejen jejímu synovi (O. Vetchý), ale především jeho silně materiálně založené manželce (T. Vilhelmová). Do této doby charakterní a matku milující Jaroslav se tak nečekaně ocitne mezi dvěma dominantními ženami a prožívá osudové dilema. Má se dívat na to, jak jeho matka rozdává miliony, které měly už brzy spadnout do klína jeho rodině, nebo proti ní zakročit, a to s rizikem, že jejich vztah zůstane navždy ztracený? (Česká televize)

Brtniik

Jsem docela zklamaný. Když už je třeba tepat zlého a majetku chtivého potomka poňoukaného partnerkou (ještě, že je možné opřít se o hodného, čestného až upýpavého rodinného právníka – není to scifi?), chtělo to víc elegance a hlavně méně „tlačit na pilu“. Vadila mi role Ondry Vetchého i Tatiany Vilhelmové (oba mám rád!) a její děsná, protože škatulková, maska. Dost komická byla i maska paní Bohdalové v psychiatrické léčebně – na bílo „natřená“ vypadala věru přízračně. Škoda, že se to nepodařilo lépe, paní Bohdalová by si to jistě zasloužila. Podruhé bych to nechtěl vidět ani náhodou... ()

gonga

Herecké výkony dobré (Vetchý v roli slabocha, který tzv. slabochem být nechce a tak se ocitá ve slabošské křeči, která ovšem působí skoro až jako karikatura, Jiřina Bohdalová jako Jiřina Bohdalová, standardní Preiss, Dulava jako slizký právník - dejte mu taky něco jiného než zmrdy, hrát přece umí skvěle) , ale ten scénář, au, au, to bolí. Jedno klišé se vrství na druhé, pozorný divák zná rozuzlení již po 20 minutách, bída s nouzí. ()

dawe787

Bohdalka na svůj věk hraje suprově(vzhledem k tomu, že většina lidí už prdí v jejím věku do hlíny nebo si sotva dojdou na wc), role Tatiany a Ondry se mi taky líbila, hlavně ta finalní beznaděj a sklíčenost Vetchého v roli syna(kdyby tak předtím více komunikoval s máti...) Zvolené téma nebylo špatné, ale nebylo to kapku přehnané? copak by nikdo vyšiloval kvůli pár mega při milardovém majetku? nějak se mi nechce věřit, že by to někdo jak hovado řešil takhle radikálně. Měli zvolit průměrnou rodinu s polorozpadlým barákem, pár statisíci na účtě,k tomu jouda s pořádnou exekučkou a pak by to dostalo ten správný šmrnc, toť můj názor, tyto fakta a tak vysoké částky ubírají na realitě jinak dobrého námětu. ()

Danqo

Pani Bohdalová je úžasná a len kvôli nej dávam filmu tri hviezdičky. Kvalitne odvedená televízna práca Českej televize plná slepých uličiek a klišé, s čierno-bielymi postavami, hrdinami a nepriateľmi, zlým korupčno-českým svetom, prehrávajúcimi hercami a názvom filmu v comic sans. ()

adriane9

Tahanice o prachy mě nikdy nebavily, ani ve filmech ani v životě, navíc paní Bohdalové tahle role moc nesluší, já ji pořád vidím jako komičku a ujetou ženskou v tom má pro mě kouzlo. Ani ta psychologie postav si tu moc nesedla. Každopádně nutno pochválit opět suprový herecký výkon svině, v čemž Vilhelmová vynikla co vím už podruhé a taky ten konec. To bylo hodně silný kafe. ()

Olík

Jaj, až jsem se leknul. Nejprve ze samotné Jiřiny Bohdalové….možná se mnou nebudete souhlasit, ale poslední roky už prostě nejsou její. A pak i ze samotného příběhu……líbilo se mi přirovnání k epizodě ze Života na zámku. Paní Jiřinu už jsem zmiňoval. Vetchý nemá co hrát. Vilhelmová snad paroduje své předešlé role. Černobíle karikaturní postavy. Dialogy jak z telenovely. No prostě stará Niklová hadr. Snad jen uhlazený „dobrý člověk“ Preiss se nemusí stydět vyjít ven na ulici. Najednou rána z čistého nebe a v druhé polovině rozehrává Zelenka solidní psychologické drama…..na televizní produkci velmi zdařilé. Černobílé postavy zůstávají černobílými, ale Vy už k nim zaujímáte stanoviska. Jejich konání vás vtahuje do dění a Vy si vybíráte, jaký dres oblečete. Chtělo to vydržet úvodní rozpaky a nakonec každý milión dobrý. ()

Rathalos

Klobuk dole,brilantny nenapadny cesky film,ktory ma neskutocne prekvapil,neocakaval som tak vyborne natocenu dramu,hlavne herecke vykony boli vynikajuce,zvlast u bozskej Jiriny Bohdalovej,ktora este aj vo vyssom veku dokazuje svoje kvality,takze spokojnost...:-) ()

gazogazo

Nebudu to hodnotit, viděl jsem kousek a většina byla rozkydla zkurvena vypicena svine která neumí hrát než samu sebe a.vůbec smažte mi tenhle vujebane zkurvene dementní koment vy zmrdi !!!!! ()

anitae

Nejdřív jsem si v tisku přečetla o jak hrozný film se jedná, tak jsem čekala klasickou tvorbu ČT posledních let. Za mě je to ovšem lehký nadprůměr, rychle to uteklo, nenudilo, trošku jsem o tom zapřemýšlela - co víc si přát na nedělní večer. Palec nahoru za kladné hrdiny Bohdalovou, Hanuše a Preisse, zbytek byl nevýrazný. 3* ()

Drom

Děkuji Koryntos za připomenutí filmu, ač já to na odpad nevidím. Teda nikoliv úplně... Jasně, drama ani psychologický film to teda rozhodně není. Ano, Bohalka se po scéně kutálí a funí, v zásadě platí to samý jako pro ten pořad, kde dělá, že vaří. Už jsem zapomněl, jak se to jmenovalo. Jistě, až na Ondřeje Vetchýho a Viktora Preisse jsou ty herecký výkony spíše průměrný až žádný. Samozřejmě, že zápletka je tak na půlhodinovej díl nějakýho supr takyseriálu. Jen pan Zelenka to tvořil s představou, že dělá velký psychologický drama. Trochu však pozapomněl, že v tom případě by měl tu stopáž něčím naplnit. Třeba dramatem a psychologií. Takže co to vlastně je? Podle mě se to nejvíc blíží tomu, čemu v Český televizi obvykle říkají komedie. Nebo Bakaláři, chcete-li. Akorát to mělo bejt víc seriózní. Takže vám je jasný, že ani moc vtipný to nebylo. Prostě je to takovej běžnej veřejnoprávní kydanec pro běžnej televizní večer, kdy na ostatních programech běží ještě něco o moc strašnějšího. Raději nevědět co. A pokud je toto dáno, pak se za plus může považovat kde co, i fakt, že střih a kamera nejsou z jiný planety... a že to je jenom plochý... a že dialogy nejsou náhodné blábolení... a že... ()

tranquill

"Ty krávo, kam se to furt ženeš?" Místy to bylo trochu přitažené za vlasy, ale jinak to nebylo špatné. Ten námět se mi líbil. ()

neo93

Nový český televizní film k poctě životního jubilea Jiřiny Bohdalové. Slovo televizní asi přesně vystihuje tento snímek. Rozhodně bych si dokázal představit mnohem lepší film k uznání této skvělé a nezapomenutelné herečky. Ono je to dost průměrné, scénáristicky špatné, klišovité a nemastné, ale na druhou stranu to mohlo skončit ještě daleko hůř. Jinak Jiřina Bohdalová i ve svých 85 letech umí zahrát svoji roli velmi přesvědčivě, stejně tak Viktor Preiss nebo Tatiana Vilhemová. Ondřejovi Vetchému jsem ale na chuť nepřišel, místy až příliš přehrával. Nakonec se ale z toho všeho vyklubalo docela přijatelné drama, které se dalo v pohodě zvládnout i bez újmy na zdraví. ()

E lan

Přes pár vyložených nesmyslů (přepadová jednotka ad.) se jedná o sympatický televizní počin s výborným hereckým obsazením a několika silnými momenty. Jen škoda těch několika nesmyslů... ()

chaturga

Hvězda navíc díky neskutečnému hereckému výkonu Vetchého, když si to pak vše uvědomil. Smutný závěr, jaký se jen tak nevidí. ()

rivah

Když velkorysost narazí na úzce rodinné zájmy, schyluje se k tragédii. Výborní Bohdalová, Vetchý i Preiss. ()

Tosca

Tedy takovou snůšku scenáristických klišé, nepravděpodobných situací (zásahová jednotka) a slizovitých postav (v čele s J. Dulavou a J. Hrušínským) jsem už dlouho neviděl. Naštěstí to zachránili aspoň někteří herci: O. Vetchý, V. Preiss a především jubilantka Jiřina Bohdalová. Ta by si ale bývala zasloužila lepší scénář. Protože jinak námět samotný špatný nebyl. Bohužel i po režijní stránce šitý horkou jehlou... ()