Kickboxer 5: Kickboxerovo vykoupení (TV film)

• Česko

Michael S. Murphey

Kostýmy:

Jo Katsaras
  • MM_Ramone

V roku 1989 mal premieru "Kickboxer". Hlavnú úlohu stvárnil Jean-Claude Van Damme. Bol to výborný film. O dva roky neskôr bola natočená druhá časť "Kickboxer 2: Cesta späť". Zmenil sa však predstaviteľ hlavnej úlohy. Charizmatického Van Dammeho nahradil smiešny Sasha Mitchell. Bolo to veľmi slabé pokračovanie, ale ešte väčšej mizérie som sa dočkal pri sledovaní tretej časti "Kickboxer 3: Umenie vojny". Titul "Kickboxer 4: Agresor " bol už absolútna katastrofa. No najhorší diel tejto série "Kickboxer 5: Vykúpenie" bol natočený v roku 1995. To už sa im na to aj Sasha Mitchell vykašľal. Nahradil ho ešte nemožnejší Mark Dacascos. Z kultového filmu sa postupne zbytočnými, nekvalitnými pokračovaniami stal až odpad!(10.2.2017)

• Lateef

Sashu Mitchella nahradil Mark Dacascos, který zde předvádí různá bojová umění (capoeira, kung fu, wun hop kuen do), jenom ne kickbox. Akrobat je to víc než dobrý (horizontální vrut, přemety a salta vzad), ale ani to nestačí, když film je nehorázně dementní kravina, která zapoměla na hlavní premisu své série: arénové souboje. Dobrá ukázka toho, na jaké dno může akční film klesnout.(20.2.2009)

• kingik

Já tady ty kickboxery a podobný vypatlaný kokoty svlečený do půl těla a do něčeho nebo někoho mlátíci, zrovna moc nemusím. Nevadilo by mně se dívat na mistra bojových umění Marca Dacascose, kdyby film stál zato se na něj dívat. Jenže tady je všechno tak ubohoučce předloženo před konsternovaného diváka, až je jedinou správnou volbou odpad. Kickboxery zkrátka nebrat. 0%(14.6.2012)

• Likan7

Pusťte si na youtube sestřih z jedničky, ty 3 minuty z tréninku a final fight je v porovnání s touhle záležitostí něco neuvěřitelnýho. Je smutný vidět, kam se tahle značka dostala, první dvě pokračování byly snesitelný, ale už Agresor byl průser, alespoň ale směšný. Vykoupení je prostě jen naprostá sra*ka, která vůbec nikoho nezajímá (ani toho Sashu už ne).(26.1.2017)

• Lacike

Na dlhu dobu posledny diel tejto nekonecnej serie. Tentokrat to uz s predoslymi dielmi nema nic spolocne okrem jednej zmienky v novinach, ze zabili Koudaka Sloana. Takze ked uz su snad vsetci bratia mrtvi, tak jedina cesta k oziveniu serie je remake. A bum. Stacilo 20 rokov a nejaku hlavu pomazanu to napadlo tiez. No ale spät k tejto sracke. Zapletka znova nedava zmysel. Zaporak sa chce pobit s kladakom, ale kym k tomu dôjde, tak sme nuteny sledovat kopu nelogickych chujovin. No a ani bitky za vela nestoja. Choreograf bol znova na marodke, takze fenomenalne schopnosti Dacascosa su nevyuzite. Sem tam predvedie nejake to salto alebo vrut, ale ze by to dokazalo nadchnut povedat nemôzem. Tento film je smutnym prikladom toho v jakej riti mohla byt Adkinsova kariera, keby nestretol Florentina. Bohuzial Dacascos stastie na svojho Florentina nemal. 0/10.(17.9.2016)

• - Původně bylo plánováno i šesté pokračování série, ve kterém se měl opět objevit Mark Dacascos jako Matt Reeves a postavit se samotnému Tong Poovi. Když však film nedosáhl slušného výdělku, bylo od této myšlenky upuštěno. (Lukaaasek)

• - V 19tej minúte sa v roli väzňa v červenej čelenke mihne frontman juhoafrickej kapely Die Antwoord. (Hamaradža)

• - Akční režii měl na starost Mark Dacascos. (Epistemolog)