Reklama

Reklama

Kickboxer 5: Kickboxerovo vykoupení

(TV film)
  • Česko Kickboxer: Vykoupení (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Šampion v kickboxu Matt Reeves (Mark Dacascos) se stane očitým svědkem vraždy svého přítele Johnnyho. Když pátrá po okolnostech, zjistí, že jakýsi pan Neegal v jižní Africe založil novou kickboxerskou asociaci a že svým zápasníkům nedává šanci z asociace vystoupit. Také zjistí, že taky Johnny se musel k asociaci připojit, pokud nechtěl zemřít. Pan Neegal je ochoten zabít kohokoliv. Matt se rozhodne do smrtící arény vstoupit. Má jen jeden cíl. Zabít tajemného Neegala. (videofil)

(více)

Recenze (27)

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Já tady ty kickboxery a podobný vypatlaný kokoty svlečený do půl těla a do něčeho nebo někoho mlátíci, zrovna moc nemusím. Nevadilo by mně se dívat na mistra bojových umění Marca Dacascose, kdyby film stál zato se na něj dívat. Jenže tady je všechno tak ubohoučce předloženo před konsternovaného diváka, až je jedinou správnou volbou odpad. Kickboxery zkrátka nebrat. 0% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Podívejte se klidně na moje komentáře k předchozím dílům - ty se povedly. Ale tohle ? Naprosto to vybočuje ze série. Velkým kladem je, že hlavní představitel filmu, herec Mark Dacascos zde předvádí slušné bojové umění. To sice připomíná jiné umění než kickbox, ale to nevadí. Hlavná záporák taky ujde, pak už je vše horší. I mi to přijde někdy i jako parodie. Některé scény jsou k pláči než k smíchu, rozpočet mizerný, hudba žádný velký zázrak. Takže nejhorší díl ze série. U mě s odřenýma ušima, hodnotím na 30% = ** ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Kam teď ??" - "Domů !!" - "Proč ?? Co tam ??" - "Bezpečí !!" Což o to, ono by doma snad bezpečno i bylo, kdyby ovšem jeden neměl televizi, protože podobná mozkovým buňkám, a tak vlastně i životu, nebezpečná zhovadilost se sice jen tak nevidí, sem tam se však bez varování vkrade do obývacích pokojů a myslí diváků z obrazovek, stejně jako ta vlasatá kost z Kruhu !! ;) A pak je s vámi ámen, pokud ne s vámi, pak určitě s vašimi iluzemi, iluzemi o míšenečkovi Marku Dacascosovi i režisérce Kristine Peterson, pokud se v jejím případě vůbec kdy o nějakých iluzích dalo vůbec mluvit, ona totiž mimo třetích Critters nic, co by stálo za řeč, nenatočila !! Vlastně i celý tenhle rádoby film se dá považovat za jakousi iluzi, protože jednak představuje naprosté dno samotných arénovek, které se na ně v průběhu devadesátých let minulého století úspěšně doskotačily, a zejména pak má s kickboxem pouze pramálo společného, což lze přes ne úplně špatnou choreografii fightů, ty má ostatně na svědomí zejména sám Mark "Capoeira" Dacascos s Geoffem Meedem, chápat jako snahu o oživení celé série, tolerovat však už nikoliv !! Přiznám se, že Dacascos mě nikdy příliš neoslovil a dík těm všech (s)hitům, v nichž se objevil, tady o hraní nemůže být totiž ani řeči, už na něj začínám být silně alergický, to s druhým borcem, který se tu staral o choreo, již zmiňovaným sympatickým habánem Geoffem Meedem v roli Paula Crofta, který se později upsal Ďáblu, tedy studiu Asylum, nemám sebemenší problém.. Smysluplný, či alespoň jakkoliv zábavný, příběh tentokrát Kickboxerovi 5 naprosto zásadně schází, zde musím vztyčit prst směrem ke scénáristovi Ricku Filonovi, který touto svojí jednou z mála sólových prací jasně dokazuje, že se doposud jen a jen vezl, tak stupidní dialogy snad nevedou ani mentálně postižené opice, což nakonec v kombinaci s naprosto příšerným hudebním motivem Johna Massariho a diletantskou a neuvěřitelně lacinou kamerou buhvíkoho, sorry, Paule Michelsone, ale kameru zahoď a běž raději točit třeba cukrovou vatu na špejle, činí z posledního příspěvku série, tedy, doufám v to, naprostý filmový hnůj, který páchne na míle daleko !! ()

Lateef odpad!

všechny recenze uživatele

Sashu Mitchella nahradil Mark Dacascos, který zde předvádí různá bojová umění (capoeira, kung fu, wun hop kuen do), jenom ne kickbox. Akrobat je to víc než dobrý (horizontální vrut, přemety a salta vzad), ale ani to nestačí, když film je nehorázně dementní kravina, která zapoměla na hlavní premisu své série: arénové souboje. Dobrá ukázka toho, na jaké dno může akční film klesnout. ()

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

V roku 1989 mal premieru "Kickboxer". Hlavnú úlohu stvárnil Jean-Claude Van Damme. Bol to výborný film. O dva roky neskôr bola natočená druhá časť "Kickboxer 2: Cesta späť". Zmenil sa však predstaviteľ hlavnej úlohy. Charizmatického Van Dammeho nahradil smiešny Sasha Mitchell. Bolo to veľmi slabé pokračovanie, ale ešte väčšej mizérie som sa dočkal pri sledovaní tretej časti "Kickboxer 3: Umenie vojny". Titul "Kickboxer 4: Agresor " bol už absolútna katastrofa. No najhorší diel tejto série "Kickboxer 5: Vykúpenie" bol natočený v roku 1995. To už sa im na to aj Sasha Mitchell vykašľal. Nahradil ho ešte nemožnejší Mark Dacascos. Z kultového filmu sa postupne zbytočnými, nekvalitnými pokračovaniami stal až odpad! ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • V 19tej minúte sa v roli väzňa v červenej čelenke mihne frontman juhoafrickej kapely Die Antwoord. (Hamaradža)
  • Původně bylo plánováno i šesté pokračování série, ve kterém se měl opět objevit Mark Dacascos jako Matt Reeves a postavit se samotnému Tong Poovi. Když však film nedosáhl slušného výdělku, bylo od této myšlenky upuštěno. (Lukaaasek)

Reklama

Reklama