Nadějný hráč pokeru z New Orleans vyzve dlouholetého mistra této hry. V sázce není jen balík peněž, ale i reputace nejlepšího hráče. Avšak rozdávajícího vydírají, aby hru zfalšoval. (oficiální text distributora)

subic

Mě stačilo jednou, je to dost nuda a čekání na finální hru. A pak to nakonec projede, aby zjistil, že v pokeru bude vždy až ten druhý. Ale jinak to není špatný. ()

MayB2

Začátek – špinavý New Orleans a McQueen zdrhající po železniční točně – mě dost namlsaly, ale pestré scény byly pak prostřídány o dost sterilnějšími, škoda. ()

raininface

Takový průměrný film s tradičně dobrým Stevem McQueenem a hezkýma holkama, který ale nenašly odvahu ke změně svých šedesátkových účesů tak, aby odpovídaly době, ve které se film odehrával. ()

Baerdeller

Na papíře popis filmu zní velmi lákavě - Steva si velmi snadno dovedu představit jako pokerového Mavericka. Obzvlášť pokud by se ty pokerové scény nasnímaly zajímavě, tak by to fakt mohlo fungovat jako u Daniela Craiga (který má taky výrazně modré oči) v Casinu Royale. Ale začněme od začátku. Ten se podle mě povedl a představil nám Stevovo cool drsňáka s dobrým srdcem. Velmi se mi líbila krátká šarvátka na záchodech a líbila se mi i útěková scéna přes koleje. Nevím teď úplně proč, ale vybavil jsem si při ní starší francouzské filmy. I proto mě potěšila scéna s Christian, která Stevovi vyprávěla, že koukala na starý francouzský film ;) Že by ta stylizace honičky úmyslně odkazovala na něco francouzského? Nebo pouze náhoda? Hmm. :) Ale zpátky k Christian, kterou ztvárnila Tuesday Weld. Zaprvé nechápu proč tu hraje znovu, protože Tuesday byla špatná už v předešlém Stevovo filmu Soldier in the Rain. Naštěstí nejde o jedinou hereckou partnerku na place, protože tu máme ještě Ann-Margret jakožto Melbu. A ta je ve své roli femme fatale výborná. A za vypíchnutí stojí i Karl Malden, a když se nad tím zamyslím, tak i některé další vedlejší role byly ztvárněny velmi dobře. Zatím převážně chválím, tak proč jen tři hvězdičky? Problém je, že ty dlouhé pokerové scény jsou nasnímané ukrutně nudně a nezajímavě (možná s výjimkou úplně finální scény, která má nápad, ale... To je jedna minuta v dlouhém sledu nezáživných záběrů...) Velká, velká škoda. Čtyřiadvacátý film Steva McQueena, který jsem viděl. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison