Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

PROCESOR

Vizuálně perfektní. Robert De Niro táhne svůj "pytel" plný hříchu (za zabití bratra) na skálu, kde mu ho domorodci ušmiknou. Spoiler- tedy mu odpustí, protože ví, že je to ten, kdo je předtím lovil a prodával, jako otroky. Pocit naplnění z vykoupení je silný moment ve filmu. Příjezd šéfa z Evropy a řečnění plné patosu na náměstí o zachování či zničení misí. " I papouška naučíte zpívat" Závěrečný -nevyhnutelný masakr domorodců, mi trochu ubral na náladě. ()

Juto

Misia je filmom o prekrásnej juhoamerickej džungli a premenou jedného muža z obchodníka s otrokmi na jezuitského kňaza a odmietnutím iného kňaza použiť násilné prostriedky tvárou v tvár väčšiemu násiliu. Vina. Toto je film, ktorý robí hriešnikov nás všetkých. 9/10 ()

Flynn

Ta hudba to posouva k 5*. De Niro a Irons v nejlepsich letech a do svych roli proste sedi. De Nirovo pokani je jakymsi vrcholem filmu. Chamtivost, lež a politicke intriky bohužel diktovaly do života i těm, kteří o to nestali a chteli si žít v klidu v nepřístupné části světa. V ochraně nepomohla sila, ani víra /láska. Pomohla by asi jen větší síla. ()

Deverant

Nepociťuji nějakou zásadní rozpornost "první" a "druhé" poloviny filmu, naopak jak vykreslení situace Tovaryšstva Ježíšova v jihoamerických koloniích, tak transformace vojáka v kněze a poté opět ve vojáka je naprosto konzistentní a funkční. Stejně tak mluvit o křesťanské agitce pokaždé, když křesťanství není ve filmu kritizováno je slaboduchost (a opravdu by mě zajímalo v jakém směru se ti, kteří toto zmiňují cítili být agitováni). To co mě na The Mission vadí, je způsob jakým jsou prezentováni Indiáni. Kombinace rousseauovského ušlechtilého divocha a bytosti, která sice zpívá, ale nemluví, z nich dělá prázdnou (resp. vyprázděnou) entitu a naprosto pasivní objekt záměrů evropanů, v čemž se ani jezuitští kněží neliší od otrokářů,ať už je vedou do bitvy nebo na procesí. ()

c.tucker

Výborný film, který je silný jak příběhem, tak krásnými záběry krajiny. Morriconeho hudba mě vždy vezme za srdce a i zde dělá opravdu hodně. Herecky výborný za všech stran, ale dvě ústřední postavy jsou naprosto bezchybné v hereckém ztvárnění, hlavně v pasáži tažení břímě. Ale konec mě malinko zklamal, proto není plný kotel. ()

SHI-SHA

O úchvatnosti tohoto filmu se tu už napsalo dost. Já jen zmíním, že byl svým příběhem inspirací nejen Tanci s vlky, ale i novému AVATAROVI. ()

campix

Pche náboženství. Naprosto nudný film, který více než na dobývání nově objeveného světa ukazuje na nesmyslné boje uvnitř církve. U které nechápu, jak v něco takového může člověk věřit. Pro mě naprosto nudné a nezajímavé. To samé platí o ději. De Niro mi zde přišel zbytečný a nudný stejně jako Irons. Jediné zajímavé jsou hudba a nádherná příroda. ()

majo25

Krásny hudobný motív, ktorý sa tiahne celým filmom, iba potrháva fakt, že sme v rajskej prírode. A to by sme neboli my, civilizovaní belosi, aby sme si tento raj nechceli uchmatnúť pre seba aj za cenu našich zásad a svedomia. Kvalitné herecké výkony, výborná kamera, zaujímavé osudy a rozhodnutia ľudí, ktoré musia zaujať. ()

blitzer

Mise je kus poctivé filmařiny ze staré školy, při jejímž sledování máte pocit, že natáčení musela být docela dřina. Takové filmy se v posledních letech snad téměř netočí (výjimkou je možná loňský Revenant). Bez moderních digitálních efektů, byť mohou být sebedokonalejší, zkrátka vypadá vše opravdověji. Měl jsem skutečně pocit, jako by se filmaři přenesli do 18. století a zachytili aktuální události ve vší syrovosti. Právě silný příběh s jímavým vyústěním je velkou devizou Joffého filmu. V neposlední řadě musím vyzdvihnout Morriconeho hudbu. Vlastně mi přišlo, že šlo o variaci na jeho westernovou tvorbu, kterou pomocí lokálních hudebních nástrojů (píšťaly) zabalil do indiánského hávu. Vtipné a funkční řešení. Ústřední motiv je nádherný a přišel mi hrozně povědomý. ()

Radiq

Krásná příroda, dobrý kostýmy, skvělí indiáni. Děj se mi z počátku líbil víc, než ten konec, kde bych tu bitvu čekal víc akčnější. Ale nestěžuju si. DeNiro i Irons byli skvělí. Otázka je: chci to zas někdy vidět znovu? Odpověď: jo, ale až tak za 5 let nejdřív. ()

tom88

K plnému hodnoteniu mi chýba niečo málo, ale jednoznačne sa jedná o výborný a hlavne prekrásny film z pekného prostredia a nepríjemného obdobia. Stretli sa tu 3 úžasné mená hollywoodu ako osvedčený De Niro, skvelý Jeremy Irons a Liam Neeson, ktorý sa hodí snáď všade. Film je niekedy ťažký pre obyčajného neznalého diváka, ale určite je tu dobrý dej a scenár. Množstvo výborných scén, ktoré sú perfektne natočené a niektoré sú pamätné. Kamera je perfektná a oscara si zaslúžila, aj keď presne neviem akú mala konkurenciu v tom roku. Spomenúť musím aj skvelý hudobný doprovod Morriconeho. 80% ()

SoolenJV

Krásný film o vině, pokání a odpuštění, Bohu a přírodě, člověku a přírodě, tragickém střetu civilizací se skvělými hereckými výkony, brilantní kamerou a nezapomenutelnou hudbou od mistra Morriconeho. Silné, záběry přírody jsou až dechberoucí, výkony De Nira a Ironse naprosto nezapomenutelné. Původně jsem chtěl dát jen čtyři hvězdy, ale v průběhu psaní komentáře zvyšuji na pět. ()

MJMilan

Robert de Niro stokrát jinak v příběhu o člověku, který se cítil provinile a tak začal dělat něco pro budoucí a začínající křesťany. Realita filmu je ovšem taková, že ne opravdu se celý film něco děje. Film jsem dokoukal včera a v hlavě mi zbyl pouze začátek a konec. Nečekejte nějakou velkou zábavu.... ()

stOKYi

Film ani z ďaleka nenaplnil moje očakávania. Cirkevné misie sa mi nezdajú byť ani trochu atraktívne. Film nemal spád ani napätie, pozitívne hodnotím hudbu. trochu výpravu a záverečnú polhodinu. Avšak verím, že pre niekoho hl. myšlienka môže napĺňať určite posolstvo, avšak ja som úplne cirkevne ľahostajný. Ešte by som dodal, že De Niro, aj napriek tomu že hrá v podstate stále rovnako, je skvelý herec.. ()

Mol

THEY WANT TO LIVE, FATHER. THEY SAY THAT GOD HAS LEFT THEM, HE'S DESERTED THEM. HAS HE? No, jako film se dost vleče a vlastně je tak říkajíc o ničem, přesto moje zvědavost jak to celé dopadne vydržela, až do úplného konce. Ten byl na tom filmu to nejlepší, o tom žádná. Padající figuríny z vodopádu a Robert 'komando' De Niro trošku zrychlí tep v žilách. Nemám žádnou víru a tak mě někdy tyhle filmy nadzvedávají ze židle, ale mám trochu i pochopení v ostatní lidi a když chtějí něčemu takovému věřit, tak ať si věří. Sám o sobě si myslím, že bych v 18.století těm kravinám taky věřil. Jen je hrozné, jak měli misionáři strašnou potřebu všechny 'obohacovat' o víru v boha. Věřím, že misionáři v to věřili a snažili se, třeba jako v tomto filmu civilizovat pralesní kmeny, i když církev a kolonizační země bažili jen po zisku půdy, penězích a moci, ať to stojí, co to stojí. YOU PROMISED YOUR LIFE TO GOD. AND GOD IS LOVE! ()

otík

Je to krásný film, ale něco jako Schindlerův seznam - obrovská kvalita, která ale stačí vidět jednou. Samozřejmostí je nádherná a dnes už ikonická hudba Ennia Morriconeho a také poněkud smutný závěr. Film, který stojí za vidění. ()

Decker

Scena, kdy Jeremy Irons nese kriz spolu s neozbrojenymi indianskymi detmi proti plne ozbrojene armade je tak silna, ze nebyt ve filmu nic jineho i to by snad stacilo na plne hodnoceni. Pridejte si k tomu bezchybneho De Nira, vynikajici hudbu "bozskeho" Ennia a fantasticky scenar, ktery plynule vypravi tento pribeh a mate film, ktery vas slozi do kolen. Navic na zaver dodam, ze jsem o filmu nemel nejmensi poneti az do doby, kdy jsem ho cirou nahodou objevil v programu jednoho kina a proto jsem nemel nejmensich potuch o co se vlastne bude jednat. Me prekvapeni bylo tedy o to vetsi. ()

Mona07

Tenhle příběh se mě silně dotkl a přinutil mě přemýšlet. Nad tím, proč se mají stát indiáni křesťany, nad lidmi, nad člověkěm, nad lidskou(?) povahou a spoustě dalším. Pochopitelná bipolarita "řešení" obou hlavních protagonistů, absurdita boje "proti nim" a boje "za ně", také pochopitelná. Dané osobností, jedincem, okolnostmi. . . 9/10 ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration