Píší se 80. léta minulého století, Detroit zachvátila epidemie cracku a drogám byla vyhlášena nemilosrdná válka. Mladý gangster vypráví působivý skutečný příběh dělníka a jeho dospívajícího syna, Ricka Wershe Jr., který se stal tajným policejním informátorem a později drogovým dealerem, aby nakonec skončil na doživotí ve vězení. (Bontonfilm)

klukluka

Obsazení hlavní mužské/ chlapecké postavy byl fail. Ten kluk tomu nedal vůbec nic. Možná nepochopil, čím by si ten vklad zasloužil ten původní, skutečnej Ricky..? Já jsem to nepochopil taky. Film o nesympatickým, bezcharakterním gaunerovi, zahranej jiným extrémně nesympatickým kořeněm. Matthew na vedlejší koleji, bez šance to ovlivnit. ()

Hanys_

Je fakt, že tyhle mafiánské fresky už pomalu nemají co nového ukázat. Prostě vzestup a pád jednoho mladíka v Donnie Brasco stylu. ()

Renfield

V první polovině příběhově občas lehce nepřehledné, ale ono si to naštěstí mnohem dříve než v závěru "sedne" a především atmosférou téměř okamžitě pohltí. Ta je totiž řádně osmdesátková, špinavá, svým způsobem až bezvýchodná a trefně podtržena výbornou hudbou Maxe Richtera. Přitom jsem si při dřívějším poslechu soundtracku říkal, jak se asi jeho styl bude hodit ke gangsterce, ke které má ovšem White Boy Rick daleko. Mnohem blíže už k rodinnému dramatu, vždyť Richard chce hlavně fungující a zabezpečenou rodinu, k čemuž má přispět rozjetí videopůjčovny, kterou jsem mu musel přát. Jenže peníze je možné vydělat na první pohled pro některé jednodušeji, do čehož se Rick pouští, i když má následky toho v podobě Dawn prakticky doma. Jednoduše jsou oba na facku, což v tomto případě značí jejich solidní herecké výkony, přičemž ten nejlepší i zde předvádí jejich otec Matthew McConaughey. Znát je to hned v úvodní veletržní scéně. 75% ()

petikacka

Skoro by se chtělo říct TAKOVÝ OBYČEJNÝ PŘÍBĚH...Příběh jedné rodiny...Příběh o 15-letým bílým klukovi Rickovi, který se chce nějak vymanit ze svýho posranýho života...Příběh o FBI, která slibuje, ale neplní...Příběh o městě z poloviny 80-ek, kde dostanete nižší trest za vraždu než za prodej drog...Příběh o zvláštním zákonu USA, kde je legální držet zbraň a střílet a prodávat je, ale nedejbože prodat drogu...No prostě - obyčejný příběh z Ameriky, který má koule, skvělé neokoukané herce (kromě Matthewa) a výtečně ztvárněný dobový vizuál...85% ()

Mackoun

Šel jsem do toho bez přípravy (Metjů Mekonehy je pro mě obecně must-watch kategorie) a byť nelituju, tak bych to za víc, než lehkej nadprůměr asi neoznačil. Co do atmosféry americký spodiny a celkovýho vizuálu, tam je to víceméně bez výtky. ()

BOURQUE

(Ďalší) Na základe skutočných udalostí natočený film. (Najdôležitejšie) Ingrediencie, ktoré použil režisér, sú: krimi, sociálne problémy, problémy v rodine, peniaze a gangsterské praktiky. Ich kombinácia a servírovanie ako „film“ však väčšine divákom nemusí „sedieť“. V príbehu bolo viac, ale film z toho dáva naspäť len menšie kúsky. Z hereckej stránky to celé drží dohromady M. McConaughey. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Původní název snímku ´Bílý chlapec Rick´, byl v Česku přejmenován na ´Mladý gangster´. Liberální změna? No nic. Příběh je jakoby podle hesla: Za dobrotu na žebrotu. Stát se informátorem FBI ve čtrnácti letech může být pro takového kluka jisté dobrodružství, ale v takové činnosti se ukrývá více nebezpečí, než by kdo doufal. Obzvlášť na své straně, když je systém prohnilý do morku kostí. Příběh se nezabývá jen osudem chlapce ve světě zločinu, ale i co se týče vzájemného vztahu jeho a otce. V rámci vyprávění se to však dosti pere a je těžko rozpoznatelné, která dějová linka je vlastně ta hlavní. Příběh tradičně na základě skutečné události a zřejmě má vyvolat jisté otázky, ale na to chybí řádný důraz na problém a patřičné emoce. Snímek prostě nefunguje jak by měl. Chtělo by to více dramatičnosti. Jen tak mimochodem, ´Bílý chlapec Rick´ byla přezdívka od černošských přátel, takže originální název snímku je zcela opodstatněný. Český název už vytváří soud. ()

strikeman

Celkem povedená gangsterka s ucházejícím příběhem, věrohodně vykreslenými postavami, dobrými hereckými výkony, ale vcelku nesympatickým hereckým ansámblem a postavami, kterým nelze držet palce ... 70% ()

Rockerman

Ricky měl zálibu nejen v černoškách, ale i v černošském gangu prodávajícím drogy. Chvíli to hraje na obě strany, ale pak chce vydělat hodně peněz a to se mu stává osudným. Není to zlé, ale chvílemi jsem se nudil ()

DAPDO

Netřeba dlouhýho komentáře. Film na jedno podívání, místama zdlouhavý, o nějákým gangsterství nemůže bejt ani řeč. A kromě McConaugheye absolutně nezajímavý herecký obsazení. ()

bearmeedek

Ačkoliv se nejedná o žádný mega gangsterský film, je to docela slušný příběh. Matthew tu funguje, protože je to značka. Všichni ostatní jsou téměř nezajímaví, blbí, škaredí a navzájem si vyhovují. Zřejmě to byla ta realita daného prostředí, takže filmově asi poctivé, bez pozlátek. 70%. ()

rublik05

Excelentní McConaughey vcelku zachraňuje dějově trochu slabší drama ze světa amerického podsvětí 80. let. Hlavním kamenem úrazu je absence nějaké kvalitní akce, a také jsem postrádal hutnější atmosféru a lepší spád. Celkově mi přišel příběh lehce nezajímavý, v podstatě takový tuctový. V ničem nepřekvapující, bez nějakých větších zvratů či překvapení. Z mého pohledu se jedná o zcela průměrné drama s krimi prvky, jehož hlavní devízou je zejména již zmíněný Matthew McConaughey, který zde svým výkonem na míle předčil všechny ostatní postavy a herce. 5/10. ()

Mahowny

Další easter egg mezi modrými. Vyhovuje mi pomalejší tempo a komorní herecký projev Merritta. Tohle není tuctová gangsterka. White boy Rick se dívá na známé téma z jiného úhlu. Vypráví příběh chudého kluka z předměstí Detroitu, kluka ze sociálního dna, který se nemá čeho chytit. Tohle je příběh, který by každého evropana měl praštit přes nos, aby si uvědomil, jak skvěle se tu máme a čeho se tu postupně vzdáváme. Richard Wershe Sr. : Straight talk? Your mother and I. We didn't plan on Dawn. Richard Wershe Sr. : You didn't plan on you either, but in the end things worked out. Rick Wershe Jr. : Dawn is a junkie, I'm shitting into a bag. Well that turned out well. Richard Wershe Sr. : What can I say, you know? I'm a glass-half-full kind of guy. ()