Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem. (Česká televize)

Ozzy2

Co na tom Vetchým vidíte?Vždyť je ve všem naprosto stejnej. Já chápu, že konkurence nejí největší,ale i tak...Tady máte hodnotit film a ne hvězdičkovat podle oblíbenosti herců.Tohle je tak na slabý dvě, ()

Karp

Zvláštní námět, výborný O. Vetchý a tak trochu pěší road movie z chatařského ráje. Paradoxně mě tenhle díl nejvíc bavil do chvíle, než se objevil Patrik a spol. 70% ()

quixote

Podmanivé, tísnivé, uvěřitelné. Herci do jednoho skvělí a trochu i mimo zavedené škatulky, úžasná kamera a lokace. Člověk úplně cítil tu zimu v prázdných chatách a skalách. Líbilo se mi i to, že Karel zůstane do poslední chvíle záhadnou postavou; není přece potřeba všechno do mrtě vysvětlit. ()

bearmeedek

Průměr s odřenýma ušima. Tématem vůbec nezapadalo do série jako celku a nezapadlo to tam ani jako návod, jak si nepodělat život. Protože tyto situace se mohly týkat jen těch na obrazovce a pak ještě pár dalších zoufalců. Asi by lépe působilo jen jako samostatný TV film. ()

Monggol

Hele, jako já si nemyslím, že ženské sú krávy, no ale proč mi to každý druhý český film potvrdzuje to nevim ... ()

mac000

Pro mě prozatím nejlepší z epizod. Proměna charakterů jednotlivých postav dává příběhu hlubší rozměr, navíc se odehrává v prostředí, které není příliš využíváno ve filmů (přinejmenším ne v této souvislosti stědrovečerní "antiromance". Výborný Ondřej Vetchý. ()

ostravak30

Ondřej Vetchý a okouzlující Marika Šopovská a velice zajímavý a napínavý snímek. Klidně bych snesl i víc. Skvělý scénář, dobrá kamera a vynikající herecké výkony řadí tohle dílo - podle mého subjektivního názoru, na druhé místo z uvedených čtyř. Nemůžu si pomoct, ale nejvíc mě zaujalo Až budou krávy lítat. Tenhle příběh měl ale přeci jen jednu věc, kterou neměl ani jeden z předchozích tří. A tou je překvapivé vypointování, kterého asi jen málokoho nechalo chladným. ()

subic

Uf no kvůli Ondrovi 3 ušmudlané frčky, i když o té jeho postavě se taky vlastně nic víc nedozvíme, a dál jinak takový až snad nereálně zamotaný příběh. 51% ()

Pitryx

No konečně dobrý díl. Sice jsem už ve čtvrtině tušil, že tam nějak tu ženskou namontují, ale že i s děckem, to mne překvapilo. Střed příběhu je dost nudný, ale zato to vyrovnají na konci, kde je spousta překvápek. Je škoda, že do té role Patrika nedali skutečného cikána. U mne za šedesát, jako jediný díl ze všech čtyř. ()

DJ Kritik

Zvláštny životný štýl človeka, behať každý deň po cudzích chatkách a nemať pokojný spánok. Zrejme nejaký druh úchylky, ale príbeh sa komplikuje a dej je trochu bizardný. ()

Diskomuz

Určitě nejlepší díl série. Po dlouhé době český film (episoda seriálu), který nadchne svou atmosférou a parádním koncem...a to jsem už chtěl před českou scénou zavřít oči :) Jde vidět, že Ondřej Vetchý patří do sorty nejlepších českých herců. Charisma mu určitě nechybí... ()

koza3

Byl jsem moc mile překvapen! Vetchý je pro mě punc kvality a tenhle televizní cyklus nebo co to je na mě ze začátku působil dost lacině, ale někdy od půlky velice dobře vykresloval postavy a já bavil. Konec byl dost překvapivý a jediné mínus je za herecký výkon Patrika, který byl málo uvěřitelný. Jinak super. ()

Eire

Epizóda ktorú utiahol na svojich pleciach skvelý Olda Vetchy... Aj tí policajti , nie z 1. oddelení boli skvelý... Páči sa mi že Vetchy dokáže zahrať  hrobnika, či futbalistu v skvelých komédiách, cez charizmatických vyšetrovateľov ale aj kriminálnikov aj socky... A je to vždy uveriteľné. Stihlo sa to tesne pred covidom. 85% ()

daleba

K pěti hvězdičkám by mi stačilo jen vědět něco více o postavě, kterou skvěle (jak také jinak) zahrál Ondřej Vetchý. A ještě mě trochu rozčiloval ten mizející sníh. ()