Po rodinné oslavě, kterou uspořádala báječně, jak je jejím zvykem – alespoň na jejím facebookovém profilu to tak působí - se ráno Dana (Tereza Brodská) probudí s podivnými fleky okolo očí. Sama by to zas tak moc neřešila, jenže všichni okolo to řeší dost. Lékařské testy jsou negativní, doktoři si nevědí rady. Dana přichází o práci, protože s ekzémem nemůže za přepážku banky, kde dosud pracovala a kde má hypotéku na vlastní dům. Zoufalá skončí u podivné psychoterapeutky (Jitka Schneiderová), která ji donutí podívat se na sebe i svět okolo pořádně, položit svým blízkým důležité otázky a taky pojmenovat, čeho se ona sama ve skutečnosti bojí. (Česká televize)

Epinglier odpad!

tohle je to nejhorsi, co jsem za nejakou dobu videl.... minulej dil byl bozi, non stop lahudky - to melo napad, proste neco... ale tohle byla hodina a pul naprosty nudy. Tohle se fakt nepovedlo, nevyraznej dej, nevyrazny herci, ani za nehet nejaky originality nebo napadu. ()

natalanka

Terezka je v tomhle naprosto, uvěřitelná a úžasná. Běžné věci které v životě tak nějak automaticky děláme nám rozebrala do šroubku a do matičky. Jak já se ve spoustě malých součástek viděla. A jako bonus se mi líbil dobrý konec... nač vše řešit radikálně, abychom tomu dodali bonus pro kritiku, že ano :-) :-) ()

tata22

Od žen pro ženy. Moc se nepovedlo a smysl mi to nedávalo. Asi proto, že nejsem žena ale měnit už to na stará kolena nebudu :-) Ač osobně proti ženám nic nemám, spíš naopak, tak každé podobné dílo mě jen utvrzuje v tom, že ženy byl neměly tvořit, a když už , tak zase jen pro ženy a mužům by mělo být zakázáno se na to dívat. Nemůžou to totiž nikdy pochopit. Tohle je učebnicový příklad. Možná by ho měli promítat na DAMu dívkám aby šly studovat jinou školu protože tímhle vážně díru do světa neudělají, a to Tereza dělala co mohla i nemohla. Osobně si ale myslím, že taky pořádně nevěděla co má vlastně hrát a co se po ní chce, i když to bezesporu hrála dobře... ()

PoprockCZ

Sice to je jen televizní film, ale scénář je napsán bravurně. Naprosto pravdivé, vystihuje to mnoho věcí v našem běžném českém životě. Povedené! *Poznámka: Možná může příběh někomu zdát přitažený, ale drsné je právě to, že ono to tak fakt v životě funguje. Stačí mít odvahu a činit, ne se jako hlavní hrdinka všeho bát a pokládat to za nereálné. Bylo by skvělé, kdyby ten film nejen vidělo, ale hlavně se z něj ponaučilo mnoho lidí v našem okolí - včetně nás samých. Asi nejdůležitější poselství toho celého je: "Povídejme si s lidmi na rovinu, vyjádřeme naše emoce, nehrajme si na spokojený život, když není... Hlavně se s lidmi bavme." ()

Sa.sa

Njn takhle to vypadá, když člověk nedokáže odpočívat a žije na plno... Prostě ho to semele a končí to blbě... Hezký natočené i dokonce to dávalo smysl... Holt příběh k zamyšlení... ()

quido.morava

Podle mne tento tandem - scénáristka a režisérka - nefunguje zcela bezvadně, jak by se mohlo předpokládat. Do toho Tereza Brodská, která filmy prostě neumí a je nepřesvědčivá, čili opět režijní chyba. Zatím nejslabší ze všech dílů, přestože příběh měl dobrý náboj i pointu. Závěrečné "odhalení" děj sice trochu oživí, ale jinak je to utahané a hysterické divadlo. Jen za ten hodně uvěřitelný závěr dávám 3 *. ()

tba4u

Série Jak si nepodělat život je za mě mimořádná. Česká televize to s vlastní tvorbou moc nepřehání, což je škoda, a vzhledem k jejímu rozpočtu trochu skandál, ale to je jiný příběh. Na druhé straně je skvělé, že dává vzniknout dílkům, jako je tahle minisérie. Tereza Kopáčová dokáže přimět hezkou ženskou, aby nabrala váhu a nechala si udělat kolem očí cirkus, a ještě hrála ženu, která si opanuje okolí, protože má pocit, že bez ní se Země zastaví...a přesto s touhle hrdinkou příběh prožíváte, fandíte jí...protože je to skvěle napsaný, protože skvělá Tereza Brodská...a protože je to celý díky tomu hodně uvěřitelný a uchopitelný. Filmové profese vás od příběhu neruší, protože jsou všechny skvěle odvedený. Obě dívky v rolích dcer jsou fantastický. Pro mě trochu slabší Vasil Fridrich, a trochu těžkopádné scény s psychoterapeutkou (Jitka Schneiderová), ale celkově film, který jsem slupnul jak malinu, a jsem rád, že vzniknul. ()

Hanka_M

Byť je to nejslabší ze všech čtyřech dílů, není ti vyloženě špatný film. Nellis celkem typická ve svém rukopisu, Brodská ve formě, byť by to mohl být celkem zaměnitelný TV film. Režijně spíše uniformní, ovšem zajímavé svým hereckým obsazením (Fridrich, Skopalová, Sitek, Žáčková). ()

Zdenka23

Velmi dobře vystavený, psychologický film s ústřední myšlenkou, jak se naučit být pravdivý sám k sobě. Velmi dobře zpracovaná ženská témata, týkající se stárnutí, lpění mít vše pod kontrolou, nebo důvěrný kontakt s dcerami. Konec tak zvláštně vyšumí, ale líbí se mi závěrečná myšlenka, že prachy nejsou všechno. Dřív jsem nebyla fanouškem Brodské, nyní musím její herecký výkon opravdu vyzdvihnout, jak báječně, roli unavené a neurotické Dany vystavěla. Též dobrý herecký výkon terapeutky Sneiderové. Ostatní herecké výkony průměrné. Miluju filmy, na kterých se podílí Nellis, tento není její top ale rozhodně stojí za shlédnutí. ()