Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (Cinemart)

Clodman odpad!

No větší sračku jsem za posledních 5 let neviděl. Komediodrama absolutne mimo výseč. Panebože. Ještě, že jsem na to nešel do kina. ()

GrooteLulu

taková česká tarantinovka.. 3 hvězdy za autogramiádu na MFFKV... ale jinak nuda po čase i s hlavními protagonisty, ale to je jen můj názor.. ()

Dodge-I

Jooo to je tak, kdyz si nekdo vezme spravedlnost do vlastnich rukou :-D Tady v prijemne nadsazce - a ta trocha morality se dala celkem unest... Bylo proc a cemu se smat, ikdyz z toho obcas behal mraz po zadech - kolik je takovych nejen zahradkarskych kolonii a Machu.... ()

io.

Dost naivní, ale pobavilo. Za shlédnutí to stojí i když nejde o žádné veledílo. Je dost pravděpodobné, že kdyby hlavní roli nevzala paní Janžurová, že by to byl docela propadák. ()

Redyx1

Popravdě mě tento film zklamal.Zajímavě vyhlížející scénář se zvrtnul na průměrné dílko,kde se hodinu vlastně nic neděje a začne to gradovat až v posledních 20 minutách.Výborný výkon Ivy Janžurové i Martina Hofmanna zastíní celkem laciný příběh a vrcholem trapnosti je obsazení do menši roličky biatlonistku G.Koukalovou. ()

altumm

Některé situace jsou až příliš absurdní, ale musím říct, že jsem se bavil. A herecké obsazení Janžurová, Hofmann, Liška.. bez výhrad. ()

Maskati

Vynikající! Pobavil jsem se. Nezkoumám logičnost nebo nelogičnost scénáře, ale je pro mě důležité poselství filmu a komediální parketa. Nakonec super recept jak zatočit s takovými Dalíky, Janoušky, Rittigy a Nováky, když na ně česká justice nestačí.Bravo, pane Bajgar! 👍👍👍 ()

kepejo

Už od začátku filmu si říkám, to je mi nějaké povědomé ale.. No jasně ono se to natáčelo tam kde seriál Přístav. Zpočátku to byla trochu nuda ale asi po 30 minutách se to začínalo rozjíždět a konec byl opravdu vtipný, sice logika se z filmu úplně vytratila, ale zábavné to na české poměry bylo. Alespoň se u nás točí i trochu jiný žánr než romantická komedie. ()

HanaZ

Minimálně za "automobranu"bod navrch a jinak: Janžurce to pořád hraje, naštěstí nepotvrdila obavu ze zjevené tetiny, s brokovnicí a větou "Ano, na to vy se spoléháte,že se normání lidé nebudou bránit" byla naprosto příčetná. Liška si vystřihl mukla, který ví, zač je tomu v krimu loket, holky, který postupně (nebo skoro naráz) daly bossovi Hofmanovi, protože "on pak zachraňuje" si byly taky vědomy svého podílu na situaci, takže černá komedie (fakt nečekejte sociální drama a jeho řešení...) příjemně gradovala a dialogy neměly chybu... Za srdce chytla umírající Holubová, kvůli které se zápletka rozvinula, dala příběhu punc nevyřčeného universa, že spravedlnost je stejně v úplně jiných rukách... ()

Kyberswat

sladko nudná česká komedie, která se však dotýká docela zajímavých dnešních témat : ať už to že zemi řídí mafiáni prostřednictvím úplatků a ve spolupráci s úředníky, nebo osud důchodců kterých je v ČR poměrně hodně a jejich životu a jejich osobám se vlastně nikdo nevěnuje. mně se to líbilo, a doporučil bych to jako relaxační film ke sklence bílého. navíc spousta srandy a známých českých herců. ()

Zaks

Približne do polovice filmu to bola sociálna nuda, ale po príchode teroristky do domu hlavného mafiána sa situácia zmenila v brutálnu komédiu a až do konca to už bolo zábavné. ()

aragonit

Podle mně, mnoha lidmi podceňovaný film, který nastavuje nemilosrdně zrcadlo dnešní společnosti, prosáklé skrz naskrz materiálními hodnotami, touhou po moci, ovládat a pošlapat své protivníky a všechny slabší jedince. Zároveň, ukazuje bezmoc slabých , bezmocných lidí, kteří v tomto systému bez spolupráce s dalšími, nemají šanci uspět, film je podle mně hlubokým poselstvím o odvaze těch nejslabších, vůči zdánlivě nedotknutelnému systému a konkrétním bezohledným lidem.Přesto že je to drsný odraz v zrcadle, film neztrácí vtip, což je u filmů, kde střílí a dokonce dojde ke zranění či smrti, velmi zřídkavé a podle mně i cenné.Tento film vybočuje z šedého průměru porevoluční kinematografie svou upřímností,humorem a celkově povedených příběhem i hereckými projevy hlavních hrdinů, Pavel Liška Iva Janžurová. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)