Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (Cinemart)

pafka

Iva Janzurova je hvezda prvni velikosti, to vime uz ctyricet let. Takze pro ni nebyl problem ustat bez ztraty kyticky hlavni roli v tomto filmu. Martin Hofmann ovsem potvrdil svuj tah na branu zapornou roli, kde byl skutecne zaporak jako noha. Prubeh filmu vlastne v pohode az do dvou divadelnich chvil, kdy vsichni stoji dokola a vymenuji si repliky. Sice vtipne, ale do filmu je to malo a dramatizace tady ustrnula v divadelnich kulisach. Vsichni herci to dali, ovsem dokupy to bylo tak moc odtrzene od mozne reality, ze to proste moc zaskripalo. Ovsem rozhodne cesky nadprumer. ()

Mamutol

Tak to sečteme ... jedna hvězda za paní Janžurovou (klobouk dolů za její výkon), druhá hvězda za hudbu (sice to bylo na hranici kopie ze známých westernů), třetí hvězda za perfektní rozborky a reálný trénink se zbraněmi a ta čtvrtá hvězda za lehce Tarantinovské pojetí... Spokojenost. ()

DanielP.

Opravdu jsem čekal propadák, ale nakonec jsem se dobře pobavil a kupodivu na české poměry, to neztrácelo šmrnc, rychlost ani se nemotal děj. Pěkně se to drželo linky. Takže za mě dobrý :) ()

Kinofil

|| 12+ || Česká Televize || Rozpočet: 24 mil. Kč || ČR: 27 315 436 Kč - Návštěvnost: 196 512 || Tak pohodovému jsem to nečekal. Námět zněl všelijak a nevěřil jsem mu, že by ho dokázal tuzemská produkce dobře zpracovat. Opak je pravdou. Námět má hloubku, herci si svoje postavy užívají, humor je správně černý a překvapivě povedená hudba. Nejvíc to tu paradoxně táhne Hofman než Janžurka, jenž dokazuje, že po Mostu a Ženách má znovu slušně našlápnuto. Málo kdy to u českého filmu říkám, ale snesl bych i 2h. Nebýt slabé technické stránky, za kterou nemůže Bajgar, ale vylízaná komise pro rozvoj kinematografie, která přiklepne 80 mega na nudnou historickou číčovinu (zdravím Palacha a Miladu) a 24 míčů na ambiciózní komedii jako je tahle. Naštěstí se všichni na place snažili jako by to 80 mega stálo a naservírovali nám druhou nejlepší komedii roku. 80%. ()

srolyma

Po amerických (Eastwood) a britských (Caine) senior revenge je tu sice s odstupem, ale o to nečekaněji česká story o důchodkyni, která se nechce smířit s nespravedlností světa kolem sebe a bere do rukou zbraň. Na rozdíl od výše jmenovaných nemá za sebou žádný armádní výcvik v ČSLA, takže je spíše neohrabaná než smrtící, ale o to je to celé zábavnější. Ale jak! Takovou kombinaci svěrákovsky laskavého, havlovsky absurdního a tarantinovsky černého humoru aby jeden pohledal. Herecky rovněž výborné, já osobně bych vyzvedl Hofmanna, který sice hraje pořád to samé, ale sem to vyloženě sedlo. Pro mě naprosto nečekané překvapení a jedna z nejzábavnějších českých komedií posledních let. ()

Mitch196156

Hm, tak nic. To byla ale.. Ok, nemám rád western a nerozhodnost mezi vážností a parodií. A to jsou hlavní problémy, které s tímto filmem mám. První čtvrtina je vážná, plná frustrace a bezpráví. Druhá je divný mezi žánrový přechod, kdy jsem přemýšlel hlavně nad tím, jestli to přetrpět a nebo vypnout. Třetí je zábavná, parodická, vtipně ulítlá blbost. A přesně takový měl být celý film. Takový český Deadpool a bylo by to boží. :) A poslední čtvrtka je taková patlanina všeho co bylo předtím. ()

xtomyx

Vůbec jsem netušil, že to bude tak moc zábavné a hlavně na české poměry skvělé. Po pracovním víkendu moc vhodná podívaná. Má to svůj styl, humor, drzost, gradaci, herci, hudba i trocha drama. Je vidět, že i to natáčení muselo být hodně náročný na udržení koncentrace, já osobně jsem se moc bavil. Klobouk dolů před všemi, co si nenačůrali do gatí. Janžurka s brokovnicí, kdo by to řekl, že se to stane :D ()

PamelaJJK

Přes první třetinu filmu (cca do okamžiku, než se postava paní Janžurové začne připravovat k činu) mi tato komedie moc neseděla. Pak si to ale sedlo a zbytek Teroristky byl OK. Není to psychodrama, abych přemýšlel o zlu, větším zlu a způsobu jak zlo zastavit. Je to oddychovka, kde exceluje trio Iva Janžurová, Martin Hofmann a Pavel Liška. Ostatní jsou jen "nepodstatný kompars" (ač třeba sexy v případě starostky Tatiany Dykové). Nemíním spekulovat a přemýšlet o vymahatelnosti práva a braní práva do vlastních rukou. Prostě to přijímám tak, jak nám to tvůrci naservírovali. Je to jejich pohled. A tak je třeba to vnímat. Každopádně si myslím, že korupce v samosprávách a dlouhoprstost místních "mafiánů" tu byla, je a bude a musí se s tím "bojovat". Ale zpět přímo k filmu. Je to hezky natočená nadsázka plná nadhledu, Janžurka charismatická, Hofmann v roli záporáka naprosto dokonalý a Liška odzbrojující (tak i tak) a perfektní. Neurážející hudební doprovod, fajn kamera i lokace, takže prostě spokojenost. ()

dsaiko odpad!

Utrpení, zmar, beznaděj. Kdybych mohl jít v hodnocení do mínusu, rád bych šel. Slibuji, že na cokoliv, pod čím je podepsaná naše bolševická ČT už se nikdy dívat nebudu. Co to bylo? Každý dialog jsem protrpěl, čím dýl se trapnost filmu natahovala, tím víc jsem si rval vlasy a na závěr už jsem se jen v křeči svíjel po podlaze a neměl sílu k tomuto veledílu zvednou oči. Ona to vlastně nakonec opravdu byla tragikomedie. Komedie o tragické současné filmové tvorbě. ()

sorrow

Podprůměrná komedie, ani Janžurová to nijak nezachránila. Pokus o černou komedii, která v určitých momentech působila až trapně. Režisér chtěl film okořenit o další hvězdu, a tak přizval Gabrielu Koukalovou, neměl v ní ale zase až tak moc důvěry, proto ji pro jistotu nenechal říci ani jedno slovo a Gabriela Koukalová tak mohla projevit svůj herecký „talent“ jen opravdu přihlouplým koukáním… Další český film, který je předurčen k rychlému zapomenutí. ()

Misoponia

Jedna hvězda za scénu v Machově vile, jinak to byl paskvil (Koukalová proč, děsná hudba proč, scéna s cyklisty proč?). Bohužel zmrvený dobrý námět. ()

jungewolf

Celkem dobrá černá komedie : 4 * 65 %. Zajímavost : natáčelo se v jedné zahradní kolonii v okolí Prahy, na březích Berounky. ()

koza3

Začátek byl takový odpadní, kdy tomu mlčící Koukalová dala korunu, ale někde v půlce se začaly objevovat perloidní hlášky a cítil jsem v tom snahu o takovou tu tarantinovskou dialogovou bombu. Moc se to nepovedlo a pasáž s vytaženýma bouchačkama byla až moc přetažená, ale mělo to svoje kouzlo a témata k zamyšlení. ()

walkingdead

První polovina celkem nudná, ale od chvíle, kdy začne přepadení v mafiánově domě, se z filmu stává docela slušná absurdní černá komedie, kterou pak korunuje úplný závěr. Plus je, že všem podstatným hercům jejich role dobře padly. ()

wowylgu313

Tý jo. Chybělo opravdu málo a picnul bych tam čtyry hvězdy. ;-) takhle dávám úctyhodných 65-70% ... ;) na poměry českých novodobějších komedií je tato ta zábavnější. Příběh nebyl až tak moc "trapný" jednoduše zápletka dávala smysl. Zábava tu rozhodně byla. Herecké obsazení víc než super a dokonce pozor i velmi dobře zahrané. Kdyby aspoň polovina dnes vycházejících komedii byla na tomhle nadprůměru bylo by to boží. Jenže bohužel no ... ;-) ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)