Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

hEROic

Parádní nápad a místy skvělou atmosféru naprosto zašlapává do země těžko uvěřitelné chování postav. Normálně tohle vůbec neřeším, ale zde mě to fakt štvalo, hodně. Jinak ale fajn nenáročné pokoukání. 70% ()

helloween93

Opravdu hrozně ale hrozně moc mi tenhle film nebavil. Přitom Emily Blunt mám rád, filmy s invazí na Zemi taktéž, ale Quiet Place mi tím rodinným pojetím vůbec nechutnalo a na film jsem koukal po částech asi týden. Posledních dvacet minut jakž takž zachraňuje první brutálně nudnou hodinu. Pro Paramount nečekaný hit, který byl v roce 2018 přehypovaný. 2* ()

animario

Začnu plusy..Krasinskiho civilní režie,výběr lokací,sympatická (a skutečná) herečka Emily Blunt, minimalismus, atmosféra a porod s monstrem za zády. Mínusem je, že k většině situací, včetně tragický v úvodu,nemuselo vůbec dojít a občas působily samoúčelně (kdo sakra přibil ten hřebík do schodu zespod? atd.). Ve finále bylo krizovejch zvratů trochu moc (prasklý potrubí a potopa na jedný straně,děcka tonoucí v sile na druhý..mezi tím vším John,kterej si proto zapomene vzít brokovnici,která by mu možná zachránila život a dostali by se z toho,kdo ví..). I přes několik logických lapsů je to ale bezesporu velice dobře natočenej horror/thriller s emzákama a skvěle budovanou atmosférou. 3,5* ()

Lyžař

Nelogickych a nevysvetlenych veci je tady fakt kupa. Evidentne se tim tvurci netrapili. Mrsky byly docela propracovane co do postavy a ksichtu :) Dokonce v titulkach probehl Michael Bay. Jinak ale spis nicim nevycnivajici snimek..me 3 hvezdy jsou 50%.... ()

Kopi1

Super napětí a atmosféra, dobrý nápad a výborné provedení. Emily Blunt zde podala neskutečný výkon, ale i John byl dobrý a jakožto nezkušený režisér si vedl skvěle. Nerozumím ale, proč v takovéto době mít dítě. Jinak dobrý nápady na přežití (písek, světla, atd.). Jakožto odpůrce hororů mě tohle bavilo a těším se, co si na nás John přichystá v pokračování. Spoiler: sebeobětavost se ve filmech jen tak nevidí, takže velmi cením toto rozhodnutí. ()

Rathalos

Tiche miesto je horor s velmi dobrym nametom,skvelou atmosferou,napatim,sympatickym hereckym obsadenim a priserou,ktora je fakt odporna i odstrasujuca uz len tym neprijemnym zvukom,co vydava,cize plny pocet to isti...:-) ()

domirovec

Místy děsivé, místy zvláštní, místy nudné, místy emotivní.. většinou však spíš tiché. Tiché místo je film u kterého divák prostě musí být ticho, jinak si nevychutná tu skvělou atmošku, kterou mu film předá.. Já tedy nevím proč, ale úplně jsem se nebál, spíše jsem skoro spadl ze stoličky, když jedna z hlavních postav, Evelyn šlápla bosou nohou na hřebík, který pitomě čouhal ze starých, ztrouchnivělých schodů, vedoucích do nějakýho sklepa.. no a to už vůbec nepočítám scénu, ve které se rodí ve vaně.. No každopádně mimo tohle všechno Tiché místo divákům úplně bez jakýchkoliv problémů naservíruje skvělé postavy, atmosféru a pěkný fešácký monstrum! :) 4/5 ()

massdonfel

Musím říci, že toto je trochu "mix bag" Skvělé dech beroucí a napjaté scény střídá několik minut naprosto ničeho. Celkový dojem s filmu je pozitivní, ale na rovinu být na tom v kině. Tak bych se bez možností dělat jiné věci asi nudil.. Bohužel ale musím zmíňit to, že ukázat na denním světle tu příšeru v prvních pár minutách zabilo dost představivost.. 6/10 ()

MickeyStuma

V postapokalyptickém světě jsou lidé nuceni žít v naprostém tichu, neboť sebemenší hluk přiláká stvoření z velmi citlivým sluchem, které okamžitě zaútočí. Další žánrový zářez postapokalyptického  světa s klasickou šablonou, avšak se zajímavým námětem, který byl využit, takříkajíc, v rámci svých možností. Možná nejednoho diváka napadne, že když tedy musí být naprosté ticho, nebude zde projeveno jediné mluvené slovo, tudíž snímek bude něco jako němý film. Kupodivu, není tomu tak, i když je samozřejmě jasné, že příběh je daleko více odvyprávěn obrazem než dialogy. Postavy jsou ucelené a mají v sobě určitou reálnou sílu. Děj jako obvykle sleduje jednu určitou rodinu a její počínání, avšak neobvyklé naopak je, že každý člen rodiny má svůj vlastní vypravěčský příběh. Ty jsou všechny realizované a všechny dohromady také nakonec vyvrcholí v emocionálním dějovým zakončení. Scénář je ve svém smyslu vcelku pevný, ale to neznamená, že se ani zde neobjevují nějaké ty chybičky.  Kdo je hlučný umírá, kdo zůstane potichu, má šanci, že zažije další východ Slunce. Nic víc, nic míň. Snímek svůj potenciál má, ale jestli se vryje do paměti, právě vlivem ohromné filmové konkurence z postapokalyptického prostředí, je otázkou.     80% ()

mala_kea

Bravurní práce se stavbou atmosféry a zvukem, resp. v tomto případě spíše tichem. Nechybí pár odvážných a šťavnatých momentů, ale veskrze nic originálního, jen další variace mysteriózních dystopických "monster" post-apo scifi, kde se něco zásadního pokazilo a lidstvo neví kudy kam. Krasinski určitě není obyčejný rutinnér a má potenciál, ale na koloběžce prostě Tour de France nezajedeš. Příští film věřím, že bude ambicióznější namísto hororové jednohubky. ()

Jíha

SPOILERY: Španělský pošahanec Bogliano natočil horror Sudor frío (2010), který má ještě potrhlejší gimmick: kdosi natře oběti nitroglycerínem a začne je strašit, oběti se začnou potit hrůzou, ale pozor, na zem nesmí spadnout ani kapka potu, jinak výbuch! A přitom takovej horror není zdaleka tolik pohoršující, jako stupňující se příval blbostí, který nabízí A Quiet Place. Vytvořit jejich katalog by však mohlo být zábavou samo o sobě a jsem zvědavý na druhý díl, přistoupím k němu jinak a jistě to bude dobré. 65 %. Edit: Druhej díl je jenom více toho samého s nějakým tím patosem navrch. Meh. ()

Sarinka.luc

Pre mna zatial tohtorocne Get out. John Krasinski aj Jordan Peele dokazali, ze komedia nema od hororu prilis daleko. Osviezujuce spracovanie mimozemskej invazie, kde priserky sice nic nevidia, ale zato len maly zvuk sposobi, ze si vas daju na veceru a je im uplne jedno, ci ten zvuk sposobi clovek alebo zviera. Na velke vysvetlovanie, ako a co sa stalo, zabudnite. Hned v prvom zabere sa ocitame v dni 89, co ale vobec nie je na skodu a o nic neprideme. Vsetci herci podavaju fantasticke herecke vykony bez slov a prostrednictom posunkovej reci, kedze vo filme sa rozprava velmi sporadicky. Prva polovica ma pomalsie tempo a sustreduje sa na ich kazdodenny zivot v tichu a druha sa rozbehne a nezastavi. Postavy sa nespravaju hlupo, prisery vyzeraju super a nemihnu sa v obraze, ale mozeme si ich naplno vychutnat. Tip: Cim mensi pocet navstevnikov v kinosale, tym lepsi zazitok. Mozu vam film pekne skazit. ()

CharlieSs

Jasně no. Tenhle film ne každému sedne. A mě zrovna moc nesedl, asi proto, že nemusím němé filmy, přestože tady je to jasná pointa. Ale stejně. Všeobecně, ne úplně mi tahle věc sedla. Na konci to ale bylo solidně napínavé a taky mi to utrhlo srdce... ()

michald99

Quiet Place dokáže ohromit novou formou vyprávění, díky které tvoří poměrně stísněnou atmosféru. Dobře pracuje s motivem "cekni a zemřeš", ze kterého čerpá hororové prvky, a překvapuje kreativitou, se kterou se ústřední rodina zhošťuje situace. I způsob, jakým byly pojaty příšerky, mi přišel sympatický a přestože se u nich objevují menší logické trhlinky typu "jak mohly slyšet tohle když neslyšely tamto", není problém se přes ně přenést a užít si filmové porno, které Krasinski servíruje zejména první polovinou filmu. ||80%|| ()

Waldir

Takto to vyzerá, ak je film brilantne zvládnutý po režisérskej, scenáristickej a audiovizuálnej stránke, kedy doslova a dopísmena celá sála tŕpne a v najväčšej tichosti sleduje dianie na plátne. Naozaj extrémna pochvala najmä za prácu so zvukom, ktorá by si bez pochýb zaslúžila akademické uznanie. Herecká zostava, bez výnimky, maximálne presvedčivá a uveriteľná, v prípadoch kedy sa dostanú do nepríjemných situácii (čo je v tomto prípade hojne) vám na ich osude bude skutočne záležať. A to je to čo robí z Quiet Place tak super horor (ak sa to tak vôbec dá označiť?). Tiché miesto si v prvom rade zakladá na tom, že je to dráma o rodine, ktorá sa snaží prežiť a udržať pokope, za daných podmienok, a až v druhom rade je to akýsi post-apokalyptický film. V konečnom dôsledku, to nie je nič prelomové, čo by človek už nemohol vidieť, avšak fanúšika sci-fi hororov z minulého storočia to náramne poteší, obzvlášť v súčastnosti, kedy sa točia horory aké sa točia. Našťastie sa to v poslednej dobe dosť mení a vyvíja a Quiet Place jednoznačne kúsok, ktorý k tomu dopomáha a určite sa radí medzi to najlepšie tohto roka, nie len vo svojom hororovom žánri. ()

Dimo

No, konečně zase něco, co ukáže, že hororový žánr není tak v háji, jak by se mohlo zdát. Máme tu snímek, který vás zařeže do sedačky a už hned v počátku ukáže, že o rodinnou tichou idylku určitě nepůjde. Nakonec syndrom hrdinství zaúčinkuje do značné výše, takže o nemilosrdnou vyhlazovačku nejde. Spíše o napínavější verzi Toma a Jerryho, takže je celkem jasné, kdo komu nakope jistou část těla (a prdel to není). Velice originální, rychle odsýpající a nezvykle tiché dílko, byť přinášející do ztichlého kina nečekaně vtipné momenty, typu "lekni se, když otvírám pivo". ()

PEZ

Nakoniec je to rodinný film. :) V pohode, len o trošku menej hororový ako som čakal. Čo nie je nevyhnutne na škodu. Tiché scény boli fajn, pripomenulo mi to staršie filmy. Herci fajn, monštrá priemer, zážitok mierný nadpriemer. "Pôrodná" scéna bola chrumkavá, ešte aj tá s vodou v dome. Škoda, že takých nebolo viac. Taká dobrá jednohubka, akurát ku koncu sa už nakopilo dosť nelogizmov. Celkovo fajn, aspoň trochu iný film ako 90% ostatných. 7/10 PS: John Krasinski a Emily Blunt sú manželmi aj v skutočnosti a majú spolu dve deti. :) [#23/2018] ()

Torpid

Krasinski má charisma/což byl objev/, Blunt je vynikající a krásná /což objev nebyl/, dobře obsazená byla i nejstarší dcerka. Originálně stavěné napětí, kdy se jako divák děsíte jakéhokoli zvuku a celá vaše pozornost se koncentruje pouze na vizuální vyprávění, které je velmi slušně řemeslně zvládnuté. Skvělé intro, několik velmi dobrých scén a tím to pozitivní končí. Především vnitřní logika vystavěného světa a jednání postav jdou postupem času sešupem přímo do téměř trashového finále. Pokud zrovna tohle v hororech neřešíte, možná i opětkujete. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu