Poručík Web Smith (Wesley Snipes), styčný důstojník policejního komisařství v Los Angeles, je povolán, aby vyšetřil vraždu mladé ženy v zasedací síni správní rady jedné japonské společnosti. Tajemným telefonátem naváže kontakt s podivnou přízračnou postavou - s detektivem Johnem Connorem (Sean Connery), o němž se říká, že je pod vlivem Japonců. Web zjišťuje, že Connor je člověk s velkou mocí. Společně pak vytvoří sehraný tým, který bude prověřen až na pokraj svých možností. Čím více pronikají do záhady tajemné vraždy, tím více pronikají jejich krvavá tajemství do nich samých. Každý úder srdce je přibližuje k novému světu a osudové zhoubě. (Bontonfilm)

Triple H

Kniha je podstatne lepšia a zaujímavejšia. Film upustil od jej kontroverzného, negatívneho vykreslenia Japoncov a ich spôsobu obchodovania alebo vnímania ostatných kultúr. Je to škoda, lebo práve to dodávalo knihe ten správny drajv. Herci ujdú. Vraha a jeho totožnosť však rozhodne meniť nemali. ()

lennyd

Detektiv Web Smith (Wesley Snipes) vyšetřuje smrt mladé ženy v zasedací místnosti velké japonské korporace. Už od počátku ale vyšetřování provází spousta otázek, a tak mu na pomoc přichází tajemný detektiv John Connor (Sean Connery), odborník na japonskou kulturu. Společně musí rozvázat pletenec lží, výmluv a politických intrik, než se dostanou k samotnému pachateli hrůzného činu ... Film nabízí vcelku zajímavý pohled do nitra vysoké politiky (senátor vysvětluje, svoji otočku o 180 stupňů) ale i velkých korporací, s nádechem japonské kultury. Do tří čtvrtin filmu nemám větších námitek, ale poslední půl hodinka to bohužel úplně zabila. Vyřešit celý případ tak, že budu doufat, že se vrah složí a sám přizná? Navíc asi Kaufmanovi přišlo ve filmu málo akce, musel v posledních minutách do filmu prásknout alespoň jeden souboj Snipes a Connery vs. desítka japonských zabijáků. Taktéž si myslím, že šlo více využít z postavy Steve Buscemiho .. ()

noriaki

Z kraje osmdesátek a na začátku devadesátek měli Američani z Japonského ekonomického vzestupu regulérní strach. V tuto dobu to totiž vypadalo, že se Země vycházejícího slunce stane technologickou supervelmocí s dominantním kulturním vlivem. Tato vize se přelila do několika filmů, pár knížek, reálií kyberpunku a příruček marketingu. Děj knihy Michaela Crichtona působí jako z blízké budoucnosti, v níž se tato realita opravdu zhmotnila. Philip Kaufman proto vtiskl filmu ambivalentní atmosféru dystopie i přitažlivosti, jíž se mohl pochlubit i Blade Runner. To je ovšem skoro to jediné, co je na něm zajímavé. Pátrání mě nezaujalo a postavy mi k srdci nepřirostly - kromě tajemného Johna Connora. Tahle adaptace měla být údernější. ()

JohnSmith

Z počátku to vypadalo na hodně zajímavý thriller s mnohými podezřelými a cizí kulturou. Pak začal být film až moc předvídatelný a ačkoli je výborně obsazený, stal se z něj jen průměrný thriller. ()

klima777

Pro Rising Sun mám značnou slabost. Yakuza; Kodo (jejich znak se dokonce objevil nad vchodem do sídla japonské korporace) bušící do taiko, jako by byly srdcem Vycházejícího slunce; noblesní Connery; Wesley Snipes, na něhož se dobře kouká; Ray Wise v roli padoucha (už zase); trocha intrik; snaha o přiblížení japonské kultury a moc milý happy end (tak tohle je romantika?... každý má prostě nějaké zranitelné místo). Vážně pěkná a chytrá záležitost. Láskyplných 3,5* (s odřenýma ušima). ()

Aqualung

Burani v americké kriminálce, vždy brilantní, a zde ušlechtilý Connery, tedy Connor a učící se a vyučovaný detektiv. To vše mírně namočeno v rasistické omáčce, kterou si táhnou amíci vůči Japoncům od 2.války.Naproti tomu kultivovaní Japonci s neméně vysokým intelektem.Jde o zajímavou konfrontaci dvou náhledů na svět, obecně dvou kultur.Oděno pak je vše do akční zápletky, která sama o sobě zajímavá není.Já spíše sledoval sondu do japonské kultury,A autorům filmu i hercům se to povedlo velmi dobře.Hodnotím nad průměr. ()

kenkaku

Od Jurského Parku jsem se zařekl, že nebudu číst předlohy které napsal Crichton před tím než uvidím film. A vyplatilo se. Jak Jurský park zprzněný rukou Spielbergovou nemám rád tak se mi Vycházející slunce líbí. Uznávám že za to může hodně fakt že se děj motá kolem Japonské kultury, hraje tam sir Connery a celkem slušný Wesley Snipes a ve finále celkem hezky koketuje s technologickým pokrokem (prostě Crichton...). Tedy zajímavé téma, zajímavě zpracované a dobře obsazené. ()

SG-1

"Jó... vražda. Jasná šest jednička. Běloška, asi 25 let. Leží na zádech v zasedačce na stole jako kus suši." -poručík Graham- ()

dopita

No tady někdo pořádně zprznil výtečnej román. Knihu jsem četl před několika lety a pamatuju si ji pořád, zatímco z filmu po pár hodinách nevim nic. Ani Connery nic nezachránil. Bída s nouzí. ()

cab

Vysetrovani podivne vrazdy mlade zeny, ktera byla nasilne usmrcena v budove patrici velke japonske spolecnosti, je svereno do rukou dvema navzajem se diametralne lisicim vysetrovatelum. Dobry thriller za 70% ()

Bohemák

U tohohle filmu nezkoušejte žehlit nebo mýt nádobí. Raději pilně sledujte, protože je napsán tak obstojně, že vyžaduje určité soustředění. Jinak ale naprosto nic nového pod sluncem. ()

F.W.Colqhoun

Japonská čtvrť, která končí Velkými nesnázemi v Malém Japonsku. Philip Kaufman by asi býval rád držel Crichtonovu předlohu v rovině decentního, mrazivého thrilleru a film jím první dvě třetiny času vícero méněro je. Nepřehledné prostředí japonské korporace, japonských způsobů, japonských obchodních taktik a nejen japonských sexuálních libůstek produkuje specifické xenofobní napětí. Těžko říct, jestli to byla tvůrčí volba, že se ke slovu v určitém okamžiku dostává "akce" a zdařile budovaná atmosféra a la Polanskiho klasika (rozuměj: není jisté, o co tu vlastně jde) se poroučí okamžitě do prdele. Jistou záruku diváckého potěšení přetrvávajícího až do konce představuje kromě dalších hereckých es Steve Buscemi a Raye Wise samozřejmě Connery v modu You Only Live Twice, přestože nutit ho v pokročilém věku do bojových scén po boku namachrovaného Snipese je stejně nefér, jako chtít po Snipesovi produkovat ve stínu ex-Bonda charisma. Film, který na mě už v útlém věku v kině udělal značný dojem (kozy! šoustání! škrcení!), který mohl být pro dospělé publikum jen při troše producentské blahovůle daleko lepší. ()

derryl

Je velmi dobré film vidět. Je však otázka, zda nemohl být lépe natočen i zahrán. To nechť posoudí čas. ()

conery1

Stret dvoch kultúr. Jedna nerozumie druhej, ale obe chcú s toho " vytrieskať " čo najviac. Japonsko, kde ľudia sú oddaní nadriadeným a U.S.A. kde ľudia sú oddaní peniazom. Film som videl hlavne pre Conneryho, s ktorého sršala vitalita a charizma ako z máloktorého herca dlhé roky a Keitela, ktorý ma svojim hereckým výkonom vždy presvedčí. Príbeh má veľmi silné stránky a tendenciu pomaly ich ku koncu opúšťať až k naivným scénam asi pre amerického diváka. Čo chcel film povedať je načrtnuté hneď na začiatku, keď sa slnko ( symbol Japonska ) pomaly mení na dieru s ktorej vychádzajú mravce ( ich priemyselná expanzia ) a v zápätí na dieru stupí konské kopyto. ()

mira007

Wesley Snipes jako policajt, který vyšetřuje vraždu mladé dívky v komunitě japonských byznysmanů. Jako odborný poradce přes asijskou kulturu je přizván Sean Connery a do poloviny to vypadá jako zajímavá originální temná kriminálka s kulturním pronikání do tajů mysteriózní japonské kultury a pak se z toho stane spíš podprůměrná americká akční taškařice. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku