Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Ryuuhei

Jsem rád, že se v roce 2020 ještě natáčí podobné nenáročné komedie! Zde celkem zajímavě sofistikovaný souboj dědy a vnuka. Hrozně mě překvapilo ztvárnění oněho dědy fantastickým De Nirem - o filmu jsem si nic dopředu nezjišťoval a sledoval jej naprosto naslepo. A jakmile na scénu nastoupila i Uma Thurman, hned jsem měl jasno, že tohle prostě nemůže být špatný film! A nebyl. Potyčka, byť sebevíc hloupě znějící v popisu obsahu, byla opravdu promyšlená a několikrát jsem se vážně dobře zasmál - a to se jinak moc nesměju. Vše bylo samozřejmě naskriptované a mírně absurdní, ale o to větší zábava to byla - nemohl jsem se dočkat, s jakou pastí oba výtečníci přijdou příště! Vyvrbení děje očekávané, ale příjemné. Jo, musím říct, že jsem si tuhle komedii, kde se mydlí stará a mladá generace, překvapivě užil! ()

oveckaoa

Dokud se tam neponaučuje tak je to dobrá komedie , když se ponaučuje stojí to za starou belu. Vím, že to k rodinným komediím patří, ale tady mě to přijde tak na sílu dané, že tomu nevěřím. Vedlejší postavy jsou příšerné v čele s Walkenem, který je tak trapný , že jsem se styděl i za něho snad. Pořád je to lepší než minimálně 70 procent komedií kdy nějaká štětka chce zasunout (sice je to jiná odnož, ale počítám komedie jako celek) a cokoliv od Apatowa. 60 procent ()

Master19

Není to nikterak objevné téma, naopak téma a celý příběh je podle klasické šablony "chci to jak to bylo předtím" -> prozření -> návrat do stavu předtím -> "chci to jak to bylo potom". Některé vtípky byly přehnané a na důchodce na trampolíně jsem od Babovřesek vyloženě alergický. Přesto to má své kouzlo, herecky je to perfektně zvládnuté a pěkně se na to kouká a baví. ()

blackJag

"JSOU JAKO MALÍ VELOCIRAPTOŘI." Další důkaz postupného mělnění hereckého odkazu Roberta de Nira. A neobejdeme se bez toho, abychom pod toto smutné resumé nepodepsali i nebohého Walkena. Jsem možná bláhový, ale snad by pro takové veličiny bylo lepšího materiálu, koneckonců i v "pokleslém" žánru komedie - tady ale zase šlapeme vedle. Námět by šel slušně vytěžit, něco jako Sám doma v důchodu, přesto kam se divák podívá, tu najde jen obsahovou rutinu, režijní nedomrlost a herecký šum. 40% ()

m.a.t.o.

„Vojna nie je hra. To si myslia iba deti a generáli.“ Žiadna sláva, ale priznajme si, že Bobby De Niro hral aj v horších filmoch. Potešilo ma však hviezdne dôchodcovské obsadenie, na ktoré by sa dobre pozeralo, aj keby len sedeli v parku na lavičke a čumeli na psí výkal. I keď som skoro všetky tie „vtipné situácie“ už asi videl v iných filmoch, bez mučenia priznávam, že som sa pár krát z chuti zasmial (running joke s De Nirovým bimbasom). Takže ako oddychovka po ťažkom pracovnom dni je War with Grandpa vlastne celkom fajn. 40 %. P.S.: Uma Thurman má naozaj 50? V tom prípade dokážu hollywoodski plastickí chirurgovia robiť zázraky na počkanie ;) ()

blackkocour

Robert De Do Prdele. To jste se všichni zfotřili, že tomuhle dáváte nálepku dostatečné rodinné komedie? Okey, zřejmě každá velká herecká hvězda, jsi musela alespoň jednou v životě vyzkoušet herecký krach. Stallone si to nahrabal už v ranných devadesátkách, a Schwarzennegr byl až po uši v pokakaných plínkách, po role seržanta v Supersmradech. Na každého jednou přijde satanský kolo utrpení v neschopnýho agenta, kterého by měla ta stará legendární vojna odpojit s telefonního drátu. Děda, postrach ulice či Děda je kunda, je jen grotesktní, tupá a uzená bejkárna na sobotní dopoledne pro usmrkané nedonošence. Co si to udělal De Niro? Aspoň ty si mi zbyl! Nikdo nechce říct, že se Bobík nehodí do komedií, a to jsem velkým zastáncem, že Fotřiny jsou celkem dobré komedie. Uh, pokud si Tarantino za pár let, začne ze šatníku připravovat bílou čapicu a mejkapem si rostírat modrou šmoulíkovou barvu na tvář, tak na mým nočním stolku leží pistol, a doufám že nějaká milá duše za mnou osobně příjde, a dá mi tečku do čela. V pekle se mu ovděčím.. (Jinak, pár vtipných momentů se našlo, ale to jen díky dobrým hereckým esám, jinak by to nestálo ani za mou pozornost, která je poslední dobou, kvůli možnýmu Kovidu, přizpůsobena). ()

jefff

Ne, nedal jsem to ani do konce. Mohla to být fajn rodinná podívaná, kdyby to mělo víc nápadu a trochu propracovanější scénář. Takhle ne-e. ()

Hollohlaway

Obsazení je naštěstí bohaté a zajímavé, narozdíl od scénáře. Rodinná instantní nuda s dost nesmysly. Válka dědy s vnukem má pár nápadů, ale celou dobu to nevydrží. Málo šílené, málo humorné a ty děcka jsou dost nevýrazný. ()

giovanni3

Vcelku povedená komedie v které exceluje Robert De Niro. Není to nějaká úžasná podívaná, ale jako jednohubka proč ne. 3z5 ()

Soweek

Filmové scéna je velice vyschlá, takže jsem musel sáhnout i po něčem, po čem bych normálně nesáhnul. Když pominu, že se jedná o absolutní kravinu, což filmu se štítkem "rodinný" ještě lze odpustit, tak mě nejvíc bolelo dívat se na všechny ty ještě žijící herecké legendy, jak se na stará kolena zesměšňují tragickými hereckými výkony. ()

sedm.1

Bobby de Niro je božský herec, vlastně je to jeden z těch absolutně TOP herců vůbec, proto si ale při pohledu na jeho bohatou filmografii pokaždé říkám, proč měl, respektive pořád má, po celou svou kariéru potřebu se neustále upisovat filmům, které prostě nejsou hodny jeho jména. Zvláštní, ale prostě to tak je, a zrovna tato podívaná to potvrzuje, jelikož ať je to jak chce, tak nějaké vyšší kvalitativní úrovně rozhodně nedosahuje, ba co víc, ona nedosahuje ani alespoň té klasické funkční zábavy, jde spíš jen o takovou nevýraznou, tuctovou, rodinnou triviálnost, která měla těžit především z ústředního „souboje“ mezi vnukem a dědou, ale tvůrci v tomto ohledu naprosto vyhořeli, jelikož veškeré nástrahy a naschvály tu působí neskutečně naivně, nezábavně, ale především nenápaditě, což pak celý film dělá nudným a ničím není tento fakt oživen. Tudíž i veškeré vedlejší postavy působí nevýrazně a bez energie, spoustu scén pak navíc nelze označit jinak, než jako vrcholně trapné, emoce tu jsou jednoznačně mimo, stejně tak jako dramatizace vztahu mezi dědou a vnukem, no a závěrečný happyend snad nemusím ani komentovat, to je tradiční hollywoodský průjem bez efektu. Já zkrátka nevím, možná že jako opravdu nenáročná oddychovka to může na nějakou cílovou skupinu obecenstva zapůsobit, za mě to ale není nic, co by stálo za nějakou zásadnější pozornost, a to ani kvůli Bobbyho přítomnosti. ()

borec999

Jednoduchá, nenáročná rodinná komédia s De Nirom a pár ďalšími známymi hercami, pri ktorej sa deti zabavia a rodičia, resp. tí starší to v pohode prežijú. Z hľadiska humoru je toho vo filme dosť málo a film funguje najmä kvôli hercom, konkrétne De Nirovi, na ktorom celý film stojí a ďalších hercoch vo vedľajších úlohách(Uma Thurman,Chris Walken,Cheech Marin) ktorí boli taktiež výborní. Zamrzí, že do hlavnej úlohy chlapca nezohnali niekoho talentovanejšieho a výraznejšieho, pretože ten ktorý rolu nakoniec dostal podáva nanajvýš priemerný výkon. Ďalší z filmov, ktorí by sa do kina pravdepodobne nedostal, nebyť korony. Jemný nadpriemer a nenáročná oddychovka na 1 pozretie. 60% ()

Janega

Vyzeralo to na 3 hviezdy, no scéna privolania záchranky je sama o sebe na 5 hviezd. Fakt ma ten gag dostal. Ale inak som očakával prešpekulovanejšiu "vojnu", skrátka väčší masaker. Herci boli fajn a aj keď si starí hereckí veteráni uvedomovali, že ide len o lacnú zábavu, svoje role si užívajú. Čo však film zráža sú scény s tými dvoma sestrami, ktoré sú zbytočné, otravné a žiadnom prípade nie smiešne. ()

Milky.

Nudná pitomost pro rodinky s detma, vtipy na urovni TV nova pred 20ti lety. Uma bud prestala umet hrat nebo ji byl tenhle film uplne u prdele. A nedivim se ji, hodina a pul, kterou mi uz nikdo nevrati. Clovek se divi, ze to ma De Niro vubec zapotrebi. ()

filipvrbik

Moc vtipná a zábavná komedie se skvělým obsazením... Jasně, většina vtipů a gagů už tu byla případně se dala očekávat, ale pro mě i tak super zábava - a tak to má u komedie být...90% ()