V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen. (Cinemart)

JirkaKral

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Strašně mě bavil od začátku až do konce. Takový by měl být respekt k homosexualitě všude ve světě. Jako k něčemu normálnímu za co člověk nemůže. Sám jsem gay, a můj coming out nebyl lehký, ale všichni to začali taky respektovat. Tento film s pohledu gaye je fantastický. ()

Adelka123 odpad!

U tohoto filmu jsem měla podobně stísněné pocity jako při sledování těch filmů o dětské rakovině, Je to i můj život, Osmáci nepláčou a tak podobně... A Simona mi bylo strašně líto.... Ale pak sem si uvědomila, že Simon nemá rakovinu, ale je jenom teplej, což by přeci neměla být řádná tragédie... A mám pocit, že takové pocity by ve mě ten film vyvolat neměl... Takže já mám filmy s gay tématikou moc ráda, ale tohle je sračka přátelé.... ()

Eleasari

Nejvíc mě na tomto snímku štve trailer. V něm jsme totiž nalákáni na zajímavý, originální a přesto relativně lehkovážný pohodový příběh s nějakým sdělením. Ve skutečnosti se však nejedná o nic jiného než typickou klišé slátaninu, "romantickou komedii", která sází jeden nedostatek vedle druhého. Klasická úmorná modern american high school atmosféra, všichni mají tři miliony peněz, děcka jezdí autem sem a tam, na nebi jen jediný mráček a tím jest closetted děcko. Tenhle (totálně ohranej) motiv už mě fakt nebaví, Simon si nezaslouží červenej rating ani za nic a čas který jsem jeho sledováním zabila považuju za zcela promarněnej. Lidem co by chtěli shlédnout kvalitní film o homosexualitě, problematickém sebepřijímání těchto lidí, ale itřeba i o romantické gay lásce, který dokonce i obsahuje sdělení, mohu doporučit například geniální "Call me by your name", zajímavé "As you are", roztomilé a lehké "Jongens" nebo dramatické "Free fall" a spoustu dalších.. Dvě hvězdičky přikládám pouze za decentní kameru, soundtrack a herecké výkony. ()

PoprockCZ

Love, Simon je sice celkem milý film, ovšem obsahuje opravdu mnoho klišé a především dost, z mého pohledu až trapných, rádoby americky vtipných momentů (viz. zástupce školy, chování Martina nebo postava již vyoutovaného gaye). Nebýt těchto prvků, byl by film sice scénářem ne zcela originální, ale vcelku ok meaningful snímek. Takto však z výsledku nemám příliš valný dojem, celé to na mě působí hrozně uměle a neosobně (z části snad i proto, že některé záběry vypadají spíš jak z reklamy na rodinu, tím jak jsou dokonale ploše nasvíceny bez náznaku jakékoli nedokonalosti na plati herců či obrazového šumu v pozadí - to je ale bohužel poslední dobou slabina téměř všech nových Netflix apod. filmů). Zkrátka hodnotné téma, ale bohužel plné klišé amerického zpracování. ()

ztracenyDen

Asi tak o 90 minut delší než by to mělo být. Konec byl neskutečně debilní. Bude to asi tím, že nejsem teenager a neumím se vžít do amerických gayů. Ok, coming out je těžký i v prostředí, které se ke gayům staví vstřícně... lepší by byl film z prostředí, kde je více nenávisti. Straight romantické komedie přeci taky stojí za hovno, když jde vše hladce. ()

Bogrant

Pekný a nekonfliktný film o problematike homosexuálnosti, ktorý si vystačí na prvý pohľad s obyčajným sympatickým chalanom, ktorý hľadá spôsob ako dať najavo svoju "odlišnosť". Komediálne prvky striedajú tie viac emocionálne založené a všetko to vyvrcholí príjemným, síce mierne po americku nafúknutým záverom, ale inak pohoda. Slušný oddych s jednou naozaj podarenou scénkou, po citovej stránke, aj atmosférou - prvý coming out v aute. ()

AdelleR

Love, Simon je další z filmů, které je třeba brát zcela odděleně od jejich knižní předlohy, což mě velmi mrzí, protože ta kniha byla skvělá a film odsunul právě to nejlepší. Co už - i tak jsem si dílo užila. Má to spád, je to vtipné, a sice tam právě oproti knize je ten výrazný prvek „klasické americké romantické komedie", který mi to trochu kazí, ale i tak to je moc fajn. Každá z postav má něco do sebe. Je to důležitý film a okolí mě o tom jenom přesvědčuje, za což jsem strašně vděčná. ()

Pythonator

Prej komedie... No moc jsem se nezasmál. Spíš vůbec. Bohužel jsem nevěděl předem, že jde o film pro buzíky, takže jsem nemohl být natěšený a ani uspokojený jako standardní přiteplený divák a uživatel čsfd. Film to byl sice milý a neurážející, jelikož netlačil na pilu a nepřesvědčoval nás, abychom byli všichni homouši, protože je to prostě cool a super. Ale pořád to byla ujetá romance s nechutným polibkem v happy endu a normání člověk si prostě musí říct, že by to chtělo napravit si náladu nějakou tou prostou oslavou heterosexuality. Cílová skupina jsou teplí dospívající chlapečci a víc od filmu nečekejte. Pořád jsem čekal, že se tam začne něco dít (a nemyslím tím gay porno) a že přijde nějaký zvrat (a nemyslím tím, že se z toho pozvracím). Celé je to o tom, že se hlavní teplouš zamiloval do jiného hošana, se kterým si píše čistě emailicky, platonicky, aniž by dotyčného znal. Dobrý zvrat by tedy byl, kdyby oním emailovým milencem byl jeho otec, který na svůj comingout teprve čeká. Nebo nějaká stará tlustá ženská, která tráví volný čas tím, že se na netu vydává za mladé buzíky, tak jako se staří úchyláci vydávají za mladé nadržené kočičky. Bohužel žádný zvrat nebyl a z finálního polibku s potleskem na veřejnosti jsem se málem pozvracel. ()

Thalin

Líbil se mi námět a myšlenka toho filmu, ale nějak mi asi nesedl hlavní protagonista a jeho výkon. Tady se z toho řešení coming out situace dělá na můj vkus dost veliké drama. Kdyby žil Simon v totálně homofobním prostředí se samými dementy kolem, tak bych to chápala, ale tahle mi ten jeho strach a tápání přišel zbytečně moc vyšroubovaný. I on sám mi přišel lehce sešněrovaný, jako postava mi moc nesedl. Ale jinak je to taková průměrná záležitost, která má svou vlastní bublinu ale vlastně to není až tak převratné, jak se to snaží tvářit. ()

Marisek22

Je to bezesporu velmi dobrý film, který si lidé určitě zaslouží vidět. Film je chlapci jménem Simon, který je gay, ale bojí se to přiznat, protože si myslí, že by ho nikdo nepochopil. Jednou se, ale na školním webu objeví článek od někoho, kdo anonymně přizná, že je gay. Simon si s ním začne psát a tak začne nacházet lásku. Film je o coming outu a o pochopení lidí v jeho okolí. Rozhodně vám doporučuji jej zhlédnout. ()

VincentB.

Lož ma krátke nohy. Zamotávanie sa do klamstiev dokáže donekonečna vytvárať dramatické situácie. Pekné vedenie motívov ako káva alebo ruské koleso. Pekná práca so zatajovaním Blueho až do poslednej chvíle. Čo som nemohol predýchať bolo ako ľahko sa odmilovala Simonová najlepšia kamoška po 13tich rokoch zaľúbenia. Popravde ale som hetero klasik takže keď filmová romantika tak muž a žena. Možno keby som homosexual alebo milovník gayov tak si to užijem viacej. Film ale dobrý dávam 60%. ()

yvides

Je to romantika, je to trochu idealizovane, je to hrozne happyendove, ale je to skvele. A, vzhledem k totalnimu nedostatku takovych gay pribehu je to proste bajecny film, ktery strasne dlouho chybel. A, ta decka to zahrala skvele. ()

destiny.plit

Film jako takový nebyl vůbec špatný, obyčejný oddechový snímek. Ovšem námět nebyl ničím originální, prostě taková další americká slaďárna s motivem Popelky, kde ale Popelku i prince představují dva geyové. Skvěle zahrán byl coming out a následné scény s rodiči, velmi emotivní a uvěřitelné okamžiky. Film byl vlastně takový celý uvěřitelný a přibarvených scén nebylo mnoho. Milý snímek, ale asi mi stačilo jej vidět jen jednou. ()

HarleyQuiin

Já si nemůžu pomoci, ale celý film jsem měla na tváři přiblblý úsměv. Víc američtější to být nemůže, ale Nick Robinson dal Simonovi duši a pro mě díky němu to nebyl jen další film pro teenegery, ze kterých jsem už dávno vyrostla. A kdyby nebylo toho přehnaného konce a ruském kole, dala bych těch hvězdiček pět. ()

KKNovak129

Filmový snímek Já, Simon podle knižní předlohy Becky Albertalli Probuzení Simona Spiera nám ukazuje pohled na život očima mladého studenta střední školy, který před celým světem skrývá jedno veliké tajemství, a sice to, že je už několik let hluboko ve svém srdci a duši homosexuál. Pokud má někdo z Vás předsudky o homosexuálech (gayích) takové, že se všichni musí chovat ‘zženštile’, měli byste zvednout své líné zadky z gauče, porozhlédnout se kolem sebe a přesvědčit se, jestli opravdu všichni jsou takoví, za jaké je považujete - nebo (když už jste opravdu líní natolik, že se zvednout z toho gauče nedokážete) alespoň koukněte na tento skvělý nový film, či si přečtěte původní knižní verzi. Gayové a homosexuálové obecně nejsou nijak zženstilí ani jiní, než ostatní lidé, než Vy (samozřejmě jsou i výjimky). Ano, i homosexuálové mají city, emoce, dobré i špatné vlastnosti, individuální povahu a hlavně stejná práva jako my všichni. Vraťme se ale k samotnému filmu: Při sledování filmu nebyl jediný moment, kdy bych odtrhla oči od plátna, nebo o něm začla pochybovat. Líbilo se mi jeho zpracování, děj spolu s hlavní myšlenkou a samozřejmě i výkon všech herců. Nejspíš pro všechny, co jsme již film viděli, bylo velmi napínavé, kdo se skrývá pod maskou gaye s přezdívkou Blue, což snímku dodává další plusový bod. Nevím o žádné scénce, za kterou bych měla ubírat body, jelikož se zde opravdu nenašla jediná situace, která by se zdála nereálnou či moc ‘přehnanou’. Jediné, co jsem trošku postrádala, byl o něco delší konec: Dvě spřízněné duše se konečně najdou a film končí - v knize bylo popsáno ještě pár dnů jejich vztahu, co se dělo po jejich romantickém setkání. Ale jinak to bylo dokonalé. ()

lineker

Natočit dobrý film ( protože i u těchto příběhů, začíná být celkem narváno ) o osobním coming outu amerického středoškoláka, není již v dnešní době nic jednoduchého. I s ohledem na velmi liberální US společnost, kde v některých ohledech může být přiznaná homosexualita prostě celkem in. Potřebujete slušně napsaný scénář, který nebude moc vyžírat filmy se stejnou tématikou a samozřejmě herce, kteří dokáží ten mix sladkokyselého soucu zahrát. První část úkolu, se možná až tolik nezdařila, a i přes několik vtipných okamžiků je to v především první části filmu dost sterilní teen komedie. Herci v pohodě a především Nick Robinson, mnou již zde zaznamenaný The Kings of Summer dokazuje, že v budoucnosti se možná dočkáme ještě zajímavějších věcí. Celkově lze napsat, Love Simon je mnohem lepším dramatem (druhá polovina filmu), než teenagerskou komedií. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů