Každý rok se pět velmi soupeřivých přátel zostra pustí do měsíc trvající hry na babu, kterou hrají již od první třídy; ve hře, ve které neplatí žádná omezení, riskují krk, práci i jejich vzájemný vztah, jen aby jeden druhého srazil k zemi s vítězným pokřikem: „Máš ji!“ Letos se hra koná ve stejném termínu, jako svatba jediného dosud neporaženého hráče, což by z něj konečně mělo udělat snadný terč. Ale on dobře ví, že se blíží… a je připraven. (Vertical Entertainment)

KafuR

Námět rozhodně potenciál má a herecké obsazení také dost zdařilé, ale ačkoliv se nejedná o typickou trapnou americkou komedii, rozhodně jí škodí to, že je po americku zpracovaná. Po některých držkopádech by některé z těch kámošů odnesli ne na nosítkách, ale rovnou na márách, a to, že z Jerryho udělali ultrageniálního neporazitelného bojovníka, působí dost nevyváženě vzhledem ke zbytku party. A právě ten stylový konec dokazuje to, že pokud by se z toho posledního neporaženého stal na chvíli normální člověk, mohla by to být teprve zábava hodna skvělého námětu. ()

anitae

Tak nevím , další film, který mi nesedl humorem, nedokoukala jsem ho...třeba někdy příště a s jinou náladou:) ()

Karp

Chvílemi jsem se bohužel i nudil. A když už točím film svým způsobem o sentimentu, ptám se, kde je? Vždyť existuje tolik skvělých filmů, v nichž má návrat do dětských let nebo staré přátelství tak výbornou atmosféru, že člověk skutečně až se slzou v oku zavzpomíná, jaké to bývalo v časech dospívání v partě kamarádů a na místech, kde jsme se scházeli... Když už nevíš co, pomož si jiným filmem a o zábavu bude postaráno. Nebude. Predátor, ani Predátoři, ani Sherlock Holmes tenhle film nezachrání a to už vůbec nemluvím o až nadpřirozených schopnostech Jeremy Rennera. Ano, námět třicet let hrajeme na honěnou není z nejobsažnějších, ale třeba bylo možné tenhle motiv uchopit kreativněji. Máme tu partu kamarádu, návrat do rodného městečka, bývalé lásky a společnou hru kombinovanou s pátrací akcí. S tím už se dá něco podniknout. Výsledek je však bohužel jakýsi nedotažený, v některých ohledech přemrštěný a nad vodou ho z velké části drží komediální talent Eda Helmse. ()

LordMysti

Chvíli jsem se rozmýšlel jestli nedát 4* ale zůstanu u solidních 70%. Zábavná originální komedie, hezky natočená a i s velice příjemným hereckým obsazením. Prostě solidní pohodovka která neurazí. ()

Maximilianus

Zaujímavý nápad, ktorého kvality zvyšuje fakt, že je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Čo sa filmu týka, jedná sa o príjemný nadpriemer amerických komédií. Určite to lepšie, čo som za posledný rok videl, ak aj nie to najlepšie. Má to akciu, ako som už spomínal, dobrý nápad, známych hercov a aj „sladký“ koniec. 7,2/10. ()

Simomon

Zápletka filmu je jednoduchá a ve své podstatě geniální - parta kamarádu hraje už od dětství "na babu". (vždy jen jeden měsíc v roce - květen). Jeden z party babu ještě nikdy v životě nedostal a letos chystá svatbu, což je pro ostatní velká výzva..Film je velmi dobře natočen a skvěle v něm funguje to nejdůležitější - humor. Ve filmu jsou výborný hlášky, perfektně načasované gagy a nepředvídatelné situace. Adekvátní stopáž (94 min.) dělá z filmu super jízdu bez jediné slabší pasáže. POSLEDNÍ SLOVO: Moc velká legranda! 90% ()

Franc1s

I když máš 40, ale to dítě uvnitř tebe si chce stále hrát. Tak hraješ se svýma nejlepšíma kámošema na honěnou, každý rok, celý květen. Inspirováno skutečnýma bláznama, někde v Americe. Pohodová, odlehčená prča, na nedělní odpoledne. Do kina bych na to nešel, ale rád na to zase kouknu v telce třeba. 7/10 ()

bearmeedek

Nápad je to zajímavý a jestli je v reálný v životě nebudu rozebírat, protože je to podle pravdy. Podstatnější je, že je to komedie a já se nahlas skoro nezasmál. Ale na deštivé nedělní odpoledne film pobaví. ()

Shaleman

Inspirováno skutečností, natočeno dle vzoru Pařby ve Vegas (Ed Helms hrál v obojím) a současných scénářů standartních jednoduchých komedií, takže se neubráníme sexuálním narážkám, hlavně v druhé půli. Bohužel, málokdo tyto sexuální narážky dokáže naservírovat tak, aby byli skutečně vtipné nespadli do infantilní trapnosti. Možná to ještě funguje v komediích pro puberťáky, ale určitě ne v "dospělém" filmu. Proto je to tak nějak 50/50. Na poprvé pobaví, ale rychle vyšumí. ()

boni

Skvělý nářez a jízda od začátku do konce. Neotřelý námět, vše vybalancované na hranu maximální zábavnosti, jinými slovy právě jsem viděl jednu z nejlepších komedií poslední dekády. Často říkám, že už se dnes komedie neumí točit, většinou to je díky naší době, které vládne přehnaná korektnost ve všech směrech, skoro to vypadá, jako kdyby byly už úplně všude kvóty na veškeré známé či neznámé menšiny, a tak tedy současné filmy tohoto typu povětšinou velmi rychle sklouznou k trapnosti, křečovitosti a prvoplánovosti. Nic takového se tady neděje, když už jsem si myslel, že to přeci jen zabředne do klasické šablony většiny komedií, tedy k osvědčenému: „teď se to podělá, aby se to mohlo na konci všechno vyřešit“, tak mě tvůrci rychle vyvedli z omylu a pokračovalo se dál ve stejně bláznivém tempu. Opravdu jsem se celou dobu skvěle bavil a cítil se šťastně jak pedofil na dětské besídce. Velká škoda, že se takových filmů netočí více, ale o to víc si vážím tohoto úkazu. Velmi silné čtyři hvězdy, a pokud mě to bude stejným způsobem bavit i napodruhé, tak s radostí tu poslední přihodím. ()

E lan

Slušná komedie dle tradičního amerického vkusu s jemným nádechem originality. Nebavil jsem se špatně a to je u komedií, od kterých nic nečekáte dobré. ()

ER

Slušný pokus převést na plátna kin řadu let trvající zábavu několika chlapců/chlapů, která trvá dodnes. Skloubení s parodií akčních scén filmu prospívá a pokud je i ve vás ten malý kluk, který si hrál na "babu",pak máte o zábavu postaráno. ()

Likan7

Parádních 70 minut, solidních 20. Já bych si sice dokázal představit ještě více těch naháněček, protože jsou naprosto boží, ale nenudil jsem se ani když chlapi povídají a plánují jak přechytračit naprosto božího Rennera. Nechápu, že to řeknu, ale film, ve kterém lse banda chlapů honí na babu má fantastickou akci, že by se od toho mohly učit akčnější fláky. První hodina je prakticky jen o tom, jak bouchnout Rennera. Je to vtipný, bláznivý, ztřeštěný. Škoda toho závěru, i když ruku na srdce, i ten jsem čekal horší. Beru, že to je film podle skutečných událostí, které často nejsou zrovna filmové, ale Jeff Tomsic i tohle dokázal ukočírovat. Sakra hned bych si pustil i dvojku, Isla Fisher mající babu je zbraň hromadnýho ničení. ()

gemi

"We don't stop playing cos we grow old. We grow old because we stop playing." Po dlouhé době skvělá komedie, u které jsem se místy docela nachechtal. A o tom by komedie měla být. Dlouho jsem přemýšlel o silných čtyřech, ale jelikož je to based on true story, tak nemůžu, než dát plný počet. EDIT: 16. 12. 2022, druhé zhlédnutí. Tak nevím, na druhý pokus jsem se uchechtl snad jednou. Jestli mi to nesedlo nebo co... Ale tentokrát to bylo spíš na tři. Tak snižuji na kompromisní čtyři. ()

mira.l odpad!

Zpočátku se mi to jevilo asi i na tři *, pak na dvě, poté už to bylo tak na jednu a po konci musím konstatovat, že nevidím důvod ani pro tu jednu. Postupně jsem tu partičku nesnášel čím dál víc, zdaleka nejvíc toho dokonalýho neporazitelnýho namachrovanýho načesanýho frajera a jeho nastávající. ()

Dolby.130

Dobrá komédia na nudu a na odreagovanie. Nebolo to nič prelomové a zasmial som sa. Také uletené komédie mám rad, ak sú aj herci dobré obsadený a tu to fungovalo. Film mal svižné tempo, stále sa bolo na čo pozerať, plus akčné prvky to celé obohatili. ()

RAFT

Další parádní komedie .Vtipné a svižné tempo ,originální.Renner hraje fakt skvěle ,místo avengers šel blbnout .Film natočený podle skutečcných událostí. Pokračování bych klidně bral ale asi nebude. 75% ()

brabbik

Bál jsem se, že je to další průměrná odreagovačka na večer, ale omyl. Trailer nebyl jen klam, po kterém by mělo dorazit zklamání. Vtipné scény se prolínají se skvělou myšlenkou držení přátel pohromadě, dospělostí a akčními momenty jak během běžných, tak i výjimečných chvil. Rozhodně se divák pobaví a film tu myšlenku má, jen by mohla být lépe uchopena a více rozvinuta. 80 % zasloužených. ()

Brooks

Na to, akou šialenou premisou disponuje, ako podivne je napísaná a nezaujato zrežírovaná, je to aj tak celkom znesiteľná komediálna jednohubka s minimom hluchých miest a ideálne obsadenou ústrednou päticou. ()

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (více)