Yeti: Ledové dobrodružství

• USA Smallfoot (více)

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí. (Vertical Entertainment)

jasanka

Nechapu, proc se porad animaky snazi do filmu mermomoci hodit aspon nekolik pisnicek. Taky tu nebyla zadna vyraznejsi postava. Celkove ale fajn odpocinek s peknym poselstvim. ()

Rathalos

Yeti a spol versus ludia,velmi podareny animak s roztomilymi postavickami,pesnickami,hudbou,animaciou a zaujimavym pribehom,ktory je okoreneny troskou humoru,mne sa to pacilo...:-) ()

BOURQUE

Jednoduchý animák, kde muzikálové časti sa podarilo solídne „natočiť“ a naspievať. Snaží sa byť poučný, ale miestami sa stratí v detailoch. Ako celok obsahuje málo (ozajstne) vtipných scén. Priemerná „jednorázovka“ na časy, keď vonku je „typické“ zimné počasie. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

figliar

Po traileroch som čakal vtipnú rozprávku na štýl Hotel Transylvánia. Ale nakoniec toho vtipu bolo o veľa menej a Piadinôžka sa zaradila medzi tuctové animáky, pri ktorých je od začiatku jasné, ako sa bude dej vyvíjať. Tvorcovia sa síce snažili vytrieskať maximum pomocou pesničiek a peknej animácie, pretože to je v dnešnej dobe väčšinou znamená úspech, ale tu to akosi nevyšlo a celá rozprávka sa akosi pomaly ťahá. ()

Olík

Třikrát hurá pro každý animák, kde hlavními hrdiny nejsou zvířátka, která zatěžkána tvrdou ranou osudu svého štěstí dojdou…..i když tihle dvounozí hominidé jsou tak taky tak trochu zvířátka, takže…. Po všech směrech tuctový počin, který má k efektu střetnutí s Yettim daleko, asi jako má současná poloha k Himalájím. Určitě nezatracuji, ale punk je jinde. ()

helloween93

Animák od stejného studia WB, které dělalo na animáku Storks. Smallfoot mi bavil rozhodně víc, humoru film mnoho nemá, ale myšlenka a příběh diváka zabaví dostatečně, na Pixarovky se film nechytá, ale jako animovaná zábava to funguje. Tržebně trochu zaškobrtnutí v jinak velmi plodném roce pro Warner Bros. 3* ()

Torgal

Po všetkých stránkach poctivý priemer, na ktorý sa dobre pozerá, ale ničím nezaujme natoľko, aby utkvel v pamäti či sa k nemu človek nebodaj vracal. Zopár gagov je ale skvelých (rozmrazovanie človeka nad ohňom), väčšinu času je ale humor nečakane umiernený a nevýrazný, podobne ako hlavné postavy. To, že film vlastne nemá záporáka je každopádne vcelku originálna a málo vídaná vec. 6/10 ()

emdvojka

Vtipný a sympatický animák ktorý neohúri dejom ani neponúka nič prekvapujúce, ale je pôsobivý a človek si pri nom proste oddychne. Takže svoj účel si spĺňa. ()

Plechpetr

Dlouho jsem neviděl nic animovaného, co by mě opravdu dobře pobavilo. Tohle dobrodružství se ale nese v pěkném prostředí a má to pěkné poselství. Za mě velké překvapení v TV. ()

Sala1

Koncept filmu funguje v prvom rade na zmene vnímania a vzťahov ľudského správania prenesených na rasu yeti. Téma tolerancie, pochopenia a obáv, či už oprávnených alebo bezdôvodných, je srdcom tohto filmu, ktorý si za hlavných protagonistov vybral, samozrejme jedného z každého druhu. Svet yeti, ich malá dedina na vrchole hory, je dostatočne hravý a vymyslený a je zaujímavé sledovať Piadinôžku ako ho objavuje, pretože nám je osada predstavená hneď v úvode. Prvá polovica filmu je z väčšej časti detský film plný humorných eskapád, kamerových akcií a zbytočných odbočiek od hlavného príbehu. Druhá polovica je zrazu oveľa dospelejšia a nebráni sa ani niekoľkým zaujímavým (možno nie celkom neočakávaným) zvratom. Tu ale prichádza u mňa menší problém a to je zvolená forma muzikálu. Zatiaľ čo v iných animovaných filmoch tento žáner dokáže bez problémov fungovať, tu bránil atmosfére a s tým súvisí aj nevhodne zvolená, zostrihaná a koncipovaná hudba, ktorá ide do veľkej miery mimo poetiku filmu. Film si v prvej tretine mohol dať viac času na dôkladnejšie predstavenie jednotlivých vzťahov, zvlášť kľúčový je Migov a Meecheen, o ktorý sa máme starať, ale vzhľadom k slabšiemu úvodu to celkom nefunguje. Animácia nenadchne, ani neurazí. V každom prípade sa jedná o animák pre celú rodinu a scenár zaujímavej druhej polovice ho berie z priemeru. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=UrIutqzNlGE ()

balcazar

Animák zo série béčkových, ktorý sa na prvú ligu nechytá. Áno, človek sa nenudí a aj sa pobaví, ale od coolového filmu, pri ktorom sa hodinu a pol smejete, alebo ste v napätí, ako sa skončí, to má veľmi ďaleko. Bohužiaľ, Piadinôžku si zapamätám ako priemernú "dieru" na drahé vstupné od divákov v kine (teda aj odo mňa), ktorých zlákal animák v 3D, hoci to vôbec nemalo zmysel, keďže film žiadne extra efekty v 3D neobsahoval. ()

LuiCJ

Od tohto filmu som zo začiatku veľa neočakával. Trailery neprezradili z príbehu takmer nič a preto niektoré scény v traileroch pôsobili príliš detsky a rovnako aj humor, ktorý ukážky obsahovali. Film je však o niečom inom, v traileroch neviditeľnom. O snímku som po prvý krát počul, keď som si bližšie začal študovať informácie o Yetim a prišiel som k článku o tom kde sa Yeti vyskytuje v populárnej kultúre. Zaujalo ma to a chcel som vidieť interpretáciu tohto tajomného humanoidného tvora a celkovo ako to tvorcovia poňali. Piadinôžka je údajne založená na knihe Yeti Tracks od známeho španielskeho animátora, filmového režiséra a scénaristu, Sergia Pablosa. Dielo som si neprečítal a ani ho nikde neviem nájsť, pochybujem či kniha bola niekedy vydaná. Samotný film však je celkom originálny a myslím, že Yeti bol zobrazený už v mnohých filmoch, no takto ešte nie. Aj keď animácia je veľmi pekná (hlavne prostredie), dizajn a vzhľad Yetiov sa mi akosi nepáči a niektoré postavy napr. Meechee sa na Yetiho podobali minimálne. Ale podstatné je, že animácia je sympatická a aj keď sa Pixaru nevyrovná deti to budú mať rady. Warner Bros. nerobia zlé animáky. Páči sa mi aj to dobrodružstvo a zaujímavý je aj príbeh, ktorý ako jeden z mála filmov takéhoto typu neobsahuje hlavného záporáka, ktorý je ihneď evidentný. Ako som už spomínal, snímok je vhodný pre deti a myslím, že má všetky atribúty rodinného filmu. Zároveň je to aj komédia aj keď určená hlavne mladším divákom. Fantasy prvky sa tu nájdu tiež - celý príbeh okolo dedinky Yetiov a z postáv je to určite The Stonekeeper. Vec, ktorá ma však prekvapila, boli skladby (pesničky) a hlavne to, že sa jedná z časti o muzikál. Film hovorí o tom ako si často navzájom klameme preto aby sme sa chránili. Sú však aj ľudia (vo filme Yetiovia), ktorý chcú aj napriek krutosti vedieť pravdu za každú cenu. A to sa mi páči. To všetko je veľmi dobré a hlavne jedinečné (takéto posolstvá sa bežne v animákoch nevyskytujú), no myslím, že by sa to obišlo aj bez tých pesničiek. Neboli zlé, no film by určite bol dobrý aj keby tam neboli. Piadinôžka ma príjemne prekvapila svojou originalitou čo sa týka príbehu, peknej animácie a hlavne film má výbornú myšlienku. ()

zapalik

Po dlouhý době zábavný animák. I když si vezmeme, pro koho je to určený, přesto se i dospěláci párkrát zasmějí. Rád uvidím znovu ()

E lan

Roztomilý animák s originálním příběhem a povedenou animací. Jen ty písničky jsou tam trochu mimo nebo tak nějak navíc. Přesto konec je hodně povedený. ()

Likan7

Když je film pomalý, je to špatně, Yeti má přesně opačný problém. Od začátku sprintuje tak rychle, že většina potenciálně vtipných scén vychází do ztracená, protože než si jí divák uvědomí, už jsme zase o 5 záběrů dál. Jinak je Yeti ale pohodová oddechovka pro celou rodinu. Děti budou bavit barvičky, rodiče spoustu skrytých vtípků. A osobně se mi i moc líbí trochu netradiční, ale o to příjemnější závěr. ()