Yeti: Ledové dobrodružství

• USA Smallfoot (více)

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí. (Vertical Entertainment)

ARI50

Krásna a hlavně srandovní zimní animovaná událost, nemá chybu, led a kameny a zábava může začít. Skvělý příběh, skvělá hudba prostě bomba. ()

JohnCZ

Bylo by to spíš na tři nebýt toho milého poselství v závěru. Má to řadu vtipných dílčích scén, pěknou animaci, ale jako celek je to docela nevýrazné a to jak po stránce postav, tak po stránce hudební. Písničky to nemá určitě špatně, ale úplně tomu chybí nějaká výrazná ústřední melodie, podobně jako třeba Let It Go nebo I See the Light, která se vryje pod kůži. Ale jinak fajn zimní animák, který neurazí. ()

corpsy

Na svoj tuctový prejav, to má pomerne dosť neotrelých gagov. V tom ostatnom to ale vôbec nevyčnieva z priemeru. Ani vizuálne a ani námetovo. Proste nejaké to morálne posolstvo ( občas pokryteckého stavu - ale deti na to vo svojom veku rozhodne neprídu - až neskôr ) a non-stop dobrodružstvo. Všetko v rámci žánru vyhovujúce. ()

Vxxx

Roztomilý a veselý animák. Žádná špička, ale dospělí si to užijí také. Vtipné postavičky v hezkém příběhu o přátelství mezi Bigfoot a Smallfoot. Za mě spokojenost. 4* ()

blackrain

Bylo to nápadité a originální. Trošku jiné ledové království. Očekávala jsem mnohem větší jízdu a odvaz. Yeti nepotká člověka zrovna každý den. Prostě mi to přišlo ne úplně dotažené. Asi jsem už zmlsaná jako koza. Animace je celknem fajn. Ta se mi líbila. Jsem úchyl na modrou. Proč musel distributor vymýšlet vlastní název? To tam nemohl nechat Pidinožku? Vždyť by to bylo mnohem vtipnější a pro děcka i přijatelnější ()

honajz2

Ale tak jo, dá se to, asi dvakrát jsem se tu nahlas zasmál (což je pro mě dost velké překvapení), ani jsem se moc nenudil, což je taky velké překvapení. Zase na druhou stranu, na zadek jsem si z toho nesedl, některé věci tam jsou vyloženě trapné, písničky nic moc a dějová linka taky není bůhvíjak zajímavá, ačkoli nenudí. I přesto, dívat se na to dá celkem v pohodě. 3* ()

Figu

Ach má láska! Ano, mluvím o své dceři! Tady nebudu hodnotit ani tak film, jako hodnotu otcovské lásky a zážitku s dcerou prvně na pohádce v kině :) 3Déčko bylo úžasný! Sem tam nějaká hláška, sem tam nějakej efekt, sem tam nějaká jednoduchost, ovšem vše to přebil pohled na mojí krásnou princezničku v dvakrát větších brejlích než má hlavu, v dokonalým zaujetí a s plnou papulí brambůrek! Je to hrozný a vím, že to sem nepatří, ale já jsem v tu chvíli byl fakt hrdej fotr!!! A to je k nezaplacení!!! 100% ()

M.i.k.e

Pár vtipných gagů pomalu jak z looney toons,trocha toho klišé a moudra a víc nic. Navíc se tu zpívá, což v animákach nemám moc rád a tady je všehovšudy jedna dobrá písnička.Suma sumárum animák druhého sledu, který ocení spíš dětští diváci...60% ()

Vyhy

Čistě náhodou jsem si ji pustil a vůbec jsem nelitoval. Pohodová pohádka nejenom pro rodinu s dětmi. Skvělá animace, narážky a hlášky, a příběh s poselstvím. Možná by se tam nemuselo tolik zpívat (to moc obecně u pohádek nemám rád, ale je to čistě můj problém, takže to hodnocení nesnižuje), ale jinak to bylo moc fajn. ()

rakovnik

Obrácený pohled na tajemství "Maxinožky" nebyl sice úplně originální, ale rozhodně mě zaujal a pobavil. Hezká animace a na konec i celkem jasné poselství, aktuální v každé době. ()

Streeper

Krásná a příjemná pohádka, ale se hodí na nudné odpoledne, kdy nevíte co si pustit a nechcete u toho přemýšlet. Je těžké v této době vymyslet a napsat originální příběh, naštěstí tohle je originální dost. Sama v Yettiho věřím, takže mi přijde hezké tahle teorie o tom, že žijí ve skupinách někde na vrcholku hory, protože nás mají za monstra stejně jako my je. Bylo to zábavné, ale občas boužel trochu zdlouhavější. ()

C0r0ner

Klasický děj, občas trapnost (pro pětileté děti perfektní, pro dospělé otrava) a písničky. To jsou negativa. Pak je tu ale neokoukané prostředí, slušná kritika společnosti a náboženství (pro mě moc důležité) a sem tam dobrý fór. Těch sedmdesát procent tomu sluší skvěle. 70% ()

necisty

Vůbec ne špatná pohádka, u které se ani dospělí nebudou nudit. S chutí si to jednou pustím s dětmi. Mě tam jen klasicky štve časté zpívání. Jakoby už bez toho neuměli dělat kreslené pohádky. ()

pakobylka

Animák, který jde na věc z úplně opačné strany, než je obvyklé. Neboť nechává YETIHO, aby hledal ČLOVĚKA. Nicméně ... až tak mi nesedí jak styl animace, tak vlastní realizace zápletky. Nepřijdou mi nijak zvlášť špatné - ani nijak zvlášť dobré. Prostě mi nejsou sympatické, nic víc a nic míň. Snad proto, že předvádějí veselí až příliš teatrální ... snad proto, že jim moc nevěřím. Jakoby sloužily příběhu, který je sice CHTĚNÝ, ale nikoli upřímný ... jakoby jeho tvůrci naplňovali plán, nikoli dětské sny ... 2,5* ()

campix

Jeden z těch filmů, kde je žánrově všechno na svém místě a nemůžete říct vyloženě křivého slova, jenže i tak to úplně nestačí. Yeti je naprosto průměrným animákem, ale to mu neubírá nic na své zábavnosti. Prostě příjemně strávený čas, který Vám ale bohužel zase tolik nedá a nemyslím si, že si budu něco z filmu s větším časovým odstupem pamatovat. Co se týče děje, tak pro děti ideální, určité ponaučení tam je, i když docela násilně vloženo a někdo by mohl říct, že je Yeti čistým kalkulem. Asi tomu tak může být, ale nijak mě to nepohoršuje. ()

David.Darco

Natočme totalitný režim v animáku aby sme naučili deti, že klamať a ovládať druhých je zlé. Dajme tam pár absurdných, nevydarených, infantilných vtípkov. Na koniec dajme dojáčik. Ouu a nesmieme zabudnúť unudiť potencionálnych starších divákov, ktorí sú nútení pozerať sa s mladšími. P.S. - Časť odhalenia hory jediným ako tak svetlým momentom. Dabing je neskutočný grc... Až na Heribana. Toho som žral aj s navijákom ()