Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

RUSSELL

$200,000,000 spláchnutých do hajzlu. Nejde mi do hlavy, jak takhle drahý film může vypadat tak bídně. Sterilní zelené plátno křičí z téměř každé scény a je opravdu nemožné se do filmu ponořit. Válečné scény jsou vyloženě směšné a bez špetky náznaku nějaké epičnosti. Mluvící drak je nepřijatelný, ale i tak se tam kouzlí víc jak v původní animované verzi. Neochota studia Disney trochu riskovat a podporovat originální projekty je ostudná a na další žalostné adaptace milovaných a dodnes skvěle fungujících animáků jim příště dlabu. ()

silentname

Disney pokračujú v tvorbe hraných remakov a nevyzerá to, že by sa tento trend mal na ďalšie roky zmeniť. A najnovším z nich je "Mulan". Budem ale úprimný. Tomuto filmu som celkom veril. Vyzeral zaujímavo, z trailerov pôsobil unikátne a okrem toho predsa by Disney nepriniesli zlý film, ktorý stál 200 miliónov dolárov, že? Dobrá správa je, že film nie je zlý. No to je asi aj najväčšie pozitívum, ktoré viem "Mulan" udeliť. Môžem uznať, že bojové scénky vyzerajú vynikajúco. Majú v sebe energiu a vyzerajú pôsobivo. Yifei Liu je ako Mulan celkom dobrá. Li Gong je tiež celkom okey. Jet Li, Jason Scott Lee... celkovo s hereckými výkonmi nemám problém. Filmu však niečo chýba. A chvíľku mi trvalo kým som si uvedomil čo to je. Šarm. Keď sa pozriem na animovanú verziu, tak ten pocit nemám. Film je milý, vtipný, dobre sa na neho pozerá a ani po rokoch nestratil nič zo svojho čara. Ten film má osobnosť a šarm. Tu to však akosi chýba. Z ničoho to na mňa neplynie. Film sa snaží pôsobiť viac realisticky, no súčasne do toho prináša magické elementy, ktoré pôsobia ako by tam vôbec nemali byť. Okrem toho Mulan tu pôsobí absolútne perfektne silná Veci zvláda celkom šikovne a snaží sa zakryť aká je schopná a silná. Neviem či to bola zrovna najlepšia cesta. Vzťahy medzi postavami nepôsobia veľmi silne a celkovo neviem čím by som mohol túto verziu odporúčať viac oproti animovanej. Deti to baviť nebude. Fanúšikov pôvodného filmu to tiež podľa mňa nenadchne. Mám pocit, že Disney zase išlo viac o tržby než kvalitu. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Vizuálne podľa mňa veľmi pekné. A aj na Yifei Liu sa pozerá lepšie než na animák. Očakával som ale trochu viac zábavy a bojové scény ma tiež extra nebavili. Pesničku k filmu naspievala Christina Aguilera - Reflection. ()

classic

„Mulan” pojednáva príbeh o bojovníčke, ktorá snáď už odmalička bola predurčená stať sa legendou ? Cvičenie s palicou v tráve a skákanie po strechách príbytkov, to síce až tak úplne nedokazuje, ale i to sú potenciálne sľubné začiatky, ktoré určite treba brať do úvahy. Veď predsa bársktorý z nás musel nejako začínať, samozrejme, ak sa dotyčný chcel vypracovať... ? Záleží ale, či má dané predpoklady ? Ona hodlá byť zrejme niečím viac, než si vôbec myslí, inak by zrejme neodcudzila otcov meč a zbroj, aby tak mohla « inkognito » vstúpiť do armády, kde prakticky nemá ani čo pohľadávať, pretože ak sa to trebárs taký veliteľ Tung dozvie, hrozí jej vážne vyhnanstvo ! Zatiaľ k tomu ale ešte nepríde, lebo už na Hodvábnej ceste sa nádherná čarodejnica so silným "čchi" rozmáha, kedy medzitým »bojovníci tieňov« za asistencie Böriho Khana, už zase na niektoré pevnosti útočia, keď mesto, na čele s Cisárom, sa len najhoršieho obáva, a to kvôli tomu, že mnohe kmene sa spájajú, čím len rouranské vojsko neustále potvrdzuje, ako systematicky na sile naberá, až z nariadenia Jeho cisárskeho Veličenstva, Syna nebies, jasne vyplýva, že každá rodina musí poskytnúť bojaschopného muža, čiže je už iba fakt otázkou času, kedy sa napokon "Hua Jun" prizná. A či budú nakoniec všetci Huu Mulanovú akceptovať, nie je už ťažké uhádnuť ? / Disneyovský hraný film pod taktovkou režisérky Niki Caro, mohol byť vskutku aj o čosi lepší. Je určený predovšetkým čínskemu publiku, s účasťou mnohých, čínskych hercov, keď ani samotní Číňania nie sú taktiež dvakrát nadšení, kedy ani také (super)hviezdy, akými sú Donnie Yen a Jet Li, nezvrátia nepriazeň osudu ? No, mali tiež minimum hereckého priestoru. Najviac "vyniká" Li Gong, ktorá možno trošku zatienila aj hlavnú postavu, čiže Yifei Liu, totiž, záporná postava často dokáže pohltiť celé plátno, či obrazovku televízora, kedy z nej normálne nedokážete spustiť očný kontakt, až tak je zaujímavá. Posledných 20 minút, je už nad rámec únosnosti. Mulan je asi najslabšie filmové spracovanie zo všetkých "mulanoviek" ? ()

Chrustyn

Jedno z nejhorších ne-li nejhorší, filmové zpracování, klasické disneyovské pohádky. Film ani neví čím by chtěl být, protože děti bude nudit a bude pro ně moc temný a pro dospělé plytký a nudný. ()

Marze

Tema rodina, povinnost a cest. Film viditelne dychti potesit divaky. Vypravou, postoji apod. Rozpocet ma 200 milionu dolaru, takze angazoval slavne herce.Snazi se kopirovat Marweluv styl. Jeste chybi zpev, romance, komedie a draci s velkymi hubami. Oproti puvodni dysneyovce ma tento remake minimalni vztahy. Akcni sceny nejsou zadna spicka a magicno se vytratilo. Film alespon motivuje k cviceni. Tyto filmy drtí diváka digitálními triky a tak ztrácejí prvotní kouzlo fantazie. Na druhé straně vcelku slušně účinkuje čistě akční paráda, jaká se od nákladného projektu očekává. Když se Mulan od vtipné dětské honby po střechách za slepicí přes vleklé rozhodování plné pouček konečně dostane do armády a svůj dar posiluje výcvikem se zbraněmi i výstupem s plnými vědry na vysokou horu, efektní podívaná se dostaví – přestože smršť šípů, bílá lavina nebo vskutku zdařilá choreografie závěrečného souboje na lešení už byly k vidění jinde a jindy. Obratně zvládnutá bojová umění Dálného východu i velkolepost bitevních scén se zkrátka dávno pokládají za samozřejmost, k níž Mulan nepřidala nic vlastního navíc. Kromě dalšího plakátu na téma podpory ženské rovnoprávnosti při vší úctě k rodinným tradicím. ()

Jirka_Šč

Neznám animovanou verzi od Disneyho, ale znám hranou čínskou verzi s Zhao Wei, která vypadá takhle https://youtu.be/M4OSxjVARC0 a nejvíc mě překvapilo, jak je aktuální verze jiná. Toto je pohádka. Bojové scény působí jako tanec - ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Naštěstí to má krásnou výpravu a krásnou Liu Yifei. Takže finálně 3*. Moje recenze: https://bit.ly/2F9OSiz ()

marhoul

Moc jsem od filmové Mulan nečekala, nebyla jsem tedy až tak rozčarovaná. Šla jsem do toho kvůli děcek, ty to tedy odseděly, ale žádná hitparáda se nekonala. Ale ruku na srdce, mě neoslovila ani verze animovaná. Pohádky typu Tygr a drak mě baví, tohle bylo slabé a obávám se, že z předlohy ani víc vyrazit nešlo. ()

Stanislaus

K hrané verzi Mulan jsem přistupoval s čistým štítem, a proto jsem se ("pro klid na duši") rozhodl zhlédnout i původní film, abych měl nějaké srovnání. Na rozdíl od nové Knihy džunglí a Lvího krále je hraná adaptace Mulan v mnohém jiná než její animovaný předchůdce, což má svoje plusy i mínusy. Humorně-pohádková linie filmu byla vcelku nenásilným způsobem nahrazena především válečně-dramaticko-akčním rozměrem a došlo i na jistou obměnu obsazení (zde jsem velmi ocenil přítomnost čarodějnice). Snímek nabízí několik audiovizuálně působivých sekvencí (lavina či setkání Mulan s čarodějnicí), zatímco dějově je poněkud střízlivější a místy je až příliš okatě protkán feministickým nádechem. Na druhou stranu však oceňuji práci s kamerou a příjemný hudební doprovod. Osobně si myslím, že si nová Mulan rozhodně zaslouží příznivější ohodnocení. ()

Nettrass

Američané už točí i Čínské filmy.... Za pomoci Novozélandské režisérky a Židovského scénáristy a feministické podpory. ()

Flego

Tam, kde funguje animák alebo písané legendy, nemusí v hranom filme, aspoň v tomto filme to nefunguje. Tvorcovia akoby nevedeli, čo majú robiť, celý projekt pôsobí nasilu. Určite sa mu nedá uprieť snaha, vzťah otca a dcéry má svoju silu, aj kostýmy sú na úrovni, lenže všetko je vyrátané na efekt. Dokonca ani akcia nefunguje ako by mala. Nejde však o prepadák, Mulan si určite nájde svojho diváka, predpokladám, že tú nižšiu vekovú kategóriu. ()

BMW12

Parádní představení ze starověké Číny. Miluju filmy z dob císařských dynastií, kdy se vojáci prohání na koních, podstupují mnoho soubojů mečem, do toho hraje krásná čínská hudba a sledujeme ten tradiční skromný život Číňanů. Tenhle film všechno tohle splnil, navíc zde máme velice sympatickou Mulan, která změní veškeré tradice a jako žena vede císařskou armádu do boje proti nepříteli. Sekunduje jí výborný Donnie Yen. Za mě naprosto parádní film. ()

Jinny

Co filmu musím nechat, tak je pěkná vizuální stránka. A tady pochvaly končí. Mulan je podivně sterilní film, který se snaží o jakýsi realismus, ale zároveň je to Disney, takže ve filmu musí být akce, ale ne krvavá. O co líp působí animovaná verze, která nezakrývá, že se jedná o pohádku. Samotná Mulan je jedna z dnešních nesnesitelných hrdinek, které musejí být speciální sněhové vločky s vrozenou mocí, lepší, než všichni ostatní - a její síla je samozřejmě bojovná síla typická pro muže, protože ve skutečnosti nasrat na skutečný feminismus, ženy samy o sobě a jejich síla nejsou dost dobré. Zkrátka další z řady filmů poslední doby, které se tolik snaží uspokojit co nejvíc uřvaných internetových skupin, až je z něj univerzální hnědá omáčka, která neohromí nikoho. ()

Morholt

Líbivá nekonfliktní pohádka, která sice neutkví v paměti déle než den, ale rozhodně nenudí. Zklamaly mě bojové scény, od kterých jsem čekal víc a to i přesto, že se jedná de facto o dětský film. Naopak se mi líbila výprava a výborné byly i kostýmy. Herecky vše OK a nutno poznamenat, že Li Gong je pořád kočka. Nic jsem nečekal, takže jsem docela spokojen. 65% ()

Lacike

Kreslenú Mulan nepoznám. Videl som len hranú Čínsku verziu z roku 2009, čo bol solídny historický veľkofilm. O niečo podobné sa snaží aj táto verzia, ale zároveň to stále chce byť filmom pre celú rodinu a úplne sa to nechcelo vzdať aj nadprirodzených prvkov, takže výsledkom je nefunkčný bastard v ktorom všetci Číňania komicky drmolia angličtinu. Na poriadny historický film to je v bitkách príliš bezzubé a bez kvapky krvi. Napriek vraj gigantickému rozpočtu, to nijak extra veľkolepo nevyzerá a otrasnému CGI sa film nevyhýba. Nebavili ma ani menšie súboje, ktoré sú zas hnusne predrátované. Nadprirodzené prvky ohľadom zápornej čarodejnice a toho, že s Mulan súperí, kto má silnejší prúd chcči mi nikdy nesedeli. Postavy sú jednorozmerné figúrky, ktorých osud mi bol ukradnutý. Herecké legendy tu majú prakticky len nepodstatné cameo výstupy. Jet Li si to po Willisovsky doslova odsedí. Takže celkovo ma ničím tento film nezaujal a okrem odvahy amerikánskych producentov utopiť kopec peňazí pri ďalšom znásilnení ázijských motívov, tu nie je čo pochváliť. 4/10. ()

MoiJe

Nie je to také zlé, nenudila som sa, hoc mnohé veci by som uvítala inak. Zo začiatku ma najviac zaujal richtár (Hoon Lee) pri nábore, ten krátky moment ako prikývol starému veteránovi na ďalšiu službu, a stále som čakala, kde sa ešte objaví. Nie som si istá cieľovkou, pre drobotinu to zaujímavé nebude. ()

Dale

Dosť nepodarená rozprávka. Vizuál je fajn, ten červený vták je pekný, zvyšok stojí za starú belú. Scény z bojov sa nevyrovnajú ani tým priemerným čínskym bijákom. Dej je až tupý, nezaujímavý, Mulan pár krát švihne mečom, trošku zabalansuje na lešení a je z nej legenda. To fakt v tej Číne je tak málo ľudí, že stačí jedna odvážna žena, aby zachránila celé kráľovstvo alebo dynastiu alebo čo to tam mali? Nič proti emancipácii, ale toto bolo fakt riadne prestrelené. ()

Chermy odpad!

Kreslená Mulan je jedna z nejkrásnějších pohádek, co kdy vznikla. Každá scéna je vybroušený diamant! Synergie hudby a obrazu je tak dokonalá, že to snad ani nešlo udělat lépe... Každý dialog, každá skladba posouvá příběh dál a i když se zrovna nemluví, hudba dá scénám ten správný důraz. Je to esence filmu a důvod proč si asi každý někdy přál aby mu k významným okamžikům v životě hrála hudba tak jako ve filmech. Hraná Mulan je naprostá zoufalost. Smysl nedávající břečka, kde se postavy chovají jako hovada. Film je bez života, táhne se jako smrad a musíte se nutit abyste tu zoufalost vůbec dokoukali... Vyřčená moudra tahají za uši, pravidla magie absolutně nevysvětlená, prostě tam ta magie nějak je a jednou má jeden význam, podruhé funguje úplně jinak... takovouhle patlaninu bych možná pochopil jako absolventský film za 3- s tím že se paní režisérka ještě bude muset hodně učit... jak udělat film konzistentní, smysluplný, zábavný a připomenout že také existuje filmová hudba... ()

corpsy

To, že sa zmenil oproti animovanej Disney verzii z roku 1998 štýl prednesu, čiže sa minimalizovala rozprávkovosť a fantasy motívy, možno brať aj ako plus, ale aj mínus. Plus v tom, že sa nešlo ako cez kopirák ( KRÁSKA A ZVIERA, LEVÍ KRÁĽ, ALADIN ) a snímok si vytvoril vlastný pohľad ( v tomto prípade je to skôr pohľad historického veľkofilmu ). Mínus v tom, že v tomto prípade by ani možno nevadilo, že by sa išlo cez kopírku a dostali by sme humorné fantasy dobrodružstvo pre celú rodinu. Takže kadiaľ cesta vedie? Ono, je to dobre tak ako to je. Je to veľkolepý spektákel s nákladnými scénami, a nákladným moralizovaním ( hlavne v závere si človek uvedomí, že žije v roku 2020, keď sa tu rieši viac politická korektnosť, ako hladomor ). ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)