V roce 1941 stojí Spojené státy na pokraji druhé světové války. Téměř zkrachovalá organizace NAACP, bojující za práva Afroameričanů, pověří svého jediného právníka Thurgooda Marshalla, aby zastupoval černošského šoféra obviněného ze znásilnění a pokusu o vraždu bohatého zaměstnavatele v konzervativním Connecticutu. Soudní proces se brzy dostává na titulní stránky novin. Marshall chce za každou cenu zvítězit, ale soud mu neustále hází klacky pod nohy. Záhy se k němu připojí mladý židovský právník Samuel Friedman, který nikdy předtím na podobném případu nepracoval. Oba muži bojují proti nepřátelské vlně strachu a předsudků, aby odhalili pravdu. Ostře sledovaný proces položil základy budoucí kariéry muže, který se nakonec stal prvním afroamerickým soudcem Nejvyššího soudu Spojených států. (Cinemax)

Hanys_

Black Panter jakožto právník pro "černé" jezdící po Státech křížem krážem. Jako seriál bych si to rozhodně líbit nechal, film se ale zabývá jedním z mnoha Marshallových případů a je to takové..chybí tomu trochu víc té zloby a nepřátelské atmosféry, která tyhle případy určitě provázela. Hudlin na tohle asi moc vhodná volba nebyl. ()

BOURQUE

„Kvazi-životopisný“ film o T. Marshallovi nie je zlý film. Práve naopak. Slušné herecké výkony, dobre zachytené prostredie a (hlavne) zaujímavý a poučný príbeh. To najdôležitejšie však akoby bol „potlačený“. Chýbajú oveľa väčšie a dynamickejšie emócie (a scény), ktoré pre „súdne filmy“ sú alfou a omegou. Ešte raz, nie je to zlý film (za rok 2017 vo svojom žánru je to nadpriemer) a s čistým srdcom môžem odporúčať. PS.: „Ako vždy“ – dojímavé (autentické) myšlienky pred titulkami. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

ER

Spíše řemeslně natočené,ale příběh zaujal. Ovšem vzhledem k výjimečnosti hlavní postavy by se mohl najít zajímavější případ napr. Brown vs.školní rada Topeky, který ho dostal do křesla Nejvyššího soudu. ()

MirkaP

Velmi dobrý film ze soudní síně. Začátek takový pozvolnější, ale jak se dostanou k soudu, řádně to zintenzivní. Podle skutečných událostí. Překvapil mě Dan Stevens, naposledy jsem ho viděla v Panství Downton a to zhubnutí mu teda vůbec nesluší. ()

rigby

Povedený scénář. I když se občas, zejména zpočátku, objevila hluchá místa, pořád byl děj strhující a pro diváka s atraktivním vývojem. Ovšem pro toho, kdo nemusí soudní příběhy, to zřejmě už tak zajímavé nebylo. Pro vyšší sledovanost se mohlo přitlačit na citech a více to zdramatizovat, ale v této podobě mi to přišlo tak akorát snesitelné, až místy i suché. Ale jinak velmi sympatický a příjemný film o rasové problematice. 3+ ()

Saxos

Výborné soudní drama, kam je sice zatažen rasistický podtext, ale v té době v celé Americe každodenní skutečnost. Klady: zpracování soudního procesu; soundtrack; velmi sypatický výkon herců v hlavních rolích. ()

Heywood

Výborné a právně poučné: Spravedlnost nepřijde jen tak a zadarmo. Musí se o ní bojovat. Herecky excelentní, dobová charakteristiky výborná a jen škoda, že dnešní šéfíčci BLM se hrdinům tohoto filmu neblíží ani na to pověstné okopávání kotníků. Chtěli jsme Ameriku nerasistickou a máme ji černě rasistickou až jeden zírá. Je dobře točit filmy o tom, že boj byl o něčem jiném, že odzbrojovat polici a vypalovat domy bílých Američanů. Jeden kiks tam ale je: Jak Boseman poučuje Gadas, jak černí bojovali proti otroctví až zvítězili a to bylo zrušeno, tak to byl trapný propagandistický blábol toho nejhoršího druhu. Už jen chyběli partyzánské oddíly… Kdo zná historii USA musel nevěřícně kroutit hlavou nad touhle hloupou propagandou. Za to hvězda dolů. ()

catinwater

čakal som od filmu viac. situácia so súdom ešte ako tak bola v popredí ale spoločenská a rasová otázka boli akoby len obtreté a väčší dôraz film kladie na klasický hollywoodsky prerod nechute zapliesť sa s "odbojom" do vehementného zastávania sa. na môj vkus príliš zromantizované. ()

bul

Vynikající Josh Gad, který mě velmi pozitivně překvapil svým výkonem, skvělý Chadwick Boseman a velmi dobrý výkon Kate Hudson, ostatní již není třeba tolik zmiňovat. Aktivní průběh příběhu kdy se čeká až na závěr jak to vlastně dopadne. Výborný odpočinkový film na odpovídající inteligenčně-emoční úrovni. Za celé 2 hodiny nebyla ani jediná chvilička kdy bych se nudil. ()

StandikK

Opět nějaký ten kousek podle skutečnosti z Americké historie z období, kdy ještě black pípl nemělo moc ty práva. Dívat se na to dalo, soudní zápletka nebyla nijak složitá, na tu dobu to však musel být pořádný problém. ps. Až teď jsem poznal v roli zbohatlické paničky Kate Hudson. ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let