Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

tibulo

asi najlepsi serial za posledne dva tri roky. a to som videl fakt vsetko,co sa natocilo. brutalny pribeh, brutalne herecke vykony, scenar, kamera. do posledneho okamihu som trpol,ako to dopadne a koniec bol sanka dole. a este aj bude dlho dlho. silno silno odporucam. ()

Mariooo

Nejlepší seriál, jaký jsem za poslední dobu viděl. Dokonale zpracovaný námět a myšlenka, do detailu propracované psychologie a charaktery postav, jejich jednání a vzájemné vazby. Perfektně zahrané role od herců. Napětí v každém díle. Když už má člověk pocit, že je loupež století u svého konce, opět přichází neuvěřitelný zvrat a je to celé jinak. V dalších dílech už si musí profesor pomáhat trochu sám, ale i tak si do konce druhé řady seriál zachovává vynikající atmosféru. ()

Pimburger

Na mě sice trošku až moc levicové a jednostranně podané, ale v důsledku dobré. Jednu čtvrthvězdu ubírám za až příliš mnoho kumulovaných náhod a trošku nelogických reakcí některých protagonistů, kdy se jejich postoje mění téměř z minuty na minutu, druhou čtvrthvězdu za Tokio, kterou jsem společně s jejími náladami a Riem nemohl vystát, třetí čtvrhvězdu za scénáristicky fakt dost hluchých míst (jakmile není inspektorka v operační místnosti, tak se veškerá práce policie zastaví a s jakýmkoli krokem se čeká, až se zase náhodou objeví - o střelbě odstřelovačů a vůbec všech policajtů nemluvě) a čtvrtou čtvrthvězdu za to, že nechali zabít tři nejoblíbenější postavy, zatímco ti největší troglodyti přežili. Ale abych nebyl jenom negativní, hvězdu dávám za Denvera se Stockholmem, hvězdu za Moskvu s Oslem a Helsinkama, hvězdu za profesora a jeho geniální nápady a poslední hvězdu za partyzánskou písničku, která je sice hymnou levičáků, ale sem skvěle zapadla - Bella ciao… V každém případě Španěláci překvapili. ()

tonysawer

To, jak dokážete vnímat emoce a motivace postav díky úžasnému vykreslení jednotlivých charakterů v této hře,... tak to jsem dlouho neviděl. Neskutečná záležitost! ()

mdf

Možná jsou tam i slabší chvilky,možná i nějaké chybičky,ale já je neviděl.Jsem už moc vybíravý,všechno se mi taky nelíbí,ze začátku to v některých seriálech jede,ale pak to spadne do klišé a do nudy,ale tohle je PECKA,prostě ultra hodně dobrý.Dlouho jsem neviděl takový seriál a netušil,že fakt budu netrpělivě čekat na poslední díl,jak to všechno vymyslí a jak to dopadne.Španělé,klobouk a smekám.A co teprve ten soundtrack...... ()

Kokotek230mm

Tak tohle se povedlo na jedničku podtrženou s hvězdičkou hnedle za ní. Špičkové tempo a herecké výkony, které od první chvíle rozhodně ani trochu nenudí. Pro mě takové osobní serialové porno tohoto roku a asi to už nic nepřekoná. Hlavní hrdinka Tokyo vypadá jako sexy nugátová poleva na totálně ujetém koblížku. Trochu jsem měl strach z té jejich milenecké eskapády, ale i ten její slaďoušek z cukříku hraje velmi přesvědčivě . Berlín , Moskva , Denver atd. atd se pomalu všichni vyvýjejí po své vlastní dráze a po půlce 1. série se těším na další chvilky ztrávené v mém milovaném ďolíčku na gaučí před mou oblíbenou telkou u tohoto španělského seroše. Tehle serial mně prostě sednul, jako prdel na ksicht. ()

Psavec

Dívám se na všechny možné seriály a hodnotit mohu jenom z pohledu diváka, který od této formy zábavy očekává co nejlepší zážitek/prožitek. Seriály ani filmy na ČSFD ani jinde nekomentuji. Nemám na to čas a po pravdě ani chuť, protože je to všechno dohromady už jen taková šedá masa. Ale po shlednutí La casa de papel hodnotit musím, protože tento seriál vybočuje z řady neskutečným způsobem. Od začátku až do posledního okamžiku je v každé minutě zábavný a poutavý. To jsem, přiznám se, ještě nezažil a mám pocit, že jsem viděl skoro všechny seriály. Inteligentní humor, inteligentní scény zapadající do sebe, překvapení, napětí, gradace až neskutečná, akce je tam také silná, romantika pro ženy (byť trochu nerealisticky pojatá). Nemám co vytknout, naopak. Je to bomba! Pro mě ohromné překvapení. Kam se hrabe Hollywood! ()

F50Ferrari

První série super, nemám nic moc proti. Ale druhá série to už bylo utrpení s největší perličkou celý druhý sérky a to návrat Tokio, to byl vrchol demence. Celkově bohužel jsem si neoblíbil z celého seriálu ani jednu jedinou postavu, jedna horší než druhá, ale Tokio vedla všem, strašná, ale fakt příšerná kravka. ()

Mykie

Španělský seriálový skvost, který kombinuje génia loci z první série Prison Break s pověstnou španělskou školou moderního thrilleru. Doporučuji každému na potkání. ()

tehol

bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao... ale 90?? kde? v tom chvilemi nelogickem pribehu? v te klasicke cringeoidni spanelske telonovele v druhe serii? v te strasne debilni scene se skokem motorky? v nijak inovativni kamere nebo rezii? v hodne zvlastni message serialu? v tom, ze nas to v podstate nuti sympatizovat se zlocinici? no nevim. ()

EricNor

Seriál je skvělý. Jsou tam velmi dobře udělané charaktery, které celý seriál táhnou. Jenže po první sezoně a začátku druhé už mě to vlastně nebaví, protože některé zvraty v seriálu jsou na palici, vztahy jsou jak ze soap opery a je to takové neustálé popotahování za ocásek bez vyvrcholení. Podobné to bylo v Killing, který jsem přestal sledovat uprostřed druhé řady přesně kvůli tomu, že se nabízely jen otázky a žádné odpovědi. Asi si jen někde přečtu, jak to dopadlo. Navíc je tu jakýsi chaos v počtu epizod. Záleží na jejich délce. Myslím, že verze pro Netflix je zkrácená na cca 42 minutové díly. Na seriál jsem narazil náhodou, když jsem chtěl něco se španělštinou. ()

mijec

Na môj vkus príliš roztiahnuté. Najprv som bol navnadený, potom ma to začalo nudiť, opäť som tomu trochu prišiel na chuť až mi napokon všetci začali liezť na nervy. Na môj vkus si autori zbytočne cucali z prsta zápletky a paralelné dejové linky, aby to malo čo najviac dielov. SPOILER: Dúfal som, že na záver prvej série (t.j. na konci 2. sezóny) príde aspoň nejaké prekvapenie, ale nič také sa neudialo. Všetko dopadlo viac-menej tak, ako sa dalo očakávať. Druhá séria (teda, aspoň zatiaľ, 3. sezóna na Netflixe) je v podstate na jedno kopyto s tým, čo sme už videli, len tu autori až príliš uverili v seba samých a zo seriálu robia Mission: Impossible. Pre mňa to je už impossible dopozerať. Keď dajú von 4. sériu, pozriem si niečo iné. Toto ma nebaví a nezaujíma ma, ako to dopadne. ()

nomak

Paradni serial, ale za zaverecnou pohadkovou prestrelku a airsoftove pistole v celem serialu musim jednu hvezdu sundat, nechapu, ze si tvurci daji takovou praci se vsim a omrdaji zbrane, ktere jsou tady dost dulezite. ()

supEnoc

První série (1.1 + 1.2) perfektní - 5*. Důmyslný plán bez logických trhlin podpořený skvělými hereckými výkony. Tam to taky ale mělo skončit. Po zhlédnutí jedničky jsem samozřejmě chtěl víc, jelikož je to strašnej hype a potěšilo, že to Netflix picknul a pokračoval, nicméně v s2 (resp. s3, pokud jste narazili na rozdělenou verzi) je ten writing fakt off a vůbec to nedává smysl. Škoda, herci super, za mě hlavně Pedro Alonso a Alba Flores. Celkově 70%. ()

Jindra_S

Při čtení nadšených komentářů a hodnocení se nemohu ubránit podezření, že jsme se díval na jiné seriály. V tom, kterém jsem viděl já, je sice potenciál, několik dobrých nápadů při bankovní loupeži, ale také spousta věcí, které hraničí s parodií - tým vybraných zločinců, kteří se pět měsíců připravují na největší loupež v dějinách a chovají se jak parta puberťáků naprosto ignorující, na co je šéf připravoval. A šéf samotný sice ví všechno několik kroků před policíí, ale zároveň balí inspektorku která vede vyjednávání - a to nedělá problémy, protože při práci na případu, který sleduje celá země má inspektorka čas řešit svůj osobní život. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi