Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

ABC1

Na tenhle seroš by se měli povinně podívat všichni budoucí i současní čeští scénáristé; možná by pak ty svoje výtvory rovnou hodili do kamen a ušetřili tím spoustu peněz daňových poplatníků!!! Tohle je fakt skvost. ()

BruceTichac

První série je zajímavá a bavila mě až do chvíle, než jsem zjistil, že zůstala otevřená a byl jsem nucen koukat i na druhou. Během ní u mě spousta postav ztratila sympatie a tak jsem již nepokračoval. Seriály, které otevřeným závěrem nutí diváky koukat na všechny série mi vadí. Každopádně Mr. Berlín mě bavil hodně. ()

Sopholojong

Bol som tam s nimi, prezil som to s nimi, plakal som s nimi... aj ked v zaverecnych dvoch sezonach sa to mierne rozsypalo - hlavne logickymi lapsusami a az bayovskym patetizmom (ktory ale ja z nejakeho dovodu mozem). Ma to jednu z najcharizmatickejsich a "najprolhanejsich" postav v historii "streamovacej bedne", El Professora. A samozrejme tie najsialenejsie twisty, ktorych je take obrovske mnozstvo, ze by som potreboval napisat Bibliu, aby som ich vymenoval. Svojou osudovostou, velkostou, flashbackmi sa to hravo vyrovnava fenomenu Lost... este aj zaverecnu emocionalnu rozbusku v hangari to ma podobnu. Bolo mi potesenim! ()

Sidenius

Původně jsem si myslel že je to úplná ztráta času, nakonec to byla jen ztráta času. Filmy s belmondem o vykradeni banky tu jsou 30let. Tohle jen zasazeno do dnešní doby a díky nebývalému zájmu roztaženo na 5 serií. Geniální profesor je o krok dopředu před policií, armádou i celou vládou. V gangu profesionálové kteří občas podlehnou emoci a díky tomu je třeba dalších 5 dílů. Emocionálně nestabilní hlavní postava díky které se roztočí další tři série. :-/ chválím poslední díl, kde vše jako zapadne do soukolí a nikomu nevadí že Španělsko má eura kryté mosazí. Chápu že to svět pobláznilo, ale pro mě slabší než Prison break ( a ten měl premiéru před prosím pekně před cca 15ti lety) ()

Tomulka

Dvě série super třetí ještě jde, tak do toho jdeme znovu. Avšak čtvrtá a pátá (hlavně pátá) to je špatný vtip. To není možné jak upadl scénář! DÁLE SPOILERY_Vždyť dělají postavy furt ty samé chyby jako v tiskárně. To že tam nechali vběhnout Arturíta je totální nesmysl. Po tom co jim dělal v tiskárně by ho každý, ale opravdu každý člověk vyhodil předníma dveřma zase na ulici!!! To co se stane z těhotné inspektorky je totál magořina. Už jsem si říkal jestli vůbec porodí a nebo je to normální při tom všem nosit 9 měsíční dítě :) a nic  :).  Týpek z ochranky, tak ten byl největší parodie a všechny scény s ním byli totál parodie! Je smutné jak to tvůrci podělali :(. ()

Miroslav.Zac

Na začátku jsem si myslel, že je seriál přeceňovaný, ale s každým dalším dílem to bylo lepší a lepší. Jestli něco stojí za vyzdvižení, jsou to propracované charaktery postav na obou stranách "barikády" a fakt, že seriál nasadí už od začátku vysokou laťku a dokáže ji udržet po neuvěřitelných pět sérií. ()

Veldas

Pro mě jeden z nejlepších seriálů své doby. Nejenže si od první do poslední série držel svoji kvalitu - on ji dokonce zvyšoval. Což jsem, přiznám se, považoval skoro za nemožné, protože hned první série byla velmi kvalitní. Závěrečná série gradovala opravdu ve velkém stylu a nikdy bych nečekal, že mi u takového seriálu potečou (nejen) během posledních dílů slzy proudem. Jeden z mála počinů posledních let, kde tvůrci, i přes obrovská očekávání, zvládli velké finále naprosto špičkově a nezklamali. Seriálu odpouštím kýčovité přestřelky a drobné nedodělky, jako je výměna zásobníků apod. V některých dílech, zejména v první sérii, mi vadil slizák Berlín a jeho úchylárny. Občas mi přišlo, že to tvůrci trošku přehání se sexuálními narážkami, ale jinak bych mohl pokračovat už jen v superlativech. Vynikající zápletky, zvraty, náboj, momenty k zamyšlení, emoce i dojemné chvíle ve správnou chvíli, kterými je celý seriál protkaný. Výjimečné herecké výkony! Opravdu, kam se hrabe Amerika... Postavy si člověk zamiluje, všechny emoce jim člověk totálně věří a proživá s nimi na maximum. Evidentně skvělá chemie v celém štábu po celou dobu natáčení. Klobouk dolů. Za celý seriál 95% (-1% dolů za přestřelky, -1% dolů za nedodělky, -1% dolů za LGBT populismus, -2% dolů za občas zbytečné a okaté sex. narážky). Nutno sledovat v originále (španělštině). S dabingem celkový dojem podstatně klesá. Nejoblíbenější postava - Úrsula Corberó alias Tokio. ()

Venom

Tento seriál si ma získal hlavne kvôli názvu a plagátu a hlavne kvôli tomu že je to teda španielsky seriál. Je kvalitný, o tom niet pochýb no bohužiaľ s každou sériou to ide dole vodou. Nie až tak prudko ale pomaly. A v 5. sérii sa to už aj jasne vidno a už prichádzala aj únava s neustálych zvratov ktoré sa vyriešia behom pár minút. Celkom mi tam vadilo LGBT ale ešte viac mi vadili tie nepodstatné flashbacky pretože ich tam bolo neskutočne veľa. Ale aspoň ku koncu 5. série sa to dalo dohromady aspoň nejako a dávalo to zmysel aj to spojenie s prítomnosťou. Každopádne finále bolo epické a musím tvorcov fakt pochváliť lebo som na to pozeral ako Denver keď videl to origami od Proferosa. ()

Hombre8

Úžasný seroš pro lidi, který nebaví myslet a rádi si u televize štrykují nebo třeba čtou. Zpočátku to vypadalo jako slušně napsaná, promyšlená věc. S každým dalším kopancem se z toho ale stávala vyloženě rodinná telenovela založená na emocích, s mírou pravděpodobnosti a reálnosti limitně se blížící nule. Kdo nechce skončit v bipolární pasti, to jest, nechce být neustále vtahován do děje a následně odrazován a odháněn nesmyslností, ať to raděj vynechá. Body za slušné nasnímání i zahrání. Scénář a dramaturgie = odpad. ()

Jandecka

1. a 2. série: Až geniální seriál plný přirozeného napětí, dramatu a šokujících zvratů. Originální, zajímavé, bez přehnaných efektů. Inteligentní zápletky. Nutí vás to zkouknout další a další díl. Přirozeně dynamický děj. 85 % 3. série: Trošku přiblblá zápletka k další loupeži, až moc nových postav, zpočátku trochu nepřehledné, ale neuvěřitelné nápady a zvraty to drží nad vodou. 65 % 4.+5. série: Tady už se to postupně zvrhává v tupou nekonečnou střílečku plnou nesmrtelných postav, které by byly v reálu mrtvé už 50x. Do toho stupňující se otravnost neskutečně naivn8 a hloupé vypravěčky, která je absurdně iracionální a do toho má neustálou potřebu pořád zdůrazňovat, že je nadržená. Příběh je strašně okatě natahovaný retrospektivou mezi série i před celý děj. Vyhrocené emoce, nekonečné umělé zvraty, aby příběh ještě neskončil a vyždímal nějaký díl. Člověk to s nudou dokouká, aby věděl, jak to dopadlo. 40 % Celkové hodnocení nechávám dle prvních dvou sérií, protože si to zaslouží a nelze je hodnotit samostatně. ()

TOPmoovie

no , ok. namet je genialny. hruby scenar je fakt na poctu. postprodukcia a technicky spracovane ako top hollywood movie.  ale zhruba od polovice 2. serie tie primitivne emocionalne ohnostroje, tie nezmyselne hystericko citove explozie su neznesitelne. trvaju vzdy asi 2min a bol som nuteny ich vzdy pretocit. proste pre tych najednoduchsich divakov...ok, tych 70%. beriem. ale keby sa urobil zostrih bez toho, a bez logickych absurdit ,kvoli ktorym to vypol kazdy policajt a ekonom, bol by to serial na urovni game of thrones. >>>SPOILER>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>to ze , zabili nairobi bola tiez amaterska chyba. a zaroven  na ten odporny ksicht komisarky sa musis pozerat dokonca. ()

DK197

Takhle to vypadá když se vám povede něco originálního, co fakt stojí za to. Rozhodně doporučuji zhlédnout. Budete se bavit od začátku do konce vlastně s každou sérií. ()

happy.lenulka

Za mě jeden z nejlepších seriálů. Tedy první série, té bych klidně dala 10 hvězd, pak už to bylo horší, ale pořád vysoká kvalita a snad až na 3 díly mě to bavilo. Ke konci mě štvala Tokio, ale jinak super zážitek, něco jiného, jinak natočeného :-) ()

52637

Nejlepsi, genialni postavy a skvelej plan na loupez stoleti. To se povedlo, lepsi i jak filmy na toto tema, tenhle serial nema konkureci. Espanol ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi