Necrotongue

I přesto, že šlo o úvodní epizodu, nedočkal jsem se žádného pomalého rozjezdu, kterého jsem se trochu obával, při akci proti Weaverovi jsem dostal slušnou porci kvalitní akce, zatímco David Koresh se postaral o teologicko- filosofické okénko. Netušil jsem, že se u dramatu tak pobavím, ale nejhorší sniper v dějinách mě dostal, totéž se podařilo nesmírně obětavému Davidovi, který vzal všechen ten odporný a nehygienický sex na sebe, aby spasil ostatní. ()

dO_od

// Je to jak jsem se obával, závěrečný konflikt slibuje hodně, posun v čase a události, které k němu však spěly, už nikoliv. Příliš mnoho nekonkrétního tlachání uprostřed kultu (s nevěrohodně obsazeným Kitschem v hlavní roli, a to ho mám jako herce celkem rád) a vedlejší linka s ATF/FBI, do které se nějakým způsobem promítá politika, prostě tolik netáhnou. Řemeslně precizní, jenže to už je dnes standard, tzn. s výjimkou konstantně skvělého M. Shannona vlastně ani není moc co chválit. Dalších pět dílů bude čistě o vaší trpělivosti. 6/10 ()

castor

Zorientujeme se poměrně rychle. Seznámíme se s agenty FBI i členy komunity. Vede ji jistý David Koresh, který se prohlásil za mesiáše, který započne apokalypsu nevěřícího světa. Ovšem místo toho přivodil kruté týdny pro členy své organizace. O událostech na kopci Mt. Carmel poblíž texaského města Waco, po kterých zůstaly desítky mrtvých (včetně dětí), se rozhodla vyprávět v šestidílné sérii televizní stanice Paramount Network. Okolnosti dosud přitahují mediální i badatelskou pozornost. Seznamujeme se s motivacemi federální agentury ATF i každodenním životem Davidiánů, tedy hnutí, které vycházelo z Adventistů sedmého dne. Žili v komunitě, studovali Bibli. Částečně se stranili okolního života, muži nesměli pít alkohol ani mít sexuální styk. Sám Koresh měl ovšem několik (ale prý k žádnému potěšení) manželek (některé i nezletilé) a dětí. Kladně se vyjadřoval ohledně práva nosit u sebe zbraň. Právě poté, co na ranči začal shromažďovat značné množství zbraní, se dostal do hledáčku úřadů. ()

liskam

Tak tahle minisérie vypadá velice nadějně (zejéna díky Castingu) a myslím, že tohle je první a poslední díl, který hdnotím "jen" 4 hvězdami. ()

stephano

Na seriál od Dowdle brothers sem se tešil, jelikož jejich filmy dávám, v rámci žánru, mezi své top (tedy i přes nějaké nedostatky). Waco se prvním dílem rozjíždí přesně tak, jak sem si představoval. Ani vteřina epizody nenudí a připravuje nás na, podle mého názoru, seriál roku. Nicméně, stejně jako u jejich předchozí tvorby, není to pro každého. Někdo v tom bude hledat uplně jiné seriály a možná bude zklamaný. ()

Felisr

Tak zatím na 70% (viděny 2 díly). Dobově spíše reálné, Kitsch se snaží, ale k úplné přesvědčivosti mu chybí značná dávka charismatu. Na druhou stranu, aspoň nepřehrává, jak je dnes (bohužel) u většiny USA dramat zvykem. Uvidíme kam bude seriál dále směřovat, možná pak zvednu na 4 hvězdy. ()

DonBraso

Jsem zvědavej v jakých duchu se ponesou další části,zatím to má nakročeno na poctivé drama,který nebude asi seriálem roku,ale vidět opět pohromadě Shannona s Whighamem jak v Boardwalk Empire je pro mé srdéčko slušný potenciál,že tady by se mohlo dít ještě velký dusno.70% ()