• dopitak

"Tak to byl Špindl. Nakonec nebyl tak špatnej." Nová taktika českých tvůrců je asi vkládat svým postavám hodnocení přímo do úst. No nepomohlo to. Dneska se točí filmy stylem: 1) Tak které místo ještě ve filmu nebylo? 2) Kdo z herců kývne na všechno? 3) Co by tam asi tak mohli dělat? 4) Seznam věcí, které vždycky zaberou (nevěra, nadrženost, záměna místa nebo osoby)....pořád je to Milane málo.... tak tam dáme Koháka, aspoň jednoho Langmajera, Bendovou, Vašuta, no a Nohu, toho co neuměl mluvit v Přeboru. ________ Výsledkem je trapný slet ještě trapnějších fórů, za které by se možná (říkám možná) styděl i trošku Zdeněk v Kameňáku. Dámy prominou, ale tvůrcům se tady podařilo mimořádně zohyzdit dvojici Polívková, Krausová. Naopak Kateřina Klausová působí mezi nimi jako zjev, sice to s hraním nemá moc společného, ale aspoň se na to dobře dívá. Milan Cieslar má u mě střídavě dost bodů, tady ale není za co. Jo a už nechte toho Oldu Navrátila na pokoji, na tohle se fakt nedá dívat.(28.4.2018)

• M.i.k.e

mysteriózní drama z horského prostředí,které nutí diváka věřit že největším lamačem dívčích srdcí je Jakub Kohák (popřípadě někdo kdo vypadá jako Kohákův bratranec) a obstaržní Prťka.Aspoň,že Emil Nádeníček si konečně vrznul...jedna hvězda za prvních deset minut,které navnadily na normální zábavu.Bohužel po uplynutí těch 10 minut je to standardní křeč topící se v trapnosti,která dokáže zastavit čas...doslova...20%(26.4.2018)

• Dobry_clovek

Hloupa “ komedie “ jakych u nas vznika spousta a vsichni doufame, ze dalsi uz nevznikne. Bohuzel, opak je pravdou. Plejada “ beckovych “ hercu rizena amaterskym reziserem, ktery nikdy nenatocil nic za co by se clovek vnitrne nestydel, se snazi o banalni humor, ktery snad neni urceny ani pro tak nenarocne publikum jako jsou filmy Zdenka Trosky. Clovek se stale musi divit jak je mozne, ze v zemi, ktera vytvorila radu perel svetove kinematografie nekdo da penize na podobne obludne projekty a ze tvurci sami nemaji tolik sebeucty aby nevypustili na svet neco co urazi nejen je samotne, ale predevsim jejich divaky.(21.12.2017)

Průměr, průměr, průměr, ale tak oddychově napsaný a splácaný dohromady, že mu tak hrozivé obecné hodnocení zase nepatří. Polívkovou jsem nikdy nemusel, ale touhle vysokohorskou jednohubkou si mě docela získala a hlavně její role mě v rámci Špindlu poměrně pobavila. Nebýt houmlesáka Koháka a Gránského, který musí být momentálně zcela všude, by se z téhle mírně feministické sondy nestala vůbec špatná česká komedie. Lístek do kina bych za to ovšem neobětoval.(25.4.2018)

• Kokska

Opět další český film, který působí jako ten nejlevnější výprodej. Vše drží pohromadě silou vůle, samozřejmě natočené tak, aby to bylo rychle hotové a stálo co nejmíň peněz. Postavy se chovají jako naprostí idioti (všechny, bez výjimky), dialogy jsou strašně odbyté a úroveň hraní vzácně nekonzistentní, jako by se záběry jely na první dobrou. Kapitolou samu pro sebe je úroveň humoru. Ten se tvoří převážně padáním a různými kolizemi (padá se tu opravdu často, ve všemožných situacích), v kombinaci se sexistickými poznámkami a gagy (styl stařecká uslintanost z třetí cenové). V paměti mi utkvěli dvě scény, které neskutečně dobře vystihují celý film. První je příšerná kapela, která na svých vystoupeních hraje coververze od Lucie a Pražského výběru, což má působit jako ten správný "odvaz". Druhá, snad ještě lepší, je divoká sexuální scéna, která se ale odehrává celá pod peřinou (není nic vidět), z pod níž, po úspěšném koitu, vyleze Jan Révai ve slipech.(21.5.2018)

• - Natáčelo se v Krkonoších. (griph)

• - Ve filmu se objeví autobus společnosti Flixbus, ve kterém do Špindlerova Mlýna jedou hlavní postavy. Tato společnost však do Špindlu v době natáčení a premiéry filmu vůbec nejezdila a zájezdy nepořádala. (vyfuk)