Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu v celovečerní zimní komedii Špindl. Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií. (Bontonfilm)

Trailer 2

dopitak

"Tak to byl Špindl. Nakonec nebyl tak špatnej." Nová taktika českých tvůrců je asi vkládat svým postavám hodnocení přímo do úst. No nepomohlo to. Dneska se točí filmy stylem: 1) Tak které místo ještě ve filmu nebylo? 2) Kdo z herců kývne na všechno? 3) Co by tam asi tak mohli dělat? 4) Seznam věcí, které vždycky zaberou (nevěra, nadrženost, záměna místa nebo osoby)....pořád je to Milane málo.... tak tam dáme Koháka, aspoň jednoho Langmajera, Bendovou, Vašuta, no a Nohu, toho co neuměl mluvit v Přeboru. ________ Výsledkem je trapný slet ještě trapnějších fórů, za které by se možná (říkám možná) styděl i trošku Zdeněk v Kameňáku. Dámy prominou, ale tvůrcům se tady podařilo mimořádně zohyzdit dvojici Polívková, Krausová. Naopak Kateřina Klausová působí mezi nimi jako zjev, sice to s hraním nemá moc společného, ale aspoň se na to dobře dívá. Milan Cieslar má u mě střídavě dost bodů, tady ale není za co. Jo a už nechte toho Oldu Navrátila na pokoji, na tohle se fakt nedá dívat. ()

EvilPhoEniX

Hodně podhodnocená komedie. Já se překvapivě bavil a párkrát i slušně nahlas zasmál. Příběh zde vlastně není, tři sestry jedou na Špindl zažít dobrodružství, kde krom lyžování dojde na alkohol i sex, což mě neomrzí nikdy. Kateřina Klausová je ke všemu k pomilování a potěší i účast známějších českých osobností. Nevím jestli je to tím, že žiji v Irsku a česká řeč i film mi chybí, ale já si to užil. 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Pomocná síla a syn majitele hotelu, to nebude to samý, viď?" Sexuální orgie mám již nějaký ten pátek zakázané vyhledávat, tak jsem se celkem těšil, až to rozjede sesterské trio s partou muzikantů ve Špindlu. Přiznám se, že jsem to trošku neodhadl. Trio ve složení Nosatá, Potetovaná a Sluníčková to prostě neumělo pořádně rozbalit a kluci z kapely spíš dělali kraviny, takže jediný, kdo se k tomu postavil čelem, byl rychle se mydlící otužilec Ctirad. Je samozřejmě poněkud děsivé označit za nejlepší postavu filmu takovouto scvrklou kreaturu, ale nic lepšího jsem v tomto snímku nenašel. Možná ta kurýrka s alkoholem ještě stála za zmínku. A přestože jsem zklamaný, tak nějakou tu hvězdu dám, protože jsem se několikrát zasmál, i když to patrně byly jen poměrně náhodné trefy do mé nálady. A pokud někdy vyrazím do Špindlu, tak rozhodně zvolím jinou depandance. ()

silentname

"Špindl je film, ktorý akosi vnútri človeka presvedčí, že filmy s dobrým tempom si treba vážiť. Nevedel čo som mal čakať. Milan Cieslar je pre mňa človek, ktorý vie urobiť aj celkom dobré komédie, no potom vie urobiť aj skutočne mizerné komédie. Tento film nie je ani jedno ani druhé. Myslím si, že je to kdesi medzitým. Akýsi priemer v rámci komédie. Nemám pocit, že by to bolo veľmi originálne, ani nejako výrazne duchaplné, no na druhú stranu mám pocit, že naša ženská trojica to vie celkom príjemne zdvihnúť. Mám rád Annu Polívkovú. Vie si zobrať role, kde si vie získať sympatie divákov a tento film je na tom podobne. Jej sesty v podaní Anity Krausovej a Kateřiny Klausovej sú tiež celkom dobré, no myslím si, že veľkú šou si tu pre seba kradne Oldřich Navrátil. Na ňom som sa pobavil a akosi tam dobre zapasoval. A jeho monológy sú dobré. Čo viac by som o filme povedal? Je zvláštne, že som vedel na prvý pokus odhadnúť s kým Katka reálne skončí, je zvláštne, že veci sa reálne nedotiahnú do konca a filme si hopsá z jedného miesta na druhé. Na jednej strane by sme mohli povedať, že niektoré veci tu nie sú podstatné, no na druhú stranu ak niečo nakusnú, tak by to mali aj dojesť, lebo potom mi ostáva len hádať, čo to malo signalizovať, alebo či to malo reálne nejaký význam. A potom sú veci, ktoré sa tu doťahujú a nikto sa im o to vôbec neprosil. Je to komplikované a nebudem to tu rozoberať, no akosi som mal pocit, že v scenári sa sústredili len na nejaké elementy, a iné im prišli zase nepodstatané. No keby sa to prehodilo, možno by to bolo zaujímavejšie. Myslím si, že keď tu už máme november a tešíme sa na zimu, tak film stojí možno za jedno pozretie, no aj tak je tam veľké možno. Pre mňa to je priemerná komédia, kde som sa občas zasmial, no iným to môže stačiť. Takže rozhodnutie v tomto prípade nechávam na vás. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Ten, kto robil casting, je asi majiteľ obludária a chcel si rozšíriť zbierku. Lebo tak hnusné ženské vybrať do romantickej komédie na horách, to musí byť nejaký fetiš. Okrem tej blondýny všetko také zjavy, že vám pri predstave, že si tieto ženské prišli zašukať príde tak prirodzene zle. Bol to akýsi pokus o snowborďákov za zenitom, lenže nič vtipné tu nebolo, ani dobré pesničky a herci, čo by mali platiť ohavné. A Gránskeho netreba dávať do filmov. On len s ťažkosťami zvláda moderovať Československo má talent a to tam má tiež intelektuálnu konkurenciu na úrovni Alagič. ()

• Jako soundtrack k tomuto filmu byla vybrána píseň „S větrem v zádech“ od české kapely Limetall. (rublik05)
  • Štáb měl zázemí, stejně jako kostymérnu a maskérnu, v hotelu Montana ve Špindlerově Mlýně. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)
  • Na scénu, kdy David Gránský skáče v trenýrkách do sněhu dolů, najali filmaři dubléra. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)