Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

EKLEKTIK

"Vy to tu vykrádáte, hoši?" Tahle krimi není pro starý, ale protože nejsem Indián nebo Mexičan, tak mě ani ničím neurazila. Její příběh pak sleduje osudy dvou bankovních lupičích, kteří chtějí vykrádáním poboček jedné banky získat zpět to, o co je jejich banka připravila. Mám tedy z tohoto kriminálního dramatu takový pocit, jakoby v něm vítězství spravedlnosti nebylo na prvním místě a že vyznění jeho závěru bylo značně amorální. ()

Hanys_

Western roku. Pomalé tempo, hláškující Bridges, magor Foster a do toho ten Caveův soundtrack. Zatraceně depresivní záležitost. Parádní závěr. ()

SpaceOdyseus

Westernovejsi nez spousta westernu. Hell or High Water je krasne bezutesna podivana s chlapackymi typy, kterym se proste musi fandit na obou stranach. Pribehove nejde o nic svetoborneho, ale je to tak citlive podane, ze musim jit proste pro plny pocet. ()

dopita

U tohohle filmu bych vyzdvihnul především scénář a herecký výkony. S prací režiséra to už taková sláva není, občas by to chtělo svižnější střih, občas bych si zase některou scénu uměl představit o něco delší. Ale každopádně spokojenost! ()

Ripley

Film,který minul naše kina dějově nepřináší nic nového,ale je tak dobře natočen,že mě nenudil a zajímal.Výborný casting,skvělá kamera,solidní scénář a především režijně bezchybná záležitost. ()

DannyBoy80

Bridges je zpět v novodobém westernu. Důchodec Bridges se svým míchaným parťákem do sebe nonstop ryjou a při tom pronásledují bankovní lupiče. Mě se to líbilo nebylo to příliš násilné, mrtvoly se zastavily na sympatickém čísle :) ()

buzzwoody

Hutné drama s velmi pomalým tempem a příliš dlouhými scénami upocených texaských bratrů, přepadávajících banky, jeden pro zábavu (Foster zahrál svého Tannera velmi dobře, podařilo se mu vystihnout jeho nechutnost a odpudivost) a druhý, protože sám skoro nic nemá a nechce, aby jeho děti musely žít v chudobě (Chris Pine lehký nadprůměr, herecky zaostává za Fosterem). Jenže umírají lidi a to se nelíbí rangerům (šerif Jeff Bridges převyšuje i Fostera, byť jeho pravděpodobná Oscarová nominace bude lehce přeceněná). Kromě herců odvedli skvělou práci jak scénárista, tak režisér i kameraman. Přestože se děj odehrává v současnosti, působí to jako lehce nepříjemné retro z 80tých let. Akční scény, kterých není mnoho a jedná se spíš o napětí, než nějakou výraznou akci, jsou ovšem zvládnuty na jedničku a z velké části je Hell or High Water tak kvalitním filmem právě díky nim, jako příklad bych mohl podotknout nejlepší scénu s totálním pominutím Fosterových smyslů na kopci v poušti. Nějakou tu zmínku na Oscarech by si snímek zasloužil. ()

Milodar

Pravý texaský biják. Je v něm esence toho pravého, Gigantího. Ropné vrty, prašné cesty, motely s t-bone steaky, dědky v sombrérech, rasisty, pacifisty, psanci, kasíno, v něm lehká děva též, nějaký to střílení z automatické pušky ze supermarketu. Vše je přirozené, uvěřitelné, žádná šaráda pro akcechtivé blbečky (Sergestor). Akce nechybí, ale není tam samoúčelně, jen aby byla. Jeff Bridges si užívá důchod. ()

orkadimenza

Ponurý Texas, kovbojové, zločinci, starý šerif co už je jednou nohou v důchodu...kde já už to viděl? Samozřejmě, že No country for old men, už jen to prostředí a krajina rezonuje v žilách a dává vzpomínat na dobu, jak to předvedli Coeni před necelými deseti lety. O žádný thriller s psycho zabijákem se však nejedná, o to víc mohou okouzlit detaily a krevně podobné zakončení. Prostředí je trochu modernější, takže onen kontrast s westernem klade více důraz na diváka, kterému se film jen tak nezalíbí, pokud se atmosféře sám nepodvolí, mě se ale pomohl podvolit kdo jiný než Nick Cave a tak si můžu zapsat další příjemný filmík do své sbírky. ()

Darth Maul

Vzbura utrápených mužov proti nespravodlivej spoločnosti. Nekompromisná, bez zbytočných rečí a vysvetľovania. /// Sheridan zasadil svoj ďalší príbeh do surového prostredia Texasu. Dusné povetrie tohto neprívetivého miesta dokonale podčiarkuje ťaživú atmosféru celého filmu. Dobrý pocit z poctivého remesla zvýrazňujú aj brilantné herecké výkony ústrednej štvorice a temná hudba. Intenzívny filmový zážitok. /// "Zdá sa mi to hlúpe... Tento spôsob života, bankové lúpeže, utrácanie peňazí... Takto dnes už nikto nežije. Je to minulosť. Dávna minulosť." ()

prezdivaka

Moc pěkné, hlavně herecky. Brilantně napsané dialogy, které povyšují bezútěšnost života v pustině plné buranů a magorů. Scénář se na pár okamžiků zadrhne a přeleze několik oslích můstků. Nepochopitelné je přepadení banky plné lidí, které jde zcela proti plánům bratrů a zvrhne se v divokou přestřelku. Co taky čekat v Texasu? Dále nesmyslné dýško servírce, aby později zachránila Tobyho před kriminálem. Hlídka policie, která vůbec neprohlédné odjíždějícího (ani jeho auto) z místa činu. Konec je už trochu americký, ale stále je to snesitelné a hlavně není to hloupé. ()

Randyz

Dobrej filmek s atmosférou drsného Texasu s vtipnými dialogy a úžasnými záběry. Na pozadí občas hrají i celkem trefnej soundtrack. ()

Rozjimatel

Príbeh zo sveta texaských buranov s niekoľkými silnými scénami (pumpa, samopal, sniperská puška). Južanská "kultúra" z toho trčí celý čas, ako slama z čižmy, či už sa jedná o trestnú výpravu samozvaných strážcov zákona, alebo o šerifove reči o tom, ako je európsky (!) futbal trápny, lebo ho dokáže hrať aj malé dieťa. Hlavné postavy boli zahrané výborne, tak bratia (Ben Foster a Chris Pine) ako aj šerif pred dôchodkom (Jeff Bridges). ()

mclenin

Minimalistický až pomerne komorný, "moderný" western, ktorému dominujú predovšetkým dobre obsadené a zahrané postavy a hudba, Príbeh je pomerne jednoduchý a priamočiary, nerobí zbytočné odbočky a ide priamo k veci, povie čo chce povedať. Sadlo mi to, 3,5*. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)