Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

Mikino00

Moderní verze westernu má jeden problém, kterým jsou postavy. Všechny jsou velmi nesympatické, odtažité a upřímně mi bylo jedno, jak film skončí. Atmosféru to má, děj má spád (ke konci už dost pokulhává) a celkově se jedná o žánrový nadprůměr. Na lepší dojem a následné hodnocení to však nestačí. ()

Milky.

Poctivý film a vlastně tak trochu moderní western. Bylo super se po dlouhé době podívat na něco tak komorního a zároveň skvěle natočeného, bez různých moderních vypičárek a klišé. Jen dva zoufalí bráchové, dva zoufalí rangeři a proradné židovské banky. Hlavně finální bankéř byl naprosto dokonale ztvárněný. Konečně po dlouhé době film, co má duši. A Jeff Bridges za čistých 100%. A přiznám se, že Pine mě ve své tiché roli poměrně příjemně překvapil. ()

Ollie235

Západní Texas - malé vesničky, kde chcípl pes, koně na benzínkách, po zuby ozbrojení novodobí kovbojové s klouboukem a pořádným truckem. Ideální prostředí pro krimi-drama, které těží z výborného příběhu dvou bratří. Ti si s každým dalším zločinem získávají více sympatií a divák je nucen jejich činy chápat a ospravedlňovat. Hudebně podmanivé, herecky dokonalé. Film pro chlapy s jedním z nejlepších filmových konců, co jsem poslední dobou viděl. ()

dan4815

Western nemám příliš rád, proto jsem tento film zvolil bez nějakého očekávání kvalitního podívání, jako kulisa k pohlavnímu styku. Ten se ale následně neudál, protože jsem dal spíše přednost filmu, který mě nečekaně zaujal. Příběh příjemně a pozvolna gradoval, nenutí se nějakou akčností. Jednoduše má své tempo, které se může zdát být nudným, nicméně příběh má celkem jasné, za to nenucené motivy. V příběhu je kus lidskosti a humoru, v porovnání s dalšími moderními western filmy je to víceméně dost podobné, přece jenom se mi zdál o něco lepší, než ostatní filmy v žánru. Jeff Bridges ukázal bravurně zvládnutou roli, a režisér Mackenzie zase ukázal kus své umělecké duše, podobně jako v Perfect Sense. Závěr filmu překvapil, nicméně je jasné, že hlavní šerif má prostě vždy jasno a ví, kdo to udělal. Celkově děj nebyl extra hlubokomyslný, ale nabízel zamyšlení nad chováním dvou zlodějů, proč dělali to, co dělali, a proč jeden z bratrů udělal to, co udělal. ()

Zombi

Velmi slušnej moderní western se zajímavýma postavama jak na špatné straně zákona, tak na té dobré. Vykrádání bank, přiměřeně akce, trocha humoru, hlavně však atmosféra zaprášeného texasu, kde skoro každý nosí bouchačku a neváhá ji použít. ()

Renfield

Tohle je Texas! Z příběhu bratrů Howardových mám pocit, že mu vlastně naprosto rozumím. V jejich boji jsem jim do jisté doby musel držet palce (i když si to u mě prvním auto pohřbem rozházeli), po ní už jen z poloviny, ale přesto. Většina místních to vidí podobně, proto vést v takto svérázném státě vyšetřování rozhodně není snadné. "Opravdový Texas" nejsou jen bratři Howardové a jejich problémy, jsou to právě i Alberto s Marcusem a spousta dalších. Ti, co se tu objeví jen krátce, ho, dá se říci, tvoří nejvíce, ani ta poslední servírka s ledovým čajem tu není navíc a to stejné platí i pro kovbojský výstup Taylora Sheridana, i to je typický Texas. Tahle souhra ale zdaleka není cítit jen z výborně napsaných postav, své ji dodává i nádherná kamera, která všudypřítomné horko a prach přenáší dokonale, záběry na krajinu jsou jedny z nejsilnějších, obzvlášť závěrečné pronásledování. A protože má hudbu na svědomí Nick Cave s Warrenem Ellisem, platí to samé i pro ni. V příběhu je navíc doplněna zase pro tento stát tak vhodnými písněmi, zkrátka atmosféra, jak má být. Celé je to výborně napsané, má to vtip, zároveň drama a především ve famózním závěru i dost westernu. Nakonec, všichni jsou tu svým způsobem kovbojové, mají to v sobě, což je zde znát... žádné velké střílení, žádné velké truchlení, rychlost a paráda. A jako druhý vrchol závěrečný rozhovor na farmě! Málem bych zapomněl, Ben Foster, Chris Pine, Jeff Bridges a Gil Birmingham fantastičtí. 90% ()

majec4

Super vymysleny western z prostredia bankovych lupicov. "Stretnutie" s tymto filmom hodnotim velmi pozitivne. Obcas mi vsak vadilo velke filozofovanie. No paci sa mi to kvoli slusnym dialogom, Bridges zahral politicky nekorektneho stareho hundrosa, ktory si ziska kazdeho :-), obstojnemu pribehu a super soundtracku. Premyslam o 5*. ()

nonick1

Málokdy je ofiko text s obsahem (HBO Europe) tak mimo mísu, jako v tomto případě - prý: "Pomsta je zpočátku sladká..." bla bla... Pomsta je to poslední, na co by oba bratři při své zoufalé snaze získat během několika dní peníze na vyplacení hypotéky, mysleli. Každopádně tu máme po delší době opět jeden zatraceně dobrý novodobý western, se skvělým příběhem, perfektními hereckými výkony, houstnoucí atmosférou a vůbec všemi atributy, které k tomu patří, včetně hypnotické hudby Nicka Cavea. Kdybych měl charakterizovat film jedním slovem, byla by to "vyprahlost", která z filmu doslova čiší. Potlačení barevnosti jen podtrhuje a zdůrazňuje vyprahlost krajiny...vyprahlost lidské duše...vyprahlost celé společnosti... Kdo si stále ještě myslí, že Amerika je zemí zaslíbenou, toho tenhle film rychle vyvede z omylu: od temné indiánské minulosti se tu mílovými kroky kráčí k ještě temnější banksterské budoucnosti. Vláda pušek skončila, nastává čas dluhů... Halleluiah! ()

Muel

| Lionsgate | Tak toto šlo úplne mimo mňa... Nerozumiem tým nadšeným reakciám, nebavilo ma to v každom smere. A vyzeralo to, že to bude naozaj super neowestern. Nope. | Hodnotenie: 4/10 | ()

no2

9/10 - Solidní "western" ze současné Ameriky o dvou bankovních lupičích a dvou strážcích zákona, kteří je pronásledují. Mohlo by se to odehrávat klidně o sto padesát let dříve, jen místo v autech by hlavní postavy jezdily na koních... Trochu jsem se obával toho, zda tento film nebyl pouhou rozcvičkou na (pro mě) takřka bezchybný Wind River, který si Sheridan i sám zrežíroval. Proto jsem k Hell or High Water přistupoval s tím, že nesmím očekávat druhý Wind River a možná budu mile překvapen. To se vyplatilo - není to film, který bych si běžel hned přidat do své TOP desítky, ale musím na něm ocenit to, že témata (bankovní loupeže, pronásledování šerifem), která ve filmové historii už byla zpracována tolikrát, podává neotřele a originálním způsobem. Z herců mě nejvíce zaujali Jeff Bridges jako typicky hrubý a životem unavený policista před důchodem (představoval jsem si, jak by jeho postavu zahrál Kurt Russell :-) ) a Ben Foster v roli magora, který se postaral o některé nečekané scény. Závěrečné setkání přeživších je lahůdkou a jeden z nejlepších filmových závěrů, který jsem v poslední době viděl. Za něj hodnocení zvyšuji na slabších pět hvězdiček. ()

husokachna

Čím déle se mi Peklo nebo vysoká voda přemílá v hlavě, tím lepší pocit z toho filmu mám. Bez nějaké předehry, vysvětlování, jsme uvrženi do děje a celý film je výsek ze života texaských ztroskotanců. Mám rád filmy, kdy za nenáročným dějem, cítím celý život hlavních hrdinů. A tohle Sheriden umí, napsat dialogy tak, aby za jednou větu smrděl kus života toho, kdo ji pronáší. A tak jsem si domýšlel a představoval život rednecků z Texasu, tragédii obyčejných lidí a jejich každodenního boje o tvrdou kůrku chleba a snad nikdy mi nebyl vidlácký Texas tak sympatický. Nickův a Warrenův soundtrack mi asi nějak prozněl ušima, protože se mi akorát jednou stalo, že si říkám - hele, to zní jak Warrenovy housle, nedělal on ten OST? Ale to je asi taky dobrá vizitka soundtracku, když si odnáším z filmu dobrý pocit a ani si nevšimnu hudby. Celkově, až na pár maličkostí - možná trošku uspěchaný "předzávěr" (úplný závěr byl oproti tomu zase bomba) - jsem byl nadmíru spokojený. Čtyři plně pumpující ropné věže. ()

Fifer

Opravdu velmi zdařile vybudovaná atmosféra. Pustil jsem si to jako oddychovku, nic víc od toho asi nelze čekat. ()

warrenur

Velmi prijemna a atmosfericka novodoba zalezitost. Ta rozlahlost toho priestoru, pustatina a "zapadnutost" texaskych mesteciek s par typickymi miestnymi. Vztah bratov a jednoduchy pribeh v pozadi a pekna slovna vymena vysluzileho serifa a zlocinca. Vyvazeny filmik s dobrou hudbou, hercami a jednoduchym scenarom. Odporucam. ()

barteca

Cowboys against banksters. Oscarový scénář, mizérie amerického středozápadu, civilní, silné i humorné.Souhlas DaViD´82. ()

theSaint

Někdo by mohl říci, že na tomto filmu není nic zvláštního, ba dokonce, že je to tuctovka, která ničím zvláštním nevyniká. A možná má i pravdu. Ale v dnešní době digitálního filmu je jednoduše osvobozující sledovat poctivou filmařinu, civilní drama se skvělými herci i myšlenkou. A nemusí to být ani výbušné, ani hlasité, ani přeplácané či šokující. Stačí silné charaktery a láska k filmu. Dost možná jsou takové snímky doceněné pouze mužskou populací. ()

TheSpearCZ

Slušný post-western se vším co má mít. Výborné herecké výkony a chytlavý soundtrack to posunuly zase na jiný level. Nechyběla ani krev a přestřelky. Slabší 4* ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)